CZ BREN 2

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od viktor »

civilni trh v cr není moc zajimavy, celkovy počet obyvatel odpovida jednomu velkému mestu..
to ze si nejaka soukroma společnost udela vyvoj za peníze danovych poplatniku je zcela normalni a obvykle, lisi se jen forma :D
oficialni ozbrojene slozky jakoje třeba armada tak tam je utocna puska zbran jednotlivce, tj uplatnitelna a siroce pouzivana na urovni lokálních zacistovacich boju, repesktive armada ma k dipozici celou paletu ucinejsich zbrani,
kulomety, granatomaty, miny, rakety, tanky, letecgtvo atd.. něco jako utocna puska je az na posledním miste..
třeba afgan je asi tak ze nekam par lidi jde tam na ne někdo vystreli pak se snazi odpoutat a ostatní je hlavne dilem letectva a velike palebne sily. Takze hlavne něco jako kryci palba atd.. hodne ran zadna mrtvola...
zkusenosti z afganu jsou asi takove ze jedna rana z minometu zvedne dost prachu aby uz nic rady AR bez dulkadneho vycisteni si ani neprdlo natoz vystřelilo...na rusivou palbu staci sice nepresny a tezky, orezly a jinak zhuntovany AK domaci vyroby ..ale spolehlivy :-)
z tohoto pohledu se mi CZ bren a jiné podobne věci moc nelibi, moc hran co se za něco zachytnou, moc slozite na udrzbu.. moc pretechnizovane...konci to slabym nabojem co ma problémy ( zvlast u kratasu ) necim se probit...
jo jako sportovni zbran supr ..ale radeji bych třeba sa 58 kterou hodim na zada bez rizika ze se mi "zakousne" nejakym reilem za batoh ci jina kus neceho a nehnu s ni az ji budu potrebovat..
je toho vic, je jasne ze nejvic z toho dela buziness a to je to hlavni...
jinak jsem samozrejme rad za mame vlastní utocnou pusku a ne nejakej klon AR :-)
uz to také zacina byt na střelnicích nuda všude porad to stejne :-) ruzne vytunene AR ci AK sem tam něco co uz se vůbec nepodoba SA 58...
jinak jak mam zkušenost s puvodnim SA 58.. vybalis z bedny, odstranis konzervaci , strcis do toho par naboju a na 300m musíš kratkou davkou sundat figuru...pokud ne není to zbrani ale strelcem.. si myslik ze nic jiného ani lepšího nelze od utocne pusky cekat a také delat z toho něco jineho je omyl.. na to je odstrelovacka, kulomet, delo, ci kanon minomet, raketa tank ci letadlo :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Ray »

Jo, tenhle weaver systém je podle mě taky trošku krok zpátky. Sice ty raily nejsou nějak zbytečně dlouhé, ale úchop je kvůli tvaru zbraně celkem na hovno. Já na 58 nutně nelpím. Osobně si myslím, že s licencí a českou zbrojařskou šikovností se dal vytvořit mnohem variabilnější derivát AR 15, který by svými parametry stíhal i špičky v oboru. Když to dokázali Němčouři se svým HK416, které používají i slavní NAVY SEALS, tak proč ne my. Ale pozdě plakat nad rozlitým mlíkem. Bohužel, B2 je evoluce jedničky a musí být jaký je, jelikož takový krok zpátky na začátek by nikdo neudělal. Tím ale nepopírám jeho možné kvality. Když jsem ho na ale IDETu loni držel v ruce, připadalo mi, že je tam pár zbytečnejch peetchovin, např. oboustranné vypouštění zásobníku (původní u B1 mi nevadí) a záchyt závěru s dvojím vypouštěním (vzhledem k umístění by stačil jeden). Ale to je asi subjektivní.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Serža »

nedá se ta druhá strana vyhodit a nahradit nějakou záslepkou? amatérský dotaz, viděl jsem to jen ve vitríně :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Matěj »

Ray píše:Jo, tenhle weaver systém je podle mě taky trošku krok zpátky. Sice ty raily nejsou nějak zbytečně dlouhé, ale úchop je kvůli tvaru zbraně celkem na hovno.
Nevím, jak B2 v .308, na fotce zde jsem jej viděl prvně, ale u 5.56 jdou raily lehce sundat, jsou jen přišroubovány podle toho co jsem viděl a tedy teoreticky by měly jít sundat a třeba do budoucna nahradit jiným řešením (až se začne vyrábět) - m-lock apod. Dole jsem to ale neměl, vycházím z toho, co jsem viděl, když jsem to měl v ruce.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Ray »

2 serža - to nevím. Ale beru zpět to vypouštění zásobníku na ukazovák, to má určitě smysl, to jsem řekl blbost - hlavně když provádíš bojové přebití, protože ho vypouštíš tlakem a kmitem ruky (nebo bez) a zároveň saháš pro druhej mag a maj to i AR (teď koukám na obrázky že i B1 to ve verzi S1 tak má). Já mám zkušenost jen s původní verzí, proto ten prvotní omezený názor :).

