Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Ray »

Maximus píše: 07.01.2022 21:30 Pri blackoutu by byla kontrola zbraní ze strany statnich orgánů bude silně omezená, coz by mohlo vest l nepříjemné pousalizaci ozbrojencu.
Uvažuješ nad tím úplně špatně.

Při BLACKOUTU, ve kterém by mohlo něco takového přijít na přetřes, by musel být zachován nedotčený ústavní pořádek a to není reálné...jakože ani v nejmenším. To bys musel mít společnost složenou z dokonale disciplinovaných jedinců a ne stádo blackoutem splašených ovcí, jednajících na základě prostého reakčního schématu.

Pokud máš na mysli izolovaný blackout, tak ve kdysi zbraňově svobodném NZ (Auckland) byl izolovaný blackout 5!!! týdnů a žádný pogrom na vlastníky kvérů se nekonal. To se změnilo ne kvůli blackoutu, ale až kvůli jednomu nevyrovnanému debilovi s malým mozkem a jedné útlocitné pizdě s velkou mocí. Do legálních držitelů kvérů se bodá jen když je čas a klid.
Pokud je kolem izolované oblasti stále funkční systém, nikdo nebude zbytečně riskovat. Legální držitelé zbraní už vůbec ne.

Jak sám správně říkáš, kontorla by byla při blackoutu omezená. Proč?! No jelikož ti, v jejichž gesci se tato oblast nachází, by měli dost práce s pomocí přetíženým kolegům... A v případě plošného blackoutu by je brzy více zajímaly jen vlastní hladové rodiny, které si nemají ani čím vytřít prdel a né cizí lidi....tak jako by to bylo u všech ostatních. Ta situace, které se obáváš, by ani nenastala. Na držitelé zbraní by si člověk vzpomněl až teprve tehdy, kdy by mu jeden z nich držel kvér u palice a chtěl po něm konzervu fazolí. Nejspíš ani ne v té souvislosti o které se tu bavíme, viděl by prostě jen zmrda s kvérem a bojoval s vlastním povoleným svěračem. Drtivá většina lidí si to peklo blackoutu vůbec nedokáže představit. Vesměs každý, s kým se o tom bavím, jen nešťastně pátrá v hlavě po argumentech, jak o jeden za druhým postupně přichází. Pokud si na legální držitele kvérů při blackoutu někdo vzpomene, tak jedině proto, že si nějaký kvér bude sám chtít obstarat.

Obava typu ele. zbroják vs "ostrakizace" legálních! držitelů zbraní při blackoutu je zbytečně paranoidní konstrukt, jelikož by zcela ignoroval 100% jistou změnu chování a psychiky společnosti v ultimátní krizové situaci.

Jednou provždy bych to pustil z hlavy ;)

Sorry za lehký OT
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Zapadlo »

Dnešní vyjádření ministryně ke směřování AČR.
--- Armáda chce lidi, kteří umí střílet a vyznají se v mapě, řekla Černochová ---
cit : "Důležitá je podle ní také spolupráce se školami, do kterých by se v pozměněné formě měla vrátit branná výchova. „Nejde o militarizaci školství, ale o to, aby se děti líbivou formou naučily něco, co se jim může hodit,“ uvedla ministryně. Žáci by se dle jejího názoru měli umět pohybovat v lese s mapou, měli by znát základy topografie nebo si vědět rady při autonehodě. Je také třeba, aby učitelé věděli, jak tyto znalosti dětem poskytnout.
S rozšířením armády poté souvisí také dobrovolná střelecká příprava. Aktivní zálohou republiky se může stát každý, kdo je legálním držitelem zbraně. „Je zapotřebí udělat kroky, jak dobrovolníky zapojit. Vždy to bude na dobrovolné bázi a pod dohledem. Dobrovolná příprava je pro lidi, kteří prošli výcvikem a mají všechny zákonné předpoklady, aby mohli být zálohou České republiky,“ vysvětlila šéfka resortu obrany.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cern ... omaci_remy
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Maximus »

To Ray: Pokud nepujde elektrina a potažmo net, tak hlidka policie nebude mit moznost zjistit, zda kontrolovany clovek je nebo neni legalnim drzitelem zbraně. Jak se asi v takove situaci zachová v zemi, kde je vic cernoty než legalnich zbraní? Rozhodně nikdo nebude chtit, aby minimálně jeho zbraň byla bezdůvodně zajištěna v takove situaci. Rozhodně nemusi jit hned o PA situaci, par dni bez proudu sice vyvola totální chaos, ale policie a armada se bude snazit delat pořádek a když se kací les, tak létají třísky :evil:.

"Pane praporciku, co mam udelat tady s tim ozbrojenym chlapem, ktereho zastavila nase hlidka na ulici T. Bati, kde byly hlaseny pokusy o rabovani obchodu s elektronikou. Nic kradeneho u sebe nemá, jen krosnu s nejakym turistickym vybavenim, dle OP je to Jiří Vocas, narozen 16.2.1982 a tvrdí že Glocka co mel ve skrytem pouzdru u pasu a AKM, co mel v te krosne, ma u sebe legálně, ale nemůžeme to v CRZu overit, protože před dvema hodinama prestala fungovat síť. Rozumim, sepsat a zabavit. Konec spojení".

Stejně take by jste v případě vypadku sítě ci jen lokálně signalu nemohli koupit nebo prodat legalne strelivo ci zbraň, pokud dotycny nebude schopný doložit sva oprávnění.

Nastesti zustane nepovinna moznost mit papirovou verzi ZP a doporucoval bych pak kazdemu rozpadlikovi si ji ulozit do trezoru právě pro případ nejakych vypadku systemu.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od devlop »

Dotaz: jak to bude vlastně vypadat na střelnicích, až bude ZP jen elektronický? Dnes správce střelnice kontroluje ZP, opíše číslo, zkontrolje průkaz zbraně/ní, ze kterých budu střílet. To budou muset mít přístup do registru? Každá střelnice povinně připojení k internetu? Nebo bude jen kontrola OP a zastřílet si tak bude vlastně moci kdokoli z čehokoli?
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Maximus »

Dle ideje nekterych kolegu bude mit každý pristup do CRZu (jen na ty svoje zbraně) a ZP elektronicky - neco jako "Tecka". Ukážeš stejně jako v restauraci.

Ze nektete strelnice v divočině (ano, i takove jsou v ČR) ci v podzemi jsou bez signalu moc neřeší, resp. i proto jsou v zaloze ty "papírové" verze.


Ze je to paradoxně daleko vic zneuzitelne tvrdim pořád - takové elektronicke povoleni si vyrobim ve Photoshopu za pul hodiny. QR kod zdatny padelatel zvládne také. Moda a "hi-tech" je teď eGovernment aplikovat vzdy a všude. :head
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od PaF »

Tak je fakt, že ty dnešní kartičky od P ČR vypadají taky, jako by je vyráběl zdatný deváťák ze ZŠ za domácí úkol :lol: . Ale je fakt, že "chytrý :head " mobil jsem si nepořídil kvůli tečce a kvůli ZP si ho pořizovat taky nebudu. Mně papír stačí.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od NoobsRush »

Ono tady podle odpovědí člověk pozná kdo má doma v šuplíku jednu/dvě flusačky a kdo má skutečně trezor, ze kterýho mu to kolikrát teče ven (a to nemluvim o lidech co jako sbírku/investiční portfolio). Za mě jedině :yes pro elektronický zbroják popř minimálně ty průkazy zbraní. Ono pokud jedete na celý den někam trénovat a berete pomalu celý trezor sebou tak vás nějaký soustavný tahání ty "knížky" v podobě xyz přestane hodně rychle bavit a to nemluvim ani o tom jak se ve větším počtu průkazů nějaký jednoduše ztratí.

Že vám někdo "vypne" zbroják na dálku? :lol:
A teď to jako udělat nemohou? Ten papírek není nějaká ultimátní kartička, obzvlášť v případě kdy hodně lidí kupuje nadlimitní zásobníky a předělávky A-I na vyjímky. Hodně prodejců se kouká do CRZ jestli vyjímku vůbec máte, kolikrát je ten papír nezajímá. Jeslti vám platí zbroják si taky zjistí.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od PaF »

Mimo terč, ale nevadí :lol:
Pokud to vyznělo, že mi vadí digitalizace, tak jsem to moc zkrátil. Nevadí... CRZ je velký pokrok. Ale ksakru, proč při každém druhém nákupu trvá nahlížení tak dlouho? A proč po mně na chodbě, kde teď u nás na zbraních úřadují, protože se nás štítí, chtějí svoje vlastní kartičky :roll: .
On i ten papír k očkování v hospodě, pokud ho někdo teda chce vidět, má jednu výhodu. Nikdy se nevybije, což se o mobilu říct nedá ;) .
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Strelec45 »

NoobsRush : techničáky není problém. Mám takové to malé fotoalbum, v ní všechny kartičky a že jich není málo :mrgreen: a beru to s sebou všechno do fototašky, co mám náboje a ostatní propriety. A řazení, podle každého, jak mu vyhovuje. Já mám z jedné strany krátké seřazené dle ráže, z druhé strany dlouhé dle ráže. Takže, např. chceš Norka v .45 je zezadu, třetí odzadu, tady ještě podle délky hlavně. Ani brýle nepotřebuju. ;)
Já jsem staromilec, já si kartičky nechám, pokud to bude možné. Případně si nechám udělat nějaký výpis z rejstříku mých želez a vezmu si s sebou. :rock
Taky... kdo jich má třeba 50, 100 tak by mohl ztratit přehled, co má a mohl by to koupit třeba ještě jednou, že. :chuckle Což v tuto chvíli není můj případ, ale znám pár takových nadšenců sběratelů, nebo shromažďovatelů?
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od TomSmith »

NoobsRush píše: 11.01.2022 21:56 Za mě jedině :yes pro elektronický zbroják ...
Máš malou představivost ;)
Až tě s tím tvým arzenálem zastaví na silnici dopraváci v místech bez pořádného signálu, nebo bez funkčního vybavení. Tak se možná zapotíš stím jak jim budeš vysvětlovat že jsi nevybral prodejnu zbraní a že to fakt je vše elektronicky napsáno na tebe, čestně :mrgreen:
Za mne klidně elektronicky ale s možností klasické papírové verze, rád si za ni připlatím ;)
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

Tě nebudou mít co zastavovat, když tam není signál nebo jim nefunguje vybavení. Jak si třeba zavolají posily, když tam není signál. To je největší kravina, vybrat si místo k zastavení, kde nic není ... Nebo někoho stavět, aniž by něco nefungovalo.

Mám dojem, že se akorát vymýšlí, proč to nejde, a ne, jak to udělat, aby to šlo.

K čemu kontroly na střelnici? Pokud neporuším provozní řád, tak není důvod cokoliv řešit. Normální je, že mám vše v pořádku, ne že musím dokazovat, že mám vše v pořádku.
A prodej zbraní mezi sebou? No tak když budete ignorovat digitální věci, tak si holt zajdete akorát na OSZBM nebo třeba Checkpoint.

Navíc další věc - jak já poznám, že mi někdo předložil falešný doklad? Jak psal PaF, práce školáka. Já nejsem oprávněn rozhodovat o tom, jestli ta kartička je nebo není platná. Když tomu člověku nevěřím, tak ho na střelnici nepustím, byť by předložil i očkovací průkaz babičky ...
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

Jako někoho zastavit bez podpory či s něčím nefunkčním je poněkud v rozporu s pudem sebezáchovy.
Navíc na tyhle mimořádky stejně mají postupy, když by souhrou náhod a pochybení k tomu došlo.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Tazi »

Jelikož pár desítek zbraní vlastním, taky jsem řešil jak si nepoztrácet průkazy, a mít ten správný u sebe.
Nakonec (už před hodně lety) jsem je průhlednou izolepou slepil k sobě, takže z nich mám takového dlouhého hada, který se dá poskládat do komínku. Nemají s tím problém ani na střelnici, ani na zbraních při prodlužování ZP (jezdí na kontrolu ke mě). Tuhle "knihu" s průkazy nosím pouze na střelnici, a jinak je v trezoru.
Běžně chodím jenom se Zbrojním průkazem.
A já si tedy připlatím za papírový průkaz, už i proto, že jsem zkrátka staromódní.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Haluziak »

§29 odst. 1 písm. i) (Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen) mít u sebe zbrojní průkaz a průkaz zbraně, má-li u sebe zbraň kategorie A, A-I, B anebo C nebo střelivo do této zbraně; povinnost mít u sebe průkaz zbraně se nevztahuje na držitele zbrojního průkazu, který má u sebe pouze střelivo a který je oprávněn nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit také střelivo do zbraně, na kterou mu nebyl vydán průkaz zbraně.

