CZ BREN 2

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od lagardere »

Našel jsem tuto recenzi na Bren 2: https://www.youtube.com/watch?v=uVjwXGCpjCw
Má to někdo doma? Dle recenze lepší jak AR15 v podobné cenové relaci :? ??? Neumím posoudit, Bren 2 jsem naživo neviděl. Cena za 16" délky hlavně okolo 60tis.
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Ulfhednar »

Z BRENA2 jsem si jenom párkrát bouchnul, takže nejsem schopen odborného posouzení. Myslím, že je to hodně dobrá puška, zejména v kontextu toho, jaký byla 805 krumpl. Ale rozhodně nemyslím, že je nějak zásadně lepší, než dobrá AR. Vztaženo k ceně - není 2x lepší než moje Hříbě :D Kdyby stál do 30-40 tisíc, tak by to byla jiná.
Óðinn á yðr alla
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Maximus »

Totožnost členů si reste jinde. S kolegou souhlasim - za tu cenu jsou lepší zbraně. Za +- polovinu současné ceny bych ale řekl velmi dobrá volba - to je ale sci-fi. Sveho Colta vymenenim možná až za Bren 3 nebo blaster Bren 4 :devil
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od mukl »

Moc krásná věc! Bren 2 Carbine. Super je taky Bren 2 BR 7,62x51....jen na to mít :cry: .
bren2carbine.jpg
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od jerry.mysak »

říct o něčem že je lepší než jiná flinta je snadný. V čem je lepší? Přesnost, ovladatelnost, ergonomie, poruchovost, rychlost střelby, životnost? Každej má jiný požadavky. A když si to pak vstáhnu k ceně, je třeba si říct, jestli se ty prachy navíc vyplatí. jediný hledisko kdy nemusím tohle řešit je že to chci, líbí se mi to. Tak si to koupím.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od mukl »

".....to chci, líbí se mi to. Tak si to koupím."
Tato slova by se měla tesat do kamene, vypalovat laserem na pancéřové desky a holograficky promítat na noční oblohu!

Všechny nákupy zbraní, haraburdí, automobilů, elektroniky, všech kravin...řeším tímto jediným prismatem.
Nezajímá mě "spotřeba", "ergonomie", "takticko-technická data", recenze, ani moudra ostatních o "mizerné spolehlivosti"...atd.....jediným kritériem je, jestli na to momentálně mám prachy :angel . . Je to svoboda. Svoboda, být možná blázen, ale kdo mi to chce zakazovat, nebo vymlouvat, toho nemám rád :shake . Zajímavé je, (pro rejpaly) že jsem málokdy zklamán.... :kiss .
Takže, pravda je, že z Brenu jsem ještě nikdy nestřílel, ale klidně bych si ho koupil :F .
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od PaF »

njn, když to chceš....
Měl jsem už 58 (z vojny znám i FA), saigu, AK, AKSU, M4... všechny 3 typické ráže... a střílel jsem dost i z Brena 1 i 2. Ale důvod ke koupi Brena nevidím, ani kdyby stál polovinu. Možná je to takový univerzál, co ve všem víceméně vyhoví, ale v žádné směru nenadchne. Taková obdoba nože Glock, jen za 60k :head
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Bren v 308 by byl zajímavej kdyby měl alespoň středně těžkou hlaveň a delší robusnější pažbu.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od hrd »

U Brena 2 semi-auto mě srala jen krátká hlaveň a předpažbí. Tady už tohle OK (já bych si ji ale nechal zkrátit na 14.5").
Hlavní vada - za ty peníze jsou lepší zbraně.
Ale když je někdo fanda CZUB, tak litovat, podle mě, nebude.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od mukl »

Že jsou za ty peníze lepší zbraně, tak tomu bych rozhodně věřil.... :hand
Ale hezké to je :hi .
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od bivoj »

hrd píše: 19.03.2021 14:31 ...já bych si ji ale nechal zkrátit na 14.5"...
Já taky. Tohle už by bylo lepší:
bren3.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od mukl »

V čem lepší? :shake
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od bivoj »

Například v obratnosti a manipulaci uvnitř budov. Tam není tágo vždy vhodné...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od mukl »

Tak,...pravdu máš! Ale když mám krátké "péro", mohl bych mít aspoň dlouhou hlaveň :F . Ne? :angel
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Zapadlo »

Vypadá to že po průseru jménem CZ 805 Bren ani Bren2 (5.56) potažmo Bren2 PPS (308) nejsou zcela bez chybiček.
Vytlučená blokace zápalníku po pár desítkách ran.
blokace.jpg

a pohádky o nestandartní rumunské munici s vyššími tlaky v komoře.
Vzhledem k tomu že se v rámci info o problému jedná o "první vlaštovky", uvidíme kam se kauza posune.
Představa, že Breny budou mít kromě zásobování třemi druhy zásobníků ještě Sel-Belem vyvinutou speciální slabší munici mimo standard NATO je poměrně úsměvná, leč bohužel ne zcela nemožná.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/nove- ... d=15963973
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ce ... i-40392014#
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Maximus »

A pak se někdo diví, že ten "Podnik přibližného strojírenství a.s." z Uh. Brodu lidi doma nechtějí. Jsem sice patriot, ale ne pokusné morče. Antreg M4 je mnohem lepší alternativa.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Matěj »

Byl jsem svědkem takové zádržky u Antregu s Barnaulem, že se náboj z komory musel vyrazit silným úderem pažby o zem. Náboj zustal v komoře, otisk zápalníku slabý a nedal se otevřít závěr. Poškození na flintě žádné a dál chodila OK.
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Atrop »

Jenže zaseklý/zapečený náboj se může stát u jakékoliv zbraně a jebnutí pažbou o zem je běžná oprava problému.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Matěj »

Blbé bylo, že se to v rámci te konkrétní střelby nestalo jednou. Jinak ale pěkná flinta, jen nikde nezávadná, na rozdíl od B2 a nebo HK 416 (Mr223).
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Maximus »

Aneb jednooký mezi slepými králem - BREN 2 patří mezi ty nejmodernější útočné pušky na Ukrajině

Tady v rukou dobrovolníka Lee Geuna, bývalého člena korejských speciálních sil s výcvikem SEAL
Lee Geun na Ukrajině.jpg
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět