Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od poloventilator »

Cernoprachac nejsem :) ale obecne ti k brokovnici reknu, ze treba v USA je v domech vice rozsirena nez pistole. Brokova pumpa je idealni obranna zbran - treba v naboji 12/76 je 20 ks 7,62 mm kulicek - cili jako kdyby si vypalil vetsinu zasobniku kosy - najednou ! Samozrejme, takto vykonna raze je vhodna zejmena pro "huste" chlapi - ale kdyz jde o krk, i zena byt s pomlacenym ramenem je lepsi nez s pistolkou se kterou treba ve stresu lehce netrefi ani na par metru...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Serža »

tak jistě...zametačka nádvorní je základ :-)
Přílohy
fabarm04.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bivoj »

Neee... Fabarmu fakt život nesvěřovat... Aneb záhada nepřebitého náboje....
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Serža »

jak "nepřebitého"?
mám s tím za sebou řadu "zábavných" kurzů a žádný problém (narozdíl od majitelů jiných brokovnic)
ale u Gladiatoru už jsme offtopic
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bivoj »

Omluva za OT - jen vysvětlím: Já mám bohužel s Fabarmem špatné zkušenosti - hlavně cartridge retaining latch (ta první "páčka" co pouští náboje z trubky na podávací záchyt/páčku) je blbě řešena.

Ono při střílení to funguje bezchybně, neboť otřesem při výstřelu, resp. zpětným rázem, se náboje v trubce lehce hnou a páčka, tlačená do otevřené pozice POUZE pružinkou, může i v případě, že je opřená a "zaseklá" o dno náboje zaklapnout a pustit tak náboj dál. Ale při ručním pumpování bez střílení se občas může stát, že zůstane zaseklá o dno náboje. A pak náboje prostě trčí v trubce a člověk může pumpovat jak chce. Pomůže broknou klepnout ústím o zem - tím dojde k onomu otřesu nábojů v trubce a většinou i k uvolnění páčky.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

malejkarel píše: 21.05.2020 22:19 Měl bych prosím nějaké dotazy ohledně nové černopraché .500 brokovnice. Mám Gladiatora .500 a u něho už tudíž vím co od něho čekat. A teď přemýšlím, zda mám ještě dokoupit tu brokovnici, až se bude prodávat. Proto by mne zajímalo pár dotazů.
Za prvé nemám zkušenost s broky, co by jste doporučili? Funguje dobře "košíček s broky"? Má toto použití nějaké nevýhody oproti klasickému ládování s ucpávkou? Teď nemyslím třeba finanční, ale technické a střelecké. Má to stejnou razanci v cíli, nebo ty naládované jsou účinnější? Otázka asi na Faba - plánuje se prodej nějakých takovýchto košíčků, nebo má někdo nějaký tip, kde potom zakoupit?
V čem je výhoda použití brokovnice s broky oproti použití Gladiatora s ogiválem? Respektive na co se víc hodí brokovnice? Chápu dobře, že Gladiator je dejme tomu vhodný na skryté nošení pro sebeobranu mimo domov a brokovnice se hodí zase víc třeba na obranu doma (třeba v rodinném domě) proti nezvanému útočníkovi/lupiči? Brokovnice je spíš k použití na kratší vzdálenost než Gladiator?
Nejsem policista ani voják a nemám žádný speciální výcvik, proto pokud tu je někdo kdo by našel chvíli času na pár řádek s vysvětlením, budu moc rád za případné osvětlení.
Košíček s broky budeme vyrábět, respektive použijeme dlouhý plast sabotu, do kterého lze broky nasypat a zalít voskem.

Broky mají smysl v pokrytí cíle, jak tady již někdo zmínil.

Do brokovnice lze bez obav ládovat jak jednotnou střelu, tak i broky.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Aktuální info z vývoje perkusní brokovnice Detonics Gladiator

Nezahálíme a velmi intenzívně testujeme a vylepšujeme prototypy zbraní. Již jsme zdolali několik důležitých met, ale stále nám do zahájení sériové výroby zbývá dost práce.
Design a ergonomie jsou hotové, zde se již nic měnit nebude.

Vnitřní bicí mechanizmus je posílený, aby byl odolný proti spalinám, kterých je u vyšší navážky prachu logicky víc. Jeho vývoj je taktéž hotový.

Životnost všech dílů při navážce 3 gramy triple Seven je ověřená a je na úrovni modelů D.

Životnost dílů při navážce 8 gramů Triple Seven nebo 10 gramů Vesuvit LC je ověřená také s jedinou výjimkou - zde dolaďujeme konstrukční uzel pistonů, zápalníků a kontejneru zápalníku. Neboť při takto brutálních navážkách se piston chová jako raketová tryska a doslova propaluje díru do kontejneru zápalníků a výrazně tak snižuje jeho životnost. Protože chceme, aby byla zbraň plně použitelná i s takto výkonnou navážkou a měla solidní životnost i tohoto uzlu, tak pečlivě ladíme použité materiály a konstrukci tohoto celku.

Zatím stále počítáme s výrobou někdy na podzim 2020.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Serža »

ve 12GA by to byla fajná lupara :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Trace »

Fabulous píše: 14.05.2020 13:07 Ještě znečištění. Vesuvit hrozně špiní a ke konci střeleb už může být kontejner zacpaný a tím pádem výrazně zhoršená možnost odpalu.
Jaký prach špiní méně? Jak je to s bezdýmým prachem v Gladovi? Je možné ho použít?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Gater
Příspěvky: 31
Registrován: 05.09.2017 20:04

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Gater »

Bezdýmný prach do předovek nepatří. Proto se na hlavně předovek razí nápis "black powder only".
Jediná náhrada černého prachu byl dlouho jen Pyrodex (lisovaný do tablet) a i s tím se musí opatrně (je silnější). Ten špiní nejméně, ale je hodně drahý a u nás prakticky nedostupný.
Triple seven je na tom podobně. Chemicky už to s černým prachem moc společného nemá, ale špiní méně, je silnější a tudíž se i jinak dávkuje.
Jinak bezdýmný prachy typu Lovex (střelná bavlna) a podobné jsou minimálně vstupenka na chirurgii.
jeniceek
Příspěvky: 40
Registrován: 02.01.2015 19:55
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od jeniceek »

Máte někdo doporučenou obrannou navážku prachu Triple Seven FFFG pro Gladiátor .45 pod střelu v sabotu 180grs?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Triple Seven do Glada .45 nepatří. Není na tak výkonný prach určen a hrozí rychlejší opotřebení zámku hlavně.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Woody Crafty »

Jak je vlastně řešený závit na piston (u krátké pistole), že to nakonec prošlo paranoidní českou zkušebnou? Má menší průměr než hlaveň a nebo není souosý s hlavní? Z obrázků jsem to nedokázal vydedukovat.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
d-fens
Příspěvky: 17
Registrován: 28.01.2020 0:16
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od d-fens »

Tak jsem byl dnes provětrat Glada na střelnici. Několik měsíců jsem ho nosil s sebou nabitý v batohu, pouze se silikonovou ochranou na pistonu, naládováno Vesuvitem LC a obě rány bez problému vyšly. Pak jsem ale použil prach Triple seven a hned druhý výstřel selhal, zápalka prskla a nic. Nepomohla ani nová zápalka. Tak jsem vyšrouboval piston, vysypal prach (byl tam, nezapomněl jsem na něj, jak mě napadlo :-) ), vytlačil střelu a nabil znovu. Pak se pár ran podařilo a zhruba desátá opět selhala. Vím že Triple seven se zapaluje o něco hůře, než klasický černý prach, je to kvůli bezpečnosti, aby ho v USA mohli prodávat v běžných obchodech, zatímco černý prach musí vést jako výbušninu s náležitou licencí a péčí. Opravdu má Triple seven nebo i Pyrodex o tolik horší schopnost zápalu oproti černému prachu? Máte s tím zkušenosti? Dva selhače z deseti je podle mě dost. Napadlo mě nejdříve nasypat cca půl gramu Vesuvitu LC a pak až gram Triple seven. Na to střelu Maxiball o hmotnosti 24 gramů a silikonovou trubičku na zápalky. Pak už se selhačů bát nebudu a budu ho asi nosit trvale naládovaný takto.
jirkaaa87
Příspěvky: 8
Registrován: 12.01.2016 13:57

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od jirkaaa87 »

Nemyslím si že na to měl vliv použitý prach. Já bych zkontroloval jestli je průchozí piston a taky bych se při nabíjení před nasazením zápalky podíval na piston protože tam ze zápalky občas zůstane takové papírové kolečko a to pak může následně ucpat zátravku v pistonu. Vždy když vystřelím tak se nejdříve podívám na piston kvůli tomu papírku. Několikrát se mi stalo že tam byl a doutnal. S každým typem prachu mám nastříleno stovky ran a u žádného jsem nepoznal rozdíl v odpalu.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Trace »

Fabe, je možné na Glada .500 HD D1 přimontovat botku pažbu na D2, D3?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Není to technicky možné.
mengele
Příspěvky: 73
Registrován: 27.09.2016 13:07
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od mengele »

Zrovna se dívam na video z Youtube-broková karabina. Vypadá to super. Zkoušeli jste už střelbu na delší vzdálenost? Má to nasazený kolimátor, hlaven je delší než u pistole, jak je to přesné?
Kraken666
Příspěvky: 26
Registrován: 13.10.2018 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Kraken666 »

Je to masakr :)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4tdqPvvIw9g[/youtube]
Ctesibius
Příspěvky: 43
Registrován: 01.11.2016 14:25
Pohlaví: muž
Bydliště: Zahorie

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Ctesibius »

Zdavim po dlhsom case. Mate niekto odskusanu kombinaciu puzdra Dasta 286-1 a Gladiatora D1 500 ? Rozmery puzdra podla vyrobcu su totiz len o malo vacsie nez gladiatora. A nechcem zistit az po kupe puzdra, ze mi niekde chyba par mm na zapnutie.
Odpovědět