Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Ray »

Však já uznal, že to soud zajímat nemusí. Je to ale dle mě pořád bezpečnější placebo efekt, než první slepej v magu :) Pružiny budiž, nehádám se :) Mě to takto zatím vyhovuje, nikomu to necpu. Tak či tak tím ve finále trošku chráním i sebe, pokud bych při incidentu hloupě o zbraň přišel v případě, že by agresora těch 5 !!! střel nezastavilo atd. Nebo, pokud bych to nedejbože posral, nemohl by ublížit více lidem. Jasné, jsou to všecko pořád jen teorie a může nastat spousta situací, ale já se na takovou situaci připravuju raději podle svého uvážení, ne podle cizích domněnek ;) Primární následky ponesu vždy jen já sám. Ale jak jsem řekl, podle potřeby to kdykoliv přehodnotím.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Matěj »

Když jsem nosil G19, tak vždy 15 nábojů (byl jsem líný dopáskovávat 1 ks do zásobníku). Ono v případě konfliktu je každý náboj navíc výhoda. Pokud si myslíš, že nosit třeba těch 5 ks pomůže, tak po incidentu můžeš klidně hodit přebytek nábojů do kanálu a nikdo ti nic nedokáže. :lol:
Na druhou stranu nosím aktuálně jen 7, protože si myslím, že víc potřeba nebude... Ale to proto, že do G43 víc nedám. Čím víc člověk stárne, tím víc pohodlní. Nosit opět fullsize, tak samozřejmě pod plný zásobník nepůjdu, ale to by se musela situace hodně zhoršit, abych měl důvod.

A nosit slepé... brokové aj. náboje. Mě to přijde jako blbost. Pokud už člověk musí střílet, tak za účelem zastavení útočníka. Výstřel je vždy poslední a nejrazantnější možnost obrany...
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od RobertK »

Nechoďte tancovat ze zbraní!
Jinak je hezké že novinou píšou že sama vystřelil na videu je vidět že vystřelila po sáhnutí na ní.
https://www.denik.cz/ze_sveta/agent-fbi ... 80604.html
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Yeah »

Krimi Plzen je extra bulvár,nicméně tento článek může být přínosný, jsou tam asi 4 případy obrany zbraní které se staly.
https://www.krimi-plzen.cz/a/jak-se-bra ... od-a-do-z/
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od zedik »

Krimi Plzeň je echt bulvár,píšou to co se jim zrovna hodí do krámu a nemaj problém situaci totálně překroutit.Jinak z těch popsaných situací jsou některé přímo od toho co to psal,ale to že to jemu prošlo neznamená nic.On totiž pán má tady v Plzni velmi dlouhý prsty a velmi nadstandartní kontakty u většiny složek policajtů a už v minulosti jsme rešili otázku zda by ta střelba prošla někomu jinému kdyby nestřílel ten co střílel..
jakub
Příspěvky: 39
Registrován: 26.09.2013 8:37

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od jakub »

Řešilo se tu školení od LEXu. Nevíte jestli někdy nějaké bude? Rád bych se ho účastnil. Nebo kdyby bylo vícero zájemců? Třeba by bylo nějaké extra.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Nicotinick »

zedik píše:Krimi Plzeň je echt bulvár,píšou to co se jim zrovna hodí do krámu a nemaj problém situaci totálně překroutit.Jinak z těch popsaných situací jsou některé přímo od toho co to psal,ale to že to jemu prošlo neznamená nic.On totiž pán má tady v Plzni velmi dlouhý prsty a velmi nadstandartní kontakty u většiny složek policajtů a už v minulosti jsme rešili otázku zda by ta střelba prošla někomu jinému kdyby nestřílel ten co střílel..
On pan M.K. je celkem dost velký k.kot a i díky tomuhle "odborníku na zbraně z Plzně", který se nacpe všude možně vypadají držitelé zbraní v očích veřejnosti jako banda agresivních úchylů.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od zedik »

jakub píše:Řešilo se tu školení od LEXu. Nevíte jestli někdy nějaké bude? Rád bych se ho účastnil. Nebo kdyby bylo vícero zájemců? Třeba by bylo nějaké extra.
Zkusil bych napsat přímo na Lex..Popřípadě se zeptat na foru pokud jsi členem.Toho minulého jsem se účastnil a bylo to dobré.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od zedik »

Nicotinick: No řekněme,že ne každý si může za primátorem na radnici přijít v maskáčích a bombru,rozvalit se mu tam na sedačku a hrdě vystavovat dvě zbraně v podpažních pouzdrech na jednání.Ovšem očividně pokud si s ním tykáte jde leccos.A zrovna i on jako sběratel a držitel ZP klidně hodí na své Krimi bulvární nadpis když v Plzni někdo střílel z plynovky.Hlavně že jsou prokliky na článek.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Trace »

zedik: Čeho se školení týká?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od zedik »

našel jsem starou pozvánku..je tam shrnutý i obsah školení.Asi nejpřínosnejší to bylo v probírání konkrétních reálných případů a v diskuzi přímo s právníkem nad modelovými situacemi a vhodnými postupy
https://gunlex.cz/aktivity/seminare-a-p ... -v-planici
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od vilik010 »

Nicotinick píše:
zedik píše:Krimi Plzeň je echt bulvár,píšou to co se jim zrovna hodí do krámu a nemaj problém situaci totálně překroutit.Jinak z těch popsaných situací jsou některé přímo od toho co to psal,ale to že to jemu prošlo neznamená nic.On totiž pán má tady v Plzni velmi dlouhý prsty a velmi nadstandartní kontakty u většiny složek policajtů a už v minulosti jsme rešili otázku zda by ta střelba prošla někomu jinému kdyby nestřílel ten co střílel..
On pan M.K. je celkem dost velký k.kot a i díky tomuhle "odborníku na zbraně z Plzně", který se nacpe všude možně vypadají držitelé zbraní v očích veřejnosti jako banda agresivních úchylů.
on ale úchyl je a tím nenarážím na jeho sexuální orientaci
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od zedik »

vilíku o tom asi není sporu, a myslím,že bude souhlasit každý kdo s ním někdy jednal
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Lyster »

Žádná nutná obrana, nýbrž vražda. Za smrt v parku padl desetiletý trest
https://praha.idnes.cz/jiri-cipera-prah ... zpravy_nuc
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od devlop »

no, pán to celé podělal:
a) byl nalitej
b) po střelbě nezavolal záchranku (nesplnil poskytnutí první pomoci)
c) po střelbě to neoznámil na polcii ale šel dom a vyčistil si zbraň :-)
d) měnil svoji výpoveď, říkal, že tam bylo více útočníku, pak že zas jen jeden a znalci neprokázali, že by střílel z bezprostřední blízkosti jak tvrdil (ale zvětší vzdálenosti a zeshora, takže ten zabitej asi ležel na zemi), prostě u soudu mu "nateklo mu do bot"

bohužel, další kretén, který kazí jméno ostatních držitelů ZP

EDIT: no a obrázek o odbornosti soudců v posuzování případů použití střelné zbraně svědčí fakt, že soudkyně tvrdí, že to, že si doma vyčistil použitou zbraň bylo kvůli tomu, že chtěl účelově znemožnit její identifikaci na balistice :lol: (respektive prokázání toho, že střela v těle pochází z jeho zbraně). Nevím, asi čistil hlaveň ocelovým kartáčem...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od mukl »

Také jsem zaznamenal tento podivuhodný případ.
Nebyl jsem tam, neznám ani ty aktéry, asi jako většina z nás...
Co se úplně přesně stalo ví asi jen ten odsouzený. A to možná ani ten ne.
Podle mne z toho plynou dvě věci:

Pro "náhodné kolemjdoucí" 25 leté mladíky:
" Nepičuj ani do podlomeného, starého "bezbranného" strejce! ..a už vůbec se ho nesnaž obrat. Nemusíš to přežít :!:

Pro ty co nechtějí na 10 let do basy:
Do hospody bouchačku netahej. A pokud se necítíš na noční cestu lesoparkem sám nebo s manželkou, vem si raději taxíka.
I když je to kousek, je to drahé, ale furt lepší než být zmlácený, mrtvý nebo zavřený.

Je to těžké.. Nekdy se člověk jen ocitne ve špatnou dobu na špatném místě. A všichni okolo jsou pak strašně chytří, co měl správně udělat. A 10 let je podle mne fakt dost. To je jako za "úkladnou vraždu".... :(
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od bivoj »

devlop píše:...Nevím, asi čistil hlaveň ocelovým kartáčem...
To by pomohlo spíš vrtákem... ;) Nicméně posral to celý, s tím souhlasím.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od devlop »

možná trochu OT mimo oblast právních aspektů: četli jste, čím to střílel? Minipistolka Astra Cub v ráži 6,35 mm Br. Tahle ráže má podle katalogu S&B energii 86J na ústí hlavně délky 65mm,ta Astra má hlaveň 55mm, takže to bude ještě méně, mohem méně než má .22lr. Nevím tedy, jestli ten chlap zemřel na místě nebo až na operačním sále, ale to musela být teda hodně blbá náhoda, že se trefil tak nešťastně, že ho nešlo zachránit, však ta sřela nemohla proniknout nijak hluboko.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Hodně zajímavej článek i s příklady.

https://wiki.iurium.cz/w/Nutna_obrana

https://wiki.iurium.cz/w/Nutná_obrana

Nevím proč to takhle blbě zkracuje adresy. Asi ta diakritika... :( Fab
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od bivoj »

V případě diakritiky a adres, které ji striktně vyžadují (sice prasárna, ale např u názvů dokumentů pro download je to běžné) je potřeba provést URL překódování diakritiky. Tedy funkční odkaz pak bude vypadat takto:

https://wiki.iurium.cz/w/Nutn%C3%A1_obrana
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět