Jakou pušku?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

jakou pušku do cca 10 000,-kč ?

varianty civilních vz.58
115
49%
vojenská opakovačka (Mosin?)
38
16%
vojenská samonabíječka (SVT 40?)
19
8%
Lever action (pákovka)
6
3%
myslivecká kulovnice
13
6%
perkuska
8
3%
raději malorážku
15
6%
raději brokovnici
15
6%
něco úplně jiného
6
3%
 
Celkem hlasů: 235
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Jakou pušku?

Příspěvek od marish »

Nejen proto, že podobnou investici zvažuju, zajímají mne vaše názory i to jak jste k nim došli.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Ježura »

Co se týče klonu vz.58 to je naprosto jasná volba.
Za 1.kdo byl na vojně zná,chápe,rozebere....i poslepu(včetně toho že bude schopen ji dat i do kupy)...v jednoduchosti je prostě síla
za 2.dostupnost a cenová relace náhradních dílů....naprosto bezkonkurenční
za 3.spousta doplňků která bez problémů posouvá kvér do 21.století...(co se týče nastupující CZ 805 je sice hezká ale myslím že mnohem lepší a levnější bylo kdyby kosu pouze uspůsobili k výměně hlavní... nic víc)
za 4.ráže...nejrozšířenější a levná munice


Po pravdě co se týče flint tak tam toho snad už víc nevymyslíte...

Druhou věc kterou jsem označil byla svt 40...
Důvody...

Za 1. cena.... pánové za 5500 koňur českých samonabíječka na 10 nábojů a ráži 7.62x54R já myslím že není co dodat
za 2.opět náhradní díly... na zeleným sportu jich mají spoustu... i když ceny jsou už trochu vyšší.
za 3.opět ráže hojná a levná

Sám mám rád přesnou střelbu a velmi zvažuji nákup svt 40 pro střelbu na víc jak 300metrů.... (sice nevím kde si takto vystřelím a znám snad jen 3 střelnice na 300 metrů ale snad to někde půjde)
Osobně si myslím že je to ideální odstřlovačka pro PA období
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=hhstuvzMiB0

Bez konkurence je to brokovnice ,ta muze strilet ruzne druhy streliva i granaty ,znici vse do 200 m dalky ......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=WOoUVeyaY_8&NR=1

Demonstrace z ruske strany a brokovnice byla vymyslema asi pred 5 lety nema ten kopanec v zad po vystreleni ,je urcena do dzungli a mest, jasne dostrel brenekem je urcite 1000 m a vice .....
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od goral »

Kosa je proste kosa a hotovo.... Asi se budu opakovat ale za ty penize naprosto ultimatni zbran. Za dalsich rekneme 1-2k seznes tunu nahradnich dilu, ktery kosu udrzi v chodu za jakychkoliv podminek po dobu desitek let. Zasobniky stoji to co panak lepsiho piti, munice je vsude jeste dost (ale bacha, dochazi a to jako ze rychle) a je levna.
Kosa je prakticky neznicitelna (ma teda slaby misto v krytu zaveru - s tim je potreba kalkulovat), hodne presna a vubec :)

jako druhou variantu jsem oznacil vojenskou opakovacku (asi mosinka) - opet stale jeste levne naboje (i kdyz uz taky nic moc), ty kvery jsou hodne levny, spolehlivy a hlavne pokud by seodebiraly zbrane a tohle by bylo napsany na lov, tak to pujde az v posledni vlne...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Karlos »

Není sice presne specifikovano k jakemu ucelu zbran do 10000kc vybirame ale jsme na rozpadu tak:

1. civil klon Sa58 - proc myslim neni potreba rozepisovat (ucinnost, cena zbrane (za tech 10k budou dve), cena nahr. dilu, dostupnost munice aj.)

2. myslivecka kulovnice - duvody: budou se odebirat jako posledni (o neco dele zustanou brokovnice), ucinnost ohromna (dle raze, ale povetsinou jde o plnotucne raze ala 8x57 atd.), puskohled = presnost, cena streliva dle raze (popr. prebijet), vice se na toto vzdy rozepsal Maximus a ma pravdu
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Mňo, já hlasoval pro 58 - protože se jich tu v PA bude asi povalovat dost na náhradní díly, tedy na rozdíl od SVTček a Mosinů, i když pravda, Mosin nebude až tak neobvyklá zbraň. A jako druhé jsem hlasoval pro brokovnici, nedávno jsem viděl jetýho tureckýho DACANA :twisted: za 4000,-

Myslím že tohohle:
http://www.cidpraha.cz/eshop/index.php? ... cts_id=285
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Terminated Account »

Jsou věci, o kterých je zbytečné diskutovat :) SA 58 je evergreen, který by v porozpadovém světě neměl chybět žádnému jednotlivci, nebo rodině. V souvislosti s tím jsem založil téma:

Nouzová zásoba náh. dílů na civilní SA 58
http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=699
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Ježura »

goral píše:(ale bacha, dochazi a to jako ze rychle)
Co tím myslíš že dochází??? :shock:

Jinak bych určitě ještě do hlasování doplnil SKS Simonov... Těch je tady spousta
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od goral »

přírodní ježek píše:
goral píše:(ale bacha, dochazi a to jako ze rychle)
Co tím myslíš že dochází??? :shock:

Jinak bych určitě ještě do hlasování doplnil SKS Simonov... Těch je tady spousta
Videls v posledni dobe nekde multiagro naboje (tedy prerazeny cesky vz.43)? Ja uz davno ne... ted je nahrazuji madarsky, prerazeny v nemecku - CIM.
V armadnich skladech je hovno (i bojovky si vetsinou picnou tak 20 za mesic maximalne to je fakt vysmech).
Neco maji strategicky skaldy, ale ty to jen tak ven (=prodej vetsi firme) nepusti a pokud, tak se to ho tradicne zbavi darem do afghanu. Ironicky je tedka nejvic kos a naboju do nich v afghanu...

Naboje do kosy sou taky oblibeny v kanade, kde za ne dostanou mnohem vic ze..
Samozrejme civilni naboje jsou porad, ale ty vojensky - byvavalo
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Ježura »

goral píše:
Videls v posledni dobe nekde multiagro naboje (tedy prerazeny cesky vz.43)? Ja uz davno ne... ted je nahrazuji madarsky, prerazeny v nemecku - CIM.
V armadnich skladech je hovno (i bojovky si vetsinou picnou tak 20 za mesic maximalne to je fakt vysmech).
Neco maji strategicky skaldy, ale ty to jen tak ven (=prodej vetsi firme) nepusti a pokud, tak se to ho tradicne zbavi darem do afghanu. Ironicky je tedka nejvic kos a naboju do nich v afghanu...

Naboje do kosy sou taky oblibeny v kanade, kde za ne dostanou mnohem vic ze..
Samozrejme civilni naboje jsou porad, ale ty vojensky - byvavalo
V tomhle máš pravdu... českých s označením bnx toho poslední dobou moc není... ale co mi říkal jeden správce střelnice tak že ted toho berou dost z ruska a pokud se nemýlím tak to byla ruská munička z tuly se spodním označením 71? . Mám takové podezření že je to munice z konzerv.... ale nejsem si jistý to se pouze dohaduji. Ale to by taky nebylo špatné... pár balení konzerv bych bral...
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od marish »

Díky za názory.
Hlasování plní předpoklady ;)
Pokud jde o účel, i když jsme na rozpadu, potírání zombie není na prvním místě, zatím 8-) . Takže hlavně vlastní potěšení plus zábava na střelnici, pokud možno ekonomicky výhodná. To je trochu nevýhoda vz58, je i mě notoricky známý, naproti tomu to SVTéčko by mohlo chvíli i bavit. A pak je tu LA karabina, a to by se mi hodně líbilo...
Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 201
Registrován: 05.01.2012 7:58

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od TREW »

Civilní klon SA 58 a samonabíjecí malorážka.

Možná se budou odebírat taky poslední a je možné se dobře předzásobit municí.
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od uaz469 »

Souhlas s TREWem-civilní klon SA 58 a samonabíjecí malorážka.

Chtěl bych se zeptat zde přítomných, zda se zlepšila ergonomie zbraně na krátké verzi 58? Mám jenom původní délku, ale uvažuji o zkrácené...

Co kdo :wasntme poradíte?
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od PaF »

Co myslis tim zlepsenim ergonomie na kratke kose? Zlepsit ergonomii muzes max. prepazbenim.
Jinak kratka = vetsi kraval, mensi vykon, horsi presnost na dlouhe vzdalenosti... Ale je to handsome :lol:
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Ježura »

Aneb co si neuděláš nebo nekoupíš to nemáš :D
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Karlos »

TREW píše:...samonabíjecí malorážka. Možná se budou odebírat taky poslední...
Pokud bych kalkuloval s tim co se bude odebirat jako posledni tak bych si rozhodne poridil sportovni malorazku (neco jako ZKM 456 apod)...
Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 201
Registrován: 05.01.2012 7:58

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od TREW »

To asi ano, já bych tam z tohoto hlediska sázel jen na tu ráži 22.
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od uaz469 »

Na tohle jsem dnes narazil.
5.500,- neváhej...
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/23 ... 5-doplnky/
Přílohy
23531-malorazka-marlin-795-doplnky--0--icon.jpg
23531-malorazka-marlin-795-doplnky--0--icon.jpg (4.08 KiB) Zobrazeno 14952 x
Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 201
Registrován: 05.01.2012 7:58

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od TREW »

Je moc pěkná a cenově výhodná, ale já už malorážku mám ;)
Odpovědět