Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Liqid »

Můžeš se obrátit na zřizovatele zdravotnického zařízení, nebo na lékařskou komoru, ale pochybuji, že tím něčeho dosáhneš. Levnější a rychlejší bude jít jinam a příslušnému lékaři napsat recenzi, aby tam příští zájemce o zbroják nešel.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od NoobsRush »

Ano doktoři "moralisté", není tomu tak dávno co jsem na jinym střeleckým foru četl celkem sáhodlouhou story tuším z okolí hradecka kde měli cvokaře co účelně dával negativní posudky psychotestů. Po xyz stížnostech snad všude kam to jde a trestním oznámení dotyčný řekl větu ve stylu, že žádného dalšího střelce na svět nehodlá přivést a pokud žadatel nechápe proč, tak tuplem nemá nárok na to, aby nosil zbraň.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Germanik1 »

Určitě je možný přezkum toho nálezu soudním znalcem. Jen nevím, jestli na základě vlastní žádosti, nebo na pokyn soudu, ke kterému se jedinec po zamítnutí odvolá. Správní rozhodnutí je určitě prezkoumatelné soudem.
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

Žalobu na obvoďáka, z důvodu zanedbání péče? Celé roky v kartě není jediný psy problém a najednou, když jde o zbroják, tak ano?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Serža »

tohle se obvykle děje u nového obvoďáka, ne u toho, kde je již historie xx let...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Patrol »

Už jsem to tu někde myslím zmiňoval, ale dělali jsme si před cca 10ti lety zbrojáky celá skupinka rodiny a sousedů. Mně obvoďačka dala potvrzení hned, asi že jsem byl na vojně a hlásil jsem se k myslivcům. Manželku, tchýni a jednoho souseda poslala ta samá obvoďačka na psychotesty, a až pak jim to potvrdila. Obvoďák nemusí nic zdůvodňovat, má-li sebemenší pochybnost, nařídí raději vyšetření u psychiatra, aby byl z obliga. Tchýně prý málem neprošla, když řekla, že si dá denně tak sklenku vína, prý to už je na hraně alkoholismu. :roll: Nějak to pak ukecala, že to není každej den, že špatně pochopila otázku.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

Z obliga nebude, když celé roky "ignoruje" něco, kvůli čemu pak kvůli zbrani pošle k psy. Má řidičák? V tom případě ještě horší, když má k dispozici 2t těžkou zbraň, že obvoďačka před tím nic neřešila.

A to, že jsem nový u obv. je také výmluva, dokumentaci donesu sebou od předchozího doktora.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Maximus »

Strelci by si meli vybirat pokud možno strelce lékaře - muj zubař mě v teenagerovskem věku naucil strilet z jeho Margoliny a CZ70 (hrozny krumpl) a s mym praktikem chodim na strelnici. Vim, neni to vzdy tak jednoduché, ale stalo by za to udělat ve střelecké komunitě seznam antigun praktiku a psychologu a ty prostě obchazet obloukem. S Dzamilou by seznam mohl zacinat.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Wallachian
Příspěvky: 19
Registrován: 20.04.2021 11:02

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Wallachian »

Na LEXu dnes vyšel článek ke střelecké přípravě:

https://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/ ... e-pripravy
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Matěj »

S obvoďákem jsem nikdy neměl problém, dokonce při prodlužování nechtěl nikdy ani úhradu za zdravotní způsobilost.
Na druhou stranu vím o člověku, kterého jsem na zkoušky připravoval a ten sice nemusel na psychotesty, ale byl svým obvoďákem poslán ke sportovnímu doktorovi protože si žádal mj. o sk. B (sport), ale to je spoustu let (15?).
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Serža »

tak MV-101 u CZUB done
je to (dáno specifikací kursu) jen takové obecné prolítnutí všeho, ale lektor dobrej a celkově s kursem spokojenost.
už jsem u nich přihlášen na MV-102 (střelnice Placy)
btw prý budou na kurs v případě zájmu zdarma půjčovat CZ P-10 (nevim kterou přesně) s pouzdrem a na dlouhou pak Bren = dobrá příležitost si to zadarmiko ošahat
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od dolmar »

Dnes totéž u Hard Tasku :) Pěkné a ucelené shrnutí toho co by měl asi znát každý kdo nosí. Pro mne sice málo nového, ale nuda to nebyla. Doplněno o spoustu praktických zkušeností obou instruktorů, takže bezva.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Trace »

Maximus píše: 19.01.2022 9:34 stalo by za to udělat ve střelecké komunitě seznam antigun praktiku a psychologu a ty prostě obchazet obloukem.
Proč ne, ale není to systémové řešení. Pro spoustu skupin včetně střelců platí, že se musí pohybovat v nějakém legislativním rámci. A pokud vybočí a přijde se na to, automaticky následuje postih. Proč toto pro psychiatry neplatí a vytváří to podmínky umožňující aby někteří "lékaři" svoje povolání dělali nepoctivě? Podle mne není správné řešit nekorektní posudek stylem "pokud se ti to nelíbí, tak ho žaluj", protože posuzovaný tak nějak z principu tahá za kratší konec provazu.

Bude s přibývající digitalizací zdravotnictví vůbec možné kvůli posudku obejít více lékařů? Nebo to skončí na tom že další psychiatr v řadě se podívá do lékařského záznamu, uvidí tam nedávnou lékařskou zprávu s negativním posudkem a řekne "Hmm tak tenhle vám to nedal, asi k tomu měl důvod, tak já vám to taky nedám." Jo mimochodem, děkuji za prachy..
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od tajfun »

HARD TASK dnes vypsal termíny kurzů střelecké přípravy MV 201 (od července - 7tis Kč, 3dny)

https://www.hardtask.cz/cze/kurzy/mvcr/mv-201

a MV 301 (od září - 9,9tis Kč, 4dny)

https://www.hardtask.cz/cze/kurzy/mvcr/mv-301
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Serža »

tvl...tohle bude drahý hobby
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od mukl »

Tak, když to někoho baví, tak proč ne? :hi
Někdo se "vopeří" a někdo bude mít zase dobrý pocit. Takže OK :hand .
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Haluziak »

Serža píše: 16.02.2022 15:25 tvl...tohle bude drahý hobby
A proto na to s kámošema zatím prdíme. Ty prachy radši prostřílím než tohle. :moon
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Serža »

no uvidíme...ono by těch akreditovaných firem mělo být víc, tak snad jak vzroste konkurence, klesnou ceny
imho zásadní problém je dostatek vhodných střelnic
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Serža »

MV-102 hotovej
takovej docela dobrel L1 pistolovej kurs dotaženej trochu dál, než ty L1 obvykle bývají (závěrečné situace s chozením a přenášením mezi více cíli byly docela fajn)
jsem zvědavej na další level
teda, teď by nejdřív měly být nějaké ty hodnocené střelby...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Nightmare »

Já byl včera na HardTasku MV101 a bylo to v pohodě... Jen vždycky člověk zjistí, co všechno neumí :)
Odpovědět