Revolvery

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Revolvery

Příspěvek od dracekvo »

Koukal sem, že tu ještě není obecná diskuze o revolverech, tak jí s dovolením založím a hned dám první dotaz.

Chtěl bys si pořídit jeden na nošení místo pistole. 2" 6 komor. Celkem se mi zamlouvá tento http://bvs.cz/komise_revolvery_arminius_hw38_38_2.html pokud to bude fungovat, tak za tu cenu je to dobrý, ne?
Jen mám dotaz. Rychlonabíječe jsou stejné pro všechny 6 komory, nebo je to typ od typu?
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Revolvery

Příspěvek od Etranger »

Arminius neber je to shit.Celý ze slitiny a po pár ranách se roztáhne.Leda že by jsi ho měl pod polštářem pro strýčka Příhodu ale na časté střílení není.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Reno »

Navzdory tomu, že se řadím k takzvanému pistolovému typu střelce, kterému revolvery příliš nesedí, jsem osobně přesvědčen, že něco takového by mi mimořádně "šlo k pleti"... :P

Jinak ano, revolvery z lehkých slitin toho logicky nemohou vydržet tolik, jako celoocelové. Na druhou stranu ta jejich o cca 35 až 40% nižší hmotnost je při nošení hodně znát. Je to zkrátka kompromis. U osvědčených značek bych se rozhodně nebál, že se mi slitinový revolver v režimu nošení + pravidelných kondičních střeleckých tréninků za chvíli rozpadne. Člověk musí vzít na vědomí pouze to, že pro intenzivní sportovní střelbu, případně častější radovánky s +P municí, je vhodnější revolver celoocelový.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Revolvery

Příspěvek od PaF »

K pleti mozna, ke strileni max. tim .44 SW spec. Vazi to jako z papiru, na .44 Mag. to fakt moc není. Ja mel podobny ve.357 Mag. a strelba z toho nebyla zadna pohoda.
Na vykonne raze jen celoocel!
hachimaki
Příspěvky: 53
Registrován: 12.11.2012 20:38

Re: Revolvery

Příspěvek od hachimaki »

Levnejm Arminusum, Rossi apod. bych se vyhnul (to uz klidne muzes hledat revolver "podpultovku" na vietnamske trznici a bude stejne kvality). :D

Setřit muzes na cemkoliv jiném, ne ale na zbrani. Za tisicovku seženeš tak tak slusnej mobil a cekas za to spolehlivou zbran ktere muzes verit? :o

Moje raze je momentalne 38/357.

Z malejch mam ozkouseny Smith Wesson 442, .38P+, lehounky, prijemny na noseni, hamerless konstrukce znamená že nemusíš nic řešit, zmáčneš, vystřelí. Kohout se ti přitom o nic při taseni nezasekne a u 2palce neřeším "střelbu na přesnos a tedySA/DA" chod, to od neho neocekavam. Mrkni se po Centennial modelove rade. Dobry je podle mne i Ruger SP101, to uz je celoocelové a zvládá i .357, ackoliv se mi to teda nedarilo udrzet rozumne v cili :chuckle . Ale 38 strili krasne, tim jak je tezsi. Hammerless varianta KSP-321XL se ale v CZ moc nevidi. Nedavno jsem nicmene videl inzerat na Ruger SP101 kolem sedmi a pul tisic, to je imho pekna cena a neustrili se to.

V plnotucne variante .357 preferuji sestipalec, to uz ma vyslednou energii velmi peknou. Neskladný je to pro me skoro jako 4palec, vic naboju do toho stejne nedostanu, ale vykon/presnost je lepsi.

Taky se muzes podivat po modelech v .357 s "moonclips", to znamena ze v budes schopen strilet jak .38/.357, tak 9mm luger, coz je hodne uzitecne.

Nic proti pistolim, strilim s nimi rad, ale v hlavne skladnosti mi maly petiranny revolver naprosto vyhovuje. Neni tak hranatý jako pistole sebemenší velikosti, není tedy tak napadny u pasu. Ve spolehlivosti ho netrumfne nic, ani popularni mlok - nema se na tom v podstate co posrat, zadne zavady u strelby nenastanou, i spatny naboj neni problem, zvladnu ho se vsim vsudy ovladat jen jednou rukou (!), strilet bude i v kapse od bundy, a domnivam se ze na vic nez par ran se v beznem mestkem prostredi stejne "neprojevim". Aspon nebude treba ukecavat prokuratora proc mam pryc puldruheho zasobniku z pistole :wasntme

I kdybych se z jakehokoliv duvodu rozhodl nosit i pistoli a zasobniky navic, priznavam ze maly revolver bych neozelel. Pro rozpadlika je ihmo revolver vyhodny jak v dlouhodobe snazi udrzovatelnosti (min dilu co se muzou opotrebit a posrat) a take je snazsi kohokoliv dalsiho naucit se branit, pistoli je potreba hodne nadrilovat pro spolehlive pouziti, revolver je "pitomy na pouziti".

Ad rychlonabijece - je lepsi to prece jenom "ozkouset" pri nakupu zda sedi presne a bezproblemove.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Reno »

PaF píše:K pleti mozna, ke strileni max. tim .44 SW spec. Vazi to jako z papiru, na .44 Mag. to fakt moc není. Ja mel podobny ve.357 Mag. a strelba z toho nebyla zadna pohoda.
Na vykonne raze jen celoocel!
Střelbu "plnotučnými" laboracemi ze slitinových revolverů jsem si samozřejmě vyzkoušel. Ano, zpětný ráz je citelně silnější, ale mě osobně to nijak výrazně obtěžovalo. ;) Jinak pro účely sebeobrany jsou standardní laborace ráže .44 Magnum zbytečně předimenzované, pro takové účely jsou ideální náboje s nižším výkonem a střelami typu Wadcutter. Standardní laborace .44 Magnum, nebo dokonce ty +P, jsou smysluplné pro sebeobranu proti nebezpečné zvěři / lovecké účely.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Revolvery

Příspěvek od Stenny »

Ve chvíli, kdy se dá v bazaru koupit mírně jetý Smith and Wesson za pět tisíc, bych si nejspíš nekoupil Arminius, kdybych nežil na hraně existenčního minima. Během tisíce ran budou stejně mnohem víc stát náboje, a minimálně několik set z toho je potřeba vysypat, abych si zažil, jak se to chová.

U slitinových rámů a plnotučných laborací bych se trochu bál vysouvání střel z nedostatečně zakrimpovaných nábojnic a zaseknutí válce - což je zásek, který narychlo bez nástrojů dost možná neodstraním. Takže důkladně vyzkoušet střelivo.

K tomu, že se na revolveru nedá nic pokazit: můj SW z druhé ruky potřeboval vyměnit bicí pružinu, neodpálil tak jeden náboj z 15 - slabý úder. Známý z USA zažil prasknutí nějaké vnitřní součástky, což vyústilo v nepřesnou aretaci válce (nedalo se spolehnout, že komora opravdu je souosá s hlavní a občas to bylo třeba půl na půl - výstřel by určitě vedl k destrukci zbraně). Taky nějaký J-frame SW, vystříleno asi 6000 ran. Dva známí z ČR zažili zaseknutý válec u ultralight revolveru kvůli povysunuté střele (jeden Taurus, jeden SW). Jeden zvládnul otevřít válec a přebít, druhý to odstranil až doma - střela se vysunula tak, že se válec neotáčel a nešel otevřít.

Podle mého názoru je to asi takhle:
+ mohou být trvale nabité a nic se v nich neunavuje
+ velká spolehlivost s každým trochu slušným střelivem (nezávislost na zpětném rázu, tvaru střely atd.)
+ je snazší s nimi někoho necvičeného naučit narychlo pracovat ("namiř a mačkej") než s pistolí
+ někomu se lépe nosí (ne každému, třeba mně víc vadí tloušťka v oblasti válce než hranatost malé pistole)
+ ve střelbě nablízko nehrozí zaseknutí závěru o oblečení (ale může se zadrhnout kohout při tasení, takže polokrytý/krytý je ideál)
+ cizí úchop kolem zbraně nezpůsobí závadu, stačí se zbavit té ruky a střílí to dál

- bez spousty tréningu je to skoro "příložník" - hodně lidem včetně mě dělá velké problémy se trefovat na dálku DA režimem. Chce to větší cvik než s pistolí (ale kapesní DAO pistole jsou často stejně špatné nebo ještě horší). Otázka je, jestli to v běžných situacích vadí.
- .38 Special není nijak výkonný náboj a .357 Magnum z krátké hlavně přidává především na hluku a záblesku.
- střelivo je drahé, cvičení se prodražuje.
- malá kapacita, obtížnější přebíjení a méně pohodlné nošení náhradního střeliva. Podle statistik většinou pět ran stačí, ale nošení zbraně obecně je IMHO příprava na menšinové scénáře (slovní hříčka je zcela neúmyslná).
- málokdy se něco pokazí, ale když už, pokazí se to často tak, že je z revolveru kus mrtvého železa - prasknutí bicí pružiny, povysunutá střela blokující válec...

S jinými revolvery než s malými na nošení nemám zkušenosti. Revolver na EDC bych si vybral, kdybych počítal s hodně velkou pravděpodobností střelby tělo na tělo, na zemi a podobně. Tam se projeví možnost střílet s hlavní zabořenou do cíle a nezávadovost revolveru při úchopu protivníkem (z pistole je často opakovačka, podle toho, co mi ukázalo cvičení s RAMkami). Jinak u mě vede výhoda větší nábojové kapacity, levného střeliva na tréning a plochosti na nošení pistole.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Strelec45 »

Levnost střelby - vyberte si buben s 9 Luger příp. 45 ACP ;)
Počet komor - v .357 existují 5 až 8 komorové revolvery.... ;)
Pokud se vám nezdá výkon nebo cena naboje, přebíjejte, pak i 44.Mag je za pár korun a dá se výkon snížit, případně zvýšit :mrgreen: podle potřeby a i střely lze použít podle potřeb - na střelnici stačí olovo, na obranu olovo nebo poloplášť. Nebo... :idea:

Prostě podle chuti. Osobně mám Uberti SAA a Naganda a ještě nějaké :oops: , protože se mi líbí. 8-) Nenosím je normálně, i když to jde. Na Naganda používám i výměnný válec na 7,65 Br. Ano, tyto dva náboje mají oslnivý výkon. :mrgreen: Ale když už jeden vezmu, tak přece nebudu nosit ještě pistoli na obranu. A mimochodem, SAA byly nastřeleny od fimy plk. Colta na 100 yardů. A opravdu se s tím na tuhle vzdálenost dá postava docela dobře trefit. Teda hlavně s delšími hlavněmi 5,5 a 7,5" kvůli záměrné. Náboje si cpu sám s výkonem k horní hranici. Pro představu - na nějakých 10 metrů projde bez problémů prvorepublikovou helmou. A to s olověnou střelou. Miluju knedlíky. :devil
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Revolvery

Příspěvek od MRAK »

Myslím si, že steny velmi dobře a podrobně popsal výhody i nevýhody revolverů.

Ještě bych přidal jedno plus (podle mě), lze nabít první komoru brokovou střelou, a na rozdíl od pistole, která nepřebije, plynule pokračovat k plnotučné.
Takhle to nosím já, v malém ultralightu od SW. (výhody a nevýhody brokové střely teď pomiňme). A svým rozměrem (i přes baculatost válce) a váhou, mi připadá pro základní sebeobranu v pohodě.

Osobně však vidím NEJVĚTŠÍ PLUS revolveru v tom, co také STENY zmínil, že ho lze nabít, a nechat v trezoru doma, aniž bych měl strach, že jednoho dne nebude fungovat.
Navíc mám jistotu, že když ho čapne moje žena, tak s ním v podstatě intuitivně a bez problému vystřelí, i v případě nějakého rozrušení …..
Takže mám levný , šestikomorový .357Mag revolver stále doma, a ženě stačilo jen základní proškolení v zacházení.

Problém vyklepaných střel hrozí hlavně u nekvalitních, nebo přebíjených nábojů, a při nošení, nebo intenzivní střelbě. Pokud bude revolver ležet někde v klidu a budeli v něm kvalitní tovární střelivo, je podle mě v podstatě nesmrtelnej.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Revolvery

Příspěvek od dracekvo »

No já bych nerad dal za revolver víc jak 5 tis.
Bez kohoutku by se mi líbil, ale je jich málo. Takže armius je krám a nebrat. Zkusím počíhat nějaký SW, jestli se objeví.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Revolvery

Příspěvek od miculas »

Z jaké slitiny by měl být rám Arminius? Dostal jsem jeden starší minimálně střílený kousek zadarmo a magnet k němu přiskočí jak Cikán k měděnému kabelu.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Strelec45 »

Ze zinkové slitiny, ale pouze rám, možná pouzdro hlavně. Zkus to někde kde není spoušťové ústrojí, šroubky nebo tak něco.
Tada
VIP
Příspěvky: 149
Registrován: 10.12.2012 22:44
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Tada »

Svého času měly v BVS Smith and Wessony model 10 za 5500Kč, sám jsem jeden měl, když šel do inzerce za 5000kč byl pryč za 2 hodiny :D
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od JohnyD »

Ahoj
muj znamy si tam jeden koupil ...ale uz je to nejaky patek..velice dlouho si vybiral z bedny plne revolveru, udajne je to z nejake bezpecnostni agentury. Tj nektere jsou jen mirne osoupane a nektere hodne vylagrovane. Obavam se ze za 800/ks jich tam uz moc dobrych nezbylo..

to co si koupil velice pekne zachovale...zadne vule, cerneni 100%... poridil si verzi s delsi hlavni..

ja tedy doporucuji obezretnost pri vyberu ..
pro nekoho kdo s tim da 20 ran rocne by zachovalej kus nemusel byt spatna volba
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od JohnyD »

ps: doporucuju krome jineho: brat do ruky ty co viditelne vypadaj dobre, vzit ..a zatrepat s nim ..pokud ma vule a bude to cvakat prestat zkoumat, odlozit a prejit k dalsimu ... meli jich tam plnou bednu..
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Revolvery

Příspěvek od cover72 »

Na kontrolu revolverů před nákupem existuje detailní a vynikající procedura:
http://tinyurl.com/revocheck
Sám jsem se jí řídil a rozhodně nelituji.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolvery

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Kupoval jsem Astru u Brymové v Ph. musím říci naprostá spokojenost. Ceny v bazaru má také dobré.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Revolvery

Příspěvek od dracekvo »

Nemáte někdo tabulku porovnání 38sp a .357m vystřelených z 2" a 3" hlavní?
Co jsem tak čel, tak prý .357m nemá u 2" cenu. Jen to prý víc kope a přínos žádný. Nosím v maxpedition fatboy a počítám, že tam už se 4" asi nevejde. Sig p220 tam sedí akorát a nic delšího by nešlo.
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Revolvery

Příspěvek od Prim »

Tohle se dost aktivně řešilo na gunshop foru. Za sebe jsem si z toho odnesl, že ve 2` je nárůst výkonu poměrně malej za cenu nižšího střeleckého komfortu... Což samozřejmě nic nemění na tom, že bych radši volil 357 už kvuli možnosti z toho práskat obojí. A navíc prostě protože proto :D
V tuhle chvíli mám jen Alfu steel ve 4` v 38. spec - jako první revolver, jasně pro něj mluvil poměr cena/výkon. A zatím maximální spokojenost ;)
MFvAGS
Příspěvky: 29
Registrován: 04.11.2013 19:37
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od MFvAGS »

Cetl jsem ted Marshalla a Sanowa a ti pisou, ze u 357Mag je rozdil mezi 2" a 4" do 10% (myslim, ze psali asi 5%) rychlosti a ze 38Spec z 6" se nemuze ani zdaleka rovnat 357Mag z 2"
Odpovědět