Bug Out Mountain Bike

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od DeadMan »

Pochopitelně :mrgreen:

Jako manažer musím pracovat s tím co mám k dispozici a to i s rozpočtem, no a berte to tak, že prostě tohle je schválený budget, do kterého se musíte vejít, jinak vás akcionář sežere :twisted:

Co třeba tohle: http://www.cyklokolik.cz/esox-mrx-29-de ... -2018/6076

Nebo max. tohle: http://www.cyklokolik.cz/ekoma-mrx-29-d ... -2018/6075

Jasně, teď se chovám spíše jako ženská a vybírám podle designu :lol:

Nejsem ani hobby sportovec, spíše hobby než sportovec a to kolo prostě neupotřebím, abych za něj dával dvakrát tolik = nerad zbytečně utrácím velké peníze za něco, co je jen jedna z dalších zábav a že jich mám a kdybych měl u všeho mít "top", tak se nedoplatím (tak samo jsem na chatě maximálně spokojený s Dusterem ;) ).
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Serža »

mezi těmahle je zásadní rozdíl hlavně v řazení - 2x10 nebo 3x9
záleží, jak jezdíš do kopců - pokud máš sílu a techniku, tak asi 2x10
pokud nemáš, tak spíš 3x9 (ten nejlehčí převod je lehčí, než na 2x10)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od DeadMan »

Vidíš a já si myslel, že to je právě naopak, že ta dvojpila nebude moc na cesty, protože tam "chybí" ten největší talíř a bude to spíš lepší na ty kopce, každopádně píšou, že se dá osadit i 3x.

Dnes se tam zajedu podívat co mají vůbec skladem a uvidíme .....

PS: sílu ani techniku nemám :oops: zatím :twisted:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od DeadMan »

Tak na krámě měli to levnější a hned jsem ho vzal (má sice pružinu, ale já neskáču).

Mám na něm prvních 5 km domů (z toho jeden lesem) a myslim, že na to moje ježdění bude naprosto dostačující (před 25 lety jsem jezdil hory na kole s ocelovým rámem bez odpružené vidlice a čelisťovými brzdami za asi osm litrů).

Jízdní vlastnosti i ovládací prvky mi zcela vyhovují.

O víkendu dám zlehka nějakých 30-40 km abychom se lépe poznali :kiss :F a pak ho vezmu na nějakou pohodovou hřebenovku ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od bivoj »

No, udělal jsi přesně to, co jsem říkal ať neděláš. Jest tedy otázkou, proč sem vlastně kurňa píšeš dotazy na rady, když se jimi pak stejně neřídíš a koupíš si co chceš?
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Serža »

bivoj: ta cena co jsi psal za kvalitní brzdy je nesmysl
na KupKolo stojí jedna BB7 (třmen, destičky, adaptéry, kotouč, šrouby) 1490,-
obě páky 549,-
tedy celá sada 3529,- což rozhodně není tebou uváděných 2000,- za jednu brzdu
navíc tohle je cena jako single dílu při prodeji koncovému zákazníkovi
firma, která staví kola ve velkém, to bude mít výrazně levnější
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od DeadMan »

Protože jsem čekal spíše reakce od "běžných" uživatelů a ne nadšených bikerů.

To mi stačilo si přečíst bitke forum a nemusel jsem se ptát tady :lol:

Ostatně než jsem to kolo koupil tak jsem si o tom něco zjišťoval projel se a není pravda, že by tyto "levné" kotouče byly horší než čelisti, právě naopak ..... imho jsou tam hydrauliky a asi i ta vidlice bude nakonec vzduch (je to nějaká skládačka a neodpovídá přesně tomu, co je na stránkách).

Já jsem po včerejších 40km lesem naprosto spokojený 8-) akorát mě bolí prdel, bo jsem na kole nejel ani nepamatuji :oops: ovšem pak ta odměna :beer
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od bivoj »

Dočkej času jako husa klasu. Ty hydrauliky tam máš ty nejzákladnější co mohou být a nic si na nich nenastavíš. O jejich životnosti nyní pomlčme, viz první věta. Já jezdil, když beru kotouče, jak s hydraulikama tak s mechanikama. (Samozřejmě jsem dříve jezdil i s čelisťovkama, u nichž považuji za doposud nepřekonané paralelogramy Deore XL). A můžu říct, že po všech těch letech jsem skončil u mechanik Avid BB7, s pákami Avid SL 2.0 L. (Kotouče Shimano XL/SLX 160/140) Tahle kombinace má tu obrovskou výhodu, že si brzdy můžeš krásně naladit - nejen pozici páky ale také její převod (tj. jak bude brzda silná/ostrá) což je (nejen) v terénu - hlavně při sjezdu - důležitá věc. Navíc jsou ty mechaniky naprosto bezůdržbové, když pominu měnění destiček a kotoučů což se ale dělá u hydraulik naprosto stejně. Hydrauliky se stejnými parametry jako ty BB7 + stavitelné páky jsou v úplně jiné cenové relaci!

2 Serža - je pěkné, že jsi to tak pěkně spočítal a upozornil na rozdíl 1764,50 vs 2000,00 - nicméně pointou toho mého příspěvku bylo - a to se nemění - že na kole do 20 000 nemůže očekávat kvalitní kotoučovky - což se nakonec potvrdilo, páč tam má snad ty nejlevnější a nejzákladnější hydrauliky, co jsou snad na trhu... A imho z nich bude za jednu/dvě sezóny nešťastnej, až bude pořád řešit tekoucí pístky...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
olgojchorchoj
Příspěvky: 107
Registrován: 28.06.2011 19:05

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od olgojchorchoj »

post-apocalypsebike.jpg
Pocit šťastia je len nedostatok informácií...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od DeadMan »

Však já tomu rozumím, ale jestli na tom kole najedu ročně 1000 km, tak to bude moc, navíc se bavíme v drtivé většině případů o rodinných výletech.

Teď ho mám nové, proto jsem každý den venku, ovšem pořád si myslím, že to neujezdím (v zimě jezdím lyže a tam mám taky "jen" Atomic Vantage koupené v akci za 6tis a na to, že jsem v zimě tak max 4 víkendy na sjezdovce jsou super).

Každopádně je na to vše záruka dva roky a s kolem mám v plánu jezdit na pravidelný servis = já si tam sám nic dělat nebudu.

Pokud se to začne srát až po záruce, potom se případně rozhodnu to osadit něčím jiným, ale základ mi bude stačit jak je.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od bivoj »

No, pokud plánuješ nájezd jen 1000km/rok, tak budiž... Ale o to víc pak nechápu ty hydrauliky, stačí si projít bikeforum a uvidíš, jak obrovská spousta lidí tam řeší vadnutí/zavzdušňování/měknutí brzd, tečení/černání/ztrácení se brzdové kapaliny (ať už minerálu nebo DOT), případně nechození pístků, zasekávání pístků, tečení pístků ať už u páky či u třmenů... A to i u nepoměrně dražších brzd...

Ono spousta toho je mmj zapříčiněno zanedbáním servisu - tedy u hydraulik především zanedbaná pravidelná výměna brzdové kapaliny (dle výrobce brzdy a použité kapaliny by se měla kompletně měnit cca co 1-2 roky - mělo by to být v manuálu ke kolu či k brzdám) protože brzdová kapalina časem degraduje (oxiduje/zavodňuje - dle typu, absorbuje otěr materiálu gumových těsnění ap.) a pak se i více opotřebovávají těsnící gumičky pístků ap. A jak to jednou začne chcát (nebo se zasekávat), tak je to na GO brzd (tedy minimálně na kompletní výměnu všech těsnících gumiček, vyčištění celého systému a výměnu kapaliny).

I díky tomuto výše uvedenému jsem zůstal u "pouhých" BB7...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od DeadMan »

Kolo budu dávat do servisu každý rok před začátkem sezóny ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od bivoj »

:yes Tak pak už nezbývá než popřát hodně šťastných kilometrů. A chápavou manželku, pokud by tě to chytlo. ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od DeadMan »

V sobotu jede povinně i žena, už teď je z toho trochu nervózní :lol:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Serža »

imho dva roky se stávající konfigurací při rekre zatížění dáš v pohodě a pak případný upgrade/výměna bude v té cenové relaci, co jsem dával výše = pohoda
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Atraidis
Příspěvky: 81
Registrován: 26.01.2017 10:47

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Atraidis »

DeadMan
Už jsi nějak řešil i nějaký nosič na věci, aby to kolo bylo použitelné na bug out?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od DeadMan »

Zatím jsem to neřešil, protože se mi ho nechce prznit a jezdím jen s malým baťůžkem, ale pokud by na to přišlo, tak by se dalo určitě nějak improvizovat (zjistím si možnosti a možná příští rok koupím, ale nasadím až v případě nutné potřeby).

Jinak ženu jsem donutil na starém půjčeném celo-ocelovém 26" horském kole ujet cca 35km ....... no, kolo už nechce ani vidět :lol:

Slíbil jsem jí, že jí koupím nového hliníkového treka s velkými koly a úzkými plášti ;)

Mě se naopak jelo tak dobře, že při jejím tempu jsem ty pedály sotva šimral = ani jsem se nezapotil a to bylo přes třicet ve stínu :yes
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od DeadMan »

Tak v případě potřeby bych to asi řešil přívěsným vozíkem, přijde mi to lepší, než něco věšet na kolo

https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=pr ... =&max=&o=3

Sice si tím zhorším průjezdnost terénem, ale zase se tam toho vejde víc a pokud bych potřeboval rychle ujet, tak ho prostě odpojím (obětuji) a bez zátěže mizím.

Případně postavím tábor a jen s kolem operuji po okolí (průzkum).
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od DeadMan »

Dá se v Beskydech najít něco podobného nebo do budoucna?

https://www.youtube.com/watch?v=ALhzTWBFuaY
You cannot kill me as I am already dead!
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Bug Out Mountain Bike

Příspěvek od Cep »

Jo, bylo to v Rychlebkách - člověk šlape s báglem na zádech po uzoučké turistické do kopce a proti němu z kopce dolů bikeři... Dokážou nasrat..
Odpovědět