Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od JOBU »

Ja to skôr beriem tak, že ak sa budú váľať 5,56tky, bude sa k nim váľať aj patričné náradie... :lol:
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Yeah »

Ach ty představy jak se po kníku nebo po bitvě válí na ulici bedny nábojů, optiky, pušky a občas za rohem nějaký ten opuštěný tank. Vše k dispozici, jen přijít a vzít....
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od JOBU »

Váľali sa po prvej, druhej a budú sa váľať aj po tretej...
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Hagen »

Yeah píše: 20.12.2023 15:09 Ach ty představy jak se po kníku nebo po bitvě válí na ulici bedny nábojů, optiky, pušky a občas za rohem nějaký ten opuštěný tank. Vše k dispozici, jen přijít a vzít....
Copak ty nevíš, že jakmile se začne válčit, začne to vše růst místo listí na stromech???
A čím déle válka trvá, tím je toho v ulicích a skladech víc a víc.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Alstratt »

Proto to bylo mnou napsano ze budou nejake ARka, aspon u nas ale kdyz se koukneme do minulosti co bylo mnou napsano. Tak se dozvime ze tvrdim ze sbirani zbrani a strelivo z mrtvych nepratel, nebo jen nekde pohozenyhcz brani muze byt cesta do pekel, nejen zeto muez byt past, ve forme prepadu, ale i nastrahy vybusniny a tak. Ale stale pokud to u nas budou ARka v 5.56/.223, tak se mi vic vyplati pro me nosit specializovanejsi univerzalnejsi 300 blk misto toho no tu mou jiz zminenou kombinaci a to i kdyby zadne ARka v 5... se nenachazela, tak stejne se mi to vyplati nosit co nosim. Kdzy mi to prinasi benefity to co mam. Nejak me nelaka nosit neco co mi neprinasi tolik benefitu, navic kdyz to nesou jiny. Kazdopadne pokud nebudu muset, nehodlam vubec sbirat z mrtvych neco. Ale stale ta moznostje toho sebrani a tak mit dalsich par bonusu navic v tu danou chvili kdy to bdue potreba vyuziti cizi zbrane. Ale opakuji, opatrne, lidi nejsou uplne blby, delani pastije neco co bude kde kdo vyuzivat, kde kdo pojede na opatrnost, aspon ti zkusenejsi, opatrnejsi .. Urcite je dobre pocitat s tim ze budete temy ktery mohoubyt snadnou koristi. TIm chci rici, ne podcenovat se ale zase se neprecenovat, a delat sve dalsi kroky co udelate velmi opatrne a dost promyslene. Tak se urcite nehrnout hrr kupredu na sber zbrani. Ale sance jsou ze nejake ARka nebo jine najdete. A je tedy vyhodnejsi zacinat uz ze zacatku s benefitama, s necim co vam prinese nejake vyhody. Nejen ze se snadneji ze zacatku pak muzete dostat i k jinym zbrnaim, ale stihnete se i lepe zorientovat kdyz zacinate na vyssi pozici, mysleno s ruznyma benefitama. Valka neni duel 1 vs 1, valka je nespravedliva, zadny ferovy boj, valka je oskliva a je dobre ocekavat i zakernost, prehnanou brutalitu, hyenismus a tak u nepratel kdyby prislo neco velkeho. Mam zazite kdy se stacilo zdrzet o cca vterinu a skoncilo by to jinak, nastesti to skoncilo dobre diky ryhclemu zareagovani. Nepratelsky odstrelovac na protejsi strese. Neni to zadny super hezky pocit kdyz vite ze na vas miri a ze musite zareagovat ryhcleji nez on, to je takvoa rychlost ze proste vypnete a proste reagujete jak robot jen aby vas nedostal tak ho musite dostat ryhcleji, apson takova byla situace v mem pripade s nim. To nezavidim lidem ve mestech, ktery to musi mit docela zajimave kdy muze z kdejakeho okan neoc priletet a nejen z okna. Schovany sniper nejen v oknech muze byt, ale treba i v sutinach, pod nejakym SUV, nakladakem, v krovi, listi atd. Mit termo se vam bude hodit. Pokud mozno, mestum se vyhnout, a na jake vzdalenosti se da dobre strilet ve mestech asi vsichni vi aspon priblizne ze ano, asi vi s jakyma zbranema nepratel se nejvice asi tak setkaji. Jako v horach, v pousti se mi citilo lepe nez pri vstupu do mesta kde musite mit oci vsude i na zadely, byt ostrazity. V parte je to snazsi kdyz vam nekteri/nekdo kryjou/e zada, ale urcite nepodlehnout pocitu ze kdyz budete v parte, ze je to uz najednou pohoda. Urcite doporucuji minimalneapson neajke kurzy kde vas pri strebe budou stresosvat, budou vam delat strelbu tezsi. Predstavte si ze mate nekoho chranit, a ten je najendou hlasity, taha vas za bundu, boji se. Nebo v jednu chvili z vice stran se kolem vas objevi vice utocniku a jine situace. Zkuste si situaci treba i na pohyblive desce ktera s vami houpe a vy se musite trefit do pohyblivych tercu, nebo ze do vas nekdo strka, do toho do vas huci a vy pri tom musite hned zareagovat a striletne do otho co do vas strka,ale do nepritele ktery vas zahlednea vy jeho. A postupne pridavat vicevlivu co vas budou ovlivnovat a tim vam to ztezovat. Do tho trebanekde ruzne spatne svetelne podminky a tak. Co kdyz se vam zasekne zbran, nebo poskodi, jste schopny hned vytahnout i misto pisotle pakovku a rreagovat rychleji i s pakovkou? Umite se s puskou pohybovat i s minimum obleceni pripadne bez obleceni po zemi zrovna i kdyz bude mrznout a vy se pomalinku budete muset proplazit a promrzly zamirit na cil a trefit se? Hromady toho am nohem vice i z ledove vody to musime u nas umet v praci. Zkuste si to tez oblibit takoveto veci, davejte si vyzvy, kdyz vasto bdue bavit takove vyzvy, tak to prida na otm ze to budete zvladat lepe. Nez nekdo kdo to zazite nema, nema to natrenovano a musi to najednou provest. Nebo naopak misto na zamrzle zemi treba na rozpalenem horkem pisku. Este kdyz budete dehydrovany a pripadne se vam zacne motat trochu hlava a to z ruznych duvodu a vy budete muset pokracovat a dostat se pres nepratele, pripadne vystrelit. Pokud mate zahradu, houpaci deska seda vyrobit. konstrukce, uprostred deska a bude bud prichycena volne ke konstrukci lanama nebo retezama. Pri strileni vzduchovkou treba na zahrade, vas druhy rozhoupe a vy se musite trefit, do toho vam s tim zatrese a tak.Sice se s tim nejpravdepdoobneji nesetkate, ale predstavte si strelbu z lode neke na mori na protejsi jedou clun k vam ktery k vam miri pres vlny. Vzduchovka a streba na terc, treba ze stromu, nebo z horolezecke steny/skaly na lanu este k tomu dkyz budete promrzly a unaveny a ruce budou vycerpany. A jine ruzne situace. Treba i slaneni ryhcle dolu po lane a strelbu ze vzduchovky aspon na terc, nekde co vyleze z poza stromu nebo pod vamy ze vchodu at uz z nejakeho baraku, tak z jeskyne a tak. Nebo na vratkem prkne, kluzke klade pres ktery musite prebehnout a vystrelit z ni atd. treba aspon vzduchovkou. Zkuste to se svou pistoli, samonabijeckou a tez to zkuste s pakovkou a tak, ale nektere ty bezpecnejsi situace s ostrou. na blbnuti na nebezpecnejsi vyzvy to zkuste aspon vzduchovkou. Je to zaroven dobra zabava, pekne vyzvy ke zlepsovani, nez jen poklidne zastrileni si na strelnici. A kdy se vam bude darit to ovladat v ruznych situacich se svyma zbranema, tak si to zkuste najednou s odlisnyma zbranema ktere nemate, odlisnyma ktere jsou dost odlisne a kdyz uz tak este k tomu takove s kteryma by jste se asi nejpravdepodobneji mohly setkat. Pak muzet pridat nejake zavazi za sebe do toho tahnout, nebo na zada at je to tezsi v nekterych vyzvach. Pridat ruzne cviceni, kliky spojene se strelbou, pritahy kdy po pritahnuti vystrelite na terc. Zkuste pritahy a drzet se na krajicku jen koneckama prstu, unavit pekne prsty a nasledne u toho vystrelit na terc. Pokud horolezite, zkuste vylezt treba po cihlove nebo kamenne zdi kousek, drzet se a druhou vystrelit na terc. Atd.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od RobertK »

