Střelivo do historických zbraní

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od jerry.mysak »

psal jsem Fabovi, ale nulová reakce.
Zkusil jsem smazat několik příloh co jsem postnul a hovno platný. Vymazal jsem cookies-taky nic.

Vám ostatním to funguje?
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od Venet »

Ani mne... Tak počkajme kým to Fab vyrieši... Teda niežeby som nebol netrpezlivý... Ale nič iné nám neostáva...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od jerry.mysak »

fab na mě kadí jak na placatej kamen.

Ale koukám že někomu to vkládat jde, jinýmu ne.

Bez vkládání obrázků jsem tu skoro zbytečněj.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od jerry.mysak »

IMG_20220120_192506.jpg
Z leva 50-56 spencer,12,7x44 R swedish , .43 egyptian, .45-70 gov., 577-450 Martini–Henry.

googlil jsem a musím přetáhnout obrázek do okna a pak dát "umístnit do příspěvku"
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od Wdog »

50-56 Spencer to je dobrý tlouštík.

Hele, proč máš ten 12,7x44R SWED REM tak pomačkaný? ... nemá to být válcová nábojnice?

... možná máš pušku s těsnou komorou, tam to drhne většinou okolo ústí nábojnice. U některých rolling-blocků jsou ty komory fakt těsné, přebíjím to s matricemi na .50 Alaskan, ale na ty těsné jsem si musel vyrobit extra matrici jen na stažení několika mm od ústí dolů.


12.7x44RSWED.jpg
12.7x44RSWED.jpg (57.9 KiB) Zobrazeno 2526 x
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od Venet »

Tak ideme ďalej... zohnal som muchu na mosina, vyrazil som z nej kolík, natemoval nový dlhší... potiaľto super.
A teraz, ako vyraziť starú muchu z kameňa z pušky?
Podložil som si to mosadzným hranolom, a kladivom cez mosadznú tyčku som ju chcel vyraziť. A ani prd.
Drží tam jak helvétska viera.
Máte nejaký typ ako s tým pohnúť?
Jo... Jerry, tá 45-70tka tam medzi nimi vyzerá jak anorektička :D
Cogito, ergo armatum sum.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od vrbodol »

IMG_20220129_103226_128.jpg
Tak jsem se pokoušel udělat z těch 7.65BR patrony do 7mm lefoš, ale nedařilo se. Skončil jsem na tom že při kalibraci se asi tak zesílila stěna že i přes to že jsem použil origo kule to po nalisování nešlo do bubínku. Tak jsem při jednom když už jsem si hrál s tou kalibrací udělal pár do .320 buldočka a tam to chodí. Akorát jsou asi zápalky SB moc tvrdý ,protože to občas neodpálí a patrona se musí pootočit. Kalibroval jsem to tak že jsem to jen vyžíhal a pak to protlačil ve svěráku skrz provrtaný železo (odstupňovaný díry) jinak se ty hylzny bortily. Jo a musel jsem tam při kalibraci nechat starou zápalku, protože bez ní se tak stáhla díra že tam nová nešla nalisovat. Třeba to nějakýmu hračičkovi pomůže.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od jerry.mysak »

WDOG
ten švéd je staženej do krčku kvůli menší střele (.500 vs .515 v 50-70). V komoře se pak nafoukne na ten tvar. Kdybych to nechal válcový, tak tam ta střela spadne. Když to zaškrtím jen na hraně, tak co rána to originál.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od vrbodol »

Kluci takovej blbej dotaz. Jak je v nějakejch těch starejcj US revolvírkách s uzavřenym rámem propilovaná pravá bočnice kvuli nabíjení aby se pokaždý nemusel vyndávat válec (na nějakejch fotkách mi příjde že to je i dodatečně a nějaký to nemaj) Nestávalo se třeba že při střelbě nebo při nošení v kapse se blbou shodou otočil buben tak že patrona vykoukla a bloklo se to ?
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od Zapadlo »

Vrbodol - foto napoví, hoď sem nějaký. Třeba jsi viděl nekompletní kus, kde chyběla nabíjecí klapka.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od Strelec45 »

100% chyběla klapka. Např. u Coltu SAA i Remingronu a hodně dalších je vyklápění ven ( doprava ), u Naganta, což není US, ale princip je stejný je Abadie klapka se sklápěním dozadu.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od bivoj »

Strelec45 píše: 06.02.2022 19:47 100% chyběla klapka...
Mýlíš se (i Zapadlo). Existuje spousta malých revolverů BEZ nabíjecí klapky, opravdu jen s výřezem pro nabíjení. Viz třeba některé modely Forehand & Wadsworth:
3922876.jpeg
Forehand&Wadsworth38RFx2.5InchSN419-a.jpg
3750.jpg
engravedrevolver-1.jpg
Jinak k původnímu dotazu - ano, stávalo/stává se to a jsou to revolvery, kde se prakticky nedá moc střílet směrem nahoru (např. z leže na zádech ap.) Dané revolvery mají sice zajištění válce (při kohoutu dole) v takové poloze, že dna nábojů jsou v "mezipoloze" (resp. náboj není úplně přesně v ose) nabíjecí drážky, takže při nošení se to nešprajcne, ale při střelbě (zvláště se zbraní zakloněnou nahoru, jak už jsem psal) se to zaseknout povyjetou hilznou může...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od Strelec45 »

Omlouvám se za svou nevědomost, tyhle jsem ještě neviděl. Zdá se mi to nepraktické, ten náboj tam asi nedržel v komoře sám od sebe. Že by šlo o Saturday Night Special se mi taky nezdá. Podle fotky od Bivoje to má kostěné střenky, ty by tam nebyly. Jinak docela pohledný "buldog".
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od bivoj »

Mno, jak už jsem psal - při nošení to nevadilo - náboj byl dnem mírně mimo osu nabíjecího žlábku, takže nepovyjel. Pokud se zbraň držela při výstřelu vodorovně (nebo skloňená dolů), tak otočení válce bylo taky bez problémů. Problémy mohly nastat při již zmíněné střelbě směrem nahoru, kdy při otáčení válce mohl náboj povyjet a zablokovat válec... Proto tyto revolvery bez klapky nebyly až tak moc oblíbené a známé...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Střelivo do historických zbraní

Příspěvek od vrbodol »

Bivoji dík. No oblíbený -právě že spousta co se toho nabízí třeba na aukru to má vyloženě jako když to někdo dokurvil doma pilníkem.
Jinak zpátky k patronám- Zkoušel jsem 9 lefoš a příjde mi to že je menší průbojnost než ta 7mm ,ale zase se to líp přebijí.
Odpovědět