Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Královák »

Jo, když budu uvažovat přehnaně pesimisticky, tak můžu vyházet i kuchyňské nože. Je mně jasné, že nikdo neví jak to bude - spíše bych chtěl od někoho vidět erudovaný odhad 1) zbraně - dle mého postupně budou omezovány dlouhé samonabíječky se zásobníky včetně pumpovacích brokovnic(Rakousko) pak krátké časem dojde i na ty kliky se zásobníkem - ne že by byly přímo zakázané, ale budou tam spíše restrikce ohledně uložení, kontrol, dodatečných povolení, přezkušování atd. - tím stát zabrání nutnosti výkupu v případě zákazu, 2) situace - nemyslím, že by došlo k nějakému drsnému rozpadu - ale budou v důsledku ekonomické krize zoufalí lidé a budou jisté privilegované vrstvy na základě své etnicity, kteří půjdou za hranu zákona a nebude možnost legální ochrany - policie je již dnes paralyzována početně i legislativně. Prostě jde mně o to, zda mně neuniká nějaká možnost, která zní logicky, protože na foru je spousta lidí erudovanějších než kdy budu já.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Pahrb »

K cemu palne zbrane, kdyz bude dostupne jen bezolovnate strelivo, ktery je uplne naprd.

Vsechno jsem prodal. Zbrojak zrusil, abych nemel nutkani si zas neco koupit a mam svaty pokoj. Konecne se muzu normalne nadechnout.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Václaf »

To je jako vtip,nebo provokace? Prodej i barák,nebudeš se muset o něj starat a budeš mít větší klid...
Čechy čechům !!!!!
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Germanik1 »

Jak souvisí bezolovnatý střelivo s Rozpadem? Až budeš jednou zbraň potřebovat, tahle úřednická epizoda EU bude dávno zapomenutá. Nikdo nikoho nenutí zbraně držet. Úplně stejně by ses měl zbavit auta, stejně jednou spalovací motory zakážou. No, a my ostatní budeme cvičit použití zbraní a řízení. Svobodné rozhodnutí
Udělám co musím
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Zapadlo »

Janko, zatím seš tady cucák, tak tomu přizpůsob svoje chování. Jinak se internetovým kouzlíčkem změníš v nic.
Calvin
Příspěvky: 21
Registrován: 14.07.2015 10:35

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Calvin »

Byť jsem tady taky cucák tak mě nadzdvihávají ze židle lidé, co by pořád něco zakazovali nebo někoho od někud vyhazovali. Proč by tu měl dostávat ban člověk, co se zbavil zbrojáku jen proto, že my bychom něco takového neudělali? Janko, trochu víc rozumu a tolerance. Přeji a bude ti přáno.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hrd »

Sice nevím, pro co bych pak žil, ale dokážu si trochu představit to uvolnění, kdy už tě nepronásledují neustálé úvahy, co dokoupit, co votunit a jak, jestli nemám málo zásobníků, nábojů, baterek, sumek, popruhů, laserů...
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Wdog »

Domnívám se, že to obecně máme v tomto vlákně příliš překombinované, ty prezentované arzenály odpovídají především dnešní klidné době a podmínkám, našim představám a tomu, co a jako nás baví.
Podle mne jsou silně překombinované úvahy, zda do 10m chodby mého domu je lepší (jen příklad) ráže 5,45 nebo 7,62 ... apod.

Pokud to projektujete na horší časy, je nutné si nastudovat téma "teorie rozpadu" a možné scénáře a na ty se přichystat. A samozřejmě, připravit variantu na různé scénáře.

1) klídek jako doposud, nic se nezmění.
2) klídek jako doposud, jen EU soudruzi budou produkovat vlnu ze vlnou zbraňových restrikcí.
3) výše uvedené, plus poklidný bankrot státu a zhoršení bezpečnostní situace (ála Brazílie)
4) výše uvedené, plus postupné zhroucení státu vlivem vnitřního či vnějšího nepřítele, ale silové složky státu jsou ještě silné a nebezpečné, nebo naopak nástup klasické totality
5) krach, chaos, středověk

Každé z výše uvedeného vyžaduje asi jinou strategii vyzbrojení, včetně velmi důležité řešení logistiky (náboje, kam to schovám, jak jsem schopen to využít). Nakonec můžeme zjistit, že:
a) lepší je jakákoli zbraň než žádná
b) mnohem těžší, než ty zbraně získat, je dlouhodobě je udržet

A osobně se také (bohužel) domnívám, že lepší už to nebude a jakožto vazalský stát EU nás čekají další vlny zbraňových restrikcí. Vzpomeňme si poslední EU zbraňovou směrnici, na tu historickou situaci, kdy: CZ vláda byla proti, CZ poslanci byli proti, CZ občané byli proti, i CZ europoslanci byli proti .... a ve výsledku si s nimi EU soudruzi a jejich instituce dokonale vytřeli zadek, a ve výsledku naši poslanci/senátoři nyní v parlamentu schvalují implementaci EU směrnice do našeho zákona. Sice šalamounsky, ale i tak je to citelná restrikce, a samozřejmě další EU restricke a jejich lokální implementace budou následovat.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od mc.ready »

Tak,tak. Ono je jedno jestli v Bruselu či Mnichově někdo rozhodne, prostě stáhnout vocas a provést co je nařízeno
to takovej náš národní zvyk :beer
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Kapo »

Práve dnešný stav ma prinútil pozrieť sa na rozpad iným pohladom. Poukázal na to, že dlho pred skutočným anarchistickým rozpadom, aký si tu predstavujeme môže nastať situácia, kedy vláda vyhlási núdzový, výnimočný, či vojnový stav. V týchto prípadoch môže zabaviť vaše zbrane, nehnutelnosť aj techniku a vozidlá. Či už kvôli potrebe, alebo kvôli hrozbe.

Tresty sa neuposlúchnutie sa môžu vyšplhať k extrémom. Ako u nás za krádež hamburgeru trest ako za úkladnú vraždu. https://www.tvnoviny.sk/domace/2011911_ ... za-mrezami
Za útok na policajta doživotie: https://refresher.sk/90471-Za-utok-na-p ... -dozivotie

Takže chápem počínanie Pahrba, že sa zbavil zbraní z "požičovne". Kto chce byť na PA dobu dáko prichystaný, tak niekedy môže menej znamenať viac. Byť šedá myška. Možností je viac.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Pahrb »

No, zbrojaku jsem se zbavil zejmena z techto duvodu:
1. Chodit strilet pro me prestalo byt atraktivni, proste nekdo zacne, nekdo s tim sekne. 15 let mi stacilo.
2. Prehodnoceni priorit.
3. Zajit s nekym na strelnici a doma trenovat s Crossmanem je vlastne pro me vyhodnejsi.
4. Unik pred pozornosti statu, nebo cizich osob, co maji problematiku v merku.
5. Pobyt v zahranici:

Posledni rok jsem pobyval v Nemecku (IT firma) a nevim, zda-li jsou divni Cesi nebo Nemci, ale jeste jsem se nesetkal s takovym kolektivismem. Po pruseru v Hanau zcela vazne byly vandalizovan majetek sportovnich strelnic, nebo sportovni strelci nebyli obchodech obslouzeni ("Strilis, jsi vrah.").

V zasade i v mem kolektivu meli vsichni nazor, ze:

"Sportovni strelbu nepotrebujeme."
"Kolik lidi musi umrit, abyste prestali delat dirky do papiru."
"Vyroba zbrani musi skoncit".

Jako kdyz to tvri nejaky aktivista, nebo Zeleny, budiz, ale kdyz vsichni kolem vas, tak z toho zmagorite. A to ani nezminuji zcela seriozni ataky proti policii, nebo Bundeswehru. Skoro to vypadalo, ze zavodi v tom, kdo vic nenavidi Nemecko.

Mozna jsem chcanka, ale uz se to nedalo vydrzet, s nastupem Kovidu jsem s tim seknul a vratil jsem se sem. Za ty vydelany penize mi to nestalo, depresi z tech nazoru mam porad. A nejhorsi je, ze tyhle svobody "delat dirky do papiru" je natolik marginalni, ze nejde vyargumentovat.

Nemecko bude nova kolektivisticka utopie level Cina :roll:
""
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Nicotinick »

"Zbroják jsem zrušil....konečně se můžu normálně nadechnout".
Možná je to dobře i pro okolí. 8-)


Občas pomůže se vykecat (vypsat), ale asi bude lepší zaskočit dobrým terapeutem, než šířit jedy na diskusních forech. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Germanik1 »

Omluva za OT. Problém je v chápání zbraní. Pro někoho nástroj jako lopata, pro někoho zdroj moci a jistoty. Pro někoho zdroj nervozity, obav. Spousta exotů si dá zbraň na stěnu. Ale ještě jsem neviděl nikoho, kdo by si dal na stěnu lopatu a krumpáč. Přitom obé jsou jen a jen nástroje určené na konkrétní praci
Udělám co musím
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od FMJ »

Jak tak koukám, někteří Němci mají stále problém s bezmyšlenkovým papouškováním a následným bezhlavým následováním nenávistných postojů - stačí, když si zvolí cíl. Trošku nechápu to Pahrbovo "odzbrojení" v rámci "posttraumatického stresového syndromu", majícího evidentně podstatnou část příčiny v pobytu v Německu, ale je pravda, že někdo může mít problém s tím, že vnitřně přejímá názor či postoj okolí, jakkoliv je to v rozporu s jeho počátečním vyladěním. Jinak stádnímu chování v IT oborech se nedivím, poznal jsem několik IT odělení firem a pokaždé to byla skupina poněkud "jiných" lidí,
Jinak únik před pozorností státu je volovina, pokud byla někomu věnována v důsledku držení ZP, bude mu věnována i nadále, tím spíše, protože se změnil vzorec chování. Ale nemyslím si, že má stát prostředky na sledování 300.000 držitelů ZP, ani náhodou.

to Kapo ‐ krádež a napadaní úřední osoby nejsou projevy neposlušnosti, to jsou projevy úmyslného protiprávního jednání, útoky na majetek a na výkon úřední osoby. Pokud je někdo takový inteligent, že si to lajzne za nouzového stavu, tak mu není pomoci. A tuším, že oprávnění odebírat zbraně bylo s velkou slávou ze zákona vyňato, jako projev důvěry státu k držitelům zbraní. Alespoň v ČR.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od PeFi »

Stádní chování je u původního německého obyvatelstva něco, k čemu se asi historicky vyšlechtili výchovou a přírodním výběrem. Vůdce/vláda/rada moudrých/vedení přijmou rozhodnutí a o tom se pak ani nediskutuje a ani moc nepřemýšlí. Ono to má své výhody, pokud je vedení osvícené a svobodomyslné, ale taky nevýhody, pokud se vedení chytne nějaké šílené ideologie. Jako na potvoru takováto stádovitost vede k levicovosti a levicovost generuje šílené "spasitelské" ideologie.
Dokonce mi jeden normální němec, kdysi opatrně pošeptal do ucha, že o některých věcech se u nich nahlas už prostě nemluví (tehdy šlo o CO2 a globální oteplování).
Zajímavé bylo, že když německý profesor přednášku (týkající se energetiky) zahájil větou "díky bohu za polské a české uhlené elektrárny", tak v sále bylo ticho, ale protože on je uznávaná autorita, tak to akceptovali jako novou zajímavou informaci. Pronést tu informaci někdo jiný, tak ji okamžitě a bez přemýšlení zamítnou jako herezi.
Nějak ten svůj systém odladěný mají a nějak jim to funguje, ale dynamiku to má středověkou a dnešní doba je velmi rychlá, takže to není dobré ani pro Německo, ani pro jejich sousedy.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od mc.ready »

Myslím, že porovnání lopata-zbraň je jen klišé a neodpovídá realitě.
K tématu,
pistoli samonabíjecí 9mm.
Pušku samonabíjecí, v armádní ráži.
Pro snílky do rozpadu co si myslí, že bude co lovit, kliku .308 a .22
K domu 12ctku brokovnici a Německého ovčáka.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Pahrb »

Mel jsem skoro vsechno z toho. A nakonec mi to bylo k prdu. Jedine pozitivum bylo zhodnoceni financich prostredku.
Nicotinick píše: 14.11.2020 9:05 "Zbroják jsem zrušil....konečně se můžu normálně nadechnout".
Možná je to dobře i pro okolí. 8-)


Občas pomůže se vykecat (vypsat), ale asi bude lepší zaskočit dobrým terapeutem, než šířit jedy na diskusních forech. ;)
Mozna, ano. NIcmene jed to neni, uvadim to jako priklad, ze se da posunout v arzenalu i druhym smerem.
Terapeut mi moc nepomohl, spise zmena prace. Asi i vymaneni se z karanteny.

Treba se jeste v duchodu ke strelbe vratim, neboj :-)
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Kapo »

FMJ píše: 14.11.2020 10:19
...to Kapo ‐ krádež a napadaní úřední osoby nejsou projevy neposlušnosti, to jsou projevy úmyslného protiprávního jednání, útoky na majetek a na výkon úřední osoby. Pokud je někdo takový inteligent, že si to lajzne za nouzového stavu, tak mu není pomoci. A tuším, že oprávnění odebírat zbraně bylo s velkou slávou ze zákona vyňato, jako projev důvěry státu k držitelům zbraní. Alespoň v ČR.
Ak má vláda ústavnú väčšinu a prezidenta na svojej strane, tak zmení zákony aj ústavu na počkanie. A v podstate môže vydať okamžité nariadenie, ktoré môže byť opakom zákona, a občan nič nezmôže. K tomu zákaz vychádzania, zhromaždovania, zavreté úrady vrátane lampárne. To nie je fikcia, to teraz na slovensku máme. A to je len soplík u 0,1% populácie. A to máme premiéra, ktorý bol veselo usvedčený z daňových podvodov, a z plagiátorstva.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od bivoj »

Germanik1 píše: 14.11.2020 9:10 Omluva za OT. Problém je v chápání zbraní. Pro někoho nástroj jako lopata, pro někoho zdroj moci a jistoty. Pro někoho zdroj nervozity, obav. Spousta exotů si dá zbraň na stěnu. Ale ještě jsem neviděl nikoho, kdo by si dal na stěnu lopatu a krumpáč. Přitom obé jsou jen a jen nástroje určené na konkrétní praci
To je naprosto chybný předpoklad a imbecilní srovnávání. Ano, spousta zbraní jsou "pracovní nástroje" a asi neznám nikoho, kdo by měl na stěně Glocka (pokud nejde o typický případ "wall of guns" jako má třeba Iraqveteran8888, nicméně tohle je mimo USA víceméně nemožné). Ale takový H&H či jiná obdobná zbraň není jen "lovecký nástroj", ale i nádherná ukázka mistrné puškařské, řezbařské a rytecké práce a jde ve své podstatě o ručně vyrobené umělecké dílo - a tam si klidně dovedu pověšení na stěnu či vystavení ve vitríně s naprostým klidem představit. A rozhodně bych si nikdy nedovolil kohokoliv, kdo si jakoukoliv takovou pěknou zbraň dá na stěnu, nazývat exotem.

Omluva za OT.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Maximus »

Vzhledem k situaci ve svém životě jsem nucen detašovat své hlavní zbraně mimo trezorovku do klasického trezoru pro max. 5 dlouhých a samozřejmě omezený prostor pro krátké a střelivo.
Donutilo mě to přehodnotit radikálně pohled na svůj arzenál a vybrat opravdu to pro mě nejdůležitější:
Hlavní zbraň je již nějakou dobu místo kosy samonabíjecí verze M4 s kolimátorem a výhledově se zvětšovákem 3x.
Druhou dlouhou bude můj upgradovaný Marlin ve 308W s na kvalitních montážich umístěném zaměřovacím dalekohledu a nočním zaměřovači. Toho také čeká výhledově tlumič.
Třetí bude kozlice ve 12 co mám na husy, kachny a asfaltové holuby. Čtvrtá dlouhá také kozlice v 16, stará rusanda, kterou nosím na hony, kde počítám s prodíráním "dračí".
Krátké jsem pro tento účel zredukoval na svého Siga v 9mmL, Rugera v 357 M s 2" hlavní a Berretu ve 22LR.
Fabikův Gladiátor je už jen jako taková záloha pro časy, kdy bude potřeba nosit a někdo ještě nebude mít ZP (teda když bude také někdo, kdo ho bude vyžadovat) ;).

S tímto arzenálem se dá už v případě náhlé PA projít potřebných 50 - 60 km ve dvou dospělých s dětmi i pěšky.

Můžete mít třeba "hodně zbraní" jak z Matrixu, ale pokud je nemáte jak bezpečně uložit a v případě PA odnést do "evakuačního prostoru", tak jsou jen zbytečnou zátěží - fyzickou i mentální.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět