Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od štaflík »

Ta postovaná CZUB stojí zhruba stejně, jako ten Remington...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

Radši Rem, než-li brodský šlem :ne

Už jen proto, že Rem je kvalitně lakovaný, takže korozně odolnější. No, a jinak je to také lepší zbraň :mrgreen:
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Reno »

štaflík píše:Ta postovaná CZUB stojí zhruba stejně, jako ten Remington...
Aha, já měl v hlavě ceny vyšších verzí Remingtonu 700, tahle střední úroveň je na tom cenově opravdu podobně, jako CZUB. Sem si nějak nevšiml... :oops: V takovém případě bych se také spíše klonil k tomu Remingtonu, než k uherskobrodskému DODO. :) Každopádně by ve stejné relaci nemusel být špatný ani některý model od Savage, mají bedding už z výroby... Jinak s délkou hlavně bych pod 20" já osobně nešel, spíš bych volil delší. Na přesnost má rozdílná délka hlavně vliv celkem zanedbatelný, hmotnostně to také není zásadní rozdíl, ale prach v delší hlavni lépe vyhoří = menší záblesk a hluk.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od štaflík »

Měl jsem 26" VH Marlina a bylo to šílené bidlo, težké na čumák.
Co varianta 20"+ AR s těžší hlavní a slušným krmením? Přesné to bude. SS109 z 20" laufu musí prorazit 3.5 mm oceli na 600m, takže bych se nebál, že bebí udělá. To, že stop-efekt nebude drtivý je na tuhle zdálenost jedno. Pro R700 hovoří dobrá váha.
hd1727
Příspěvky: 57
Registrován: 18.03.2013 8:01

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hd1727 »

Vrátím se k tomu střelivu. Vůbec bych neřekl, že je jedno, jaké zbraně a pro jaké střelivo v PA budu mít. V roce 2015 (a určitě ještě spoustu let potom) je pro krátké zbraně jednoznačná volba 9mm Luger. Bez debat. Dostatečně univerzální, rozšířený, dostupný. Ale co pro dlouhé zbraně? Myslím si taky, že to je stále 7,62x39. Určitě v roce 2015 a asi následujících deset let. Jestli se kvůli té současné ukrajinské hysterii nějak fatálně neodtrhneme od Ruska a Číny, tak tohoto střeliva bude relativní dostatek. Stejně jako je dostatek (no, spíš přebytek :) zbraní, které jím střílí.

Nejsem žádnej hard core fanoušek kosy, ale u nás neexistuje dostupnější a univerzálnější puška. Umí celkem spolehlivě střílet do cca 300m a co si budeme povídat, kdo z nás kdy střílel na delší vzdálenost. Notabene kdo UMÍ SPOLEHLIVĚ střílet na delší vzdálenosti?

Samozřejmě se může stát, že Amíci nakonec dosáhnou svého a Východ se nám uzavře. Potom (jestli vůbec v tý nastupující fašistický pakárně bude umožněný nějaký legální držení zbraní) stojí za přehodnocení přechod na 5,56 x 45 mm NATO. Ale to je zatím ve hvězdách.

A co se týká dospělých puškových ráží. Tam je to o tom, že spousta lidí má zbraně pro náboje 7,62 x 57 nebo .308 Win (z těch běžných), ale prakticky s tím mají nastříleno většinou jenom na 50m. A to se týká i myslivců a jejich různorodých ráží :)

Takže nechci nikomu kazit radost třeba z Remingtonu 700. Taky jsem ji jeden čas docela chtěl. Vystřelil jsem si z toho. Fajn puška :) Ale naučit se z toho spolehlivě střílet na vzdálenosti 300m+ nemám kde (ani kdy). Čili pro mě zbytečná druhá dlouhá (nepočítám samozřejmě užitečnou .22 LR).
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od štaflík »

Tak při úvahách jsem se dopracoval k tomu, že Beryl zůstává. Celkem jsem nenašel nic lepšího na cesty, obranu kolem dvorku a zombie apokalypsu (kterou očekávám v nejbližších dnech :lol: :lol: ) a i kolega hrd mě v tom utvrdil, že lepší PDW se tu asi neobjevilo. Okruh úvah se tedy zužuje na to zda je větší efektivita:
1.) Rem 700 + Škorp (optika na horním rozsahu tak 16-24)
nébo
2.) Nová "varmintová" AR-15 (optika tak 9-12), min. 18" Asi DPMS 20"bullbarell, Colt National Match nebo Armalite, která už ale asi není. Imperial Defence 20". Možná i 18" PAR, ale ta spíš ne.
nébo
3.) jetá varmintová AR-15 (K mání jsou dva slušně vypadající Remington VTR Predator) a k tomu Škorp
4.) ponechat Tigra
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Butch »

Já jsem jednou viděl toho Remingtona VTR na 300 metrů a výsledek v terči vypadal slušně. Navíc pokud zbraň není mechanicky poškozená, tak si myslím, že ji málo kdo ostřílí.
Milan_rozpad
Příspěvky: 139
Registrován: 29.10.2014 21:40

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Milan_rozpad »

než remingtona 700 tak raději Savage TR ko (jestli ho ještě seženeš) umí stabilně sub 0,5 MOA a s vyladěným střelivem v dobrých rukách 0,25 MOA a to bez přestavby (ale to je opravdu odladěná munice v rukou profíka) pro nás normální smrtelníky je super to 0,5 MOA - 1,0 MOA i s továrním shit střelivem (tím myslím SB a podobné ne tu nejhorší čínu)

Tuger je pěkná věc, taky jsem ho chtěl spíš jen z důvodu sběratelsko - nadšeneckého, ale raději jsem pořídil Mosina v Sniper verzi kde to je za zlomek peněz a přesnost v zásadě podobná a na člověka dýchne nostalgie
(stejně tím všichni střílíme běžnou munici takže o velmi přesné střelbě moc nemůže být řeč)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od štaflík »

TRka nejsou. na R700 se mi líbí i ten příběh.. :lol:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

Savage, Rem, to je jedno. Obojí je solidní flinta. Nikoliv zázračné "čtvrtminutovky" přímo z výrobního pásu, ale i tak...
Milan_rozpad
Příspěvky: 139
Registrován: 29.10.2014 21:40

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Milan_rozpad »

já jen že tak šlo ušetřit skoro 10 000 czk tak asi už sou opravdu pryč :( protože remington je cca kolem 25-26 000
+ 3000+ za weaver lištu a to TR ko bylo kolem 19000-21000 i s lištou
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Butch »

Co se týče opakovací kulovnice, asi bych volil Tikku, kvalitní provedení, možnost částečné individualizace, podle mě má super poměr cena/výkon.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

hd1727 píše: Samozřejmě se může stát, že Amíci nakonec dosáhnou svého a Východ se nám uzavře. Potom (jestli vůbec v tý nastupující fašistický pakárně bude umožněný nějaký legální držení zbraní) stojí za přehodnocení přechod na 5,56 x 45 mm NATO. Ale to je zatím ve hvězdách.
Pokud je tou fašistickou pakárnou myšlena politika USA, tak si připomeňme, že v USA je narozdíl od Ruska legální vlastnit zbraně pro osobní ochranu... A na 7,62*39 se nedá spoléhat ani dnes, zkuste jej dnes někde koupit(myšleno levný přecipovaný)...:-D
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od štaflík »

To Sarka: mohl by jsi přestat tahat politiku do tohodle vlákna? Díky.
IMHO hd vůbec nepsal o Rusku a USA, ale spíš myslel na jednu šílenou soudružku eurokomisařku.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

štaflík píše:To Sarka: mohl by jsi přestat tahat politiku do tohodle vlákna? Díky.
IMHO hd vůbec nepsal o Rusku a USA, ale spíš myslel na jednu šílenou soudružku eurokomisařku.
Tak nejenom že jsem nic nepřitáhl(reagoval jsem na již vyřčené), ale když si lépe přečteš příspěvek na který reaguji, uvidíš tam nejen zmínění Ruska a USA, ale i též těžko vydedukuješ návaznost na názory dávno odpískané eurokomisařky, resp. dnes se tato paní zviditelňuje v jiném oboru, než je zbraňová legislativa...
Milan_rozpad
Příspěvky: 139
Registrován: 29.10.2014 21:40

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Milan_rozpad »

mno jinak k 7,62x39 za chvíli na tom bude stejně jako 223 ka, je to logické, nová masivní výroba jako dnes u 223 nebude a sklady mizí

dneska sehnat BXN je člověk na 4,5+ (a to ani mnohdy nejsou) a sehnat kropící za 4 už skoro taky nejde pomalu na 4,2 a to si pamatuju dobu kde za 3 se kupovalo BXN ko v pohodě

223 dneska člověk koupí za 9kč za SB a 7,5 chinu, takže rok - dva a jsme na tom za stejno
ale to nic proti tomu že kosu by měl mít každý :)

aktuálně bojuju s tím sehnat kvalitní 7,62x54 ky ...

takže za chvíli to bude 22lr + 9mm para + 223 + 308 ...
hd1727
Příspěvky: 57
Registrován: 18.03.2013 8:01

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hd1727 »

Sarkafarka.Loupeznik píše:
hd1727 píše: Samozřejmě se může stát, že Amíci nakonec dosáhnou svého a Východ se nám uzavře. Potom (jestli vůbec v tý nastupující fašistický pakárně bude umožněný nějaký legální držení zbraní) stojí za přehodnocení přechod na 5,56 x 45 mm NATO. Ale to je zatím ve hvězdách.
Pokud je tou fašistickou pakárnou myšlena politika USA, tak si připomeňme, že v USA je narozdíl od Ruska legální vlastnit zbraně pro osobní ochranu... A na 7,62*39 se nedá spoléhat ani dnes, zkuste jej dnes někde koupit(myšleno levný přecipovaný)...:-D
Sorry za tu politickou narážku, nemá cenu to sem tahat. Jenom na vysvětlenou: Dneska si eurounijní politické loutky vodí Washington, to ale neznamená, že to zdejší utahování šroubů bude mít co společného s tím, jak to (zatím) funguje v USA. Samozřejmě tu v EU máme dostatek zdejších rudohnědých kádrů, pro které jsou občanské svobody, včetně držení zbraní osinou v pr..... Ale konec OT :)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od MRAK »

hd1727 píše:Ale konec OT :)
:yes

a pěkně hupky dupky z5 k tématu, broučci :kiss
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od herman »

Takže tady je můj domácí arzenál. Jsem rozhodnut prodat tu ČZ27 a pořídit si ČZ50 (pouze Strakonickou výrobu) a začínám uvažovat o prodeji CZ 858 Tactical 4 V a o koupi AKM
Přílohy
můj arzenál.jpeg
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Milan_rozpad
Příspěvky: 139
Registrován: 29.10.2014 21:40

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Milan_rozpad »

to mi přijde škoda (ta 858 ma ...) v čem bude AK lepší ? + shánět zase hafec zásobníků atp :)

cz27 chápu, i když sem o ní sám taky uvažoval z nostalgie
50 ku Strakonickou kterou nenapadl kutil prakticky nejde sehnat, taky jsem o ní uvažoval ale po prohlédnutí několika kousků mne to přešlo

to bych spíš pořídil něco v 9 ce - CZ 75 nebo g-19 :)

a nebo do toho pořádně praštil a škorpíka + 27 nahradil JRC čkem
+ k tomu ideálně toho G-19 a máš uplně vyřešeno ale chápu ty finance

ale prostě kosy bych se nikdy nevzdal, navíc to je ekonomický nesmysl - pár tisíc a poměr cena výkon ...

já sem před časem udělal řez a rozhodl se opustit ráže co už pomalu ustupují a roste nechutně cena munice 6,35 a krátké 7,62 + 7,65

dost mne vyléčilo když mi explodovala 52 ka v ruce (upozorňuju že to bylo při střelbě SB čkama a nikdy sem v ní nic jiného nestřílel a koupil sem jí jako uloženku prakticky stavu nové)

sám teď řeším dilema výběru mezi G-19 a 75 kou
Odpovědět