Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od krvfx »

Serža: Už jsem to našel, bylo to ve filmu Nespoutaný Django.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od Matěj »

Na ten název Czechia si nemůžu nějak zvyknout. :D

Vypadá to zajímavě, i když moc perkuskám nehovím a z poslední jsem střílel někdy v době, kdy byly perkusní revolvery na OP. Jak se to natahuje? Při sklápění hlavně? Pojistku to má? Sice, jak jsem psal, perkusky mě moc neberou, ale střelil bych si rád.
pparatkoo
Příspěvky: 13
Registrován: 10.05.2016 21:17

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od pparatkoo »

Pánové derringer v rukávu měl už před padesáti lety Krásnoočko ve filmu Pro pár dolarů navíc.
A jinak koukal jsem na video kde vyndavá "selháč" a nemůžu se zbavit dojmu že ta střela v hlavni je strašně navolno a nedokleplá na prach.Prach se lehce vysype a střelu lehonce vytlačí.
Já když takhle vysypával Coryho (nebyl to selháč,jen byl dlouho nabitej a já ho chtěl přebít bez výstřelu) tak se po vyšroubování pistonu nic nevysypalo.Udusaný prach (jen rukou,kladivo nepoužívám) jsem musel trochu vyšťourat párátkem a vyrazit střelu dalo víc práce než na videu.
Snad to nikdo zas nevezme jako agresi kterou je třeba hned vyvrátit a potrestat (jak je tomu dnes na fórech zvykem) ;)
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od prof. Orfanik »

Jak je ta lidská paměť krátká.......... VELMI podobný derringer, jen trochu odlišném kabátě se svého času snažil
prozentovat i na tomto foru jistý Jirkaaaa. Byl zde kárán za komerční prezentaci.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od PaF »

Co takhle předváděcí víkend? Dokud je hezky :-).
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od gravedigger »

Profesore, raduj se s ostatníma. Jirka se dohodl s někým, kdo to dotáhl do konce a trh bude obohacen o novou zbraň. Jestli bude rozumná cena, tak je Jirka brzo za vodou. Pro ty, co nemají ZP to bude bomba.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od Jim Corbett »

Ano, pro ty co nemají ZP to bude bomba (časovaná) :chuckle
Je to krásná hračka, jen v tom "Déčku" to dlouho nevydrží..., bohužel.. :(
zigzag
Příspěvky: 28
Registrován: 26.02.2012 21:01

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od zigzag »

Vsechno uz tu bylo napsano, za me palec nahoru, je to paradni!
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od krvfx »

párátko: Neměl ho spíš ten druhý?

prof. Orfanik: Ten jirkaaa dle různých informací skončil na tom, že měl sundavací hlavně a zkušebna to nechtěla zařadit jako D. Co je na tom pravdy, nevím.

Jim: No tak až to nebude D, tak to přece hodím do kanálu, ne? :head
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od Fabulous »

Tak už to nejde natahovat, lidi mě pořád bombardují maily a zprávami, takže zde zveřejňuji (na Rozpadu jako prvním médiu) finální podobu perkusní pistole Czechgun Gladiator .45 SCP.

Podrobné údaje, ceny a možnost předobjednání naleznete na http://www.detonics.com
czechgun_gladiator_3.jpg
czechgun_gladiator_1open.jpg
czechgun_gladiator_2popis.jpg
pparatkoo
Příspěvky: 13
Registrován: 10.05.2016 21:17

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od pparatkoo »

krvfx: Ne. Měl ho "krásnoočko" (herec Lee Van Cleef) a v hospodě s nim v duelu zastřelil blonďatýho hrbáče kterýho před tím naštval v saloonu tím že si o jeho hrb škrtl sirku :)
No a abych nebyl uplně OT. Mohl by mi někdo vysvětlit co značí "SCP" za ráží ? Tuhle zkratku neznám :(
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od krvfx »

Hele, já myslel, že krásnoočko byl Eastwood. Trochu jsem pátral a Lee Van Cleef byl Krásnoočko, ale v Hodný, zlý a ošklivý. Tak hlavně, že v tom mám jasno:) Teď pořídit derringer(y) a pak kabát:)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od Lyster »

Paráda, i ta cena je myslím odpovídající. Až bude dostatek financí, jdu do něj.
Gater
Příspěvky: 31
Registrován: 05.09.2017 20:04

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od Gater »

Hračka jeto pěkná, ale ve specifikaci chybí poměrně zásadní informace o vývrtu hlavní. Je hladký nebo drážkovaný?
I doživotní záruka s limitem 1000 výstřelů udávaná v manuálu je z mého pohledu diskutabilní.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od Serža »

tak nepředpokládám, že z toho někdo bude na střelnici sypat stovky ran...tak to je +/- OK, myslím....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od Bill Masen »

Jim Corbett píše:...jen v tom "Déčku" to dlouho nevydrží...(
Jo, plynule přejde do Íčka. :devil
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od Fabulous »

SCP - Super Compact Percussion, není to označení ráže, ale spíše pistole ;)

Pro rozpadlíky je samozřejmě určité sleva, pro zájemce více info přes soukromé zprávy ;)

Hlaveň je hladká a jako ideální střely se nám osvědčily ogivály a Realy. Vím že to z pohledu pravověrného předovkáře není správné, ale každý si může koneckonců do hlavně cpát co chce ;) Ogivální střely nabízejí snadnost použití a nezanedbatelný účinek v cíli, díky jejich rychlé ztrátě stability a tím i schopnosti předat maximum energie v cílovém materiálu.

Záruka 1000 ran neznamená životnost 1000 ran. Škodovka se taky nerozpadne po ujetí 60 000 kilometrů, což je tuším celkem obvyklá záruka u automobilů. Všechny naše 3 testovací zbraně mají najeto mez 3500 a 6800 ran bez poškození hlavních částí. Záruka zkrátka být omezena musí, protože to, co se občas vyskytuje mezi zákazníky, tomu by člověk nevěřil.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od Zarozak »

Změnilo by se na tom něco legislativně kdyby se to místo těch hladkých vývrtů vyrobilo s vletovanými hlavňovými vložkami 45 ACP(S vývrtem)?Předpokládám,že vyrobit to s drážkovanou dvouhlavní v jednom kuse by bylo asi moc nákladné,tak vložky by byly řešením? ;)

Jak perkusáky nemusím,tak toto vypadá opravdu moc hezky a nositelně....s vývrtem by to získalo punc dokonalosti
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od Fabulous »

Legislativně by se změnilo zatraceně moc. Perkus nesmí mít stejnou ráži jako zbraně na jednotný náboj. A co se týče možnosti nějaké přestavby na zbraň na jednotný náboj, tak jsme tuto zbraň konstruovali tak, aby byla tato možnost v maximální možné míře snížena, až znemožněna. Náklady na přestavbu by byly tak vysoké, že se to prostě nikomu nevyplatí. Pokud někdo chce mít pistoli na jednotný náboj, tak si ji koupí buď legálně (a levněji) nebo ti horší z nás si jí pořídí na černém trhu. A ti nejhorší si prostě převrtají plynovku na "zbraň sobotní noci".
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Něco se chystá! - Czechgun Gladiator .45 SCP

Příspěvek od Josef »

Zajímalo by mne, zda už je to skutečně úředně od zkušebny zařazeno v D-éčku nebo se to tu v rámci dosavadní diskuze zatím pouze předpokládá, že to D-éčko bude?
(Zkušebna zařazuje do kategorií dle doslovného znění aktuální verze zákona. Mezi perkusní zbraně (D) by to bylo bezpečně zařazeno, bude-li zbraň konstruovaná "na principu perkusního nebo křesadlového zámku". Základními částmi perkusního zámku je kohout, perkusní zápalka a piston. Piston tento derringer má, perkusní zápalku také, ale místo kohoutu vidím něco jako přímoběžný úderník. Na definici této součástky, by to - pokud to ještě zkušebna nepožehnala - mohlo po právní stránce narazit a nechtěně spadnout do kategorie C. Protože to nebude "perkusní zámek", ale jen pistole využívající perkusní zápalku. Tedy stejný problém, na jaký v Česku před lety narazil jeden z typů in-line Ardesy. Ale mohu se mýlit...)
Jinak gratuluji k velmi zdařilému vzhledu a provedení.
Odpovědět