Poradíte prosím trochu z výběrem dlouhé?
hlaveň 12 nebo 15?
AR do cca 25T

zatím mi vychází PERUN 15
Děkuji
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Fabulous »

Do 25 000 Kč je úplně jedno, co to bude za značku, jelikož to všechno bude zeskládané z nejlevnějších (často čínských) komponent.
Schwimm
Příspěvky: 83
Registrován: 22.08.2011 22:20

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Schwimm »

Zdravím ve spolek.
Rudolf ze ZS se konečně vycenil a za CETME L chce 21, za CETME LC 25.
Za mě příjemná cena, bohužel nemám s těmito košťaty žádnou zkušenost. Najde se tu někdo s osobní zkušeností?
Hledám ,, co nejvíc blbuvzdornou,, 5.56 na občasné vyvětrání. Možnost mám max.na 100 metrů, nehodlám z flinty dělat vánoční stromeček, max. kolimátor.
Díky moc za názory.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Ray »

Přiznám se, že jsem se taky trošku těšil a přemítal, a sjel mraky videí, takže mám, krom praktické zkušenosti, asi dost solidní teoretický přehled.

Příjemná cena?!!
Za ty prachy dostaneš milion let starej kvér s pochybnou spolehlivostí, bez možnosti jakýchkoliv úprav, montáže solidní optiky, s nedostatkem náhradních dílů, s malým okénkem co ti nevyhodí celej náboj, bez aftermarketu, bez možnosti použít jiné než STANAG zásobníky, to vše završené směšnou přesností oproti budget AR v podobné cenové relaci a dál už se mi snad ani nechce pokračovat.

Americké verze od MarColMar mají alespoň weaver na optiku, toto je totální sračka a za ty prachy si to může koupit jedině totální neznalec, dobrovolný magor, nebo sběratel. Tohle je pro mě surplus flinta koncepčně a hodnotově někde na úrovni přepažbené SKS. I to staré AK má 1000x lepší možnosti.
Z praktického hlediska je ta flinta za ty prachy ve všech směrech totální nesmysl. To už raději přidat pár litrů a koupit Peruna.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od jolky palky »

RobertK píše: 05.01.2024 14:37 Poradíte prosím trochu z výběrem dlouhé?
hlaveň 12 nebo 15?
AR do cca 25T

zatím mi vychází PERUN 15
Děkuji
Ruger, Radical.....
Výběr dle k toho k čemu to bude.
To jsou nekonečné dotazy a píše se všude o tom. Pročtěte si příslušná vlákna.

Ray a CETME: tesat do kamene. Nemá smysl něco takového řešit. Do AR se seženou díly už skoro všude. Kdyby stála pod 10, tak pro zajímavost možná. Za ty prachy ať si to strčí.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Schwimm
Příspěvky: 83
Registrován: 22.08.2011 22:20

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Schwimm »

Ray, díky moc za tvoje postřehy.
Mě se ten vergl líbí, takový bejby CETME ;) , jestli je to ale tak moc tragický, házím to za hlavu. Díky za ušetřřený čas, zklamání a peníze. Nakonec to tedy vyhraje nějaký klon AR.
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od MarkusX »

Narazil jsem na prodej Krinkova, jako jsem fanda, ale cena mě mírně zaskočila, řekněte vy... https://www.wildgame.cz/puska-samonabij ... _z1224105/
Zastřel bobra, zachráníš strom.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od M M »

No, je to cena pre fandov. Rovnako ako tych 50+ co chcu teraz za L1A1ky. Zastarala zbran pre nadsenca, nostalgicka / zberatelska hodnota, "must have" efekt, uzitocnu hodnotu tam prilis nevidim oproti beznym kratasom v .223.

Ale samozrejme - vyber rozhodne nie je len rozumom, ked niekto musi, tak musi (mohol by som rozpravat o revolveroch :mrgreen:), dost OT.
mr-tomas
Příspěvky: 64
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od mr-tomas »

A nebo počkat až Ukrajina vyžene rusáky, a pak bude Evropa zaplavena přebytečnýma zbraněma, že se to bude prodávat na kila.
Odpovědět