Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

A je to přestupek ta neregistrace nebo rovnou přečin nedovolené ozbrojování? Jinak jsem se radoval předčasně, e-shop má do 15.1. dovolenou a upozorňují, že i běžně nekontrolují objednávky každý den a už vůbec denně nechodí na pošťáka. Tak to bude o fous nebo mám smůlu a D2 nechci. Až budu v práci, tak mám za rohem jednu prodejnu, kde glady mají, ale nevím, jestli mají výdejní okénko. Mám dotaz. Dnes jsem si preventivně udělal malé čištění, zítra mně čeká velké. Myslím, že už to tady někdo někde ukazoval. Po složení kontejneru zápalníku mi horní zápalník trčí ven z díry cca o 1 mm, když promáčknu, tak se schová do další rány. Nikdy jsem si toho nevšiml. Je to normální? Možná, až to zítra znovu rozdělám a složím, tak nic čouhat nebude, jen se ptám.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od PaF »

Přestupek s pokutou do 30k, pokud to čtu dobře. Nemůžeš se nepovoleně vyzbrojit zbraní, na kterou povolení nepotřebuješ. Jde o pouhou zanedbanou evidenci.
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

Rozborka primitivní a jednoduchá i pro cvičenou opici :yes . Nikde žádná vazelína a od teď čistím pokaždé po střelnici. Jediné, před čím varuji, je ztráta podložek. Jednu jsem lovil z koše přilepenou na zamaštěném papíru. Fotky snad někomu pomůžou a v kombinaci s tím nákresem od výrobce, se není čeho bát. Zvláštní je, že dneska zápalník ani jednou(cvičně jsem to rozdělal 4x) nečouhal, jak se mi poprvé stalo včera, podotýkám při čisté zbrani. Tak bacha.
Přílohy
IMG_20210101_153152.jpg
IMG_20210101_135154.jpg
IMG_20210101_134500.jpg
IMG_20210101_134808.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

jjjhe píše: 31.12.2020 9:32 Nyní k dotazu Fabe: proč je v návodu nepoužívat stlačený vzduch? Kvuli vlhkosti vzduchu a možném reznutí, nebo odfouknutí součástek vnitřního mechanizmu?
Protože rád na zbraně využívám kompresor s odlučovačem vlhkosti, na čištění je to parádní pomocník... Díky za odpověď.
Obecně se u údržby strojních zařízení často nedoporučuje tlakový vzduch, který občas zamáčkne nečistoty tam, kde nemají co dělat. Jiný důvod to nemá.
jjjhe
Příspěvky: 25
Registrován: 07.04.2015 22:06
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od jjjhe »

Fabulous píše: 03.01.2021 18:47 Obecně se u údržby strojních zařízení často nedoporučuje tlakový vzduch, který občas zamáčkne nečistoty tam, kde nemají co dělat. Jiný důvod to nemá.
Děkuji za odpověď, ještě jeden dotaz, sklon pažbičky je dost podobný Glocku, já jakožto neglockař, když chytnu do ruky Glada, tak mi přirozeně prostě míří výš. Chystá se nějaká verze, kde bude pažba spíše v menším úhlu? Chápu, je to asi o zvyku...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Zatím se žádná verze s odlišnou geometrií nechystá.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Koso »

Ked to tu tak sledujem tak rozmyslam ci som nespravil chybu ked som si zaobstaral howdah :head ....co sa tyka dlhodobeho ulozebia nabytej ciernoprachovej zbrane nebal by som sa ....z vlastnej skusenosti rok odlozena perkuska bez zapaliek a nejako specialne zabezpecenej strely na prvu dobru vystrelila bez problemov....zatial jedine zlyhavky co som zazil boli koli oleju v pistone.....co sa tyka tej brokovnice nebol by som az taky pesimista co sa tyka presnosti s brokmi, ked som strielal so spominanej kratkej pedersolky broky (4,5 ocelove, viem nie najvhodnejsia volba) v tych plastovych kosickoch tak na nejakych 8 metrov sa to spravalo skor ako slug a az potom sa zacinali rozlietavat broky .....strielalo sa cca 65grain vesuvit LC......pri rovnakej navazke pri strelbe na nejakych 15metrov na ocelovy sud (asi 2mm hrubka materialu) sa tie broky otlacili celkom hlboko do suda takze ktovie ako by to vyzeralo s olovom na zivom tkanive, mozno aj s vacsimi brokmi......berte to prosim z nadhladom niesu to ziadne exaktne merania :P
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

Předevčírem jsem tu novou brokovnici osahával v Brně u Vaňkovky, když jsem si vyzvedával druhého Glada do zásoby ještě bez registrace. Měl jsem cukání si ji odnést místo pistole, prachy na to jsem u sebe měl. Zaujal mne jiný systém zamykání hlavně, ale chápu, že ty navážky jsou mnohem větší, tak zámek byl řešen jinak.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Jojo, brokovnice má mnohem vyšší výkon. 2521 Joule není sranda ;)
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od glock69 »

Mám zmatek, poprosím o radu. Z toho co jsem četl, tak jsem si myslel, že gladiator koupený po nabytí účinnosti novely se musí registrovat. Prodejce mi tvrdí, že důležité je datum zkušebny, datum prodeje není rozhodující. I proto prý teď honem půjdou další gladiatoři rychle na zkušebnu, aby zkušebna byla před datem účinnosti novely a pak se nebudou muset registrovat.
Kde je pravda?
Děkuji
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Moje poslední informace říká, že to, co je doma, se nemusí registrovat. Registrace až při dalším případném prodeji. Proto je teď veliký zájem o Glady, neb spousta lidí chce naprosto anonymní zbraň.

Důležité je samozřejmě datum zkušebny před nabytím platnosti nového zákona. A datum prodeje předpokládám z logiky věci také.
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od glock69 »

Děkuji za odpověď.
Proto jsem požadoval dodání před účinností. A zde dříve zmiňovaný prodejce tvrdí, že datum prodeje je jedno, jde jen a pouze o zkušebnu...
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od PaF »

No to bude zjevný nesmysl. Držitelem zbraně se stává člověk tím, že ji koupí. A pokud v té době bude na registraci, bude se registrovat. Samozřejmě se to dá obejít antidatací kupní smlouvy (nebo tím, že žádná nebude), ale je to obcházení zákona a prodejce (pokud je to firma) na to může škaredě doplatit. A i tahle obezlička bude možná jen tehdy, když to nebude v kolizi s datací zkušebny (to tím asi prodejce myslel).
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od glock69 »

Podmínka koupě byla rychlost dodání... Prodejce tvrdí, že jediný důležitý údaj je datum zkušebny.
Takže asi je důležitá obezřetnost, prodejci kteří mají velké zásoby od výrobce zřejmě ne vždy podávají úplně správné informace.... Prostě kšeft je kšeft mi připadá... A kupující na základě takové informace se může dostat do problému.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Každopádně zhruba do konce ledna je ještě čas.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od pedro! »

Malá novela - přechodná ustanovení píše: 2. Na zbraň podle § 6a, která byla podle zákona č. 119/2002 Sb., ve znění účinném
přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona, považována za zbraň kategorie D a která
byla přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona platně ověřena podle zákona č.
156/2000 Sb., o ověřování zbraní a střeliva, podléhala-li taková zbraň v době svého
uvedení na trh ověřování, se nadále pohlíží jako na zbraň kategorie D, pokud byla na
trh uvedena přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona.
Aby zbraň (Gladiátor) byla kategorie D, musí být splněny zároveň tyto podmínky:

- byla platně ověřena, neb Glad podléhá ověřování. Datum ověření se asi nedozvíme, bude nám muset stačit rok, takže 2020 je OK, 2021 vyvolá pochybnosti. Leden 2021 asi OK, únor asi ne-OK.

- byla uvedena na trh před účinností novely.

To mi přijde trochu ošemetné. Uvedením nějakého výrobku na trh bych chápel datum, kdy se prodal první kus nebo spíše kdy výrobce/prodejce začal tento typ výrobku nabízet (například Gladiátor D2).

Jenže
Zákon 156/2000 o ověřování střelných zbraní, střeliva atd. píše: § 2 Základní pojmy
(1) Pro účely tohoto zákona se rozumí
[...]
k) uvedením na trh každé úplatné nebo bezúplatné předání nebo nabídnutí k předání kontrolovaného výrobku za účelem distribuce nebo používání, anebo převedení vlastnického práva ke kontrolovaným výrobkům výrobcem, dovozcem, distributorem nebo opravcem v České republice.
Tedy by asi šlo interpretovat, že uvedení na trh může provést toliko výrobce, dovozce, distributor či opravce. Obyčejný člověk nejspíš není ani jedno a tedy prodej/darování mezi občany není uvedením na trh a zbraň by měla zůstat v D.

Není však 100% jisté, že by se v tomto případě měl výklad "uvedení na trh" řídit zákonem 156/200 a je možné, že uvedení na trh se má chápat jinak.

A ještě poznámka - padlo tu pár stránek zpět, že MV je příslušné k výkladu zákona - není. Vykládat závazně zákon mohou pouze soudy. V praxi bude mít člověk větší šanci že se obhájí, pokud se bude zaštiťovat stanoviskem MV, ale jistota to není. Obdobně ty daňové pokyny ministerstva financí, pokud vím, nemají vůbec žádnou závaznost, jen je dobré se jimi řídit a FÚ pravděpodobně nebude prudit.

Pokud to patří spíše do vlákna o novele zákona, prosím o přesun.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Na všechny dotčené zbraně máme udělanou kategorizaci do skupiny D. Tak jsem zvědav, zda se to automaticky překlopí do C-I?
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Kapo »

A ako je to s predajom do zahraničia? Konkrétne na slovensko?
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Špatně. To skončí.
Uživatelský avatar
BeacGlad
Příspěvky: 76
Registrován: 25.03.2019 21:02
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BeacGlad »

Ešte že mám už nakúpené. Naozaj "špatne to skončí".
:sad
*******************
PÁR DROBNOSTÍ PRE GLADIATOR pozri na https://www.youtube.com/channel/UCrfa-4 ... peqpyjTSkQ
*******************
Odpovědět