Výběr levné kuše

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
zvuk
Příspěvky: 79
Registrován: 30.03.2014 10:15
Pohlaví: muž

Výběr levné kuše

Příspěvek od zvuk »

Zdravím,
vybírám low end kuši.Chci zjistit jestli mně to bude bavit a případně potom koupím nějaké jandao 225 LBSové.....
cena Max..3k
Chtěl bych aby byla dostatečně silná na lov černé (Madarsko)
kolimátor mám ,proto bych byl rád kdyby kuše měla lištu
Prosím poradtemi s výběrem :D Děkuju
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od sigmark »

http://www.supra.cz/kus-mankung-150lb-r ... -5649.html

můj lukař s ní byl celkem spokojený ohledně zpracování lučiště.
střílí to.

jinak asi barnetta z druhé ruky, abyses vešel do limitu
zvuk
Příspěvky: 79
Registrován: 30.03.2014 10:15
Pohlaví: muž

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od zvuk »

děkuju přemýšlel jsem ještě o Xbow jaguar ale vzhledem k tomu že tu někdo píše že větší chybu ještě neudělal
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od sigmark »

no na prase bych si asi s Mankungem netroufl, ale je to lowend, střílí to, a slušně na tuhle kategorii. lestli na to nacpeš kolimátor netuším, je to dva roky co jsem to měl v ruce. když se dá lovit s 40 lb lukem tak s tímhle to půjde asi taky
zvuk
Příspěvky: 79
Registrován: 30.03.2014 10:15
Pohlaví: muž

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od zvuk »

Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od sigmark »

hele, nevim. za tyhle prachy je to všechno čína. na Mankunga mám dobré reference od člověka který tomu rozumí a který s tím dělal psí kusy, rozebíral to a rozličně šteloval a upravoval. co je ten xbow zač nemám páru. osobně radši luky než tohle ;-)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od Terminated Account »

Necítím se přes kuše tak zkušený, abych mohl radit, ale osobně mě na těch levných kusech odrazuje bezpečnost. Pocit, že mám před xichtem akumulovanou sílu, která mě dokáže zmrzačit, či zabít nechci řešit. Z tohoto důvodu, bych pro vnitřní klid a rozhodně větší šanci, že se nic neposere, volil renomovaného výrobce, který si reklamu v podobě jednookých, slepých a zjizvených střelců nemůže dovolit.
Uživatelský avatar
JardaSlavik
Příspěvky: 23
Registrován: 17.12.2014 1:03

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od JardaSlavik »

Nejprve si přečist ruzně fora na internetu co kde najdeš a plno lidi piše zkušenosti,odzkouši a dlouho době jsou spokojeny stim co si pořidi a takhle jsem vybiral kuš já a mohi řict že jsem spokojenej
Uživatelský avatar
svada
Příspěvky: 7
Registrován: 04.09.2015 7:59
Pohlaví: muž

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od svada »

Doporučuju z vlastni zkušenosti Jaguara 175lb. ;-)
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od LoneWolf51SH »

svada píše:Doporučuju z vlastni zkušenosti Jaguara 175lb. ;-)
Máš XBOW Jaguar 175lb CAMO? Co říkáš na ty plastové koncovky u ramen lučiště? :?:
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od malajizva »

S-B-F :lol:
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od sigmark »

svada: a tvoje zkušenost je? Premyslej co odpovis, protoze na tom zavisi tvoje pusobeni tady
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od vilik010 »

Moje zkušenost je , že je to jen další krám do baráku...
Segra chtěla něco podobného a protože jsem hodný bratr, tak to dostala. Bylo to na nic maximálně na blbnutí... střílení slepic, kun a potkanů a i na ty je lepší vzduchovka 5,5
DanM
Příspěvky: 197
Registrován: 24.09.2014 19:59

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od DanM »

To vilik010 - konkretizuj zbraň, jinak je to informace o ničem.

Blbnutí a lov černé zvěře jsou dvě dost rozdílné věci.

Na blbnutí Ti stačí cokoliv slabšího, klidně staršího, ale bezpečného (tedy povětšinou ne čínského).

Na lov (tam kde je to dovolené) je v některých státech dovolena kuše s nátahem alespoň 150 lb.
Ale dal bych spíše na energii než na nátah, který je sám o sobě nicneříkající veličinou. Tedy kuši s přebytkem výkonu a skutečně přesnou, i když bude lov probíhat na vzdálenost nejvýše 35-40 metrů. Výkon kolem 50 joulů pro lov zvěře do velikosti jelena, 75 joulů na divočáka, černého medvěda, losa, 110 joulů a více na zvěř typu bůvol, medvěd grizzly...
Uživatelský avatar
svada
Příspěvky: 7
Registrován: 04.09.2015 7:59
Pohlaví: muž

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od svada »

Střelba cca z 20m
Střelba cca z 20m
sigmark píše:svada: a tvoje zkušenost je? Premyslej co odpovis, protoze na tom zavisi tvoje pusobeni tady
Moje zkušenost je 3ka plech skrz na 10m a především u teto mnou víše uvedené reflexní kuše oceňuji precizní přesnost, když ji dobře nastřelíte. Ja sám jsem tuto kuši pořídil do začátku, stím že jí pak podám a půjdu do silnější. Do silnější skutečně půjdu, ale Jaguara určítě neprodám, protože si sním dokonale rozumí i moje přítelkyně.

Mužů se zeptat na tvé osobní zkušenosti s kuší Jaguar 175lb camo? Ve starších příspěvcích dokonce odrazuješ od koupě a uvádíš "čínského" výrobce ač je výrobce Taiwanský s tradicí od roku 1986 a v asijských státech jeden z nejuznávanějších.
Samozřejmě není to kanadský Excalibur, ale podle mě v poměru cena/kvalita/výkon určítě v pořádku. Díky za názor.
Naposledy upravil(a) svada dne 08.09.2015 6:19, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
svada
Příspěvky: 7
Registrován: 04.09.2015 7:59
Pohlaví: muž

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od svada »

Wulfthinger píše:
svada píše:Doporučuju z vlastni zkušenosti Jaguara 175lb. ;-)
Máš XBOW Jaguar 175lb CAMO? Co říkáš na ty plastové koncovky u ramen lučiště? :?:
Ahoj Wulfe, zatím jsem neměl problém, jediné co řeším je mazání a kontrola tetivy a po každých asi 40ti výstřelech kontroluju a dotahuju hlavní šroub držící pohromadě lučistě s tělem. ;-)

Máš na mysli nějaký konkrétní problém? Poděl se o něj prosím.
DanM
Příspěvky: 197
Registrován: 24.09.2014 19:59

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od DanM »

To svada
Pokud mohu něco říci k problematice levných kuší z východu.
Většinou jde o nekvalitní a nebezpečné zboží, které zdaleka nedosahuje výkonů, které výrobce uvádí.
Nejtristnější jsou kuše vlastní čínské produkce, které střílejí i ocelové kuličky a šipky. Označení vetšinou jen číslicemi např. 2022, 2040, 2047, 2048, M18... Vzhledem k použití ocelových lanek a tětiv bude životnost mizerná, navíc to bude i nebezpečné.
Z konverzace s jedním majitelem M18:

"Mířený dostřel - nic nestřílí to a optika na prd.
Max. dostřel cca 20 metrů.
Tato kuš střílí jak minomet takže se s tím nedá mířit.
Síla kuše - je pomalejší a slabší než 25lb klasicky luk pro děti."

K výrobkům taiwanské Poe Lang. První typy jak už to bývá jsou do jedné kopie Barnettu, Hortonu nebo Excaliburu.
V posledních letech se objevují i pokusy o vlastní konstrukce. Výhodou je, že obšlehnuté věci relativně fungují. Spíš jde o zpracování a použité materiály. Znám dost lidí, co mají kuši Jaguar a bez problému (v podstatě není co by se mělo rozbít). Znám lidi, co koupili Jandao a v pohodě a pak také ty, kteří s ním měli problém. Například, že záchyt řezal tětivu takovým způsobem, že nevydržela ani 20 ran (a to byl záchyt upravován). Ano můžete narazit na kus, který bude sloužit bez jakéhokoliv problému. A nebo taky ne.

To Svada: Pojem precizní přesnost časem přehodnotíš. Záleží s čím a kým to porovnáváš. Tady zasílám můj soustřel vestoje na 30 metrů a nemyslím si, že je moje kuše v konkurenci jiných zbraní nějak vyjímečně přesná. A ani já nejsem špičkový střelec, spíše lehce nadprůměrný mezi běžnými střelci a lehce podprůměrný v porovnání se nejlepšími závodními střelci 3D.
11749787_10204681397535132_226252287_n.jpg
11756432_10204681361174223_856295759_n.jpg
Naposledy upravil(a) DanM dne 08.09.2015 7:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
svada
Příspěvky: 7
Registrován: 04.09.2015 7:59
Pohlaví: muž

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od svada »

Souhlasím a znovu podotýkám cena neco málo přez 3000 včetně příslušenství. Precizní přesnost byl asi dost nadsazený výrok, ale do PA. světa abychom neodběhli od tématu podle mě lepší parťák než klacek. ;-) :-D
DanM
Příspěvky: 197
Registrován: 24.09.2014 19:59

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od DanM »

Já jsem ve svých začátcích zvolil starší reflexní Barnett Wildcat a Barnett Panzer 2 (což je předobraz pro Jaguar, MKE-150 a další jeho klony). Cena byla taktéž kolem 3000,- Kč. Hlavní výhodou bude spolehlivost. Rameno vydrží desítky tisíc výstřelů, tětiva, pokud jí budeš dobře a poctivě mazat klidně přes 2 000 výstřelů dá. Přesnost na 20 - 30 metrů slušná, energie dostatečná. Pro lov i obranu v PA ideální! Tady je soustřel z Panzeru na 20 metrů, spíš jsem to tam nalupal než co jiného :)
P6300640.JPG
P7040729.JPG
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr levné kuše

Příspěvek od DeadMan »

Není Čína jako Čína ;) navíc jejich výrobky se neustále posouvají dál a dál viz. čínské zavíráky (Sanrenmu, Ganzo atd.).

Velice dobře udělána kopie Excalibru http://www.zbrane-vzduchovky.cz/kuse/ku ... tar-225lb/ (pokud se nepletu, tak to dokonce dělal borec, co z Excalibru odešel).

Tahle kuše se může ve všech parametrech směle rovnat s Hortonem, Barnettem atd.

Není to můj první kousek, tak mužů porovnat (není problém trefovat vitální zónu na 50m).
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět