Reflexní luky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Reflexní luky

Příspěvek od Serža »

Dovolil jsem si založit toto téma, neb zde chybělo...
I když nejsem uživatelem luků Samick (mám dva různé reflexní luky Ragim), tak video níže je naprosto vynikající co se argumentace kolem výběru týče a i potom následných custom úprav
Zásadní výhodu setu z videa spatřuji v tom, že jsou k dispozici různě silná ramena = lze to použít pro víc lidí (rozpadlík + manželka)
https://youtu.be/Pb0Ega_drwU
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní luky

Příspěvek od Serža »

A ještě jedno video o pokročilejších vylepšeních
Mechanická mířidla na jednom luku mám, pomáhá to i bez průhledu tětivou a vypouštěče...ale luk je díky tomu méně skladný...na rozpadlický luk, který se bude transportovat rozložený někde v batohu bych to asi nedával...
https://youtu.be/oK2tg-6C-2o
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Reflexní luky

Příspěvek od ecart »

Na druhou stranu, právě ten rozpadlický luk se možná bude používat na lov drobné zvěře a tam by se mířidla hodila, ne?
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Reflexní luky

Příspěvek od Bakly1 »

dá se to to natrénovat celkem pěkně i bez mířidel, střílím holej klacek a na 15 metrů trefuju plochu velikosti pivního tácku. Jedinej problém pak je, jak se dostat k velké zvěři na těch 15 metrů :-D
Ale beru to spíš jako meditaci, rozhodně to není dovednost na které bych chtěl aby záviselo moje přežití.
hipik86
VIP
Příspěvky: 143
Registrován: 30.08.2013 11:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha + Střední Čechy (vysloveně trvalé bydliště nemám)

Re: Reflexní luky

Příspěvek od hipik86 »

Pokud nebudeš používat vypouštěč tětivy, tak jsou ti mířidla k ničemu.
Reflexním lukem střílím léta (olympijský hladký luk). A když jsem se tomu věnoval fakt intenzivně (několik tréninků týdně), tak jsem zjistil, že je potřeba asi 60 jednotlivých pohybů, které musí být přesně za sebou a přesně provedeny, aby vystřely byly spolehlivé. Pro ilustraci (jsem sice levák, ale střílím jako pravák).. Když střílím a mám luk do levé ruky jen zapřený a prsty jsou volně (tvoří takový vějířek vedle luku), tak při výstřelu se ty prsty pokusí "padající" luk chytit a ten pohyb těch prstů posune šíp na 18 metrech o 1 cm doprava..
Odpovědět