2 Matěj
Jo, neříkám že nejdou, ale proč raději nevyrobit něco, na co si přidáš dle libosti, než něco, z čeho musíš odebírat. To by ale samozřejmě muselo v AČR fungovat něco jako custom tuning , což hrozí tak max u speciálů (kteří budou mít asi stejně ty AR). Bigoši maj smůlu a dostanou unifikovanej kvér a budou držet hubu :) Na to je bren asi nakonec ideální. Jen říkám, že mi prostě hlavně nesedí ten tvar pouzdra na úchop, ani s gumovejma patkama, je takovej nic moc. AR, i s pevnejma railama na předpažbí, je s patkama furt taková příjemně "kulatější" :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Matěj »

Zpět k tématu: Je už někde v ČR (lépe Morava, ale není podmínkou) k zapůjčení na střelinici B2? V ruce jsem jej měl vícekrát, ale střelit se mi ještě nepoštěstilo... A kámoši, co slouží si ho pochvalují.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Rase »

Loňská produkce zbraní v CZUB je 330 000 kusů zbraní, což je více jak H&K či Colt. Dlouhodobý plán pro závod v USA je výroba 200 000 zbraní ročně. Závod v Uherském Brodu už nedokáže dále navýšit výrobu. Do toho krásně zapadá dohoda mezi CZUB a maďarskou společností HM Arsenal, podepsanou koncem března 2018, o produkci palných zbraní značky CZ v Maďarsku. Smlouva umožňuje během 10 let (platnost licence) výrobu až 200 000 kusů zbraní. Zpočátku bude v Maďarsku probíhat montáž z českých dílů, později se většina dílů bude vyrábět v Maďarsku. Vypadá to, že krom AČR a OSSR bude používat Breny i Honvédség, tamní policie atd. teď ještě aby klapal tendr v Pákistánu (vleče se už dost let) v němž jde o licenční výrobu až půl milionu útočných pušek, které nahradí útočné pušky G3 a Type-56.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od mukl »

Přátelé, jistě už jste viděli tohle krásné video s Brenem 2 kalibru 7,62x51. Kdo ho ještě neviděl, tak se podívejte. Je to fakt krása :F . To chceme :yes :clap

https://www.youtube.com/watch?v=wI_nO4OmCBg
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Haluziak »

Matěj: jelikož jsem to ještě nedržel, a ti co jo se akorát rozplývali jak je to lepší flinta oproti jedničce, mám dotaz, na který se vždy zapomenu zeptat. Furt je to tak těžký na čumák jako byla B1?
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Matěj »

Já z toho ještě pravda nestřílel (z B1 jsem měl tu "čest"), jen jsem to měl v ruce, ale na čumák mi to těžké nepřišlo, zdálo se mi to dobrý.

EDIT: Foto jsem radši smazal, sice tam nepracuji, tak mi to může být šumák, ale nerad bych udělal problém někomu, kdo tam dělá.
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Jezbo »

Taky jsem B2 pouze držel na předváděčce CZ. Tam byla ještě výhoda, že B1 a B2 leželi vedle sebe takže člověk mohl osahat jednu a hned vzít druhou. B2 sice měla kratší hlaveň, ale ten rozdíl je tam značnej ve prospěch B2 (ještě aby ne). U B2 mi skoro nepřišlo, že by byl těžký na předek.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Ray »

Pro ty, kteří to ještě nezaznamenali, CZUB konečně pustil 14 dní zpátky do civilu CZ BREN 2 MS s 11" hlavní v obou produkovaných rážích. Cena je bratru půl kila a pět deka. Ochránci republiky si můžou ukrojit cca deset deka dolů. Asi příští rok střelím SKS a rozbiju prasátko. Kéž by do té doby byla i 14" verze...
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Yeah »

Njn, já k tomu mohu říci jen jedno OT. Když CZUB stvoří něco z čeho by se člověk nezblil, tak by se jeden zblil z tý ceny :D
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Serža »

a co jsi čekal? že to bude stát jako Sa58?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Fabulous »

Cena je vcelku odpovídající.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Ray »

No, já mám zrovna to štěstí, že můžu krájet. A pokud ještě dobře prodám SKS, jsem nakonec cca na ceně Škorpu EVO, takže pak by už nebylo vo čem :clap A malý update - díky nečekaně rychlé noční odpovědi (PR asi jede na tři směny :lol: ) na mou nedočkavou otázku ohledně délek hlavně jsem se dozvěděl, že změnu v budoucnu "nelze vyloučit". Pokud se zadaří, tak ho ale stejně nebudu kupovat dřív jak za rok, takže budu netrpělivě čekat a doufat ve 14" verzi.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od guntroll »

A bylo by fajn kdyby někoho ve vedení AČR napadlo že B2 by měly mít všichni vojáci, ne necelá půlka armády. Takhle jsou ve výzbroji paralelně dvě ÚP které mají společnou jen munici a baterku do kolimátoru :evil:
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Walt »

Spravne melo probehnout nove vyberove rizeni, Bren 2 je uplne jina zbran, nez Bren 1
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Matěj »

Pobavilo mě, že CZUB prezentuje absenci railů jako de fakto výhodu pro tunning...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od mukl »

...to vaše věčné škarohlídství :wasntme . Bren 2 jsem sice v ruce neměl, ale vypadá dobře. Na základě provozu Brenu první generace, jistě výrobce vychytal nedostatky a bude to O.K. Už slyším ty nářky, že to stálo hodně peněz, nebo že dokonce byly s Brenem 1 v Afghánistánu ohroženy životy našich vojáků....Všechno má nějaký vývoj. Já tvrdím, že v dlouhodobém a strategickém horizontu buďme rádi a buďme vděční tomuto strategickému rozhodnutí a firmě CZUB za Breny atp. Věřím, že je to perspektivní prvek nejen ve výzbroji AČR, ale bude to i zajímavým vývozním artiklem ....a to nakonec možná především. A cena? No to se musím smát. Já si ho nekoupím, protože na to nemám - nedám kačky. Ale že bude stát 20 000 Kč nebo tak něco, si může myslet jen naivka. Našinec zvyklý na dřívější vojenské výprodeje, kde se zbraně vyprodávaly za cenu železa ve sběrně + dovoz + zkušebna + zisk dovozce a rabat prodejce...se teď diví, že jsou zbraně drahé...
Naposledy upravil(a) mukl dne 28.11.2018 18:49, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět