Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Butch »

Jak jsem se teď díval, tak se mi docela líbí z CZUB kulovnice CZ 600 TRAIL, ale vlastně jaké jsou výhody proti AR? Když si vezmu že mám DD 16 palců, ráže je stejná, jediná výhoda podle mě bude ve váze.

Ale jo, líbí se mi, účel tam moc není, ale je hezká. :yes i to někdy stačí. :devil
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Ray »

Pokud máš high-end AR, jako je DD, tak bych ty prachy za Traila osobně raději narval do střeliva. Klika není pro SHTF žádný univerzál a když už kliku, tak osobně raději něco v .308 na lov, nebo likvidaci. Ale mluvím za sebe. Pokud nevíš co s prachama, tak si radost klidně udělat můžeš, pěkná je :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Maximus »

Než se zavedl limit na minimální energii střely ve 100 metrech na lov spárkaté zvěře, tak se 223 Rem lovila i zvěř jako prasata a jeleni. Je to jen o střele a schopnosti se správně trefit - některým "jako lovcům" nepomůže ani 50BMG. V PA bych v klidu lovil i s mojí AR15 - nějaké SP střelivo jsem si si do NZ pro tento případ pořídil. Navíc v PA situaci to s tím lovem nebude tak horké :devil.

Když už klika, tak v pořádné ráži na LR či jako utlumená verze, tam je ale ráže 7,62 mm minimum.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Butch »

S penězmi samozřejmě vím co udělat, momentálně bych rad pořídil na DD tlumič, jelikož se domnívám ze zvedne potenciál zbraně. No a dal samozřejmě kratší AR a pokud bych už chtěl moc, tak snem je nějaký LA v pořádné ráži.

Jen se mi ten trail líbil, relativně malá a lehká zbraň, ale vlastně si úplně neumím ospravedlnit účel 🤷‍♂️, vlastně je to klika v segmentu naplněním AR, tak uvidíme jak se bude prodávat. V USA asi jo, u nás moc ne si myslím.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Maximus »

Utlumení mi u 223 nedává až tak smysl - to už raději dobre udělaný lineární kompenzator. Ale tisíc lidi, tisíc chuti. Ve 300 BLK je to už jiný příběh.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Butch »

Samozřejmě by se mi 300 BLK líbila, ale nemam ji. Taky jsem uvažoval nad lineárním kompikem.
Zase od toho nepožaduji úplně moc útlumu, ale bohužel se nám ke střelnici přibližují domkaři a tak nechci moc provokovat a postačí mi, když bude rána “snesitelnejsi”
kiv01
Příspěvky: 33
Registrován: 09.02.2015 10:41
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od kiv01 »

Bill Masen píše: 17.03.2021 19:05 Teda máte toho až po kokot. Ale vážně, které ráže, kdyby to měli být jen tři? Nebo ještě lépe, kdyby to měla být jen jedna, pak dvě a pak tři. Do PA doby.
Když tři do PA doby:
22.LR, 9Lug a 7,62x39
když dvě 22LR a devítku
když jen jednu pak už jen jednoznačně 22LR 8-)
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Hagen »

Místo 7,62x39 bych rozhodně volil .223 Remington.
.223 je už nyní víc dostupná, je přesnější, víc jí uneseš,....
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od mc.ready »

9Luger,7,62x39 za mě, nebo .223,.... a pak je to asi jedno, 12ga, 22, 7,65Br, 308... ;)
Odpovědět