Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Ulfhednar »

Má někdo nastříleno s Waltherem PDP?
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Fabulous »

Kdo ví, co to je, má u mě malinkaté plus :)
39E9F249-5C78-4E98-99CD-0E8D32362839.jpeg
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od PeFi »

SIG WC P320
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od jolky palky »

Upravený Sig P320 od Wilson combat?
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Fabulous »

Ano, ano. Dokoupil jsem WC rukojeť. Drží se pěkně.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Nightmare »

Fabe prosím, je to k porovnání třeba s Glockem? Je ten SIG lepší? Třeba u HK SPF9 je imho spoušť výrazně lepší a u Walther PDP je geniální... Stojí ten SIG za to?

EDIT: Oproti Glocku
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Fabulous »

Proti Glocku (kromě Gen5, ten jsem ještě nezkoušel) jsou všechny spouště lepší :)

Líbí se mi možnost cvakání nasucho (jen zvukový efekt). Možnost výměny rukojetí je skvělá. Perfektní je rail, který je skutečně dle normy Stanag.

Ale Glock je Glock :)
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Nightmare »

Chápu, teď jsem pořizoval 19, Gen 5, protože syn je levák... Výměna záchytu zásobníku doleva - luxus...
Ale třeba to PDP... Bože to je krásná spoušť... S W99 se to nedá srovnat...
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

....ale Glock je Glock...

Osobně s tím nesouhlasím. Jako bývalý majitel sedmi Glocků ve třech rážích a velikostech a současný majitel tří Sig Sauerů P320. Po odstřílení tisíců nábojů z těchto zbraní tvrdím, že Glock je neforemný "krám", jeho spolehlivost a bezporuchovost patří tak do pohádek pro děti. V devadesátých letech prostě zafungoval marketing Glocku a na této vlně se veze dodnes.
Dnešní služební zbraně dobrých značek si jsou rovnocenné, ale na rozdíl od Glocku se s nimi dá nastřílet a dají se držet.
Dle mého názoru, je Glock dnes na chvostu kvalitních služebních zbraní dané kategorie, ano někdo může argumentovat počtem prodaných kusů. Mluvím ze své vlastní zkušenosti po vlastnění většiny zbraní těchto značek a to i v několika ražích, nejen obligátní 9mm.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Matěj »

SIGy jsou fajn, mám je rád a několik jsem jich měl (vše tedy ještě z německé filiálky), ale upřímně mi přijde, že kvalita se u americké výroby trošku pohoršila, i když nic vyloženě hrozného to pořád není (na trhu jsou jiné horší "zavedené" značky). P320 jsem sám chtěl, ale nějak nemůžu překousnout tu počáteční nedůvěru k náhodným výstřelům bez stisknutí spouště. Prý je to sice vyřešeno, ale nevím, nedůvěřuju tomu. Tak zatím Glock je Glock. Pro mě je nejlepší ze SIGů celoocelová klasika vycházející z P220 a ideálně ještě německé výroby.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Tazi »

Osobní zkušenost je osobní zkušenost. I já jsem dlouhá léta majitel řady různých Glocků, v současnosti jich mám 6.kousků v rážích 9mm Luger, 40SW, .45ACP a 10mm Auto, a nemůžu si na ně stěžovat.
Prostě co se komu líbí,....
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Tomáš »

Zdravím střelci, mám takový malý problém. Mám čerstvě novou CZ p10 SC (nenechal jsem se odradit pokoutnou minulostí výroby s tím, že teď už jsou problémy celkem vyřešeny).
První hodina střílení, cca100 ran, vše bez problémů.Max spokojenost, big bonner atd :)
Včera při střelbě hned prvního zásobníku (15ran) došlo při výstřelu 14tého, že se závěr zachytil o záchyt závěru.
Stačilo záchyt závěru sklopit a zbraň zase fungovala.
Bohužel se tak během hodiny stalo cca 20-30x, vždy různě.

Zbrojíř identifikoval, že byla vypadnutá pružinka záchytu závěru a ten si pak mohl "skákat" jak se mu chtělo.
Dost mě zarazil výstupek, který tu pružinku drží na místě...je vážně titěrný.

Podle zbrojíře se to může stát při čištění, že zavadím hadrem, ale já ji ještě nečistil :head

Otázka teda, stalo se vám také? Zkoušel jsem to googlit, ale vlastně jsem nic nenašel (možná bude problém s frází, kterou jsem k hledání použil).
Díky
Přílohy
záchyt.png
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Yeah »

No vidíš, asi ses měl raději nechat odradit. Vyreklamovat a tvrdě jít alespoň na výměnu za novej kvér, jestli je to takhle nový... co s takovym sr***čem.. Když se na to nemůžeš spolehnout po 100 ranách... blee
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Tomáš »

No díky, né že bych chtěl být nevděčný, ale taková odpoveď zrovna moc nepomůže (více méně jsem toto věděl).

Mám v plánu jí ještě pořádně prohnat tento týden.
Zkontroluji těsně před střelbou a jestli to zase udělá tak samozřejmě reklamace.
steve_michalik
Příspěvky: 219
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od steve_michalik »

Není to pouze úchopem? Že si palcem někdy brnkneš do záchytu?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Fabulous »

Problém je v tom, že na závěru chybí vyražená píslmena G, L, O, C a K. Sorry :)
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Yeah »

Chtěl jsem tím říci, že bych neřešil zda se to může stát při čištění, nebo zda se to po vrácení pružiny bude dít už jen jednou za 1000 ran, nebo každej zásobník, a ani bych asi enřešil, zda to někdo ve fabrice špatně složil. Prostě bych to zahodil - nejde se na to spoelhnout.

Je to podle mě lepší řešení, než se to snažit dát dohromady s nejistým výsledkem zda to bude/nebude fungovat, využil bych toho, že je to nová krochna a šlapal tvrdě na zbrojovku, protože oni tu reklamaci nebudou chtít uznat. Určitě pokud tedy ji budeš znovu prohánět a stane se to zase tak naprosto bez lítosti tvrdě do zbrojovky, pokud tedy nebudou sluní, o čemž ale pochybuji.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Tomáš »

@steve
To bylo první, z čeho mě "obvinil" zbrojíř :mrgreen: A co se týče úchopu, tak ten nemám ideální, to je fakt.
Ale stalo se to "naštěstí" i přímo zbrojířovi, který dal palec vedle :D
Podle toho co říkal, tak to vypadá, že je zvyklý řeit nedostatky podobného typu poslední dobou, ale u vícero zbrojovek. Ale to je asi jedno.

@Yeah
no to, že to udělá znovu je pro mě tak nějak důležité jak právě prokázat reklamaci zbrojovce.
Nemám zkušensti s reklamacemi zbraní, ale když to vztáhnu na jiné výrobky, tak když reklamuješ, tak je důležité aby šel problém zreprodukovat a tím pádem mohl výrobce reklamaci uznat.
Takhle řeknou, že jsem si to schodil při čištění...

A ještě jedna věc, případnou reklamaci musím hnát přes shop, kde jsem to kupoval, že?
Podle tvé reakce to na mě působí, že mohu přímo hned na CZUB :?:
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Yeah »

Můžeš do zbrojovky. Shop s tim nic dělat nebude, pošle to do zbrojovky, pokud teda nemá nějaké zastoupené servisní oddělení zbrojovky. A když nebude slušnej, tak se tě bude snažit přesvědčit o tom, že je chyba na tvé straně, a třeba o tom kolik budeš paltit za neopravněnou reklamaci, je to někdy jako s úřadem a jejich výzvami k úhradě určené částky : ). Nicméně to je všechno jen spekulace kterou zmiňuji ze zkušenosti, přestože já se reklamacemi a servisem zabývám a jsem velmi slušný a férový na uživatele, tak když něco reklamuji já, setkávám se bohužel poměrně často s opačným spektrem jednání ze strany prodejce/servisu.

Je samozřejmě dobře když jde závada nasimulovat, nicméně lze pracovat např. i s vyjádřením tvým a toho zbrojíře / prodejce pokud má střelnici atp. Budeme-li předpokládat, že případná reklamace nebude řešena protistranou slušně, pak je právě tedy důležité, aby proběhla co nejdříve od zakoupení zboží. Je pak teoreticky možné i aplikovat nějaká obchodní řešení odstupu od smlouvy apod. ale já netuším zda zbraně v tomto nejsou nějak specifické. Kvéry jsem reklamovat zatím nemusel, tedy jsem to nestudoval.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Matěj »

H11 provozuji a nosím cca rok a bez problémů, zatím to sežralo úplně všechno, včetně různých JHP. Závada se mi povedla jedenkrát při prvním zásobníku, ale to svádím na úchop, od té doby se mi nepovedlo zopakovat.

Měl někdo problém s nějakým typem střeliva v H11?

Mimochodem, negativum je spoušť, při tasení, když jednoruč špatně nahmátnu, tak prostě nevystřelím (de fakto nedosáhnu na pojistku ve spoušti, chtělo by to výraznější). Obouruč, to se mi zbraň lépe srovná, tak OK.
Odpovědět