Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Walt »

Broky (3-4, uz nevim) jsem ladoval do perkusniho Remingtona. 44
Ani jsem nedaval ucpavku, drzely tim jak jsem je dorazil do komory a hned pak strilel
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Hohepa »

četl někdo ?
přežít.jpg
toulic
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2021 17:17
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od toulic »

Jojo koupil jsem si to. Ale je to takovej kratkej povrchni clanek pro cloveka kterej doted netusil ze nejakej Gladiator F1 existuje.
vasekm
Příspěvky: 4
Registrován: 12.07.2021 12:52
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od vasekm »

Nechcete někdo koupit? Prodávám

https://www.kentaurzbrane.cz/detonics-g ... fessional/

Mám k tomu koule, saboty, prach, nainstalované brokové zápalky, etuje, prachovnice, nikdy jsem z něho nevystřelil, ani ho nenosil. Je to už registrované jako C-I. V záruce ještě asi 18 měsíců.

Kdyžtak prosím pm, nabídněte cenu, díky.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Zapadlo »

Proč nejste schopen udat cenu, kterou za věc požadujete? Nestyďte se, my Vás nekousnem.
vasekm
Příspěvky: 4
Registrován: 12.07.2021 12:52
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od vasekm »

Tak fajn :-)

Zbraň stála 13990 (nikdy jsem z ní nevystřelil)
konverze na brokové zápalky 2990
prach Vesuvit 640
200 ks brokových zápalek Fiocci 500
100x závaží 800
50x saboty už nevím...
mini prachovnice tuším 900
etuje už nevím, cca 100

Všechno to dám za 11.000 Kč, za předpokladu hladké dohody, férového jednání a společného setkání při přepisu na PČR v Praze na Florenci.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Na přepis není třeba společně. Stejně každý přihlašuje dle místa bydliště a klidně i jen dopisem.

A na prodej tu máme vlákno burzy.
pozorovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 01.10.2013 3:09

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od pozorovatel »

Chlapi, hlavně ti co montují na raily u brokovnice různý serepetičky. Roupama nevim, co tam přidělat. Koukal jsem na tubusovej naháňkovej kolimátor, ale čtyři tyčky mi přijdou dost a využití za tu cenu žádný. Otevřenej nechci. Další na řadu přišel laser. Rozumný ceny se pohybujou od 5-9 stovek. Jenže, všechno je to na plivátka s minimálním zpětným rázem. Aspoň se tedy prodávají ve vzduchovkových eshopech. Většinou se o technických datech nedočtete nic. Kouknul jsem na ukazovátka pro dospělý flinty a tam jsou opět ceny v řádech tisíců. Takže, jde mi o to, estli to červený světýlko za pár stovek neumře po první ráně. Kdo máte, podělte se o zkušenosti. Nechce se mi vyhazovat ani těch pár stovek, co si budeme vykládat.., za zbytečnost. Díky.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bivoj »

pozorovatel píše: 04.08.2021 18:26 ..čtyři tyčky mi přijdou dost...
Za "čtyři tyčky" neseženeš IMHO nic, co by na té brokně vydrželo "navěky" (čti: nerozesralo se po několika desítkách či stovkách ran). Nahoď tam třeba Aimpoint Comp M5 2 MOA a budeš spokojen. Teda pokud budeš schopen akceptovat ne čtyři, ale dvaadvacet "tyček" ... ;)

BTW nějak tak nechápu tu touhu lidí kupovat to nejlevnější šitový vybavení a doplňky zbraní. (A pak si stěžovat, že to hovno vydrží...) ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
pozorovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 01.10.2013 3:09

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od pozorovatel »

No tak jestli využiješ kolimátor za 20 ticek na perkusní brokovnici, tak to musiš být velkej fanda, mírně řečeno :chuckle ..Já tam upřímně nevyužiju ani ten za čtyři. Viděl jsem tady někde ve vlákně, že někdo instaloval lejzr. Pokud je to ten obyč vzduchovkovej, tak mě zajímá funkčnost a potažmo výdrž. Dle mého se tam nemá co podělat, ale realita bývá většinou jiná. A jak jsem psal výše, ve finále je to zbytečnost. Vystačím si bohatě s kvalitními otevřenými mířidly. Ale třeba světlo na liště zase tak od věci není..Takže prosím někoho soudného a nejlépe s osobní zkušeností, co ten prachobyčejnej lejzr vydrží.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bivoj »

Sorry, ale moje (no, spíš sdílená - kolegy šetřílky) zkušenost je ta, že co je levný, se na plnotučné zbrani prostě za velmi krátkej časovej interval posere. To je prostě soudný až až. A je to fakt. Pokud chceš chceš hračku, tak ta patří namontovat na hračku. Pokud chceš něco na plnotučnou zbraň (a aby to vydrželo více jak dva výstřely), tak neušetříš.

V tvojí cenové hladině to vidím na laserové ukazovátko (nejlépe z vietnamské tržnice) a "izolačku". Po pár ranách to sice odejde, ale citelně tě to finančně bolet nebude...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bacil »

Co se nerozsype na pružinové vzduchovce co má >14J, vydrží to i na ostrý.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
pozorovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 01.10.2013 3:09

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od pozorovatel »

To Bivoj: Někdo holt potřebuje Mercedes, jinému stačí Škodovka. Oboje tě doveze.Jde o poměr užitná hodnota vs cena. Pokud bude fungovat ukazovátko ze vzduchovky za pár stovek, nevidím důvod kupovat značku za pár tisíc..Všechny důležité součásti brokovnice jsem koupil dostatečně kvalitní ( pro tebe drahé),-aby spolehlivě přežily i při hrubém zacházení.

To Bacil: No, mám stejnej názor. Pár pružinovek mi rukama prošlo, kde vcelku levná optika s pevným zvětšením vydržela. Variabl by se rozsypal. Tady jde jen o ukazovátko, to by mohlo přežít.Nejspíš to risknu a vyzkouším. Max přijdu o pár stovek.
pozorovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 01.10.2013 3:09

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od pozorovatel »

Ještě jednou se k předchozímu příspěvku vrátím. Aby nedošlo k.nedorozumění. V zásadě s Bivojem souhlasím. Pokud bych nutně potřeboval kolimec na brokovnici, koupil.bych něco kolem deseti tisíc. Ne úplně to.nejlevnější, ale slušný tovar za akceptovatelnou cenu k charakteru zbraně. To samé platí u laseru. Tam se cena za relativně kvalitní zařízení pohybuje kolem šestky.. Při koupi optiky jsem se vždy tak nějak řídil tím, že cena optiky by měla být aspoň poloviční, než pořizovací cena zbraně. Samozřejmě to platí obecně, pokud chci koukat v noci, nebo jiný nadstandart, tak bude i cena jinde..Takže ano, souhlasím, že kupovat nejlevnější věci v dané kategorii a slibovat si od nich kvalitu s vydrží je nesmysl. I když se najdou i výjimky. Koupil jsem na Ali vypouštěč ke kladkáči, kopie wolf thumb za zlomek ceny originálu a funguje skvěle už dva roky. Ale to už je hodně off topic.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bivoj »

pozorovatel píše: 05.08.2021 7:15 To Bivoj: Někdo holt potřebuje Mercedes, jinému stačí Škodovka. Oboje tě doveze...
Hmm,ten tvůj příměr je spíš něco jako ACOG vs Vortex. ;) A vůči jakémukoliv Vortexu (i byť té nejnižší řady) bych asi neprotestoval, páč jsou ozkoušený, že vydrží. A na ježdění bych nedoporučoval nějaký čínský lidový automobil, který v ADAC zmačkali jak plechovku od piva. ;)

Mám jednoho známého "takystřelce", takového kolenovrta. Co ten už utratil za různé čínské sračky vhodné max na airsoft ve snaze ušetřit... :roll: Kdyby se to spočítalo, tak by si dávno mohl koupit kvalitní výrobek a nemusel by furt laborovat a pořád nadávat, že se mu vše po čase vysype... Tak možná taky proto reaguji trochu ostřeji na takové ty snahy šetřit na nesprávných místech.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
pozorovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 01.10.2013 3:09

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od pozorovatel »

Právě po Vortexu jsem koukal. Nejnižší řada začíná na té čtyřce. Zatím mi stačí k radosti klasická mířidla. Až to dojde do fáze, že budu nutně potřebovat kolimátor ( a ono to stejně prijde), tak kouknu znovu třeba po Vortexu, ale rovnou vyšší řadu. Cca do těch 10 ticek. I když nejsem škudlil, tak víc by mi přišlo k povaze zbraně zbytečný. Co se týče lejzru, tak to je pro mě úplná neznámá. Nikdo nenapsal zkušenost, tak jsem si dal práci, pohledal na síti a zřejmě tuhle část výbavy úplně vynechám a ty uškudlený peníze přihodím na kolimátor, až to na mě přijde ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Je to tady trochu OT. Jsem přítel kvalitních řešení. Jeden Aimpoint sice stojí ledvinu, ale poté se pod ním jen vyměňují pušky, optika zůstává.

Cokoliv pod pět tisíc je nesmysl. Airsoftový kolimátor je absolutní nesmysl. Neznačkový kolimátor je také nesmysl.

Když už šetřit, tak Vortex, na který nezní moc kritiky a reklamace fungují.

Laser bych koupil na E-bay nebo v Airsoftu po zevrubné prohlídce. Ovšem je to sázka do loterie. Nelze se na to na 100% spolehnout a rozhodně to není na profi použití.
d-fens
Příspěvky: 17
Registrován: 28.01.2020 0:16
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od d-fens »

Chtěl bych znát váš názor na můj "zlepšovák". Po nasazeni zápalek W209 jsem je přelepil černou elektroizolační plastovou samolepící páskou. Mělo by se jednat o dlouhodobou ochranu nabitého Glada nejenom proti vlhkosti. Ani při otevření hlavní mi nehrozí, že by zápalky vypadly. Spolehlivost odpalu zůstala, zápalník proklepne pásku a odpaluje spolehlivě - opakovaně ověřeno. Páska sice přelepuje i odfukové otvory na stranách, ale pokud by bylo třeba, jistě by se při výstřelu protrhla.
Jenom mám trochu obavy, jestli se nějak nemůže odpařovat to lepidlo na vnitřní straně pásky a neznehodnocuje mi tak prach. Co vy na to?
IMG_20210818_185545.jpg
toulic
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2021 17:17
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od toulic »

jen prakticka zkusenost k tem kolimatorum.

standartne na tom mam pevny miridla pro jistotu ( az do baraku v noci vtrhne zfetovanej morgos tak bude minimum casu zapinat kolimator apod. )

ale pro srandu jsem si koupil z aliexpresu takovej celkem masivni tubusovej kolimator za cca 500,-

jako jsem cetl takovy rady ze se to rozsype atd. tak jsem s tim pocital a jen pro srandu ... az exne tak exne ... no mam ho jen na strelnici... par set vystrelu a funguje bez problemu. zadny drama.

je teda fakt, ze strilim doporucenou navazkou 4g vesuvitu a 21g strelou - zpetnej raz minimalni .... to mu nema sanci cokoli udelat , to si myslim ze by mu vic ublizil pad na podlahu (i to se mi povedlo a v pohode :-) )

ale samozrejme nikomu neberu porizeni drahyho kolimatoru
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bacil »

Na černoprachové zbrani se pomalu nic nerozsype, prach hoří pomalu a zpětný ráz je jen takové šťouchnutí jak od opilce do ramene.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Odpovědět