§76a odst. 8, písm. c) (Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E se dopustí přestupku tím, že) v rozporu s § 29 odst. 1 písm. i) u sebe nemá zbrojní průkaz nebo průkaz zbraně,

Zaděláváš si na průšvih :) - přestupek + pokuta až 20.000,- Kč

Tuhle problematiku jsme řešili pro případ, že chceme jít na trénink, ale nový kvér ještě nemá vydaný techničák.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Serža »

CZUB zas rozjela kurzy
v první vlně dostávají nabídku ti, co jim to bylo zrušeno z minula
jinak: https://www.czub.cz/strelecke-kurzy/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Ray »

Haluziak píše: 12.01.2022 8:27 Zaděláváš si na průšvih :) - přestupek + pokuta až 20.000,- Kč
A ještě navíc bude o krok blíže tomu, kdy mu po druhém přestupku na úseku zbraní a střeliva pošlou to milované leporelo i s kvérama rovnou do čistírny.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Tazi »

Já nikomu nedoporučuji nenosit.
Ten můj "slepovací" systém se dá upravit na dvě "hromádky". To co běžně nosím, a to co je pouze na střelnici ;)
Na druhou stranu... kolikrát za život po vás chtěl na ulici policajt "papíry" ke zbrani, o které neví že ji máte?
Po mě to za cca 20.let nikdy nikdo nechtěl. (nepočítám střelnici).
A za další... to co si nemůže dovolit jeden, to si může dovolit druhý.
S trochou nadsázky se dá říct, že polovinu Pražských policajtů znám, a s tou druhou polovinou mám nějakého společného známého. Jsou to moji kluci, a já zase jejich :D .
Ale samozřejmě noste, za ten problém to nestojí.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Trace »

@Maximus
Prošel jsem vlákno o psychotestech na konkurenčním fóru a zaujalo mne tam několik případů, kdy zdravý člověk byl odeslán na psychotesty a i když neměl žádnou diagnózu která omezuje či vylučuje vlastnictví zbrojního průkazu, psychiatr odmítl z různých důvodů vydat kladný posudek. Tito lidé nastalou situaci vyřešili tak, že zašli za jiným psychiatrem, nebo svým bývalým praktickým lékařem a kladný posudek od nich dostali. Ale tohle není systémové řešení. Tedy má otázka zní, jak je možné řešit situaci kdy žadatel splňuje vše co ze zákona má splňovat a psychiatr posudek nevydá? Přece při prodlužování člověk nebude obíhat několik psychiatrů, když existuje časová lhůta do které má posudek doložit? Jak je možné tohle řešit?

Pamatuje současný/navrhovaný zákon na to aby se žadatel nestal rukojmím psychiatrů?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

Tohle je ale přece věc obvoďáka, proč si vyžádá posudek od psy, když není důvod. Diagnózy, které značí kontraindikaci ke zbrojáku, jsou zcela jasně vypsané, takže posudek, který "odmítá", aniž by tam byl jediný ten správný důvod, tak je posudek špatný.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Trace »

Ten důvod pro obvoďáka byl třeba ten, že žadatel se do daného místa čerstvě přistěhoval a neměl tak u obvoďáka historii. Možná někteří obvoďáci posílají na psycho všechny žadatele, co já vím.

Dle toho co jsem četl se takové případy staly, tedy mezi psychiatry jistá podmnožina nepoctivých psychiatrů.

Podle mne by měl být nějaký opravný prostředek, pokud psychiatr nevydá kladný posudek, tedy
  • nevydá žádný posudek
  • do posudku napíše důvod který není v zákoně
  • diagnózu v posudku si vymyslí
Existuje nějaký?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Odpovědět