Vhodny dopravni prostredek

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od K4cer »

Já mám deformační zóny proměnlivý - podle toho co jede zrovna voproti :lol:

Ale jak říkal náš náčelník štábu: Vozidlama je nutno jezdit tak, aby bylo čím jezdit i po skončení výcviku ;)
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od TomSmith »

Suzuki Jimny na Vlogu meziplynu: https://www.stream.cz/meziplyn/10028537 ... zuki-jimny
cca od páté minuty.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od dracekvo »

Na tyhle testy vůbec nekoukejte. Protože tam je smícháno vše dohromady a moc to nevypovídá o tom, jak vás auto bude chránit při nárazu.
Protože mu třeba seberou body za to, že nemá nějako elektronickou vifikundaci, která má zabránit ztrátě ovladatelnosti vozidla, ale k ochraně během nárazu vůbec nijak nepřispívá.
Aby to bylo vypovídající, tak by ty testy museli mít dvě části. A to přednárazovou bezpečnost a ponárazovou bezpečnost.

Když se podíváte na náraz na youtube, tak auto je běžný standard dnešní doby. Při částečném předním nárazu se kabina nijak nedeformuje, volant zůstane tam kde má, palubka kolena nedrtí. Takže asi cajk. Boční náraz do sloupu slabší, ale s tím mají problém všechny auta.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od Serža »

ten boční náraz u Jimnyho je bohužel blbej, páč je tam málo místa a materiálu...ale zepředu/zezadu bych se fakt nebál...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od DeadMan »

Přesně tak, třeba Duster ztratil jednu hvězdu právě kvůli chodcům a el. vifikundaci (u první generace), jinak by měl 4 z 5 ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od Serža »

na seriovku dost dobrý...a ještě s těma blbejma gumama...
https://youtu.be/CZDCOKKR28g
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od vrbodol »

Asi se budu časem poohlížet po autě a tak si nechám poradit. Od auta chci jen aby mě odvezlo z bodu A do bodu B po silnici denně v provozu žádnej terén. Nic jinýho aby nastartovalo když chci a jelo. Žádnej konfort, vzhled,bezpečnost neřeším. Chci nejlépe malé,malá spotřeba, co největší držák hlavně motoricky, nepřecpaný elektronikou. Nepotřebuju žádný asistenty a jiný elektronický zbytečnosti, jediný co by byl bonus je posilovač řízení a ABS. Jo a jelikož každou chvíli hrozí že potkám srnu nebo divočáka, tak co nejlevnější díly na předek, takže bych uvítal něco u čeho se třeba světlo vymění za chvíli a né že u toho musí člověk rozdělat půlku předku jako u jebek ze škodovky.
Asi mi poradíte Favorita jo bral bych ho všema deseti, ale bohužel ty stavy už po těch letech nic moc, takže jakou ojetinu by jste volili? Dík
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od Germanik1 »

Rozhodl bych se podle druhu paliva a možnosti servisu. Případně podle dostupného ustájení, tedy garáže. Pojízdných aut do 10 t, skoro jen za přepis, je dost.
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od Germanik1 »

Starší benzínové Fabie, Fordy, Oply.
Udělám co musím
uid0
Příspěvky: 36
Registrován: 25.03.2020 22:30
Bydliště: /root

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od uid0 »

Ještě před pár lety bych doporučil Ford Focus první generace (benzín 1.6i 74kW) - je to spolehlivé, má to levné díly a hodně si toho na něm člověk zvládne udělat sám, ale už asi bude problém sehnat nějaký, který by nebyl úplně na šrot sežraný korozí, strašně na ni trpí. Kdyby se ale našel, tak ho ber.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od dracekvo »

Já se obávám, že u všech novějších aut, než je felda bude pořeba při výměně světla toho rozebírat trošku víc.
Pokud ti jde o náklady a nezajímá tě bezpečnost. tak si kup tu feldu na plyn :)
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od vrbodol »

Jo plyn jsem měl rád. Byl ve 2 stodvácách a fáčku.Dneska už by se mi nechtělo do toho investovat a cpát to do ojetiny u který nevim co vydrží. Je mi jasný že tak snadná výměna jako u 120 nebo fáčka nebude nikde, ale to co to obnáší u dvojkový fábie je prostě hrůza. Půl dne práce a to ještě nekoukám na to jestli při tom když to tam cpu něco škrábnu.
Mě jde hlavně aby byl držák motor. Jestli je něco ohnilý neřešim , to spraví ipa nebo kyt.S takovýmhle krámem se už stejně legálně na STK nechodí. Někomu se to hodí aď skoukne brzdy , řízení a takový ty důležitý věci a komplet to protáhne.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od dracekvo »

U subaru jsem schodil obě světla (xenony s ostřikovačema), obrousil, nalakoval a vrátil zpět během jediného dne a to jsem se ještě flákal.
Jen jsem se koukl na youtube jak se to dělá, abych neobjevoval slepé uličky. Nevím jak to má dvojková fábka.

A ojetiny se samozřejmě kupují už s plynem. Nechat tam dělat zástavbu nemá smysl.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od Václaf »

Nechával jsem si dělat nové LPG do jedničkový vochcáfky, přítelkyně s tím najezdí denně cca 80-100 km,takže návratnost investice do roka, plus mínus. Jinak já se radši přepravuji dodáfkou, dobře se do toho nastupuje, velká zrdcátka, obrovský kufr,... :rofl :rofl :rofl
Čechy čechům !!!!!
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od vrbodol »

No a to já zas kufr nepotřebuju 99,9% jezdim sám a čim je auto větší tím víc ho vomlátim při parkování. :D
dvojková fábka-světlo vopruz a to už jsem měnil 3x nejlíp sundat kolo, skoro celej ten plast co je v podběhu,napůl povolit nárazník ještě snad něco u motoru a páčit a páčit, kdybych řešil lak tak snad rozebrat celej předek, aby se to neporejpalo. Práce na dopoledne a ty nervy s tim. Přetechnizovaná konstrukční jebka!!! :puke
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od Lyster »

Co nějaké starší Subaru? Třeba Justy?
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od vrbodol »

Koukám na to jen pro zajímavost, ale výběr nic moc.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od Germanik1 »

Screenshot_20210305_101943_com.android.chrome.jpg
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od Germanik1 »

Aut je plná Evropa, za pár korun, jen vzorek
Udělám co musím
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Vhodny dopravni prostredek

Příspěvek od vrbodol »

Ok. Spiš jsem čekal takovou radu .V mim okolí je pár aut takový a takový značky s tímhle druhem motoru a nikomu se to nesere a jinou motorizaci nebrat.
Odpovědět