Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od Serža »

Stg44 mělo dva následovníky....jeden se nepovedl a ten druhý je AK47
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
coloredo
Příspěvky: 80
Registrován: 15.03.2016 22:29

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od coloredo »

Stg 44 patří v dnešní době už spíš do muzea fakt na čumendu. Střelba dávkou se dlouhodobě už v té době nedoporučovala, přetížený a ne příliš zdařile konstrukčně vymyšlený závorník rád praskal. Stejný problém řešil i novovýrobce Dittrich, páč musel za draho řešit reklamace. Druhý problém je dosti výběhová munice 8x33. V podstatě výroba skončila v roce 45, trošku si vyrobili pro vlastní potřebu východní Němci a Jugoslávci. Dnes akorát jediný výrobce PPU, skoro nikdo to nevozí a náboj bratru 23-25 Kč, když se velkou náhodou někde vyskytne.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od Alstratt »

No 12.7×108 neni lepsi ale ani horsi, zalezi co myslime tim lepsi/horsi.

Vitam Faba do .50 BMG gangu. A hodne penez na kvalitni strelivo, neni zrovna nejlevnejsi. :)

Novy clen zachranaru. Nemuzete li dychat, dusite se apod.? Tak nevahejte a volejte Faba, pomuze vam vycarovat novou diru na dychani. Uvizly jste nekde a potrebujete udelat diru aby jste mohly vylezt ven? Tak nevahejte a volejte, pripravte si nabitou penezenku, behem chvile vam bude vytvorena dira pro unik pryc.

Sorry za OT.

Sincerely, Alstratt
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od Kapo »

Alstratt, konečne príspevok, čo som dočítal až nakonec. :lol:

Chcel som sa opýtať, kolko koštuje taká flinta, ale keďže som na nete, tak som si pozrel. Keďže Fab nemá rád dačie duster, je jasné že tie prachy minul rozumnejšie... :D
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od pepa_z_brna »

Sice jsem taky přemýšlel o 12,7, ale nakonec zvítězila klasika 7,62x54R vzhledem k dostupnosti atd. Jinak PKS už je dávno doma, tak už vlastně taky off topic.
173941099_4009956519117107_1738684208514936190_n.jpg
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od JOBU »

Tak to gratulujem, nezničiteľný stroj, s variantou PKMB som si zablbol až až.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od M M »

Dopujem sa kavou pred dalsou pracou ... a co nevidim - FNM249 (aj Para) je k dispozicii v semi auto verzii
:o :devil :rock . EDIT: Hm ... v Europe po tom (prekvapivo) niet ani stopy :D. Ktovie co by stal individualny import.
M249.png
\
M249Para.png
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od Tazi »

Po pravdě,... nikdy jsem moc nepochopil k čemu je dobrý kulomet v semi auto.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od mukl »

To je úplně to nejvíc nejlepší ....
Takže já to naopak chápu :D .
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od bivoj »

Tazi píše: 21.12.2021 6:23 Po pravdě,... nikdy jsem moc nepochopil k čemu je dobrý kulomet v semi auto.
Ty si v životě kupuješ jen samé výhradně praktické věci? Nikdy sis nekoupil nic jen tak pro radost? Obdobně by ses mohl ptát k čemu komu je takový DE v ráži .50AE nebo SW v .500Mag, když se u nás stejně nedá lovit krátkou zbraní? Atd...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od M M »

:yes . Tak nejako neslintam nad plastovym krompacom, aj ked ho mam a trenujem sa nim kazdy tyzden. Zo zbrani co mam je par praktickych, zvysok je proste o tom ze som chcel. Kolegovia v klube so samonabijacimi vz37, uk59, mg42 atd. to maju zrejme podobne. Do konca januara mi platia nejake NP, takze mam pocit ze je na case vyhrabat nieco 'seksi' a cert zober prakticku stranku :mrgreen: . Kedze ten samonabijaci Minimi je problem, tak to zrejme skonci pri Mossberg Shockwave - ale priznam sa ze uplne najviac by sa mi pacilo nieco taketo: :devil :rock
Tarasnice.jpg
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od Germanik1 »

Vždyť ty semiauto kulomety jsou nemocný jen trochu.... 😆😆
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od Tazi »

bivoj píše: 21.12.2021 10:41
Tazi píše: 21.12.2021 6:23 Po pravdě,... nikdy jsem moc nepochopil k čemu je dobrý kulomet v semi auto.
Ty si v životě kupuješ jen samé výhradně praktické věci? Nikdy sis nekoupil nic jen tak pro radost? Obdobně by ses mohl ptát k čemu komu je takový DE v ráži .50AE nebo SW v .500Mag, když se u nás stejně nedá lovit krátkou zbraní? Atd...
Desert v .50AE, nebo SW . 500 je něco jiného. To je kabuuum tank :D .
Ale kulomet má kulometit, jako auto jezdit, nebo éro lítat.
Full auto puška být nemusí, naopak to není moc praktické, ani užitečné. Ale samopal, nebo kulomet...
Chtěl jsem jen tak na blbnutí nepraktický SA-24, tak jsem si ho koupil, ale musel být full auto ;) .
Kupuju si tedy věci i pro radost, a já bych z nekulometícího kolometu radost neměl. Toť vše, nic víc.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od cipis »

Tos asi ty "nekulometící" kulomety nekupoval v zeleném sportu :D
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od pepa_z_brna »

Moje PKS je full.....ale jde koupit i v semi. Ale to by mi rvalo srdce....
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od M M »

Mozem si konecne odfajknut dalsi zivotny rest, cca 30 rokov potom co som ju prvy krat drzal v ruke a buchol sa do nej, je konecne doma. Ladies and gents - Beretta 92A1. Oproti 92FS trochu mohutnejsia, mne akurat do ruky, nejakych 1.2kg so 17 nabojmi v zasobniku ... Ano, je to zastarala konstrukcia, ale to som konieckoncov uz aj ja, som happy :rock.
B92A1.jpg
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od Radek07 »

pěkný kousek :yes
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od vrb »

Tazi: Zkoušel jsi někdy kulometit kulometem? Já si dal kus pásu z UK-59 a je to sice zajímavý zážitek, ale nedá se tím skoro nic trefit. Chápu vojenské využití pro nasycení prostoru palbou, nebo střelba dlouhou dávkou na větší počet nepřátel na dálku, ale pro civila / rozpadlíka je to jen žrout munice.
Kulomet v 5,56 NATO jsem nezkoušel, ale počítám, že to bude taky dost rozhazovat.
V semi-auto bych to rád někdy vyzkoušel ideálně s puškohledem.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od Ray »

Kulomet v semi auto má pro rozpadlíka smysl akorát v případě, že to má na co zalafetovat (bugout car, stacionár) a osadit to alespoň bumpstockem, pokud už to nejde přestavět zpět na full auto. Jinak je lepší volba v 7,62x51(54) rozhodně ÚP, nebo klika. Protože váha a přesnost :P
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od mukl »

"M M" ...konečně pořádná Beretta :yes .
Fandím a ze srdce přeju :F .
Tiše a pozitivně závidím :P .
Nechápu ty "sračky" že prej "přímo z Mosadu" :roll: " v ráži 22LR, které si "všichni" koupili a teď se s tím nudí :sleep .
Odpovědět