Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Radek07 »

http://zbrane.habresto.cz/puskohledy/10 ... 6-mil.html

+420 721 030 614 na prodejce - domluva je s ním v pohodě
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Radek07 »

Dnešní výsledek na 300M v Olomouci s Tikkou CTR .308Win:

rychlé rány za 2-3 vteřiny v 10x zvětšení na zeleného troubu a nejlepší soustřel se střelou Sierra TMK 155gr., prach Lovex 73.6 44gr, OAL 74,50mm (zvětšení 30x)

Pořád si ale myslím, že zbraň má ještě velké rezervy kvůli mému netrénovaném kopytismu :-) - tj. strhávání, spouštění, dýchání, poloha atd....
Přílohy
300M_Olomouc.JPG
300M_Olomouc_155gr.JPG
dogee
Příspěvky: 5
Registrován: 16.02.2017 10:14

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od dogee »

Slušný :)
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od mukl »

300M ? :o
:yes :clap :F
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Je co zlepšovat...
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Bakly1 »

zvažuji nákup CZ 557 range rifle, hlavně tedy proto že se mi líbí, s klikou nemám zkušenosti a fakticky by sloužila jen na hraní na střelnici případně do doby po...

máte někdo s touhle flintou zkušenosti? třeba že stojí za prd a lítá to z ní po spirále nebo něco podobně negativního?
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Matěj »

U opakovaček obecně, ne jen u "sniperek" z CZUB je to o štěstí na kus, může být přesností vynikající, nebo co je častější, naopak. To je moje přímá zkušenost.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od dolmar »

Já ji mám a jsem s ní spokojen. Líbí se mi a funguje OK, jediný problém u mne je že když je plný zásobník a nabiju náboj do komory tak jde špatně zajistit pojistka, musím použít větší sílu. Vystřelím jednu dvě rány a je to OK. Pokud jde o přesnost - koupil jsem si NECG ghost ring ( tenhle systém mi vyhovuje víc než klasický hledí ) a je to v pohodě.
Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Mirda.85 »

Již nějakou dobu uvažuji o další kulovnici pro lov a občasný střílení pro zábavu tak do 300 až 400 m. Moje požadavky byly hlaveň do 20", přijatelná hmotnost a ráže .308 Win. Myslel jsem si, že výběr bude velký, ale není tomu tak. Nakonec jsem dospěl k závěru, že pro mě bude vhodná Tikka, a to buďto výše uvedená Tikka CTR nebo Tikka T3x Wild Boar. Dokázal by jste mi někdo poradit, zda je mezi těmito kulovnicemi rozdíl jen v tloušťce hlavně nebo ještě v něčem dalším? U CRT se mi líbí ještě možnost nerez hlavně.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Radek07 »

Ano, rozdíl je hlavně v tloušťce hlavně. Pokud to chceš na lov, tak určitě Wildboar. Na nošení se každý dekagram pozná. Já jsem chtěl kompromis na vícero ran na střelnici, ale zároveň aby to bylo ještě mobilní. Z toho důvodu na to nedávám žádné těžké pažbení.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Nightmare »

Mirda.85
Ahoj, pokud víc ran,tak já mám Savage TR10, ale jedna z výběrů byla i HOWA... A na jednom zábavném kurzu jsem viděl i lehoučkého Springfielda 700...

Záleží také, kolik chceš vystřílet měsíčně/ročně... :-) a ran v kuse...
karel73
Příspěvky: 26
Registrován: 29.06.2015 16:42

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od karel73 »

Mirda.85
Ahoj, jeden pražský dovozce zbraní Savage(nevím, jestli sem můžu dát název, když tak PM) by měl ještě mít na skladu Savage 10 TR LE 20" v .308 win - to je starší model s černou pevnou pažbou bez lícnice a možná mají v těch 20" i model 110 a ten je se stavitelnou pažbou jak na délku - různé podložky pod botku, tak i na výšku - výměnné hřbety pažby. Mám obě varianty, akorát ne ve 20", ale ve 24" a za mně dobrý.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Dnes jsem dostal do rukou jednu 550 na nastreleni. Nemohl jsem se dostat na stred. Retifikacd me nepustila dal nez 15cm pod stred v 50m. Na 99% je problem v montazi. Je potreba podlozit predni nebo spodni krouzek?
John Doe
Příspěvky: 37
Registrován: 18.02.2019 20:15
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od John Doe »

geometricky vychází podložit zadní kroužek, ale nedělal bych to, hrozí poškození puškohledu, prostě kroužky v rozdílné výšce není dobré řešení. Chce to vyměnit montáž nebo pořídit lištu se sklonem
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od bivoj »

Kroužky v (velmi malé) rozdílné výšce být můžou, ale je vždy potřeba provést zalapování tak, aby tubus puškohledu seděl ve spodních "půlkroužcích" jak prdel na hrnci. Viz např zde: https://www.youtube.com/watch?v=7LPzb9wuA4Y&t=226
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Mirda.85 »

Radek07: No díval jsem se na rozdíl v hmotnosti a je tam rozdíl jen 200g, což mi nepřijde tolik, takže teď je otázka, jestli se nevyplatí obětovat 200g za trochu silnější hlaveň, které se občas může hodit, a hlavně možnost nerezové hlavně. Pokud bych šel do CTR, tak bych určitě chtěl hlaveň v nerezu.

Nightmare a karel73: No na Savage jsem také koukal, ale v ruce jsem je neměl. Koukal jsem i na TR10, ale nikde jsem nenašel hmotnost této zbraně. Co jsem se tak různě dočetl po diskuzích, tak by Tikka měla být to nejlepší co se dá běžně do cca 50.000,- Kč koupit. Já už Jednu Tikku T3x v provedení Battue Lite v ráži .308 Win mám a zpracování a vlastnosti jsou za mě super. Ale pokud by bylo za cenu do cca 50.000,- Kč něco lepšího, určitě určitě bych se jiné značce nebránil. Ten Springfield 700 jsem nikde nenašel. Jinak jsem koukal ještě na Remingtony, kde se dají sehnat i kratší hlavně něž 20", ale většinou je tam vyšší hmotnost a dost na forech čtu, že je tam hodně kolísavá kvalita a jde o štěstí na kus, ale to jsem jen četl, nemám zkušenost.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Serža »

u Remíka bohužel počítej s prakticky nutnou výměnou spoušťáku - ten co tam je z fabriky je dost tragickej
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od bivoj »

2 serža - nemusí být. Remington je relativně lowend a strasně tam záleží, jak se fabrice ta která daná puška povedla. Jsou jedinci, co na svého "Remíka" nedaj dopustit a vice versa.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Serža »

ale jo...já potom, co tam mám jinej spoušťák, je to v jiné pažbě a přidal jsem úsťovku, tak si taky víceméně nestěžuju :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Cep »

Podle toho, jak chválí Bergaru B14 - nebyla by to snažší cesta než ladit Remingtona ?
Odpovědět