Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

A co seš jerry.myšáku ochotnej a schopnej udělat pro to, aby se to o 180 stupňů neotočilo? Protože tyhle výkřiky "stejně to nakonec dopadne jinak" ničemu nepomůžou a ani těm, co ten zákon psaly moc podpory nedají. :shake
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od cipis »

Jo, některé ty poraženecké kecy jsou fakt na ...
Jak může město zrušit střelnici, proč? Od toho budou jasná pravidla, aby se to nedalo jednoduše zavřít. Silnice/auta také jednoduše nezrušíme, ikdyž se tam houfně zabíjí lidi.
Sebelepší kontrola zbrojáku, průkazů zbraní, zbraní, dechu, ... nezabrání tomu, aby se stala nějaká nehoda. Je to úplně stejné jak na silnici, můžeš si zkontrolovat všechno a stejně tě někdo sundá. A sundá tě i klidně ta paní, co má všechno v pořádku a jezdí 40 na 50, a ten motorkář, co se prohnal 200, tak ti nic neudělá. Anebo přesně opačně.
Opravdu nechápu tu mánii s kontrolou papírů na střelnici, když jediné, co je tam podstatné, tak to, jak dotyčný manipuluje a co a kam střílí. Nic víc mě nezajímá. Že má někdo zbroják 30 let neznamená, že s tím nebude mávat hůř než nějaký nováček, co to drží poprvé. Už se na střelnici pohybuji nějakou dobu, abych poznal, že to není absolutně o té kartičce.
Stačí se nad tím zamyslet, k čemu ta kontrola vlastně je. Někdo mi ukáže kartičku a co já s tím? Budu volat benga? Ne, nebudu. Volat budu, až borec bude dělat neplechu a bude ignorovat výzvu na opuštění střelnice. A k tomu, aby někdo dělal neplechu, tak nepotřebuje kartičku anebo může mít těch kartiček plnou šrajtofli.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od jerry.mysak »

cipis
ty jsi asi spadnul z Marsu!

Město když nebude chtít střelnici, tak ti vydá vyhlášku o nezpůsobování hluku v danej čas. Nebo ti v okolí povolí výstavbu a pak neplatí my tu byli první, ale zákon o zdraví lidu. A máš po střelnici. Těch možností je mnoho.

Neboj, vše jsme si prošli a naštěstí včas reagovali. Za rok jsou to minimálně 2 pokusy, většinou ale od lidí. Víš, jim nevadí že bydlí 10 metrů od trati kde co pár minut jede vlak, ale sere je že střílíme kilometr od nich.

BillMasen
Já a kamarádi ze střelnice umožnujem za pár korun si zastřílet a tím podporujeme lidi se zbrojákem. Tj víc voličů.
Není to moc, ale zabere to plno volnýho času.

Co pro to děláš ty?
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

jerry.mysak píše:...Já a kamarádi ze střelnice umožnujem za pár korun si zastřílet a tím podporujeme lidi se zbrojákem....
Co děláš pro to, aby ten zákon prošel v co nejlepší podobě, kromě toho že tu vykřikuješ jak se to otočí o 180 stupňů a jak je to celý na hovno a nova a blesk a seznam...
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od cipis »

Ne, nespadnul. Pokud máš vše, tak jak máš mít, tak ti v okolí výstavbu nepovolí, právě kvůli tomu hluku.
Jestli nemáš střelnici zapsanou v územním plánu jako zdroj hluku a vyznačenou hlukovou mapu, tak jsi něco dost těžce posral už před pár lety. Ale nejsi sám, furt se sem tam objevují lidi, co se probudili ze zimního spánku a najednou se diví.
jerry.mysak píše:cipis
ty jsi asi spadnul z Marsu!

Město když nebude chtít střelnici, tak ti vydá vyhlášku o nezpůsobování hluku v danej čas. Nebo ti v okolí povolí výstavbu a pak neplatí my tu byli první, ale zákon o zdraví lidu. A máš po střelnici. Těch možností je mnoho.

Neboj, vše jsme si prošli a naštěstí včas reagovali. Za rok jsou to minimálně 2 pokusy, většinou ale od lidí. Víš, jim nevadí že bydlí 10 metrů od trati kde co pár minut jede vlak, ale sere je že střílíme kilometr od nich.

BillMasen
Já a kamarádi ze střelnice umožnujem za pár korun si zastřílet a tím podporujeme lidi se zbrojákem. Tj víc voličů.
Není to moc, ale zabere to plno volnýho času.

Co pro to děláš ty?
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od jerry.mysak »

cipis
my to právě máme v pořádku a hlídáme si to. Ale třeba v Prachaticích skončila střelnice právě kvůli tomu. A bylo prd platný, že tam byli dřív
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

A měli
cipis píše:...střelnici zapsanou v územním plánu jako zdroj hluku a vyznačenou hlukovou mapu...
?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

Tak tady bychom se taky mohli inspirovat.
https://zbrojnice.com/2019/02/03/polsko ... i-naklady/
Polsko: V rámci programu “střelnice v každém okrese” stát hradí až 80% nákladů stavby či obnovy střelnic
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Nuwara »

Pěkné. Akorát spíš bratři Pšonci opisují od nás, skoro bych řekl - nejen, že u nás naštěstí střelnice v každém okrese je, ale je jich tam dokonce několik :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

Opisují, a to je dobře. Je vidět, že to děláme správně.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Zarozak »

Jenom jsou o krok dál s těma vzdálenostma,tady by to chtělo taky prodloužit dráhy.Přece jen těch-když se hodně poštěstí 100m je pro hodně zbraní jako pistole na 5m :|
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

Zbraň do každé rodiny. Reakce na migraci i obavy z Ruska
Rok a půl starý článek o návrhu novely zákona o zbraních v Polsku. Nějak nikde nemohu najít jak jim to dopadlo, nebo jestli se to ještě řeší, ani nic aktuálního.
GaN
Příspěvky: 31
Registrován: 12.12.2013 14:14

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od GaN »

snad to nebude tak strašné:
https://www.gunlex.cz/aktivity/seminare ... o-zbranich
..ale nejde mi do hlavy přesun zbraní s otevřeným závěrem do nejnebezpečnější kategorie - tohle se týká pistolí .22 LR (7,62 Br. apod.) a pak samo-nabíjecích .22 LR (slavný Ruger) popř. karabin 9mm
Naopak se mi líbí větrovky bez omezení.
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od čimango »

Obávám se, že si pleteš otevřený a neuzamčený závěr. Týka se to některých předělávek z fullauto - Uzi, pumpička, většina kulometů, apod.
GaN
Příspěvky: 31
Registrován: 12.12.2013 14:14

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od GaN »

ad čimango: ach ano (má neznalost: otevřený / neuzamčený závěr), díky za opravu
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

Jojo, uzinu jsem si chtěl pořídit. Když jsem ale viděl jak se to cuká když v tom při výstřelu lítá ten půlkilovej kus železa a jak to klukovi na střelnici kulometilo. Zavrhnul jsem ji.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Zarozak »

Musíš jít po micro uzi ;)
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Walt »

Mam pumpicku a spagina, ty zbrane nejsou na presne strileni, ale pro zabavu
Libi se Ti Uzi?
Nevahej a kup
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

Položku ikonické zbraně už jsem obsadil škorpíkem. :clap
Uživatelský avatar
mercedes777
Příspěvky: 73
Registrován: 01.01.2014 22:32
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od mercedes777 »

Bill Masen píše:Položku ikonické zbraně už jsem obsadil škorpíkem. :clap
Asi myslis skorpika VZ61 , skoda jen, ze se nedotahl do konce a nezacal vyrabet, krome par kousku, v razi 9mm luger.
To bych si ho urcite koupil.
Tak jsem si musel koupit mou milovanou "EVICKU" EVO3 ...... :) kazdy z amateru, komu ji pujcim, si ji zamiluje. :chuckle
Odpovědět