CZ BREN 2

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od PeFi »

Maximus píše: 30.03.2022 18:19 A pak se někdo diví, že ten "Podnik přibližného strojírenství a.s." z Uh. Brodu lidi doma nechtějí. Jsem sice patriot, ale ne pokusné morče. Antreg M4 je mnohem lepší alternativa.
A něco lepšího než Bren 2 za nižší cenu než Bren nebo Antreg by nebylo?
Mě hlavně uráží to, co se dělo kolem nákupů Bren 1. Taky bych chtěl umět zákazníkovi za plnou cenu prodat několik tisíc prototypů. My blbci jsme rádi, že nám za testovací provoz neoddělaných prototypů zákazník nic neúčtuje a profíci z CZUB a MO za to nechali daňové poplatníky královsky zaplatit. Takže k produkci CZUB mám i dnes větší odpor než třeba k AK-74.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od FMJ »

Mno, již vysoce odborný výraz "blokace zápalníku je součástí hlavně" dává tušit, ja dalece je erudovaný jak informační zdroj, tak pisatel článku. Počkal bych s odsuzováním CZUB a vyčkal bych, až co se zjistí o tom střelivu z Rumuska.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Maximus »

Bren 2 je na Ukrajině populární - druhá běloruská dobrovolnická jednotka na Ukrajině jejíž vznik iniciovali běloruští důstojníci - pluk Pahonia.
Pluk Pahonia.jpg
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Samaell666
Příspěvky: 31
Registrován: 25.08.2021 20:55

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Samaell666 »

Akce "vytlucena" blokace je docela zajimava. To co je videt na fotce ne lehke poskozeni od dopadu kladiva do teto o dost subtilnejsi soucastky. Takto to vypada u me po cca 1000 vystrelech. To samo o sobe nema vliv na fcnost, protoze to kladivo "zklouzne" po te sikmine a uderi do zapalniku (a rezerva na odemceni zamku je vice nez dostatecna). Tzn. muselo by to byt vymlacene radove vice, aby to prestalo fungovat.
Jestli je vevnitr urazeny "zobacek", ktery zapalnik blokuje na zadne fotce neni.
Otazka tedy zni: co se vlastne stalo a neni to jenom vnitrni boj za jine pusky? Protoze co mam zpravy z armady, tak nekteri vojaci nechteli kupovat Breny v 308, ale chteli jinou flintu.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Zapadlo »

Ten problém - vykurvená blokace - by měly mít i některé Breny2 v 5.56.
K tomu údajně také odcházejí hlavně.
volně citováno : "Kvůli potížím nové pušky už vlašimský výrobce munice Sellier & Bellot vyvíjí zvláštní střelivo, u kterého by hoření střelného prachu nevyvinulo v nábojové komoře tak velký tlak. Jinými slovy, teprve po zavedení přesné pušky do armády se hledá vhodné, "slabší" střelivo. S ním by se ale výrazně snížil dostřel a průraznost střely.
Jiné zdroje Aktuálně.cz dokonce naznačují, že uvedená zbraň prošla bez potíží všemi testy - jenže s loveckou, vysoce zraňující a pro armádní účely mezinárodními konvencemi zakázanou municí. Standardní náboje NATO v ní nefungují. Na vině však nemusí být nutně Česká zbrojovka, pokud vyšla vstříc požadavkům armády na vlastnosti i výkonnost munice. I to je nyní předmětem probíhajícího šetření.
Informaci o vývoji slabšího střeliva uvádějí i zdroje Novinek.cz. Mohlo by tak dojít k situaci, kdy by čeští vojáci zůstali odkázáni na jediný typ munice. Nemohli by používat standardní munici NATO a tu českou, speciálně vyvinutou, by s sebou museli vozit i na zahraniční mise."
Samaell666
Příspěvky: 31
Registrován: 25.08.2021 20:55

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Samaell666 »

To je prave to divne, protoze to poskozeni na fotce nema s munici nic spolecneho. To dela kladivo, ktere dopada hranou na hranu (presne v tomto miste). V dobe zazehu sloze je kladivo uz "priplacle" k tomu tmavemu kusu a sila sloze pusobi mezi tmavym kusem a kladivem jako takovym. Tzn nemuze danou vadu zpusobovat. Tohle vymlaceni okraje je dost signifikantni prave od kladiva, ktere ma v zakladu dost silnou pruzinu.
Proto mi to vyjadreni pripada uplne ujete a jsem zvedavy, co se z toho vyvrbi.

Edit: btw. ten zapalnik je blokovan kus za timto poskozenim, takze tato vada nezpusobuje chybu blokace zapalniku.
viz nahradni dil: https://prodejna.czub.cz/Blokace-zapaln ... -d1766.htm

edit. Edit: Predsatava, ze sila sloze bude mit takovy zpetny raz, ze udernik "urazi" zobacek co ho drzi mi prijde silne absurdni, protoze v te konstrukci je vice subtilnejsich dilu, ktere by to odrovnalo drive. To je to co mi prijde na dane kauze zajimave.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od FMJ »

Humorné je na textu o loveckém střelivu to, že lovecké střelivo ráže .308 Win. má trošku vyšší tlaky, než 7,62 x 51 NATO. Takže tento argument poněkud postrádá smysl, má-li podpořit fámu o vyvíjeném slabším střelivu. No, můžu jen teoreticky uvažovat, ale napadá mě třeba penetrovaná zápalka rumunského náboje, zpětný zášleh.... Což samozřejmě může být i chyba střeliva...
Samaell666
Příspěvky: 31
Registrován: 25.08.2021 20:55

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Samaell666 »

pro predstavu davam aktualni fotkyx sveho kusu :-)
kladivo s viditelnym vrypem na boku, kde narazi do zachytu:
https://uloz.to/file/L57FRUlkWWv7/klad ... 5jpQuuLj==

a detail zachytu i viditelnym vrypem od kladiva:

https://uloz.to/file/EuEpu6U6Bqz0/zachy ... MWAGp2LD==

na tom zachytu neni videt zadne poskozeni, ktere by okrozovalo fcnost zbrane (viz jasnew viditelny neposkozeny zobacek).
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Zapadlo »

Pokud vedoucí tiskového oddělení ministerstva obrany mluví o opakovaných závadách více kusů, tak jsem přesvědčen že dochází k závadám v nemalých počtech.
Stačila ostuda s CZ 805, kdy po prvních zkušenostech s tímto šrotem musely být předběžně přiděleny do skladů k jednotkám náhradní kusy v nadstandartním množství.
Kdyby u Brenu2 docházelo ke kosmetickým škrábancům bez vlivu na funkci, bude armáda první, kdo bude hlasitě vytrubovat do světa, že o nic nejde.
Koneckonců není nic jednoduššího, než vyčkat na zkušenosti civilních uživatelů po pár tisících ran.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od PeFi »

Čistě teoreticky nemusí jít jen o absolutní hodnoty dosahovaných tlaků, ale taky o strmost - jak rychle ten tlak roste.
Samaell666
Příspěvky: 31
Registrován: 25.08.2021 20:55

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Samaell666 »

Zapadlo píše: 01.04.2022 19:18 Koneckonců není nic jednoduššího, než vyčkat na zkušenosti civilních uživatelů po pár tisících ran.
Mam na tom asi 1000 a je to jak nove (krome te kosmeticky srazene hrany). Proto me prave zajima co se tam deje a ty fotky a dostupne popisy vypadaji na nejakou blamaz.

Ale asi ukaze cas. nastesti toto jsou snadno vymenitelne soucastky, takze pokud by opravdu praskal tento dil, tak se da snadno vyrobit odolnejsi a vymenit.
Odpovědět