UZI

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: UZI

Příspěvek od MarkusX »

njn ale kde ji koupit? :-)
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: UZI

Příspěvek od Zarozak »

Zajímalo by mě srovnání škorpionu S 9mm s UZI 9mm co do přesnosti na 50-100m a ovladatelnosti,měli jste někdo oba?
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: UZI

Příspěvek od krvfx »

Já to kupoval na Zahal.org spolu s UPLULA a AR15LULA, či jak se ten vehement na 223 jmenuje.
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: UZI

Příspěvek od Kivan »

karambit
Příspěvky: 9
Registrován: 22.05.2017 23:21

Re: UZI

Příspěvek od karambit »

Co za náboje používat do Uzi-S, s klasickými SaB mi kulometí a nepřebíjím abych si zkompletoval silnější laboraci
Žulda
Příspěvky: 50
Registrován: 15.07.2013 8:29
Pohlaví: muž

Re: UZI

Příspěvek od Žulda »

Já si naopak přebíjím slabší do Glocka a v Uzině nekulometí. To bude něčím jiným.
karambit
Příspěvky: 9
Registrován: 22.05.2017 23:21

Re: UZI

Příspěvek od karambit »

Zkusím jestli to nevymizí po vystřílení pár set nábojů, je to ojedinělí cca 1x za 5 zásobníků.

Máte někdo zkušenosti s UZI pistol ze ZS? přemýšlím nad nákupem vzhledem k pažbě a nákupce na pistoli samonabíjecí, tak mě zajímají zkušenosti....
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: UZI

Příspěvek od Kivan »

Co to reklamovat? UZI S mam a tento problém neznám.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: UZI

Příspěvek od viktor »

pokud mas s UZI problém je to s největší pravdepodobnosti zásobníkem. Aby UZI slapalo musí byt zásobníky v pouzitelnem stavu a to podle mych doposavadnich zkusenosti moc nejsou.
Takze pokud mas nejake problémy vem zasobnik a postav ho na stul hore kokot.. proste vyustakami dolu. Mel by stat prakticky kolmo. Pkud ne je něco spatne. Další věc je podavac, koroze a bordel, musí jit v zasobniku naprosto hladce az dolu a nahoru, pokud při paskovani něco jde hodne spatne, rozebrat, vyčistit a zkouknout kde je vada.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: UZI

Příspěvek od viktor »

S UZI se da na 50m nastřílet tak ze 90% zasahu je kruznici cca 10cm, s ustovou energii kolem 600J, se asi da rici ze se jedna o zbran, která bude na 50 m super, na 100 m to ještě pujde a nad 100 m se bude jednat spise o postrelovani cile nez něco jiného.
Jen tak pro srandu male srovnani
par podobných zbrani
UZI
hmotnost 3,5 kg delka hlavne 260 mm, celkova delka 470/650 mm cena 6600kc
Skorpion EVO 2,77 kg , delka hlavne 196mm, celkova delka 610 /660 cena 30 990 kc
HK MP 5 2,54 kg, delka hlavne 225 mm, celkova delka s pažbou cca 680mm, cena od 30 000 kc
a ještě "pumpička"
hmotnost 3,5kg, délka hlavně 284mm, celkova 686 mm s odklopenou pažbou, cena 3 300kc lze i v razi 9 luger
takze si myslim ue UZI není vůbec spatna volba, jen pro tuningare sptna volba , proto ze není co tunit :D
viktor
PS : jen by me zajímalo jak je na tom EVO a MP ve srovnani s presnosti
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: UZI

Příspěvek od Cep »

Chybí CSV-9 M3 , hmotnost 2,875 kg, délka hlavně 200 mm
CSV-9 M5 , hmotnost 2,97 kg, délka hlavně 254 mm
cena 26 590,-
Přesnost nebude horší, odpal v přední poloze...
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: UZI

Příspěvek od pracintl »

a CSV-9 M2, hmotnost 2,54 kg, délka hlavně 200 mm, 25 390,- je to mazlík
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: UZI

Příspěvek od Kivan »

UZI je hlavně samopal:
V průběhu první světové války byly vzneseny požadavky na zvýšení palebné síly pěchoty. Při nepřehledných bojích v zákopech a při výpadech malých útočných skupin se objevila potřeba lehké zbraně s velkou hustotou palby, obsluhované jedním mužem. Ukázalo se, že dosažení tohoto cíle bude možné pouze za použití nově zavedených rychlopalných automatických zbraní. Základním druhem automatické palné zbraně byly doposud pouze kulomety, které dosáhly značného rozšíření, díky čemuž odpadla nutnost střelby z pušek na velké vzdálenosti. Tím se ukázalo, že dostřel standardních opakovacích pušek a výkonnost jejich nábojů jsou zbytečně vysoké. Lehké kulomety vyžadovaly ale dva muže obsluhy a nedalo se s ním efektivně střílet z ruky a za chodu. Opakovací pušky měly zase velké rozměry a nízkou zásobu střeliva. Rovněž se zjistilo, že hlavním nedostatkem opakovaček je relativně malá rychlost palby, zejména při střelbě na krátké vzdálenosti, například při odrážení útoku.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Samopal
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: UZI

Příspěvek od Nicotinick »

UZI je samozřejmě v poměru cena/chování/spolehlivost super kauf. O tom žádná. A nadělá spoustu radosti, případně spoustu práce.

Ovšem na přímo ho srovnávat s karabinama CSV , MP5, Stribog, Evo, AR 15 - 9.. které střílejí z přední polohy závěru, zejména při rychlých doubleshotech při dynamické střelbě za pohybu, při rychlém přenášení na terče...je tak trošku srovnání "mimo čas a prostor". :)

Skromně můžu posoudit. Mám první 3 jmenované. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: UZI

Příspěvek od Matěj »

Uzi nevlastním,má ji ale pár kamarádů. Je to čistě kvér pro radost na nenáročné využití na střelnici. Popř. pro někoho, kdo chce mít doma ikonickou zbraň. Nic víc od toho nelze čekat. Sám jsem měl z tohoto důvodu kdysi Sa 26, nic jsem od toho nečekal, tuning jsem na tom neprováděl, jen jsem si s tím sem tam bouchl pro radost na střelnici a až mě přestala bavit, tak jsem ji posunul dál. Holt tyto kvéry bez dávky postrádají smysl. Stejně jako třeba Špagin apod.
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: UZI

Příspěvek od Kivan »

Z mého pohledu to je cenově dostupná, několika válečnými konflikty ověřená zbraň vhodná pro střelbu na vzdálenost, kdy to u pistole není moc možné. V ceně, za kterou jde UZI zakoupit je dostupný asi jenom VZ 61 Škorpion a PM-63 RAK. Mě osobně UZI vyhovuje pro svou odolnost a střelby schopnost v náročných podmínkách.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: UZI

Příspěvek od viktor »

jj Nicotnick, s jakou presnosti strili tebou vlastnene s tovarni munici SB na 50 m ? jen tak pro srandu by me to zajímalo,
diky
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: UZI

Příspěvek od Nicotinick »

No na 50 m nevím, ale tak jenom pro srandu, MP 5 umí SB 115 gr FMJ na cca 90 m nastřílet do padesátikoruny, CSV o drobet hůře 6 -7 cm, s oporou. Přibližně stejně s se střelivem Geco 115 gr, CBC Magtech 115 gr FMJ, s jiným střelivem, zejména s těžší střelou už to taková sláva není. 8-)

Není to ale ta nejdůležitější vlastnost. Alespoň pro mně ne. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: UZI

Příspěvek od viktor »

jasne u těchto zbrani je presna strelba na vetsi vzdalenost asi poslední co by clovek ocekaval, MP5 to urcite neumi s původnímu mířidly, tj, diotr. :D
jen me proste mile prekvapilo jak umi UZI strilet v puvodnim, plne original stavu na cca 50m. vcetne nevyhody strelba ze zadni polohy zaveru. Chova se to skutecne o dost lepe nez pumpička. Alwe to je jen co si pamatuji a uz je také dost dlouho, co jsem mel pumpičku v ruce.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: UZI

Příspěvek od Kivan »

Převážně trénuji střelbu s UZI na střelnici, kde je max 30 metrů, proto používám malorážkové terče. Co se týče MP 5 a jeho přesnosti, až budu řešit přesnost v této cenové relaci, nebudu kupovat samopal. Z mého pohledu je MP 5 předražený, jde stále jenom o samopal.

https://www.youtube.com/watch?v=pMIx4aw7Svg

https://www.youtube.com/watch?v=l_eUGl36U74

https://www.youtube.com/watch?v=3TjbQLl9wuA
Odpovědět