Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Hohepa »

Jen zvědavá otázka. (asi ta původní)
Kolik teda mají flobert hlizny maximální energii, za ideálních podmínek ?
Tedy jen ze zvědavosti čistě z fyzikálních hledisek.

P.S.: střílím od boku a schválně přestřeluji ale proč mít lauf 1 metr když projektil po 0,5 metru má maximální rychlost :wasntme
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od DeadMan »

Kalkulačka:

http://www.alexxxus.cz/

Vstupy:

http://www.sellier-bellot.cz/produkty/n ... detail/97/

http://forum.gunshop.cz/flobertka-spiel ... ml#p244722

http://forum.gunshop.cz/flobertka-spiel ... ml#p244743

Takže pokud má pravdu výrobce, tak je to ze Špilase 74,5J a pokud bych měl věřit měření jiného uživatele, potom je to 53,5J (nemám to jak a čím ověřit, takže musím vycházet pouze z těchto dvou dostupných údajů).

Těch stále omílaných 39J je z 200mm hlavně, tak se netřeba divit údaji o výkonu, který uvádí výrobce střeliva.

Jaká je ale optimální délka hlavě netuším, ovšem vzhledem k tomu, že tato puška se dá koupit i na ZP, tak předpokládám, že je to takto odladěné na maximum (495mm).

Každopádně tohle dostat ze vzduchovky znamená mnohem, mnohem, mnohem více peněz a práce a .......

Výsledek bude ten, že to bude muset být drahé PCP (pružina by kopala jak kráva), které na to nemá vývrt (asi se to bude strhávat), při té energii už bude skoro stejně hlučné jako malorážka (dá se řešit, ale to i u jiných zbraní) a v PA se bude blbě plnit (jedině pumpou a tím se tam bude dostávat vzdušná vlhkost), nemluvě o složitosti a náročnosti těchto úprav (ventily, těsnění a vše co se sere).
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od bacil »

To jsou větrovky. Dojde ti stlačený vzduch a máš smůlu. Pumpu asi tahat nebudeš. To už je lepší FX Indy, ta má pumpu svoji. Mám pocit, že na 16J jsou to 3 pumpnutí pro zachování tlaku v zásobníku. Když jde na max, tak dá jen 2 výstřely. Navíc životnost těsnění u větrovek je kolem 7 let.

Pořádná pružinovka, která se jen tak nezkazí, má pořád svoje kouzlo.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od DeadMan »

Tak to určitě, hlavně na tréning ratolesti, zábavu a drobné škůdce, proto mám S634 a C1377 (u obou skvělý poměr cena/výkon) ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Serža »

mám právě větrovku s integrovanou pumpou...a když to natlakuju na ofiko nejvíc, asi by to veverku hodně bolelo, možná už naposled...a imho to snese o trochu víc, než ofiko :-) zatím jsem nezkoušel....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od DeadMan »

To sice ano, ale v průměru na 64J se s tím jen tak (jestli vůbec) nedostaneš.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od dracekvo »

A jak je vlastně u větrovek zajištěno, že se tam napumpuje takovej tlak, aby to dalo max. 16J?
To je tam nějakej redukční ventil jako třeba u kompresoru?

A nedavno sem jen tak prohlížel větrovky a našel sem 9mm z výkonem okolo 190J ve verzi na ZP. By mě zajímalo jak to asi střílí ten 9mm knedlík těma 16J. To musí z hlavně sotva vypadnout :)) Ale cena docela brutální. Něco okolo 30 tis.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od DeadMan »

JSB dělá diabolky ráže 9mm a dle údajů výrobce má střela hmotnost 5,250g takže aby to bylo do těch zákonných 16J, potom rychlost střely nemůže překročit 78 m/s = naprostý minomet.

Právě že za ty peníze bych měl několik SKS45 nebo CZ858 ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od jerry.mysak »

dracekvo píše:A jak je vlastně u větrovek zajištěno, že se tam napumpuje takovej tlak, aby to dalo max. 16J?
To je tam nějakej redukční ventil jako třeba u kompresoru?

A nedavno sem jen tak prohlížel větrovky a našel sem 9mm z výkonem okolo 190J ve verzi na ZP. By mě zajímalo jak to asi střílí ten 9mm knedlík těma 16J. To musí z hlavně sotva vypadnout :)) Ale cena docela brutální. Něco okolo 30 tis.
co jsem se o to zajímal, tak výkon je danej :
-tlakem ve flašce
-pružinou úderníku (čím větší silou udeří na ventilek, tím víc se tento otevře a pustí do komory vzduchu)
-vzduchovým kanálkem mezi flaškou a komorou ( čím delší a menší průměr, tím méně vzduchu)

V principu když si pohraješ s těmito věcmi, tak i z legální uděláš zakázanou. Ale to tě asi v PA trápit nebude.

Spíš bych si syslil měkký olovo a kleště na odlévání střel.

Jen pro zajímavost
před pár lety jsme rozebírali v práci výrobní linku a vyběhla krysa a schovala se do potrubí. Měl jsem náhodou v autě několik střel do 9 mm para. Tak jsem pro ně doběh, nabil do trubky co měla díru asi 9,2 mm, délky asi 1 m. Připojili jsme ji zahradní hadicí k tlakové nadobě ve které bylo 8 barů.Tlak vzduchu střelu vymet a asi 5 ranou jsme krysáka trefili. Rozbilo mu to hlavu. Zkoušeli jsme pak dostřel a při náměru cca 40 °to dolétlo přes halu co měla skoro 60 m.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Bill Masen »

Myšáku, ty si střelil po krysákovi? :wasntme
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Serža »

jerry.mysak píše:před pár lety jsme rozebírali v práci výrobní linku a vyběhla krysa a schovala se do potrubí. Měl jsem náhodou v autě několik střel do 9 mm para. Tak jsem pro ně doběh, nabil do trubky co měla díru asi 9,2 mm, délky asi 1 m. Připojili jsme ji zahradní hadicí k tlakové nadobě ve které bylo 8 barů.Tlak vzduchu střelu vymet a asi 5 ranou jsme krysáka trefili. Rozbilo mu to hlavu. Zkoušeli jsme pak dostřel a při náměru cca 40 °to dolétlo přes halu co měla skoro 60 m.
hehe, "Tahle země není pro starý..."
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
paranoid
Příspěvky: 54
Registrován: 11.08.2013 14:24
Pohlaví: muž

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od paranoid »

Nesahejte mi na větrovky bastardi.
Pro nedospělé hochy jsou palné zbraně lákavé, protože dělají velké BUM a smrdí střelným prachem. A taky jimi v obou rukou šermuje Rambo, do kterého se uhrovití adolescenti situují.
Jenže střílet se dá jen na střelnici a to je pěknej vopruz. Kromě toho použití ostré zbraně v sebeobraně je velmi problematické a člověk si koleduje o průser. A už vůbec nemluvím o nové zbraňové směrnici z Bruseli.
Tím palné zbraně nezavrhuji, naopak mě baví, mám železa legálně plnou skříň, ale nad jejich nevýhodami je dobré nezavírat oči.

Do větrovek jsem šel z výše uvedených nevýhod dlouhých palných a jsem nadšen jejich přesností i výkonem. Větrovky jsou zatím bez registrace, a o čem stát a Brusel neví, s tím neoprudí.

Většina větrovek je velmi přesných, podle ráže a s regulovatelným výkonem až do cca 300J. Zákonný rámec sk.D je 16J, takže jakékoliv snadné tunnění točením šroubku jde na vrub kutilovi.
V zemích bez limitu výkonu střílí soutěže(9mm při plném výkonu) na 250y (227,5m)na balonky. Stejně tak se v některých zemích používají na lov vysoké i černé. V zemích Koruny České lze volně snadno za hodně peněz zatím legálně zakoupit větrovky až do ráže 45“.
Soustřel v zákonném výkonu 16J dávám v malých rážích na 35m 10ran překryté korunou. Dobří střelci to dávají do jedné díry. Dobří střelci také dávají soustřel v 16J na 100y (91m) překrytý padesátikorunou. Podmínkou je samozřejmě kvalitní kukr.

Vzhledem k tomu, že větrovky jsou podzvukové, a mají většinou moderátor, jsou velmi tiché. Jen cvaknutí, případně prdnutí. Ideální pro zahradní střelnici a sousedi prakticky nic nezaregistrují. Stejně tak střelivo nestojí prakticky nic a člověk se vyblbne.

Servis včetně výměny gumiček se dá udělat v podstatě v kuchyni na stole. Větrovka je sešroubovaná stavebnice, gumičky překvapivě dobře těsní a tak nějaký servis většinou není nutný a častý.
Podrobněji:
http://www.alexxxus.cz/vzduchovky-seznam-vetrovka-shot
http://www.fieldtarget.cz/cs/clanky/vetrovky.html
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od DeadMan »

Asi by jsi se měl trochu zklidnit očividně dospělý borče.

Jediná výhoda větrovek je jejich chirurgická přesnost oproti třeba SKS (ovšem tam to díky výkonu na 300m vůbec nevadí), ale ceny jsou astronomické a pokud z ní chceš vytáhnout to co ze zbraně kategorie C, tak pak musíš i střílet nadzvukově (to je fyzika), což doprovází třesk a ten tvůj moderátor, alias jinak nazvaný tlumič, se dá implementovat více méně na vše, takže to není výsada větrovek.

Nějaké předělávky levných QB78 atd., tak na to bych se mohl vykašlat, když to jde dělat snadněji a s minimem nákladů ......... ;)

Navíc větrovky, které mají dělanou hlaveň na max. 16J budou při 40-70J na hovno i s tou přesností a musel by jsi si sehnat s odpovídajícím stoupáním atd. no prostě peněz úplný nesmysl pro PA využití.

Myslím, že výhody "ostrých" zbraní jsou zde všem naprosto jasné a Brusel netřeba řešiti.

Tady šlo o záložku na chatu, abych nemusel neustále hlídat zbraň na ZP a tam si vytuněné PCP za 60 litrů pro strýčka příhodu určitě nekoupím :ne
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od jerry.mysak »

DaeadMan
v tom případě ti mohu doporučit prak. Ne gumičkovej, ale klasiku co měl David na Goliáše.
Je to jen kožená (hadrová) kapsa a 2 provazy. Kamení si nasbíráš na poli a na 20-30m se s tím nechá po určitým zácviku trefit. Jako kluk jsem se s tím nablbnul, ale už jsem to dlouho nezkoušel. Uměl jsem i házet nožem, ale jak to člověk 30 let neprovozuje, tak tělo zapomíná. Ach jo.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od DeadMan »

A na základě čeho jsi usoudil, že prak by byl pro mé účely ideální (mimochodem mám dva Dankungy), to by mě vážně zajímalo?

Proč ne třeba foukačka (mám od Cold Steel)?

Ono je rozdíl dát za něco 5-10 a nebo jen 40 za samotnou zbraň a pak dalších 20 za optiku a tuning (to už dává větší smysl zbraň na papíry a pak v případě Bruselu ......).

Přemýšlel jsem nad dlouhou předovkou, kterou nemám, ale to pomalé nabíjení mě odradilo.

Potom jsem uvažoval, že bych tam dal kuši (tu mám doma 220lb), ale vzhledem k podmínkám na chatě (v zimě mrzne i vevnitř) jsem to zavrhl (ramena a tětiva by dostávaly zabrat, když by tam zrovna nikdo nebyl a netopil).

Norinco JW15 nebo nějakou tureckou brokovnici jsem tam prostě nechávat bez dlouhodobého dozoru nechtěl a předražené PCP je docela luxus, takže jedině něco, co nestojí balík a má jistý potenciál ;)

Neříkám, že ta vzduchovka nemůže dosahovat určitých parametrů (to jsem nkdy nepopíral), ale jde o to, za jakou cenu (pokud to má někdo jako koníčka a neutápí peníze v ničem jiném, tak proč ne).

Pak ještě připadá v úvahu něco samo domo, ale to sem nepatří už vůbec ...........

Jinak já už mám vyřešeno, takže to nemusím dál probírat, jen mne nadzvedávají taková tvrzení jako tady předvedl pan paranoid.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od jerry.mysak »

Deadman
bral jsem to tak, aby to bylo legální, moc to nestálo, nikdo ti to neukrad a byl levnej provoz.
Foukačka, pokud nemáš kurare :-) lumpa jen nasere. A v zimě mu už vůbec neublíží.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od DeadMan »

Tak děcka, půjčil jsem si hradla a jal se měřiti (vždy 10 výstřelů) :mrgreen:


5,6 mm (22) FLOBERT Á BALLE - 1,15 g (špička) tovární vystřelený z malorážky s hlavní cca dlouhou jako má Spielberg Brno 200F

průměrná rychlost střely 305,75 m/s = 53,75 J (min. 295 m/s - max. 315 m/s = rozptyl 20 m/s)


5,6 mm (22) FLOBERT Á BALLE - 1,15 g (špička) amatérsky přebitý vystřelený z malorážky s hlavní cca dlouhou jako má Spielberg Brno 200F

průměrná rychlost střely 327,60 m/s = 61,71 J (min. 323 m/s - max. 335 m/s = rozptyl 12 m/s)


22 LONG RIFLE - STANDARD - 2,56 g vystřelený z pistole Ruger Mark IV Target

průměrná rychlost střely 290,75 m/s = 108,20 J (min. 283 m/s - max. 299 m/s = rozptyl 16 m/s)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od DeadMan »

No a když už jsem byl na střelnici, tak jsem si nastřelil na špilasovi novou optiku na 50m (Walther 4x32 Compact s továrním střelivem).

Je to tak maximální vzdálenost, na kterou ta flobertka ještě má a i když jsem střílel v sedě s oporou, tak s krátkou 22lr pistolí jsem dosahoval lepšího soustřelu.

Spielberg Brno 200F se dá na 50m udržet v zeleném terči tak v 9 (občas to ulítlo kvůli nekvalitnímu střelivu)

Ruger Mark IV Target se dá na 50m udržet v zeleném terči s přehledem v 10
Přílohy
Spielberg Brno 200F
Spielberg Brno 200F
Spielberg Brno 200F
Spielberg Brno 200F
Spielberg Brno 200F
Spielberg Brno 200F
Ruger Mark IV Target
Ruger Mark IV Target
Ruger Mark IV Target
Ruger Mark IV Target
srovnání
srovnání
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Serža »

jerry.mysak píše:Deadman
bral jsem to tak, aby to bylo legální, moc to nestálo, nikdo ti to neukrad a byl levnej provoz.
Foukačka, pokud nemáš kurare :-) lumpa jen nasere. A v zimě mu už vůbec neublíží.
tak příslušný žáby si chovat můžeš, to zatím nikdo nereguluje....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Lumberjack »

Žáby chovat můžeš, ale v terarijních podmínkách z nich nedostaneš koncentraci látek potřebnou pro výrobu jedu.
Proto to nikdo neomezuje.
Zjišťoval jsem to kdysi u kamarádky v ZOO ve Dvoře Králové ;)
Odpovědět