Vzduchovky a větrovky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Flobertku nebrat na 30 metrů bude mít rozptyl jak ta kuličkoffka. Nevím, jak na holuba, tam zkušenost nemám, ale straku ať jsem trefil, kam trefil, odletěla s nadáváním pryč. :mrgreen: To bejvávalo Slávií 631 s optikou, ta dává bratru 7,5 J, což byl tehdejší limit. Pokud chceš míň, tak ze zlamovaček Slavia 618, je to pro děti, tak to má i nižší výkon. Nebo Bajkal IŽ 61 tuším, ta má i zásobník na pět ran. 8-) Výkonově je to stejně.
Osobně nedoporučuji. Broky jsou zrádný, a v polívce nejsou dobrý, když jseš na sídlišti. Co plašit hlukem? Něco jako "Kulový blesk" :lol: :lol: Nebo petardy, ale to by se asi nelíbilo sousedům.
Spíš pozvat sokolníka... :idea:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Brok123
Příspěvky: 8
Registrován: 21.05.2017 10:51

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Brok123 »

Strelec45 píše:Flobertku nebrat na 30 metrů bude mít rozptyl jak ta kuličkoffka.----- Pokud chceš míň, tak ze zlamovaček Slavia 618, je to pro děti, tak to má i nižší výkon.
Myslíš, že ta dětská Slávka bude přesnější než 20cm na 30m?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od bacil »

Pánové, řešíte vy vůbec, že ta diabolka nejen odněkud vyletí, ale hlavně že někam dopadne? Co když nedopadne na holuba, přeletí barák a trefí daleko za barákem děcko do voka?
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

No, dyť píšu pozvat sokolníka. A že broky jsou zrádný ... :roll:

Tu dětskou mám doma a přesností na 10 metrů je stejně jako ZV4, kterou normálně používám. Na 30 jsem ji nezkoušel, ale zkusit můžu. Teda na 25 metrů, dál bych musel někam ven, mám přepaženou zahradu. :( A jen přes otevřený miřidla, páč to nemá šínu.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Serža »

s tou přesností - pistole na 25m na venkovní střelnici (s oporou)
https://serzovo.wordpress.com/2011/08/0 ... celkovice/
(je tam foto terče)
takže s delší hlavní myslím holub na 30m bezpečně
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Brok123
Příspěvky: 8
Registrován: 21.05.2017 10:51

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Brok123 »

bacil píše:Pánové, řešíte vy vůbec, že ta diabolka nejen odněkud vyletí, ale hlavně že někam dopadne? Co když nedopadne na holuba, přeletí barák a trefí daleko za barákem děcko do voka?
Mám před sebou nějakých 280 metrů střech než by se dostala na zem - silnici. Jinak končí na střeše nebo max. ve zdi dalšího domu. Pak úsek 40m napříč silnice (stále ve výšce 8p domu!) a začíná les. Co jsem tak pohledal, 300m pro diabolku není žádný problém, navíc to valím "proti obloze"...
Brok123
Příspěvky: 8
Registrován: 21.05.2017 10:51

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Brok123 »

Strelec45 píše: Na 30 jsem ji nezkoušel, ale zkusit můžu.... A jen přes otevřený miřidla, páč to nemá šínu.
To by bylo super. Ta montáž by se dala nějak vyřešit samo-domo? Mám celkem slušné možnosti výroby čehokoliv..
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Tak Broku123 tady je výsledek: Slavia 618 5 ran na 25 metrů, mířeno na horní okraj terče přes otevřená mířidla. Evidentně mi to jde doleva, hejbat jsem s tím ale nechtěl, páč na 10 m je to OK a střílí s tím dcera, třeba do toho kouká jinak. :) A taky zkus si dát na 25 metrů vzduchovkový terč. Ono přes ty mířidla toho moc vidět, mimo černýho středu, není. ;)
Jen jedna série, pro porovnání jsem střílel ještě se S 630 a ZV4 a soustřel byl kupodivu podobný, ale umístěn byl nejlépe u ZV4. Asi je to tím, že tam je muška panenka.
Takže si myslím, že fógla s tím trefíš, i když to nedoporučuju. :shake
Trochu jsem zamaloval prodejce, abych nepropagoval. :angel
IMG_20170528_200524a.jpg
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Brok123
Příspěvky: 8
Registrován: 21.05.2017 10:51

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Brok123 »

To jako bez opory, bez optiky.... Hmmm, tak na to uz ve svem veku rozhodne nemam. To bych do sebe musel vrazit tak litr stabilizacni slivovice, ale to bych pak nenasel Slavku.... :-))) Diky za tvuj cas, super.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Tak dobrej zas nejsem. Seděl jsem u stolku, Slávka podepřená dekou. ;) A vo věku to není, taky už šedivím. :cry: Stačí jen střílet a střílet.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Zarozak »

Pokud je pro nekoho zasadni cena,mam QB78 a jsem s ni velice spokojeny.Na 25m se s ni daji lamat sirky nebo odstrelovat airsoftove kulicky prvni ranou.Samozrejme s nejakou obstojnou optikou.Jde taky velmi jednoduse potunit doma(navodu je plny net) a pak se dostane pres 16J,na tech 25 to prostreli desky z palety na ktere mam prispendleny terce.Zasadni je u vzduchovek na nejakou presnejsi strelbu pouzivat lepsi diabolky od jsb ne ty kovohute z zelezarstvi.Na odstrel skudcu,trening decek a snajpreni po zahrade je uplne super,ale do PA bych to asi netahal,je to bombickovka,cili nepouzitelne.V pomeru minimalni cena/max. muzika je to asi to nejlepsi co se da koupit
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Noe: 6 litrů je málo. Pro sranda střílení jo, proč ne. Ale na nějakou výjimečnou přesnost to není. Já koupil starší AirArms ProSport. Krásná a přesná, vyšla přes 11 litrů, kukr dalších 5 litrů, ale nelituju. Tak proč ne HW. ;) Je třeba si udělat radost. :rock Pro tebe by byla HW 77: http://forum.gunshop.cz/weihrauch-hw97k ... it=HW%2077
V tvé cenové kategorii Slavii 634, na tu chlapi vcelku pějí chválu, ale je třeba doladit. Koukni na:
http://forum.gunshop.cz/slavia-634-t162 ... 4c42274433
je tam toho hafo, je tam i vlákno pro tvůj případ:
http://forum.gunshop.cz/vyb-r-vzduchove ... 10261.html

Je to hodně čtení, ale postupoval jsem stejně a začínal na stejné částce. :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
noe
Příspěvky: 23
Registrován: 07.03.2016 1:23
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od noe »

To je velká spousta čtení :D Díky, projdu si to. To je samozřejmě problém - obecně nemám moc ve zvyku kupovat levné věci, takže i tady mám takové podezřelé cukání.. :D No, jdu si něco počíst :)
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od dolmar »

Noe: Nedávno jsem řešil něco podobného jako Ty, nutně jsem potřeboval vzduchovku pro sebe, protože při střílení se synem jsme se přetahovali o jeho S630 a to je opruz. Bombičkovku jsem měl, ale chtěl jsem taky pružinovku. Koupil jsem na bazaru Air Arms Pro Sport a je naprosto super. Pokud chceš i pevná mířidla, tak jsem dlouho váhal nad tím HW77, už jsem ji málem koupil, a pak se objevil ten AA i s optikou a za míň než ten Weihrauch. Sice je to dost peněz za pružinu, ale prostě za tu cenu stojí, a od jisté doby taky nerad kupuji levné věci. Občas se tyhle lepší pružinovky objeví, chce to holt počkat ( a během čekání šetřit :) )
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Amen!
Na gunshopu jsou teď myslím dva ProSporty, HW 77 ne, ale 97K je tam ještě myslím k mání, ale ta nemá otevřená miřidla stejně jako ProSport.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Fabulous »

Promazáno.

Noe: varování admina
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od hunter »

Ahoj všichni
Rozhoduji se o koupi vzduchovky do 6000 kč. Chtěl bych slavii 634 ale po přečtení příspěvků na gunshopu, kde jsem se dočetl že kvalita je dost mizerná, mám strach aby se mi po pár tisících výstřelech nerozsypala pod rukama. Ona to už asi není ta stará dobrá slávie která by mě přežila :(
Byl jsem se kouknout v obchodě a tam mi nabízeli gamo hunter 440 AS IGT. Puška je to pěkná, ale celé hlavni zalisované v plastu moc nevěřím, je to jedna z nejnamáhanějších částí u klasické zalamovací vzduchovky. Je to nějaká novinka na trhu, ale hlavně v plastu už gamo dělá nějakou dobu tak možná to mají nějak vychytané, kdyby tu měl někdo něco podobného budu rád kdyby napsal pár slov jestli je s tím řešením hlavně spokojený a tak.

Budu rád a děkuji předem za každou radu
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Ibex »

Tuhle hunter 440 s plastem na laufu mam uz pul roku a s detmi kazdy vikend strilim. Vystrilel jsem uz, jestli si dobre vybavim 8 krabek (po 500ks) a bez problemu. Na poprve me trochu zaskocila rana pri vystrelu, ale vono 15J se holt musi projevit. Presnost strelby na plechovku od piva na zahrade ok, tercova streba pres otevrena miridla hrozna. Po osazeni puskohledem slusna presnost. Zpracovani docela pekne, libi se mi spoust - tedy chod spouste, samotna spoust je plastova :roll:
Jinak je to teprve ma druha vzdouska po cine, kterou mam pres 20 let, takze pri srovnani s ni bude super i motyka :lol:
Takze penez nelituju...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Pokud chceš španěla, tak si nejdřív přečti recenze od strixe. Tech chlap ví. :) Určitě jsi zaznamenal, když jsi na gunshopu...
https://strix071.wixsite.com/airgunup/r ... vzduchovky
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od DeadMan »

Ty stránky jsou nějak divně optimalizované (v chromu se zobrazují všelijak).

Doporučuji raději tyto: http://www.alexxxus.cz/

Víc než dostačující množství informací.
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět