Kladkové luky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
archer
Příspěvky: 66
Registrován: 21.12.2012 19:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Kladkove luky

Příspěvek od archer »

muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Kladkove luky

Příspěvek od muzzleloader »

No ti americani jsou ale hovada :-D
Ted uz nikdo nemuze rict,ze by lov lukem nebyl humanni.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Fabulous »

To jsem naposledy viděl u pana Ramba :D Ale nápad dobrej...
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Kladkove luky

Příspěvek od muzzleloader »

Jenze Rambo tam mel RDX,ne .357 :-)
Me se to zkratka libi,ale tohle jsme s klukama delali v detstvi,jen jsme to nemeli tak sofistikovany a delalo to jen kraval,pac jsme se dostali jen k slepakum a startakum :-)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kladkove luky

Příspěvek od bivoj »

JJ, časy mládí - do poplašňáku opatrně natlačit připínáček a pak to celé nalepit Kanagomem na hrot šípu. Stříleli jsme tím i po sobě, ale málokdy to bouchlo (jen když se to trefilo do něčeho pevného - přezka na opasku, bajonet u boku atp. Ale proti betonové zdi (nebo skalám v Prachově) to bylo téměř stoprocentně fungující. Také občas velmi dobře fungovaly nastřelovací patrony střílené silným prakem do skal. Ale tam už to bylo o hubu... Vlastně jsem celkem rád, že jsem svoje dětství přežil se všemi deseti prsty a oběma očima, ale to už by bylo hodně OT (takový acetonperoxid by mohl vyprávět...)
gambler
Příspěvky: 19
Registrován: 26.12.2012 14:07
Pohlaví: muž
Bydliště:

Re: Kladkove luky

Příspěvek od gambler »

jakej by se braly laminát? Co takle Ragim Impala 62” ? Zkušenoti?
Uživatelský avatar
archer
Příspěvky: 66
Registrován: 21.12.2012 19:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Kladkove luky

Příspěvek od archer »

nikdy!

ragim ani samick nie je luk.. je to dobré tak ako podpora pre fazuľu alebo paradajky...

vyrába sa to v ázii za pár ečiek a tu to predávajú za cca 120... tie ramená vydržia pár výstrelov a ak máš štastie neublíži ti to.. ak nie smola.. prasknúť môže každý luk to ano.. ale u tíchto je to častejšie..

v eu je plno výrobcov lukov... lamináty robia v čechách dvaja.. čisto drevo viacerý.. na SR sa venujú len primitívnym lukom celodrevám.. potom tu sú výrobcovia v madarsku, francúzko, anglicko... atd...

ale na čo ti bude vlastne luk??? kolko má mať libier???

ak s ním budeš strielať na záhrade a bude to mať nejakých 30 libier tak to si zober ten ragim alebo samick.. kludne
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Robyn »

Já můžu doporučit lovecký recurve Hoyt Dorado. Jeho nevýhoda je ale vysoká cena. Sám mám 60lb. a střílí pěkně.
jhunter
Příspěvky: 14
Registrován: 23.05.2012 10:52

Re: Kladkove luky

Příspěvek od jhunter »

Mám prosbu o radu od skušenějších střelců z kladkového luku.
V současnosti zvažuji nákup kladkového luku. Nějaký čas jsem střílel z kuše, ale raději bych si pořídil kladkový luk. Přijde mě praktičtější a skladnější jak kuše.
Zaujal mě kladkový luk PSE Rally 2013 v nátu 70 lb ( jde stáhnot až k 50 b):
http://www.luky-jma.cz/?p=productsMore& ... RALLY-2013.

Je to dobrá volba za tu cenu?
Zjistil jsem že s osazením základky a mířidel vyjde na 10 000,- Kč.
Má někdo skušenosti s tímto lukem, popřípadě lukama od PSE? Je to dobrý poměr kvalita/ cena?
Dá se s tímto lukem i pravidelně trénovat, nebo je to luk pouze na občasnou střelbu?
Většinou jsou na netu luky Bear, Hoyt, Mathews, ale PSE skoro nic.
Díky za radu.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Kladkove luky

Příspěvek od pracintl »

Sice to sem úplně přesně nepatří, ale přišlo mi blbé zakládat nové vlákno a zároveň to nepovažuji za video k pobavení. Tolik k vysvětlení.

a teď ten odkaz:
https://www.youtube.com/watch?v=BEG-ly9tQGk
Na videu jsou ukázány a částečně vysvětleny staronové způsoby rychlostřelby z luku

Proti tomu chlápkovi bych nechtěl stát sám jenom s kosou :lol:
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Strelec45 »

Ovládá to dobře, což o to, ale kosa střílí "přesně" i na 100 a víc metrů, tam by tolik šancí neměl. ;) Teda pokud nemyslíš tu kosu z Jana Žižky. :idea:
Je to trikový používání luku, na běžnou potřebu rozpadlíka to asi moc užitečný není.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Wilderness »

Nasel jsem video strelby na 110m
http://m.old.stream.cz/?m=mobile&a=info&id=837299 sikovnej
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Serža »

nebudu zakládat extra vlákno....ale video pěkně vysvětlující obecné principy střelby z luku...
https://youtu.be/O7zewtuUM_0
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Strelec45 »

Wilderness píše:Nasel jsem video strelby na 110m
http://m.old.stream.cz/?m=mobile&a=info&id=837299 sikovnej
Mi ten odkaz nechodí :(
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Kladkove luky

Příspěvek od viktor »

Vlakno je uz leta mrtve coz je asi skoda...
no co budu rikat, strelivo je drahe, na strelnici daleko ( asi 10 km ) a dela to jeste bordel a ramus... takze jsme si s kamarady poridili par kladkovych luku ( protoze s nima strilet je jednodussi nez s klasikou ) a strilime u me na zahrade, :-) na cca 13 - 15m. po kratkem zaskoleni po telefonu od kamarada / lukostrelce to zacalo tak nejak jit a zacalo nas to bavit a taky jsme uz neztratili ani jeden sip ( ztraty streliva asi 3 sipy na dnes jiz tisice ran )
soustrel viz foto na cca 13m je povedeny, ale ne uplne vyjimecny. Taky jsme zacali strilet na vice mensich tercu na jedne tercovnici, jednak se sipy kepe tahaji ven a potom proc si nicit sipy zasahnout svuj sip dalsim sipem neni zas tak nic uplne vyjimecneho. Takze preposilam tech par rad co jsem dostal a co byla fakt dobre a doufam ze se nekomu co vaha nad lukem budou do zacatku hodit...

. jakej luk ? kladkovej luk je daleko jednodussi na strelbu nez klasika, takze pokud chcete strilet a kaslete na klasiku tak kladka ..
. jak je to ze silou natahu a delkou natahu.. sila natahu v librach udava jednoduse energii sipu, delka natahu zas uzpusobeni luku na vasi postavu, respektive pokud bude luk pro vas velkej a nebo zas malej tak nic netrefite..
jakou silu natahu zvolit ? nase luky jsou serizena na cca 10 max 20 liber. I tak sipl hladce prorazi cca 12mm penoveho naterialu je prace ho vytahnout, ale jde to, nejde o to vyrelit z luku serizeneho na cca 60 liber ale co potom s tim sipem ? Jak ho zastavit tak aby sel zas pouzit ? Takze luk by mel mit siroce seritelnou natahovaci lisu 10 - 40 ci 20 - 60 liber, tvz lovecke luky s rozpetim 60 - 70 liber jsou pro male domaci strileni nepouzitelne. Delka natahu musi byt take siroce seriditelna. Protoze pokud bude luk pro vas dlouhej a nebo kratkej nemate moc sanci s ti neco trefit ...
Přílohy
3..JPG
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
trpaslik
Příspěvky: 17
Registrován: 30.07.2021 13:01

Re: Kladkove luky

Příspěvek od trpaslik »

když tohle pravidelně nastřílíš na 10m s omezeným výkonem, je velký problém seřídit na max výkon a jít "lovit" na 50m?
mimochodem - při takovém soustřelu pravidelně štípeš předchozí šíp, ne?
Uživatelský avatar
kennyjirkoff
Příspěvky: 54
Registrován: 25.07.2014 12:24
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní čechy

Re: Kladkove luky

Příspěvek od kennyjirkoff »

podělím se o vlastní zkušenosti (střílel sem 1-3 týdně) pět let

za mě rozhodně kladkový luk, 60lbs-70lbs
střílet doporučuji 20-30-40-50m a naučit se jak koukat přes mířidla
do tětivy si zaplést tu průhledové očko a koukat skrz něj
střílet s vypouštěčem (takový ty kleštičky) - rána je pak jedna jako druhá
jako terčovnici velkej balík slámy, na nej věšet terče (maloval sem si ruzný siluety na geotextili štetcem - zajíc, bažant, pes, kanec apod.)
šípů míc víc (10+ ale klidně i 20+), opravovat si je sám - na lepení pírek (umělých) existuje plastový porychtung že je jedno nalepený jako druhý
střílet na terč jen terčovým hroty
tětivu si koupit hned náhradní do foroty - výměna možná i doma, stačí luk natáhnout, prostrčit ramenama závitovou tyč, na každým konci dát velkou podložku, matku, utáhnou, povolit natažení luku - ramena zůstanou ohnutý a tětiva se dá snadno vyjmout

jinak u mého 65lbs
dostřel max. cca 400m obloukem na poli
trefený terč - 200m vrata od stodoly - 3cm zabodnutý hrot do prken
efektivní střelba -- pod 50m trefa do terče
kolem 25m - soustřel na oblast dvou dlaní
do auta - skrz dveře a zároveň skrz sedačku - tj přišpendlení k sedačce skrz plechové dveře
do dřeva stromu - se to zabodne tak že to nejde vyndat
do hutného balíku slámy - až po pírka, někdy to zmizí úplně :D

a poslední - myslet si (tady ve střední Evropě) že lukem budete lovit v krizi, apokalypse nebo se jím budete bránit je naivní - luk je krásný sportovní koníček

i když se najdou lidé co to dokážou využít k lovu nebo proti lidem ... což se samozřejmě dalece za hranou zákona
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na něj dívají, aniž by něco udělali (Albert Einstein)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Kladkove luky

Příspěvek od viktor »

pro trpaslik, neni dobre strilet vice sipu do jednoho mista, takze max 3 sipy na jeden terc, ale tercovnice je dost velka na vice tercu. Nejvice jsem strilel lukem na cca 20m a i sta, smizenym vykoem na cca 10liber neni mezi 10 a 20 metry zas tak velky rozdil, jde to samozrejme niz ale neni to zas zadna katastrofa. Osobne si myslim ze pokud je zvladnuta strelba na male " domaci" vzdalenosti tak je cca 80 % zkusenosti prenositelnych na vzdalenosti vetsi. Je nas tady uz vice " zblejch" do luku a tak s poctem lidi a ruznych luku pribejvaj zkusenosti, asi nejvetsi chybou je si koupit silny luk bez moznosti velkeho nastaveni napr lovecka klasika tj 60 - 70 liber. protoze to je podle nasich zkusenosti uplne na nic. Zvlast kdyz jsou k dispozici luky s velkou mirou nastaveni jak tahu od 10 do 70 liber tak delkou natahu.
Přílohy
IMG_2954 - kopie.JPG
IMG_2954 - kopie.JPG (148.86 KiB) Zobrazeno 2809 x
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Serža »

na krátké vzdálenosti je vliv větru minimální, čím dál střílíš, tím je výraznější a na fakt dlouhé vzdálenosti šíp stihne třeba 1-2 poryvy...a jde to dočista do háje
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Kladkové luky

Příspěvek od viktor »

Vo sipu z kladkoveho luku nastaveneho na 40 - 70 liber je nekde od 80 do 120 m/s rychlost sipu je po celou drahu letu pomerne konstatni protoze ma velku hmotnost a malou rychlost na rozdil napr od strely z pusky/ pistole.
Takze pokud vezmeme stredni V za cca 90 - 100m/s tak s tim muze vitr na delsi vzdalenost hezky zahejbat.
Ale o cem se bavim ja je takove " male " domaci strileni na vlastnim pozemku....ono kdyz si hezky zredukujes cile tak je toho az az..
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět