Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Serža »

jo, taky po ní pokukuju :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Zarozak »

Ten AUG je cool a future vypadající zbraň,ale jen pro fandy. Užitná hodnota a nějaká doplňková univerzálnost je tam v našich podmínkách asi fakt nulová.Potenciál i přesnost jako platforma M4 to nikdy mít nebude. Je to sic zajímavé,ale zde vítězí jasně rozum nad chutí,takže M4
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Ne vždy je nutno při nákupu uvažovat racionálně. Ať si každý koupí, co se mu líbí.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hrd »

Když si někdo může koupit pístovou AR, Bren, G36, Galil, Ruger Mini, SIG 550, tak proč ne AUG.
Zajímalo by mě, jestli by na A1 pasoval vršek z A3 s railem, nevíte někdo?
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od PaF »

Kdo uvažujete o AUG, nejdřív vyzkoušejte. Tato zbraň má tragickou spoušť. Existuje k tomu sice plastový tuningový díl, ale s ním se dostanete tak na úroveň tovární vojenské spouště M4. AUG se mi moc líbil a před cca15 lety jsem po něm pokukoval. Stačilo ale 2x 20 ran (jednou bez tuningu, jednou s ním) a bylo po okouzlení. :ne
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od gannicus »

V přípravě je nová várka augů za fajn cenu. Co na to říkáte? Já zvažuji.

http://www.zelenysport.cz/pusky/aug-sem ... jeci-puska
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

Za ty peníze asi proč ne, ale k hezké pušce to bude mít daleko.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Spoušt AUGa neni zas tak tragická jak se říká. V porovnání se sportovním speciálem je to sice tragédie ale mezi sluzebníma kvérama je to horší průměr. S civilnim augem nastřílim zřetelně líp jak s AR. Navíc rozborka a možnost skrytýho nošení je fenomenální. Nevýhoda je zubatej ARkovej závěr, plastový bicí ustrojí s nepředvídatelnou životností a že pro mě nutná lišta cenu zbraně zdvojnásobí. Kdo si zvykl na glocka, zvykne si na AUG ještě rychlejš. Ideální puška na nošení - menší už je jenom AKSU. Leváka bude srát pojistka - pravák jí bude chválit do nebes. Když snajpřim z levýho ramene přepnu to na opakovačku, při cqb to nalevo držím víc negersky.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Walt »

Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Pořídil jsem na zkoušku jedno AUG za 15, za ty peníze není co řešit, hlaveň, závěr, píst bez chyby, jediná vada na kráse je otlučený hliníkový díl s puškohledem, není mechanicky poškozený, neměl by snad být problém udělat novou PÚ, ale na to kašlu, uvidím, jak mě puška osloví. Kdysi jsem střílel z civilní verze a za ty peníze mi to přišlo jako nesmysl v porovnání s AR v dané cenové kategorii, tomuto šanci chvíli dám a uvidím. Na prodejně jsem vybíral ze 4 kusů, dva byly omlácené opravdu hodně, ale střeva u všeho OK.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Zarozak »

Hoď sem prosím potom i nějaký dojem ze střelby,přesnost v porovnání s AR,chování atd. není to nic,po čem bych vyloženě prahnul,ale za ty prachy je to fakt brouček v hlavě :)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Musím prvně přihlásit - v pátek nebo v pondělí, dřív se tam nedostanu. Pak půjdu vyzkoušet. Mimochodem, kdyby někdo věděl o zdroji na zásobníky někde v EU, tak mi dejte prosím vědět. Nejlevnější jsem našel za 42 Euro, ještě čekám, jestli ZS něco dodá (prý budou...), ale aby to byly originály, u zbraní, co prodávají je nějaká druhovýroba...
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hrd »

Třeba by byly sehnatelnejsi zásobníky od Magpulu, dělají se i do AUGa.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od skagerak »

Magpulacky jsou dostupne bezne, orig asi v nemecku budou, co doveze ZS je otazka, a prip predelat na m4..
Jaky mas obrazec v optice?
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Kruh, na nějakou mířenku to nebude. Navíc na 50m už do toho vleze běžný pistolák celý, alespoň si to myslím. Na víc m v tom uvidím už celou střelnici.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od skagerak »

Videl jsem kriz z kruhem i kriz (bez kruhu)
Z kruhem jsem strilel na 200 a nebylo to zly, ale u terce a loveni desitekasi zalezi jestli se mas "ceho chytit"
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od mc.ready »

O víkendu sem si zastřílel s půjčeným Norincem 56, klon AK. Překvapilo mě zpracování i přesnost zbraně na 100m. Při troše snahy není problém se udržet v desítce zeleného terče.
Jako nenákladnou, dle majitele naprosto spolehlivou a jednoduchou pušku na horší časy si ji za 10.800,- musím pořídit. Zapůsobila na mě jako zbraň do nepohody, která si na nic nehraje, levná, bytelná, jednoduchá..Nákupko už mám :mrgreen:
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od mc.ready »

Mimochodem, nově dovezené Saigy stojí téměř 27tis. a nabízejí navíc jen boční lištu a sklopnou pažbu, to mi nepřijde jako důvod si připlatit téměř 16 tis :roll:
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Atrop »

Souhlas, za ty prachy je to dobrá puška :yes
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od skagerak »

Jeste se da ruske akm od zs , taky,vypada rozumne z akacek...
Odpovědět