Brokovnice všeobecně

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od PetrNovak72 »

v 1/1 full choke (obě hlavně) to jde v pohodě, testovány SB - několik prasat to potvrdilo, za poslední 3 roky asi 40? ran (většina na jezdící terč)

"garantují" to v SB i do plného zahrdlení, podle mě je to těmi prostory drážek a měkčím olovem..
ale jak moc a co znamená bezvadnýs tav

"Náboje SB SPECIAL SLUG vyrábí Sellier Bellot v rážích 12,16,20 s universalní délkou nábojnice 67,5mm, což umožnuje používání ve zbraních s délkou komory 65 i 70mm. Konstrukce olovene strely s plastovou tesnici částí zaučuje bezpečnou střelbou ze zbraní i s maximálním zahrdlením hlavní. Toto doporučení platí samozdřejmě pro zbrně v dobrém technickém stavu."
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od PetrNovak72 »

pak ještě Ddupleks (litva nebo co) ale to jsem nezkoušel, cena trochu jinde, taky píšou do full-choke...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od Nicotinick »

Ale tak dá se leccos. U SB Special Slug je to tím, že používá to nejměkčí olovo, na výtěru v hlavni, penetraci a ranivosti je to někdy znát. Dupleks Hexolit je kontrukcí střely podkaliberní, zalitý v plastu.

Já už rozšklebených brokovnic po jednotné střele viděl několik a nad 1/2 choke už bych asi se žádnou jednotnou střelou z tvrdého olova nešel, ta zbraň dostává na ústí strašlivou šlupku. Stačí pak do do toho nabít něco od RC, YAF nebo Fiocchi a pár stupňů pod nulou :)
Je fakt, že větší nebezpečí je asi u šroubovacích čoků.
Naposledy upravil(a) Nicotinick dne 30.01.2017 14:16, celkem upraveno 1 x.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od PetrNovak72 »

všichni co mají staré rusy - 16 i 12 s pevnými choke se s tím nemažou (a nepoužívají jen SB)... a nevím o případu kdy to někomu vykvetlo - vím pouze o jednom a ten po utopení ve vodě nic neprofoukl a zmáčkl obyč broky 3,5 v košíčku:-)

(myslím ty co mají víc než O,5 ..:-) )
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od Nicotinick »

Je fakt, že se na to spíše než z pohledu pár (možná desítek) ran za rok na lov, dívám spíš z pohledu stovek a tisíců ran v rámci praktického sportovního zápolení. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od PetrNovak72 »

hehe... tak pár stovek nebo tisíců ze své 0 a 0,25 choke kozy s tvrdou botkou magnum slugů bych asi FAKT umřel:-)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od Serža »

pěkný porovnání dvou atypických brokovnic
http://www.guns.com/review/shotgun-head ... l-tec-ksg/
bohužel, u nás asi k sehnání nebude ani jedna :cry:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
karel22
Příspěvky: 97
Registrován: 19.02.2011 15:13
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od karel22 »

tak KSG jde objednat tady za cca.33 tis.
http://www.gunmaster.cz/index.php/broko ... el-tec-ksg
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od Nicotinick »

Až Kel-Tec vymyslí něco, co je dovyvinuté, dlouhodobě spolehlivé a výrobně neošizené, tak si to koupím. I za 30 kolíků. Zatím ale ta fabrika za celou svoji historii produkuje jeden shit nevhodný na dlouhodobé a intenzivní používání za druhým. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
honzza
Příspěvky: 74
Registrován: 27.01.2016 15:20
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od honzza »

Podědil jsem Belgii 16/70, dal trochu do pucu a rád bych ji vyzkoušel na střelnici. Moc se netvářili na broky, ale pokud budu střílet slugy, tak v pohodě. Můžete mi prosím poradit jaké slugy a kde (ideálně Praha a okolí) pořídit? První, které mě napadly, byly od SB (http://eshop.qins.cz/qins-cz/eshop/0/3/ ... Slug-27-0g), ale nedaří se mi je sehnat. Díky!
Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od Nicotinick »

Zelený sport má 16/70 Slugy Yavascalar 25 g za 12,- Kč, tak se poptej svého obchodníka.

Kdy to bylo naposledy na zkušebně ? ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od Serža »

Yavascalary jsem střílel ve 12 a zdají se být v pohodě - mojí pidikrátkou broknou pistolák na cca 30m do černýho....
spolehlivost 100%
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od devlop »

na Yavascalar nemůžu říct špatného slova. Střílel jsem SpeedySlugy 29g, Slug 32g a BuckShot 32g (8,6mm kuličky). Vše 100% spolehlivost, přesnost skvělá. Mají italské kování Cheddite, zpracování kvalitativně lepší než S&B, nešpiní tolik jako S&B. Jen škoda, že jsem zatím v Praze nenarazil od nich na něco s rozměrem broků do 2,4mm, abych si mohl zastřílet i na střelnici, kde víc než tenhle olověný prach nedovolují.
Uživatelský avatar
honzza
Příspěvky: 74
Registrován: 27.01.2016 15:20
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od honzza »

Není to to samé, co má Brymová pod [Kód:52034] 16x70 Slug 27 YAF?
Svěřil jsem to puškaři, který říkal, že je bezpečné z toho střílet. Tak mu budu věřit :)
Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od PetrNovak72 »

no zeptej se ho nebo mrkni zespodu na hlavně jaký to má zahrdlení, když to bude mít přes půl tak bych byl opatrnější, viz diskuse tady...
ty SB mají výhodu že by měly jít i ze zahrdlení >0,5 bez vlivu - měkčí olovo, velké drážky kde se to zmáčkne...

jinak nevím kde ses ptal ale SB slugy snad mají všude i tam kde ne.. je to furt "nejlevnější" klasika...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od Serža »

právě že ty Yavascalary se dají sehnat levněji...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od SkritekP »

Máte někdo tip na střelnici (okolí Prahy +/- 60km) kde mě nechají zastřílet si z opakovací brokovnice? Je asi celkem fuk zda do terče nebo nějaký popper.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od Serža »

Mělník (Chloumek) bez problémů...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od JenDAG »

Poptej se ve Velvarech nebo ve Vrazkove.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Brokovnice všeobecne

Příspěvek od Haluziak »

Kolegové, sice oživuju mrtvolu ale rychlý dotaz. Lze u kozlice (Baikal IŽ 27 Sporting - jednospoušť) nějak poladit odpor spouště?
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět