Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od dr.know »

Diky moc za info, ozvu se.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Koso »

Peknú nedeľu prajem, náhodou nemá niekto skúsenosti s Arex Delta Gen2? Mám v pláne ju zaobstarať, len ešte pátram po nejakej spätnej väzbe mimo recenzie na youtube.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Haluziak »

Drzal si ju v ruke? Ja som ju chcel predtym ako som zadovazil G19. Zhodneme sa s kamosmi ze pocitovo je to jak zlepene z odpadkov (pocitovo to ma strasne daleko od niecoho poctiveho) ale nikdo z nas z nej nestrielal
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Koso »

Paradoxne vacsina ludi si ju chvali, prave preto ma zaujima co najviac nazorov, percentualne som sa zatial stretol s poziivne:negativne nazory 80:20.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Matěj »

Co je konkrétně "většina lidí"? Kolik se jich u nás prodalo? Glocka si taky většina lidí chválí, asi se shodneme na tom, že Glocka má opravdu hodně lidí, tady tu exotiku jsem nepotkal jinde než v obchodě.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Koso »

Konkrtne vacsina ludi znamena vacsina ludi co ju ma. Osobne som ju nevidel zatial preto sa pytam na nazor ludi co ju videli.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Haluziak »

Bež si to niekde chytit do ruky, povedz nám svoj prvý dojem z materiálu a spracovania.
Najlepšie aby hneď vedla mali aj XDM, Závadu a Glocka pre porovnanie.

PS: Keďže som z toho nestrielal tak nemožem súdiť, či je to dobrá alebo zlá zbraň.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Count »

Byl jsem si osahat několik krátkých, protože se rozhoduji pro svou první a ze všech mi nejvíc seděla Beretta APX. Poradí zkušenější, zda s ní nešlápnu vedle?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od PaF »

Zeptej se na dostupnost ND a celkově servisu. Beretta je v tomto ohledu tragedie, aspoň s B 92 tomu tak bylo.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Fabulous »

Prakticky jakékoliv pistole, mimo Glock, jsou z hlediska dílů dost problém.

U APX mě odrazoval systém rozebírání, ale jinak z hlediska designu a ergonomie je celkem povedená.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od PaF »

Jasně, ale je rozdíl mezi problémem a tragedií ;) . Ale pokud má někdo zálusk...
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/57 ... t-doplnky/
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od M M »

Pokial nemas problem objednat zo zahranicia, tak prave na APX su vsetky bezne diely u Beretty co pozeram skladom, dokonca maju nejaky servisny kit (rovnako ako pri B92). Doprava 12 EUR, v pripade objednavky nad 99 EUR zadarmo - pre celu EU, vratane CR.
https://estore.beretta.com/en-eu/store/ ... es/#mpp=72
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Trace »

Dle vzhledu izraelská kopie Glocka: https://www.emtan.co.il/products/commer ... etail.html

Má někdo zkušenosti?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Serža »

proč bych si kupoval kopii Glocka, když můžu mít Glocka?
btw evidentně soudruzi v Izraeli zaspali poslední generaci G, kdy na přání široké uživatelské veřejnosti byly vypuštěny prolisy na prsty....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Jinak to ale vidí ve Španělsku, kde Ramon vyhrál tendr před Glockem o parník a to nejen kvůli ceně, ale že v testech byl vyhodnocen jako lepší jak v ergonomii, tak přesnosti.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Matěj »

Vojenské tendry posuzují primárně jiné věci než je "ergonomie" a "přesnost" (u krátkých ručních zbraní). Hlavně spolehlivost, životnost a v neposlední řadě cenu.
V obou je Glock léty a službou prověřená konstrukce. Toto je jen další napodobenina. Pokud to někde vyhrálo tendr, tak jedna kapka moře nedělá. Navíc tam mohly hrát roli i jiné aspekty, třeba nějaká malá domů apod.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Hagen »

Mám pocit, že Trace se ptal, jestli s tou pistolí má někdo zkušenost.
Neptal se jestli je lepší než Glock, ani netvrdil, že jí chce koupit. S touto spekulací přišel Serža, a vy jste se toho chytli :lol: .
Izraelci celkem úspěšně okopčili CZ-75. A Jericho mi přijde určitě kvalitnější kopie než originál CZ-75.
Ale to se pouštím do spekulací.
Zůstal bych u původní otázky, a ta zněla : MÁ NĚKDO ZKUŠENOST????
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Trace »

Hagen to trefil, zajímá mě jestli o tom někdo ví něco bližšího, ideálně má zkušenost :)
Přece jen, ne ve všech zemích je Glock snadno dostupný.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od viktor »

z ruznych duvodu jsem si koupil tohle https://www.czub.cz/firearms-and-produc ... ct/cz-p-09
no a byli jsme spolu uz i na strelnici a dost dobry :-)
a ted plusy a minusy
plusy :
- dobre se to drzi a to i s plnym zasobnikem ( 19 naboju ) proste to fakt sedne do ruky, v krabici jsou celkem 3 hrbety, pouzivam ten prostredni )
- prijemnej zpetnej raz treba na rozdil od Alienu co kope jak kun
- pekny miridla, v zakladu to ma tritiovky ale to je podle me stejne takove ....
- je to presny a dobre to strili, hezky nastrelena, me to tahne kousicek doleva ale zadny problem,
- v zakladu ma pi vyposteni kohoutu ale dily na prepracpvani na pojistku jako cz 75 jsou prilozeny v krabici
minusy :
- spoust lehce "drhne" ale to je celkem vlastni vsem " sluzebkam " takze nic co bych necekal
- delsi rezet spouste nez na ktery jsem zvyklej, ale zas top nejak nevybocuje z oblasti sluzebnich pi

no to by tak bylo,,, takze pokud chcete velku pi s velkou zasobou naboju tak asi mohu doporucit ...
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Koso »

Haluziak píše: 09.05.2022 9:13 Bež si to niekde chytit do ruky, povedz nám svoj prvý dojem z materiálu a spracovania.
Čo sa týka spracovania za tie peniaze je to podľa mňa úplne ok.
Jedine možno mínus vidím v tom že rám v oblasti zasobnikovej šachty nieje asi až tak odolný ako na G. Záver a hlaveň podľa môjho laickeho posúdenia tiež bez nejakých zádrhelov. Takže jediné asi mínus pre mňa tá možno nižšia odolnosť rámu. Mne osobne v ruke sedí lepšie ako Glock a tá textúra rukoväte mi tiež nejako neprekáža. Ešte je otázne čo vydrží povrchovka na závere. Suma sumarum, už je doma a či to bol dobrý kauf ukáže čas.
Odpovědět