AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: AK-47

Příspěvek od alibaba »

Princip samonabijeci pusky a ten prevod plynu byl znam Rusum uz roku 1925 nakonec kdyz Nemci zautocili vetsina Rude armady byla vyzbrojena samonabijecim Tokarevem ,tech se tady z te doby prodava plno ....ma akorat velky naboj 7,62x 54R ......valku ovsem vyhravaji vetsinou tezke zbrane a Americti zoldaci nemaji nervy na valku a tak nevyhrali od roku 1945 ......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: AK-47

Příspěvek od alibaba »

8x33 mm je spravne, ale Ada Hitler nenavidel tyhle patrony ,ze nejsou moc silne a nakonec Rusove pouzivali do svych Spaginu patrony 7,62 x 25 mm a Ada si vpalil kulku do hlavy to asi na nej bylo silne kafe co????
Kedarus
Příspěvky: 133
Registrován: 15.06.2012 20:34

Re: AK-47

Příspěvek od Kedarus »

Mi prijde optimalni tahle.I kdyz jen poloautomat
http://www.zelenysport.cz/pusky/works-a ... ipravujeme
Tvrdochrom,zaruka 5 let bez omezeni vystrelenych ran.
Jinak na zelenem sportu jsou i jine verze za polovicni cenu,taky tvrdochrom ,frezovovane pouzdro atd.
Jsou to sice Polaci ale recenze na netu dobre.
Asi nastvu vetsinu ucastniku fora ale je to urcite lepsi nez amatersky repasovane SA 58 kde ani nemate skoro sanci zjistit jestli ma hlaven tvrdochrom.
Jinak pro priznivce SA 58
http://zpravy.idnes.cz/armada-prodava-v ... _domaci_jj
:D
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: AK-47

Příspěvek od Artifex »

Jestli mají v hlavni tvrdochrom? :D
Všechny 58čky mají tvrdochrom.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: AK-47

Příspěvek od alibaba »

Jedine v cem je zastaraly AK-47 a jasne Vz -58 je vevymene patronu ,ze se proste neda lehce vymenit raze ,ale vynalez zbrane byl v dobe kdy se z touto moznosti nepocitalo treba po 2 svet valce a M-16 je o moho mladsi tam uz se pocitalo s tou to moznosti a dnes se to necha proste zlomit jako brokovnice a vymenit ten vrsek a asi pred 20 lety mi jeden dealer vysvetloval jak M-16 je universalni zbran nakonec se tam necha pridat granatomet so dostreli 400 m ......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: AK-47

Příspěvek od alibaba »

Tak tu fabriku co vyrabi v Rusku AK -47 zase zachranili preppers dnes nikdo na svete tuhle bouchacku nechce so se tyce armad ,ale preppers jej kupuji vetsina bouchacek stejne bude zakopana ono se tady nakoupi tak 2 miliony bouchacek za rok a tak Ak-47 pali i kdyz hori a tato spolehlivost je zde vyhledavana ......
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47

Příspěvek od Rase »

Nevyrábějí se AK-47 teď už v Americe ? (právě pro tamní trh). V Rusku se už snad tenhle typ nevyrábí (místo něj se dělá AK-74 a novější varianty).
Tutek72
Příspěvky: 37
Registrován: 22.08.2012 9:29

Re: AK-47

Příspěvek od Tutek72 »

no tak u Ákáčka dochází po vystřílení cca 300 nábojů ve full auto k samozápalu náboje v komoře.
vanto
Příspěvky: 106
Registrován: 08.06.2012 8:49

Re: AK-47

Příspěvek od vanto »

Kazda zbran ma svoj limit kedy dojde k samozapalu prachu v nabojnici, 58-cka ma stanoveny limit 270 ran. Neviem to vsak porovan s M16 resp. M4.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47

Příspěvek od Fabulous »

Viděl jsem test, kdy bylo z M16 vystříleno v kuse 900 ran, než došlo k destrukci zbraně.
Tutek72
Příspěvky: 37
Registrován: 22.08.2012 9:29

Re: AK-47

Příspěvek od Tutek72 »

nicméně 300 ran je maximum které jste schopni s sebou normálně nosit (bandalír na deset zásobníků) standardně se dá s AK vystřílet tak 90 ran a pak by se měla nechat vychládnout tedy pokud nejde o život....
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: AK-47

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=dIO-Ct_VJvM

Nemas na mysli tohle video? Tady pali horici AK-47 !!!!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AK-47

Příspěvek od štaflík »

Tak se musím pochlubit novým přírůstkem. Na zametání kolem baráku, bug-out i potěchu pořídil jsem sobě mládě Kalacha od Pšonků: Radom Mini Beryl. Je to lépe udělaný klon AKS-74U aka Sučky, aka Xjuši, aka "Krinkova". Prostě jsem ho viděl na živo o musel ho mít.
Plusy:
-je to maličké, lehké, vejde se to pohodlně do batohu, kde nosím notebook a ani s čtyřmi plnými zásobníky o něm na zádech nevím
-je to nové, s pětiletou zárukou
-masivní a pěkné provedení. Píst či bicí ústrojí jsou mohutnější a bytelnější, než na Kose, vypadá to dost nezničitelně
-vypadá krutě :evil: :lol:
-nekope, nezvedá a dobře se s ním pohybuje
-dobrá ergonomie-pažba, pažbička, Kalaší pojistka je "potuněná", aby se dala ovládat ukazovákem střílející ruky
-kromě přidělání baterky netřeba tuningu
-výborná spoušť, lepší než Zendl, jednoznačně
-velká páčka vyhazování zásobníku
-měl by žrát všechno a nebýt náročný na údržbu
-lehoučké, průhledné zásobníky za dobré peníze
Mínusy:
-no je to 5.56 z kratičké hlavně, takže to dostřelí asi 2.5 metru a dá se předtím krýt stéblem trávy :) , 1190J
-řve
-hlasitá pojistka
-dead-man-click
-neumím na to, cholera, nasadit ten zasr... kryt závěru :-x :head
-divná mířidla (překlopná, buď dlouhá drážka, nebo maličký dioptr), snad si zvyknu-ale stejně na to půjde Vortex
-návod jen v Polštině
-není-li nadrilováno rychlé natahování, lze se snadno zranit o pojistku při nešikovném úderu do páky závěru

Touto zbraní opuštím úvahy o karabinových konverzích, UZI, krátkých Kosách, Škorp Evo či HK MP5. Je to malé a na poměry třídy silné.
Přílohy
obrázek 1.JPG
Naposledy upravil(a) štaflík dne 04.11.2013 21:16, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47

Příspěvek od Fabulous »

Zrádče! :)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AK-47

Příspěvek od štaflík »

Když ono to je takový roztomilý mládě. Učenlivý, čistotný, kouknětě na ty vočička... Když ho budu zalévat a hnojit, vyroste z něj Dragunov, nebo RPK.
Jo a dá se z toho střílet jednou rukou! :ugeek: :devil
Sice pak trefím leda guvno, ale vypadá to tak strašlivě, že by všichni utekli.
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: AK-47

Příspěvek od chodec »

Pokud se nasazuje kryt závěru jako u ostatních AK, tak stačí zasunout do "žlábku" nad komorou (nevím, jak to místo lépe popsat, prostě tam, kam to v přední části patří) a zadní část pak natvrdo "kolmo" dorazit přes "tlačítko", to nech v zadní poloze, nestiskávej jej nebo jinak s ním nemanipuluj. Nic složitého.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AK-47

Příspěvek od štaflík »

Blbý je, že ta pružina je celkem silná, když to nacpu do té přední pozice a říznu do toho, tak mi to přejede přes ten zajišťovací čudlík, ten povytáhne kryt z drážky a kryt pak přejede přes čudlík. Nicméně už nedrží vepředu. Možná se do toho jen bojím správně hodně jebnout?
EDIT: Tak jsem do toho krutě fláknul a je tam. On Beryl má, na rozdíl od standardních AK, ještě takovou pojistku v tom čudlíku na konci pružiny.
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: AK-47

Příspěvek od edakemlink »

Tak to je malá výhoda u krytu závěru u AKS-74U, tam je ten kryt připevněn na čepu. Já si pro změnu pořídil zase tohoto sověta. Kompaktní, lehká zbraň, příjemný zpětný ráz této ráže. Jediná nevýhoda je menší rozšíření tohoto náboje u nás.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AK-47

Příspěvek od štaflík »

Já si šel původně pro sověta. Jenže když jsem zjistl, že je zákeřně zdražili a že rozdíl od funglovky Berylu je jen 4800,-, tak jsem vzal Beryla. Ale Sučka má lepší image a příběh, o tom žádná.
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: AK-47

Příspěvek od edakemlink »

Já ho bral ještě za starou cenu a všechny, které jsem viděl byly nestřílené. Vytunit se dá taky, už jsem přemášlel nad výměnou pažbičky, railového předpažbí a kolimátorem, ale ještě uvidíme...Plus pro Beryla je určitě rozšířenější ráže a průhledné zásobníky...
Odpovědět