Porovnání Airsoftu a Paintballu

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Čemu dáváte přednost?

Airsoft
29
42%
Paintball
17
25%
Gaučing u TV
5
7%
Ještě jsem vše nevyzkoušel
18
26%
 
Celkem hlasů: 69
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Taktika boje

Příspěvek od Chorche »

Plynovou pistoli mam a zpětnej ráz rozhodně s ostrou srovnatelnej neni :) Běžně s ní střílim ve sklepě pudovku defakto od boku na plechovky a na 5m je trefuju bez problémů. S ostrou todle nedam ani náhodou. Plynovou dlouhou sem ještě nestřílel, tak nevim, ale dost pochybuju, že to bude srovnatelný. Ad přesnost - stačí větřík a lítá si to kam chce. Já třeba tzv. přesnou hlaveň ted nemam, ale u starýho kvéru sem měl a velkej rozdíl (spíš žádnej) sem v tom neviděl. Je to i logický, bez drážkování kulatá střela prostě letí kam chce, podle toho jak zrovna chytne vztlak. Střílet jednotlivejma se dá tak na 10m, na větší vzdálenost je to už jenom ruleta... Proto se střílí dávkou a náměr koriguje podle hada... v reálu naprosto mimo. Ad sluchátka - až to kníkne, tak asi sluchátka nosit nebudeš. Já mam koupený spešl špunty do uší (ty který uměj trošku utlumit střelbu, ale normální zvuky jakš takš propustěj), ale i tak neni extra příjemný v tom chodit po venku. Jak sem psal vejš, já mam AS rád, jako zábavu i se člověk něco potrénuje, ale zároveň to vidim jako realista a nemůžu říct, že je AS ideální pro nácvik komplet chování.
P.S. ty slepáky dělaj randál (kterej lidi řádně stresuje, zvlášt bez těch sluchátek), i to trochu kope, proto to vidim jako lepší řešení, ale bohužel u nás nereálný.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Taktika boje

Příspěvek od cipis »

Chorche, ale já to psal trochu jinak než ty reaguješ :) O pistoli jsem psal, že je slabší. Puška je srovnatelná, aspoň plynová M4. AS plynovou M4 má kámoš a zkoušeli to s ostrou a jak jsem psal, jeho závěr je, že je to stejné.
Slepýma jsem z plynové M4 vystřílel několik zásobníků a sotva to přetahovalo závěr, takže to ani do buferu moc netřískalo. Několikrát se to ani nepřetáhlo. Jediný efekt byl ten plamen dvěma směry, podle toho, jak byl otočený ten špunt na hlavni.
Jestli máš mířenou 10m u airsoftky, tak to máš teda hodně špatné, nemluvím o větru, ale 20-40 metrů musíš dát normálně. A pokud se bavíme o odstřelovačkách, tak 50-80 metrů tělo. Možná ne první ránou, ale dávka tam potřeba rozhodně není.
Možná hrajeme jiný airsoft než ty, ale vyjma případů, kdy někoho vidíme na 200-300m, kdy by se dal sundat ostrou, tak stejně probíhají ty střety kolem 5-50m, protože stejně dál nikoho nevidíš, pokud si to teda neštráduje jak na náměstí.

Žádný nesmrtící systém není ideální, ostatně se to tu už několikrát zopakovalo, v různých threadech. I to FX je se vzdáleností stejné jak airsoft.

A jestli budu muset někdy vlézt s ostrou do baráku, tak si ty sluchátka rozhodně vezmu. Myslím samozřejmě elektronické.
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Taktika boje

Příspěvek od PIPboy »

Njn. lidi si koupí pořádnou chlapáckou pistoli velké ráže a mají dobrý pocit, jak toho zlouna provrtají skrznaskrz.
To že se kvůli zpětnému rázu do něj nakonec netrefí, to jim většinou nevadí :)
.
Mám trochu hokej ve vaší terminologii, pánové. Co se myslí tou plynovkou? Já mám tento výraz spojený se zbraní kat. D určenou pro slepé, pepřové a CS obranné náboje.(vlastním)
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Taktika boje

Příspěvek od cipis »

Plynovou se myslí taková, která má zásobník na plyn (greengas = obyč. propan), prostě airsoftka, Déčko, ale není hnaná vzduchem přes píst, ale plynem. Konstrukce je podobná jak u ostrých, u pistolí je ten zpětný ráz menší, ale jak jsem psal, u posledních plynových dlouhých je to srovnatelné jako s plynovou reálnou M4 (a zde plynovou myslíme zase to, že to nemá píst).
Jinak ty airsoftky jsou i na CO2, tj. hnací médium je CO2 nebo propan, vzhledem k násobně větším tlakům co2 musí být ty pistole na to určené, dělají se i pro obě (prostě je zásobník s bombičkou co2 nebo s nádržkou pro propan).
Mrkni na softové kšefty, bude jasné :)

Kudla, ale tohle máme řešit ve vláknu pro airsoft, které tu je :roll:
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Taktika boje

Příspěvek od Reno »

PIPboy píše:Njn. lidi si koupí pořádnou chlapáckou pistoli velké ráže a mají dobrý pocit, jak toho zlouna provrtají skrznaskrz.
To že se kvůli zpětnému rázu do něj nakonec netrefí, to jim většinou nevadí...
Co je tohle za bláboly? :shock: Zpětný ráz se u zbraně začne reálně projevovat až v době, kdy střela již opustila hlaveň, takže na přesnost střelby nemá žádný vliv, pouze tak na její komfort.
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od Lachtan »

PIPboy má patrně vlastní zkušenosti pouze s tou svojí plynovkou, ale "rozumů" za půlku fóra :roll: :twisted:
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od krvfx »

Tak jsem byl o víkendu poprvé na airsoftu (když nepočítám blbnutí s AS pistolemi kdysi dávno). Bylo to asi 20 proti 20 a byla to docela zábava. Co se využitelnosti týče, tak mi přijde nejužitečnější to pobíhání s kvérem a výbavou. Každopádně to určitě nebylo naposled.

Míření podle hada, krytí se za křovím - to všechno jsem nakonec dělal taky, i když jsem ze začátku nechtěl:) Při jednom skoku do krytu jsem zapomněl prst na spoušti - takže velké poučení.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od cipis »

No konečně někdo další :) Škoda, že ne někde blízko ...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od the.marek »

Může být docela sranda... :-)

http://www.drsnysvet.cz/airsoft-sniper/
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od Chorche »

kurvafixy votkať si ? Furt scháníme někoho do party na naše ne moc četný airsoftový seance :)
Jináč v morrisu už prodávaj AEG kosu za rozumnej peníz jestli o tom nevíte :clap
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od cipis »

Beztak jsme všichni daleko :( A odkud ty, Chorcháči?

Jinak ta sa58 je pěkně dovrtaná :( Myslím modelářsky. Ražení 5,56, ale tvary a všechno 7,62 :( Chtěl jsem to, ale už ne ...
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od krvfx »

Kousek od exitu Žebrák na D5. Přitáhl mě k tomu kámoš, byli jsme v Praze na Točné. Když by byl čas, klidně bych někam zajel, ale vůbec to neumim:)
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od cipis »

To my taky ne, po x letech hraní :D
Co takhle vzít airsoftky i na srazík?
Milan_rozpad
Příspěvky: 139
Registrován: 29.10.2014 21:40

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od Milan_rozpad »

zkoušel jsem soft i paintball a přijde mi že je to dobré na tréning taktiky a toho že není dobrý ani styl rambo a není dobré vystrkovat moc hlavu ale s reálem to nemá moc společného, v interieru na krátké vzdálenosti OK ale v otevřeném terénu
mne strašně deptalo že na 50-100m jsem měl problém trefovat - v reálu bez problémů

ale určitě bych si rád vyzkoušel soft-army paintball v nějaké skupině lidí beroucí to hodně takticky

jinak samostatná kapitola jsou pak sofťáci na střelnici, to se balím a jdu rychle co nejdál
posledně jsem vyhodil idiota co začal zkušeně školit na Kapslovně svojí přítelkyni jak střílet s pistolí a stoupnul si za nás ležící střílející na 50 a 150m a vůbec mu to nepřišlo že je to problém (opět od hlavy k patě v army hávu)

druhej pobavil když "dostřílel" z pistole Glock (závěr nebyl v zadní poloze asi si počítal kuličky :) ) a v klidu se se zbraní otočil na druhého a já uskakoval - protože samozřejmě měl pořád prst na spoušti a nadrcnuto
- díval jsem se na něj protože byl komplet ověšenej v army včetně super taktické vesty

ale asi sem měl smůlu na lidi co jim manipulace nic neříkala
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od cipis »

Někteří si to pak dávají i na internet, fakt ostuda sofťáků ... Kluky od nás jsem si proškolil a nemám s němi na střelnici problém.
To porovnání a dostřel 50-100m - vtip je v tom, vybírat terén, kde k tomuhle nedojde. Ono pak strašně záleží, jestli si tam někdo dal péro z gauče a přestřelí ostatní dvakrát, i to se bohužel vyskytuje. Chce to hledat terén, který takové velké vzdálenosti moc neumožní, pak je to o něco delší vzdálenost jak v interiéru a dá se tam hrát rozumně i s velkým rozptylem úsťovek. A i když dojde k tomu, že někoho vidíš na těch 100-300 metrů, tak to můžeš využít k něčemu jinému, třeba pozorování, hlášení do vysílačky atd. Holt ho musíš nechat přijít blíž. To máš to stejné, když máš M4 na pár stovek metrů, tak s ní také nic neuděláš na 1,5 km ...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od DeadMan »

Starší syn byl dneska poprvé na airsoftu (hrálo se v Ostravě, kousek od velké Ferony, cca 30 na 30) a je naprosto nadšený :D Což je dobře :yes

Šlo mu to výborně a dokonce pěkně zatápěl i zkušenějším bojovníkům. Určitě i díky tomu jeho tým vyhrál :mrgreen:

Jen to nepřežil kolimátor. Údajně to byl sniper, ku*va jedna :twisted:
Přílohy
IMG_20220305_163549_resize_68.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od Hohepa »

Radši kolimátor, než oko
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od DeadMan »

Tak to je jasné. Nasraný nejsem, nebyl drahý. Samozřejmě byl vybaven celomaskou, co kryje kromě celého obličeje i uši. Takže ochrana byla ;)
You cannot kill me as I am already dead!
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od cipis »

Na to staci nalepit kus z bryli, prodavaji se i drahe ochrany. Proste kus polykarbonatu pred to. Take mam jeden takovy praskly, pak jsem si na vsechny ostatni pridelal z trochu jetych ochrannych bryli vyrizly kus.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Porovnání Airsoftu a Paintballu

Příspěvek od DeadMan »

Super, díky za tip :yes
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět