Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od BiSon »

Bill Masen:
Jenom krátká zkušenost - porovnával jsem Ruger LCP vs Glock 42 (a 43 a další...) na předváděčce.
O rugeru bych řekl, že střílí. S glockem jsem se i trefoval. Prostě pocit ze zbraně byl úplně jinej.

Mrkni sem: http://mpicz.com/aktuality/#prehled
Nejbližší předváděčku (vzdáleností) máš 30.5 v Pardubicích, tak jestli nespěcháš, můžeš zkoušet jak je libo.
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

Koketuji s tím, že začnu přebíjet 38 sp. Tož jsem odložil Kevina a vrátil se ke svému někdejšímu EDC. Docela sympatický, i když se to samozřejmě nosí hůř, než ten cvrček.
IMG_0564.JPG
Uživatelský avatar
wWoll
Příspěvky: 15
Registrován: 05.02.2016 20:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od wWoll »

Nosil jsem "klasiku" CZ 75B, přešel jsem na novou CZ P-09, rozdíl ve váze je během dne znát, skryjí se obě obdobně špatně. Holt obě jsou pistole "full size služební" velikosti. Nejlépe se mi nosí obě na vnitřním pouzdru vzadu. Ale CZ 75B jsem se nezbavil, pořád nesmrtelná "klasika".
A když do přírody tak stačí TT-33 (já vím, proklínaná zbraň na nošení), ale na ven do přírody vcelku ideální. Plochá a těch pár ran v šuplíku stačí.
7,65 mm a 6,35 mm jsem přestal nosit po většinu dne právě pro neperspektivnost ráže. Nosím velmi zřídka "příložník" 6,35 mm CZ 92, která zmizí i v kapse u saka (případně v létě na opasku v brašničkovém, koženém pouzdru KM Saddlery). Přesněji, nosím příložník tam, nebo tam, kde se (a kdy se) pod oblečením špatně skryji "full size služební". :chuckle :angel
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Fabulous »

No, už se tu o něm psalo :P

Každopádně ho mám. Nevýhody: Nic pro tlusťochy. Poutko jen na úzký pásek. Šití vyřešené tak nešikovně, že má načasovanou životnost. Tahem pouzdra se vyvrací pásek, takže klasický nevyztužený kožeňák to časem poznamená. Není to úplně komfortní na nošení.

V zásadě módní nápad, který časem asi zase zapadne.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

Tak pod "Urban Carry Holster" ne. Zaujalo mě to jako nápad a určitě by se to dalo lehce ušít. Je fakt, že při tasení musí člověk stát a musí použít obě ruce. Pořád nevím jak nosit G19 aby to bylo skryté a netlačil v autě.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od zedik »

no jak nosit g19 aby netlačila v autě?
co takhle ? https://www.gungoddess.com/steering-whe ... ter-mount/
Uživatelský avatar
DerEchterDeutscher
Příspěvky: 18
Registrován: 25.01.2016 15:15
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od DerEchterDeutscher »

nosím PPQ ve vnitním kydexu na pravém apendixu a celý den o zbrani nevím, ani v autě mi nezavazí :yes ráno zacvaknu pouzdro na pásek a večer sundám
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

Dnes jsem na nadepsané téma zažil úsměvnou příhodu, o kterou bych se rád podělil.

Každý pátek se my, asi osm tatíků, jejichž malé děti chodí na judo, scházíme v jedné tělocvičně a pod vedením shovívavého trenéra našich dětí, také cvičíme. Prostě legrace, relax, trochu se protáhnout a potahat za límec po tatami. Po tréningu vidím jednoho kolegu cvičence, jak něco druhému ukazuje, tak se jdu taky kouknout. Byl to maličký revolver Northern America cosi, který pálí 22 mag., fakt pěknej a roztomilej. Tak jsem si ho taky potěžkal, nechal si vysvětlit, co to umí, a to bych nebyl já, abych se taky nepochlubil. To samozřejmě neušlo pozornosti ostatních soufotrů, kteří jeden po druhém začali z tašek nadšeně tahat kvéry a vzájemně si je ukazovat. Neozbrojenej tam byl snad jen jeden nebo dva :D :D :D ... Bylo to tam jako na nějaké gunshow. Opravdu povedená situace.

Takže se zdá, že nošení je dnes celkem in ... :yes
peter ustinov
Příspěvky: 27
Registrován: 06.05.2014 17:26
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od peter ustinov »

BiSon píše:Bill Masen:
Jenom krátká zkušenost - porovnával jsem Ruger LCP vs Glock 42 (a 43 a další...) na předváděčce.
O rugeru bych řekl, že střílí. S glockem jsem se i trefoval. Prostě pocit ze zbraně byl úplně jinej.
zkus jeste LC9s-pro
http://zbrane.esako.cz/pistole-ruger-lc9s-pro-9mm#

uplne jina spoust, vazne stoji za uvahu

a abych nebyl off
Ja nosim Beretku 71 a super,
velikost akorat pro me, jsme prcek
zvazuju neco v 9L
patrne G43, PPS nebo TAURUS 709 Slim
ale docela me i laka jit do .45
takze klidne G36 nebo Taurus T145
hlavni je jednorady zasobnik a prijemna spoust
ale nejradsi neco SA/DA
dawsa
Příspěvky: 39
Registrován: 28.01.2014 13:33

