Autobaterie-nouzové dobití

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
robert.dabel
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 13:27
Pohlaví: muž

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od robert.dabel »

Dovolím si poznámku,ze některý auta mají baterie dvě,jen vědět jde je hledat,někdy i jak vyndat.Když jsou výbory ne úplně,stačí zapojit obě,na místě te startovací baterie.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od Baca »

VRAJ, sa da pomoct 9v baterkami. Musia byt styry, zapojene seriovo aj paralelne a pripojene na kostru a plus pol baterky. Je to vraj uplna jednorazovka a zvyknu pri tom horiet kable kotre su na 9voltovkach :-) Ci je to naozaj pravda, netusim. :-D
Prežiť !!!
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od Hohepa »

:head
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od Baca »

Chujovina co ?? ;-)
Prežiť !!!
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od štek »

robert.dabel píše:Dovolím si poznámku,ze některý auta mají baterie dvě,jen vědět jde je hledat,někdy i jak vyndat.Když jsou výbory ne úplně,stačí zapojit obě,na místě te startovací baterie.
Ta druhá táhne obvykle řídící jednotky auta plus třeba klimatizaci. Když odpojíš řídící jednotky tak ani neotevřeš okýnko natož aby to startovalo. Má to tak teda Seat alhambra a nové VW pasaty.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od Mrkva »

Baca: 9V baterky fakt ne, ale modelarskou LiPolkou auto podle me nakopnes...
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od štek »

Jednou Lipolkou Ne. Jsem modelář a zrovna tohle téma jsme v kolektivu řešili. Nevychází to proudově. Musel bys mít nejméně dva 3S akumulátory. Při použití středních kapacit kolem 2000-2500 mAh by jsi měl max dva pokusy. Záleží samozřejmě na typu motoru. U Velkého dieselu by dva 3S články nestačily.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od K4cer »

Kdysi jsem viděl odjet stofku škodovku na tři ploché baterie do série, po roztlačení samozřejmě. Normálně to dojelo asi půl kilometru do garáže. Na 4 devítky by to mohlo taky fungovat, ale startovat to s tím nebude, to opravdu silně pochybuju.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
robert.dabel
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 13:27
Pohlaví: muž

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od robert.dabel »

Stodvacitka,nebo trabant a pod. Baterku mit pro jizdu vubec nemusej,sám jsem s tim jezdil,ale musíš mít kopeček místo starteru.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od kregan »

Přesně tak. Fávo mi jí taky nepotřebovalo.
Čím víc víš, tím míň neseš.
robert.dabel
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 13:27
Pohlaví: muž

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od robert.dabel »

Hledal jsem ten příspěvek jak se píše ze začátku,ze se dá dobíjet roztočeni alternatoru jízdním kolem,nenašel jsem to.vůbec si to nedokážu představit...'
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od Mrkva »

štek píše:Jednou Lipolkou Ne. Jsem modelář a zrovna tohle téma jsme v kolektivu řešili. Nevychází to proudově. Musel bys mít nejméně dva 3S akumulátory. Při použití středních kapacit kolem 2000-2500 mAh by jsi měl max dva pokusy. Záleží samozřejmě na typu motoru. U Velkého dieselu by dva 3S články nestačily.
Kdyz ji pripojis paralelne k existujici autobaterce tak si "pomuzou" a mohl by stacit jeden. Ale samozrejme zalezi jak moc je mrtva ta Pb, jakou ma kapacitu ta LiPolka, kolik si vezme starter....
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od štek »

Počítali jsme to pouze na ty lipo články, čili mrtvá baterka nebo bez baterie.
Druhá věc je praktičnost. Sice to jde ale kdo jako nemodelář sebou běžně nosí tyto celkem drahé a na údržbu náročné články. Po VP jich ještě rapidně ubude takže šance že na nějaký funkční a nabitý narazíte je v podstatě nulová. Napadá mě jedině si je pořídít do výbavy pro případné znárodnění nalezeného vozidla po VP...nesou se líp než olověná baterie.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od Baca »

Ukrok stranou - predstavilsom si prepera, ako klaci pred trabantom a sklada startovaciu baterku zo zemiakov :-D
Prežiť !!!
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od Heike »

Bača: Tak jsou videa, kdy půlka citronu dává nějaké napětí. Když zapojili do série několik citronů, svítila dioda. Takže z toho vyplývá, že dýní nastartuju minimálně škodu 120 a na potřeby PA osady transformátor z asi 100 půlek dýní zapojených do série plus nějaké melouny pro případ výpadku. :) . No a vážně-k tomu dobíjení na dynamo kola-viděl jsem v časopise pro pionýry, jak pomocí dynama a ráfku bicyklu udělat na potoce vodní elektrárnu-minimálně se ušetří nutnost šlapat. Jak moc to je reálné nevím.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od Baca »

Takze ak si zahradkar, s elektrinou problem nemas :-D

K tomu dynamu. ANo ide to. Potocik, ktory roztoci vodne koleso o priemere 1m dokaze roztocit dynamo ci alternator, ktory moze viac menej permanentne dobijat autobaterku (Jozef bude vediet co k tomu este treba) no a z tej zasa nabijat drbnu elektroniku a nenarocne svietenie :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od dracekvo »

V osobáku mám nějakou mizernou baterku. Dlouho to stálo a jak přišli mrazy, tak to nechtělo pořádně točit. Dal sem baterce čuchnout modelářskou baterku 4S(cca 15V) 1800mAh 65C, nechal jí chvilku připojenou a pak zatočil a hned to chytlo. Taková baterka stojí 4 stovky a nechá se pohodlně nosit v kapse. Lepší jak powerbanka s funkcí startování auta :D
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od dracekvo »

Tak včera sem to opět po odstávce přes Vánoce použil. Vzal sem si k tomu i ampérmetr. Po připojení do baterky díky rozdílu napětí teklo cca 12A. Stačí nechat lipol chvilku připojenou a pěkně se oživí startovací Pb aku. Nechal sem připojeno i během startování a motor točil o poznání ochotněji. Kolik ampér tam teklo během startování nevím, na to bych potřeboval další pomocnou ruku.

Krabka cigár je pro porovnání velikosti.
IMG_20170104_104622[1].jpg
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od gasoline »

@dracekvo
Teď mají podobnou záležitost v nabídce v Lidlu za 1500 Kč. Tedy jen v letáku, fyzicky prý byly pryč za pár minut, takže jsem to ani v reálu neviděl. Asi dobré načasování vzhledem k těm aktuálním mrazům. :)
http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... 08000%20A1
Stojí to za ty peníze, nebo je lepší si to uklohnit doma sám z nějaké té modelářské baterky a kablíků se svorkama? (teda bez usb a led)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Autobaterie-nouzové dobití

Příspěvek od dracekvo »

Těžko říct, papís snese všechno, jestli to v reálu funguje, netuším.

Mě tahle baterka stála cca 350,- + ten kablík a svorky. Protože to všechno používám pro modelaření, tak cenu ani neřeším. je pro mě taková funkce navíc věcí, který se přes zimu válej v šuplíku.
Akorát samostatná baterka má tu nevýhodu, že je k tomu potřeba nějaká modelářská nabíječka a ty začínaj tak od 6 stovek.
Odpovědět