Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

skagerak píše: 12.08.2020 14:22 Videl jsem kriz z kruhem i kriz (bez kruhu)
Z kruhem jsem strilel na 200 a nebylo to zly, ale u terce a loveni desitekasi zalezi jestli se mas "ceho chytit"
Musím to doplnit, nenapsal jsem to úplně přesně - obrazec je záměrný kříž, který přechází v kruh. Kruh je ale prázdný, kříž do něj nezasahuje. Když jsem kdysi střílel z AUG-Z, tak do kruhu pokračoval jemnější kříž, s tím bylo míření lepší. Snad je z popisu jasné, jak to myslím.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Walt »

Sovětské útočné pušky AKM v nepoužitém stavu, cena 17000,- vč. DPH

http://www.proammo.cz/zbrane-2/ak/
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Matěj píše: 11.08.2020 23:17 Musím prvně přihlásit - v pátek nebo v pondělí, dřív se tam nedostanu. Pak půjdu vyzkoušet.
Dnes přihlášeno a vyzkoušeno (jen na 50 m střelnici).
Puška není nastřelená, abych mohl štelovat puškohled, potřebuju speciální klíč (musím koupit, což nevím kde, takže si nakonec budu muset udělat). Výškově byl nástřel sice OK, ale stranově utíkal doprava. Dal jsem všeho všudy jen 30 nábojů (GGG), pak začalo docela dost pršet. Pocit ze střelby jako z AUG-Z, není to nepříjemné, pěkně ovladatelné. Spoušť lepší než jsem čekal, ono AUG A1 má dvě polohy (semi-auto), kastrát spouští v první poloze, do druhé to už nejde. Neměřil jsem odpor, ale subjektivně nic hrozného, co by nešlo umáčknout. Míření, jak jsem psal, hodně hrubý kruh, s tím se budu muset trošku ještě naučit, člověk v tom vidí všechno okolo.
Jestli bych vyměnil za svou AR? Ani náhodou.
Jestli je to lepší než AK? Ne.
Je to prostě flinta pro fandy. Když jsem to měl na začátku 90. let v ruce poprvé, tak mě to uchvátilo, dětské sny se mají plnit, tak koupě nelituju. Do války bych si to nevzal.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

OT/flame smazáno.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hrd »

Mě AUG (včera pár ran) nadchnul. Platí výše uvedené výhrady (tvrdá spoušť - ale nedrhne, hrubý obrazec v optice, nemá lištu), navíc z levého ramene střílet nepůjde, není tam odražeč a nábojnice z toho létají energicky. Nicméně ergonomie skvělá, optika na rychlé zamíření použitelná, celé je to takové bytelné, vojenské. Dlouhá hlaveň - menší hluk a záblesk, větší průbojnost. Za mě do války nebo PA? Určitě jo.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Pokud by to člověk nechal ve stavu "z fabriky", tak asi ano, ale lepší by byla druhá pažba na STANAG zásobníky. Navíc je otázka dostupnost ND. Tolik k PA... Sám přemýšlím, jestli se ni vyplatí objednat druhou plažbu za cca 5 tisíc, protože STANAGů mam doma spoustu. Otázka, za kolik budou zásobníky od ZS, co slibují. Pokud 1500 jako za nový, tak to už je pažba lepší investice .
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Zarozak »

Já furt čekám,že se to při nynějším AUG ZS boomu konečně vyskytne u někoho ze známých na střelnici a porád nikde nic :cry: Zkoušeli jste to už někdo v tom vojenském základu na přesnost na 100m? Vyskytují se tam jen ty debilní obrazce nebo i ty přívětivější a jde to vůbec nějak potunit vratnou metodou? Myslím tím přesnější míření
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Zatím jsem se s tím dostal jen na klubovou střelnici a ta je poloviční a stejně musím nešetřel ještě zkorigovat, pak můžu říct, tak to chodí. Potunit obrazec myslíš, že bys vyměnil původní puškohled? Těžko, jen ho sundat nějak na trvalo a nevratně.
Nicméně, vedle píšeš, že máš AR, tak jestli z nějakého důvodu AUG nepotřebuješ (třeba jako já :) ), tak to nekupuj, na AR nemá, zvlášť tento starší typ a nový AUG-Z na AR zase nemá cenovkou a tak nějak obecně.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od skagerak »

Auga uz jsem potkal i k nemu delal.klic na optiku. Presnost ok ale zatim jen 5Om tak tezko rict ...
Na strelectvi dva lidi hlasi zavady...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Nicotinick »

No protože to je tak, když se potká levné malajské AUG s levným bosenským zásobníkem :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od skagerak »

Nj,ale pokud to nekdo prodava takto, tak by to fungovat melo... i v teto smrtici kombinaci....
Zs pry doveze origo za cca 1000, a jde sehnat asi magpul ... a pak ten zazrak co k tomu davaji..
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Nicotinick píše: 20.08.2020 13:49 No protože to je tak, když se potká levné malajské AUG s levným bosenským zásobníkem :D
Mimochodem, také jste zaregistrovali dohady na FB - stránce ZS, kdy padlo, že se jedná o zbraně bosenské policie, které Rudolf vyvracel s tím, že se jedná o zbraně po rakouských OS? Dost pochybuju, že by v Rakousku používali malajské zbraně. Jen tedy nechápu důvod, proč to Rudolf tak vyvracel...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Nicotinick »

Jestli se nemýlím, tak BiH nikdy ve výzbroji AUG neměla. Ani malajské, ani rakouské. To tam asi jen za levno nakoupil magacíny, stejně jako prodává třeba bulharské do M4 atd.

Edit, tak kecám, BiH policie nějaké AUG má, nebo měla.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Spíš jsem narážel na to, že obecně neměl důvod mlžit v původu (jak tvrdil o tom, že se jedná o zbraně od rakouských OS). Takže nechápu, co ho k tomu vedlo.Za tu cenu by to prodal i tak.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Nicotinick »

Podle EU směrnic je snad v EU zemích zakázáno předělávat vyřazené vojenské/policejní full-auto a prodávat je na civilním trhu.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od lagardere »

Docela dobrá nabídka ZS, Zastava M77B1 za 20tis.
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (48.52 KiB) Zobrazeno 3129 x
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

Ukrutná, nekomfortní zbraň. Nepříjemná střelba. Velmi rychle jsem jí prodal.

viewtopic.php?p=103673#p103673

viewtopic.php?p=109200#p109200
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od lagardere »

Fabe, můžeš to prosím trošku rozvést, co je to nepříjemná střelba? Jak byla puška přesná? Ničí to vystřelené nábojnice, to kvůli přebití?
Mám doma jednu Zastavu AK47 a proti všem ostatním klonům je to dílenský klenot. Tady jsem poznal, že se chromovaná hlaveň přeceňuje. 2 hod po střelbě levným čínským střelivem nikde ani liška – potom samozřejmě důkladně vyčištěno a puška nerezne.
To, že AK nebude nikdy vypadat jako AR, to je mě jasné. A pokud ano, bude SIG 551 za 70tis.
Mě se AK styl strašně líbí i s jeho nedostatky. To, že 308WIN má výkon přibližně na 3300J a 7,62x39 o cca. 1300J méně musí být znát.
Asi jsem zvolil špatné vlákno, prosím admina o přesunutí do vlákna ke kalachům na steroidech.
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hrd »

No, třeba G3 mi také přišla nepříjemná. Jedině snad FAL/L1A1, to je kočička. Samozřejmě i nějaká AR, ale to je dvakrát tolik (nebo SCAR za 6x tolik :-) ).
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

Lagardere: prostě nepříjemný, tvrdý zpětný ráz.
Odpovědět