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od dawsa »

Koukám, že nás to řeší víc. Taky jsem nosil plnotučné pistole, pak Kevina, který kromě velikosti mi vůbec nesedl a ted řeším, co si pořídit. Mám kompaktní .45, ale je to pořád dost velké na běžné nošení. Měl jsem teď v ruce Kimber Ultra Carry, ale jsem zvyklý na SA/DA a systém 1911 mi není vlastní. .45 bych nejraději, ale nic použitelného jsem neobjevil, plasťáky samozřejmě jsou alternativa, ale už jsem to měl a chci něco s vypouštěním kohoutu. Asi vzhledem k velikosti půjdu zase do 9Br. a zkusím si vystřelit z Kimber Micro carry, jestli to bude fajn, tak si vypěstovat nové návyky....
sokar
Příspěvky: 23
Registrován: 29.08.2013 21:29
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od sokar »

Nosil jsem rami 2075 v dasta pouzdru, ale všude to zavazelo a byla pod trikem velká boule. Tak jsem přešel na kevina. Do kapsy ideál, ale uchop špatný až nejistý. Teď mám G43 ve vnějším kydexovým pouzdře a o zbrani fakt skoro nevím. Až musím přes den kontrolovat, že tam furt je. Problém bude v létě . Jenže podle toho co se teď děje s pouštníma opicema jsem dospěl k názoru, že 6 nábojů zdaleka nestačí a budu přecházet na G17 ve vnějším kydexovým pouzdru nebo na vnějším stehenním pouzdru přešitým tak jako kapsa, kde to zamaskuju třeba FIRST AID KIT nášivkou nebo jiným udělátorem.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

Tak G43 je samozřejmě jasná volba, ovšem ten LCP váží skoro polovičku, proto ho řeším. Stehenní pouzdro maskovaný za kapsu kalhot třeba takhle, Obrázek
tam bych cpal klidně G19/17. Mě by šlo primárně o prcka v min 9x17, se šesti.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Ibex »

a co klasika PPK v 9br. osobně ho tahám každý den na střídačku s PPS, ale i tak je PPKáčko pro mě příjemnější na nošení.
Mám ho ve vnitřním pouzdře a celý den o něm nevím, jak v kanclu, v autě nebo na montáži. Když potřebuji, tak ho v klidu strčím do kapsy riflí a nevadí víc, jak mobil...
Kapacita 6 kousků + když mám důvod, náhradní zásobník v kapse.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od MrPorter »

Má někdo zkušenost s přechodem na zbraň velikosti G26 / P30SK z větší zbraně, pro každodenní nošení? Je ten rozdíl dostatečný na to, aby přestala tlačit v autě nebo aby pažba zbraně na opasku netrčela tak ven (obrys přes tričko) při ohnutí?
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Toran@ga »

DerEchterDeutscher píše:nosím PPQ ve vnitním kydexu na pravém apendixu a celý den o zbrani nevím, ani v autě mi nezavazí :yes ráno zacvaknu pouzdro na pásek a večer sundám
Ahoj, neposlal bys mi odkaz na to pouzdro?? díky
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

tomas.kontakt píše:a co klasika PPK v 9br.
Klasika s váhou přes půl kila, něco do 300 g?
sokar
Příspěvky: 23
Registrován: 29.08.2013 21:29
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od sokar »

Bill Masen : Ten ruger LCP či LC9s jsem zavrhl z několika důvodů. U LCP mě vadila ráže 9br. protože už bych měl doma bordel v rážích co do čeho cpát a navíc to už jsem měl cvrčka kevina, kterej sice byl blbuvzdornej ale oproti G43 někde jinde. No a LC9s se řešilo na jiným foru a moc důvěry teda nevzbudilo. Nemá ty kalhoty někdo že by poreferoval ?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

sokar píše:Ten ruger LCP či LC9s jsem zavrhl z několika důvodů. U LCP mě vadila ráže 9br
LC9s váží skoro dvojnásobek toho, co LCP a 9br je na obranu dobrá ráže.
sokar píše:jsem měl cvrčka kevina, kterej sice byl blbuvzdornej ale oproti G43 někde jinde
tomuhle nerozumím jak to myslíš.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od des »

MrPorter píše:Má někdo zkušenost s přechodem na zbraň velikosti G26 / P30SK z větší zbraně, pro každodenní nošení? Je ten rozdíl dostatečný na to, aby přestala tlačit v autě nebo aby pažba zbraně na opasku netrčela tak ven (obrys přes tričko) při ohnutí?

mám porovnanie g26 a g17. g26 je logicky pohodlnejšia, ale ani s g17 nemám problém. nosím aiwb, pri ohnutí žádny obrys neni. v aute netlačí 8-)
každý má ale inú telesnú konštrukciu, takže by som kúpil lacnú airsoftovú 26ku a experimentoval ;)
nemóže íst karta furt...
Odpovědět