Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Serža »

někdo hledá výzvy, někdo snadné cesty :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Matěj »

Proč mě ty výzvy vždycky stály hodně času,úsilí a... peněz? :)
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Cep »

Ale zase ty zkušenosti, které jsi získal!
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Maximus »

Názor na délku hlavně - názor minimalisty Joshe Waynera v překladu LittleBobyho:
https://www.naboje-prebijeni.cz/index.p ... &blogid=17
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od PaF »

Super článek. Jen, kdo mi něco takového postaví? Sem s tipem!!!
Já bych ještě přidal, že všechno, na co budu kdy střílet, zabiju při dobré ráně ráží .223 Rem., takže pro mne dokonce v této ráži.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Serža »

výbornej článek, moc díky za odkaz!
naprosto koreluje s mými zkušenostmi s Rem700 .308 s 16,5" hlavní

PaF: mě stavěl Vavrečka - Rem700 .308, hlaveň 16,5", pažba AICS sklopná, k tomu jsem si sám doplnil úsťovku (dost to kopalo) a vyměnil spoušťák za Timney
zatím "ladím" munici, ale řadou pokusů jsem dospěl k témuž, co je v článku - těžší pomalá střela
protože nepřebíjím, tak zatím různě experimentuju. Asi pobaví, že zatím nejlepší výsledky jsem měl s 180grs SoftPointama od S&B (jsem socka = kupuju levný krmení)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Maximus »

To PAF: Ber ale v potaz budoucí legislativní uvolnění tlumicu a subsonická kulicka z 223 bude na tom s vykonem podstatně hůře než subsonicka 180-225 gr. strela z 308W :devil
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od PaF »

No, pro mne je .308 problém kvůli zádům. Po operaci už je nechci provokovat. A tlumič bych měl raději na semiauto, u pušky na 100m+ už mi to nepřipadá tak důležité. Navíc přesná rána bude stačit i subsonikem.
Zatím mám vybraný Ruger
http://mpicz.com/sortiment/ruger/dlouhe ... 383-detail
Jen jsem ho ještě neměl v ruce, čekám víc než půl roku. Hlaveň 16", kdybych ještě vymyslel sklopku, bylo by to O.K.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Nicotinick »

I "suppressor" na hypersonické .223 má své opodstatnění. 8-) :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Mirda.85 »

Velmi zajímavý článek, jen nechápu, že kromě Remingtonu, který dělá kulovnici s hlavní 16,5", tak ostatní výrobci dělají nejkratší hlavně 20". Asi není po kulovnicích s kratší hlavní poptávka, jinak si to neumím vysvětlit. Já bych určitě krátkou kulovnici s dobrou manipulovatelností a nižší váhou pro střelbu do 300 až 400 m bral, ale asi nezbývá než puškař a nechat hlaveň zkrátit.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Jednoho Rem 700/16” mám na prodej ;)
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od PaF »

V inzerátech ji nevidím... Konkrétní údaje? Čekání na Ruger se mi pomalu zajídá.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Ray »

Mám čistě teoretický dotaz pro někoho, kdo má v opakovačkách větší přehled. V méně či více vzdálené budoucnosti mám v plánu přikoupit něco v .308w. Jednou z podmínek by bylo, aby zbraň používala 10r vyměnitelné zásobníky. Pokud by to bylo něco, kde zásobníky nestojí víc jak 2 litry bylo by to super, ale není to dogma. Puška by se měla držet někde blízko kolem cenovky 30k, nebo pod ní. Podotýkám, že nechci žádný bastl typu měnění šachty u Remington 700, jen továrnu. Co jsem koukal, tak zatím nejvíc moje představy naplňuje například Savage 110 tactical. Ale jak říkám, nemám přehled. Bohužel, zvlášť prodávané zásobníky do ní jsem buď přehlédl nebo nenašel, ani na Brownells. Stačí do SZ. Díky

edit: při dalším hledání jsem se na webu dočetl, že ta 110 Tactical žere AICS magpul magy. Znamená to, že do ní jdou třeba ty AICS PMAG co jsou na netu za 15 kil? Protože to by bylo skvělé :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Vyber model, který je AICS kompatibilní. Potom tam půjdou i levné zásobníky Magpul. Ale kdo ochutná originální AICS zásobník, ten se už s Magpulem nespokojí :)
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Radek07 »

O víkendu jsem testoval levné střely pro svojí .308 Tikku od SB (nemagnetující FMJ 147gr za 4.20 Kč)v Otrokovicích
- na fotce soustřel níže (jedna rána mi povinně ulítla :) )
- prach Lovex 73,6
- 5-ti ranné položky na 100M
- nejlépe to vyšlo s navážkou 44,7 gr.
- nábojnice SB
- OAL 72,0 mm
- pro srovnání ve středu je 5-ti ranná položka se střelou Lapua Scenar 167 gr, nábojnice Lapua

Tzn., že si můžu na sranda střílení do 300M vyrobit náboj za ca. 8.70 Kč
- prach ca. 4 Kč
- zápalka 0,5 Kč
- střela SB 147gr 4,20 Kč
- nábojnice posbírané levné SB
Přílohy
100M_147gr SB.JPG
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od xmenm05 »

Snad je to sem spravne ... Mam po myslivci zkk600 7x64 ve velmi hezkem stavu. Nastreloval jsem na tom optiku (totalne zoufalou 1-4 ...) a kdyz jsem se snazil, soustrely na 50 metru cca 0.5 MOA (range buddy to spocital na 0.44 a 0.52 ...) tak si rikam ... ze by to mozna sneslo nejakou decentni optiku.
Jak funguje paralaxa vim, ale vlastne jsem nikde nenasel, jak velkou chybu paralaxou (optikou s fix paralaxou) vlastne cca udelam? Mate nekdo zkusenosti?
Hledam variabl na tuhle "loveckou odstrelovacku" male zvetseni idealne neco okolo 2-4, velke 10-15, dilcovou osnovu povinne (idealne mildot nebo derivaty mildotu) , paralaxa, podsviceni neni povinnost ...
Cena ... no nechce se mi na stary zkk posadit optika za 50k, na druhou stranu slusna optika je k nezaplaceni, tak rekneme 15-20k? Mate nejake rady? Prave to dost komplikuje ta paralaxa ... puskohledu s paralaxou je vyrazne min, tak premyslim, jak velkou vahu te paralaxe mam davat ...
Strelba do 300 metru ...

Edit preklepy ...
Kdo je připraven, není překvapen ...
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Argonaut »

koukl bych na athlony. Přijde mi zpracováním OK, mám Midas TAC. Dle požadavků by mohl vyhovovat TALOS.
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od xmenm05 »

Tak zkk pokracovani ...
Chtel bych se zeptat zkusenejsich ... ten sroub, co pod hledim fixuje hlaven - mate s tim nekdo zkusenosti, jestli nechat nebo vyhodit ... a pokud vyhodit, jaka je osvedcena cesta na letmou hlaven? Kulatina a smirk a jezdit sem a tam?
Za jakekoli rady budu vdecny ...
Kdo je připraven, není překvapen ...
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Yeah »

Přátelé, nejspíš dojde k tomu, že "ježíšek" nadělí 20" Savage. Aktuálně vypadá pěkne 110 Tactical, ale vzhledem k tomu, že jsem narazil ještě na mé původní "přání" 10TR LE (mimochodem, tyto zbraně jsou už 3 roky prakticky vyprodané, neví někdo nějaké novinky, že jsem na ně narazil skladem? či co se děje) tak nemáte někdo srovnání která z nich je lepší volbou? Ta 10TR LE již bohužel není v cenovce pod 20k jako dřív, tedy s tím 110Tactical je téměř na stejno. Děkuji.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Haluziak »

Dám jen do placu: Kámoš tento rok kupoval flintu v 6.5 Creedmoor a říkal, že měl v ruce 110 Tacticala a na místě se rozhodl pro 110 Predator - prý mnohem lepší pažba.
Přecházel z Remington 700 VTR v .308 ta mu prý nesedla :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět