BRDM a jiné vojenské samohyby

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od dracekvo »

Jezdím na lpg už řadu let a představa lidí, že to bouchá je poněkud směšná. To spíše uhoříte v autě na benzín, protože při nehodě se rozleje a pokud steče na rozžhavené svody, tak to chytne. LPG si jen odfoukne a zavře to ventil, který reaguje na nadměrný odběr. U osobáků jsou také nádrže v kabině vozu a není s tím problém.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Skalik »

Nevim jak tvůj osobák, ale můj vodotěsnej není. Tady se bavíme o tom, že si ty flašky práskneš do plechovky a dveře i průduchy jsou vysoko nad podlahou a když si občas ufoukne tak si ufoukne dovnitř. To je specifikum pro použití v týhle technice. V autě s tím problém nemám. Ono třeba do podzemních garážích s tím lpg taky nemůžeš protože si občas odfoukne a hezky vyteče z auta a zůstalo by jim tam až by se nahromadilo kritické množství a byl by průser. Spotřeba je jedna věc, ale aby mi pod prdelí tekl plyn co nemůže ven a kousek ode mě vrčela V8. Možná jsem srab, ale podle mě je to o držku.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od sigmark »

ona ta nařízení ohledně lpg v garážích popravdě moc smyslu nemají...lpg nádrž má několik pojistek, a proti tomu benzínová je dneska už jen plastová bandaska. staci aby ti ji nekdo probodl. to se s LPG jen tak nepovede. navic je mozno pro BRD udelat na ne "kontejnery ve kterych budou kryte od narazu kameni/vetsi apod. kdybys je umistil do prostor po pojezdovych koleckach, tak bys mel byt celkem dobre chraneny...
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Skalik »

Když tak na to koukám, tak by asi bylo nejméně bolestivé vzdát se jedné nádrže a zaslepit k ní vedení. Viz zde: Obrázek link zde: http://media0.dkvhv.cz/images/media0:48 ... IM1465.JPG

jedna nádrž pěkně do stodoly a místo ní flašky s LPG, tankování bez problému stačí otevřít vrátka a může tam být plnící hrdlo. Je to nenápadné a při veteránskejch testacích by člověk nemusel vysvětlovet, že tam ty malý kolečka prostě překáželi :yes

:head Poznámka: Prosím můžete mi někdo poradit jak sem vložit obrázek tak, aby se zobrazil celej a ne jen jeho kus?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od dracekvo »

řekl bych že nesmí překročit rozměry stránky, pak se automaticky ořízne.
srejby
Příspěvky: 100
Registrován: 26.11.2012 20:10

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od srejby »

Jak to stím LPG myslíte? Jako jezdit stím teď,to chápu ale v PA době? dojed nádrže do sucha? a pak?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od sigmark »

kdyz mas LPG, tak jezdis kombi. vzdycky mas konvencni nadrz (hur to startuje). muze se podarit narazit na zdroj lpg, muze se podarit na zdroj konvencniho paliva. nejlepsi byt vsestranny ne?
srejby
Příspěvky: 100
Registrován: 26.11.2012 20:10

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od srejby »

To je jasný, jenže do nádrře s konvečnim palivem hodíš ruční pumpu a tankuješ ,ale pokud se nemýlím tak lpg je skladováno pod tlakem a pokud ho "narazíš" tak ti vyšumí do atmosféry. Ví o tom někdo něco víc?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od dracekvo »

Tak normálka, u první lpg čerpačky si urvu ten kompresor a pk budu objíždět nádrže na zemní plyn co mají někteří na zahradách. On je tam sice nějakej rozdíl v tlakách, tak bych raději neplnil úplně do plna.
Možná i v těch lpg čerpačkách něco bude. stačí mít 3f centrálu a může se vesele čerpat. Běžný ovčan právě nebude vědět jak se pro ten plyn dostat :D Doufám
Taky by šlo nakrást flašky s propan-butanem a jezdit na ně.
Případně by se nechal jímat jakýkoli výbušný plyn. Na metan by to snad taky mohlo jet.
srejby
Příspěvky: 100
Registrován: 26.11.2012 20:10

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od srejby »

LPG není zemní plyn (CNG)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od dracekvo »

Vždyť to také nikde netvrdím. Proto je tam ta zmínka o tlakách. CNG je má jiné, než LPG.
srejby
Příspěvky: 100
Registrován: 26.11.2012 20:10

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od srejby »

tak proč objíždět nádrže na zemní plyn když máš auto na lpg? Mě se zdá tahle varianta dost složitá a hlavně nebezpečná
ten krompresor co urveš jede na 220V tak budeš vozit centrálu? ve finále víc prace jak užitku. Můj osobní názor
dneska dobry v PA naprd tady rozdíly http://www.prestavby-lpg-cng.cz/co-je-lpg-a-cng
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od sigmark »

tak nechme cng cng a soustredme se na funkcnejsi varianty. lpg je celkem stravitelne, a po rekneme zlomovem/rychlem rozpadu by ho mely byt porad docela zasoby.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od dracekvo »

Sem to myslel tak, že když už nic nebude, tak jakýkoli plyn lepší než stát na suchu.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od maci »

Když něco podobného zakopeš na zahradě, tak máš vystaráno minimálně na na rok, možná více.
http://www.vpsr.cz/nadrze-na-lpg Nemusíš se starat, jestli tě benzin zvětrá, nebo nafta zakalí. Na 25000km ti to vydrží, když budeš mít nádrž 5000l a auto spotřebu 20l.
srejby
Příspěvky: 100
Registrován: 26.11.2012 20:10

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od srejby »

maci píše:Když něco podobného zakopeš na zahradě, tak máš vystaráno minimálně na na rok, možná více.
http://www.vpsr.cz/nadrze-na-lpg Nemusíš se starat, jestli tě benzin zvětrá, nebo nafta zakalí. Na 25000km ti to vydrží, když budeš mít nádrž 5000l a auto spotřebu 20l.
Tak to uš stojí za zamyšlení :clap
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od michal »

Kdysi jsem četl článek + fotky- v Rusku někdo předělává BRDy na civilní jízdu,má to samozřejmě jiný diesel motor,vevnitř byla červená kůže + všechny tech. vymoženosti.Cena velmi vysoká.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Fabulous »

Kéž by to někdo dělal v ČR...
Uživatelský avatar
Geiger
Příspěvky: 83
Registrován: 07.01.2013 23:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha-západ

Re: BRDM a jiné vojenské samohyby

Příspěvek od Geiger »

Odpovědět