Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od skagerak »

"lovecký" zásobník se zbastlí tak, že do normálního zásobníku něco vrazíš aby byl omezen, a až to nebudeš potřebovat, tak to vytáhneš....ta úprava nemusí být trvalá. Chvíle práce a náklady nula nula nic....(co dům dal....)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Maximus »

Přesně tak, nejjednodušší je cesta omezovače v dostupném zásobníku, takto jsem vyráběl z relativně sehnatelných zásobníků na 5 ran pouze na dva náboje. Vložku jsem vyrobil z tvrdší gumy. 20 či 30 ranné zásobníky i s omezovačem pro lovecké účely nevypadají moc "myslivecky", ale menší zásobník na 10 či 5 už docela jde.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od čimango »

Máte pravdu, na čekanou si ji třeba časem někdy vezmu. Teď ale nemám honitbu, lovím jen na společných akcích a tam se zbytnělý kalach úplně nehodí (i když má nejdůležitejší atribut lovecké flinty - dřevěnou pažbu ;))
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od MarkusX »

Jaký máte názor nebo zkušenost s PSL ROMAK, rumunská varianta Dragunova? Zvažuji pušku na střelnici s optikou 100m+, puška je za 20k to by asi šlo ;-)
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od štaflík »

Markus: jedině že bys chtěl přebíjet.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od mukl »

PSL bohužel nemám. Nemám ani zkušenosti, ale kdybych měl ty prachy navíc, určitě bych se toho nebál. Není to ani tak Dragunov, jako spíše Kalašnikov s dlouhou hlavní. Ale vypadá to dobře. Jak říkám "Dragunov" pro chudé. Na to naše domácí postříleníčko je to určitě fajn. Říká se ale, že by se z toho neměly střílet obyčejné "kulomeťáky". Že to prej těm puškám tak úplně nesvědčí. 20 000Kč je fajn, ale když chceš vypadat jako "snajpr" je třeba dokoupit příslušnou optiku. Originální vzor, vojenská kvalita, tak 10 000 Kč? Před lety stál komplet PSL puška+optika 24 000 - 26 000Kč. No, doba je jinde...PSL se objevuje dost často v rukou všelijakých "demokratických opozic" a " Svobodných Syrských armád" které podporuje Amerika a západ. Stejně jako další zbraně východoevropské provenience. V šedesátých letech došlo k roztržce mezi SSSR a tehdejším Rumunskem a rusové tak ňák utnuli transfer vojenských technologií do této země. Tak si rumuni vymysleli svého "Dragunova" sami. Ani ten zásobník není zaměnitelný. Ale za "dvacku" bych to určitě bral :yes
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od štaflík »

PSL má problém s krmením, kulomeťáky nemůže, Ekstry ho oddělají, zbývá si přebíjet, nebo kupovat nové (ideálně PPU, kvůli ceně).
Kromě toho, že je PSL moc hezká puška, tak moc výhod nenabízí. Šel bych spíš do nové M305 nebo zapátral po nějakém extra pěkném L1A1. Oboje jde krmit .308 surplusama, Ty Norníci jsou kupodivu i docela přesný a sexappeal L1A1 je značný.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Walt »

taky o PSL uvazuju, tahle munice by snad mohla vyhovovat
Kvalitní celomosazné nábojnice, nemagnetující střely s olověným jádrem. Střela typ L. Váha střely 148gr. Záplka Berdan. V balení 200 ks nábojů + 3 originální nabíjecí pásky.


http://www.beareka.cz/strelivo/puskove/ ... -mosaz.htm
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od štaflík »

Jo, to je lehká střela, to by mu mohlo chutnat. Jen mě zaráží, že všude, kde jsme na tuto střelu narazil, tak píší, že magnetuje a tady prý ne...
https://www.the-armory.com/shopsite_sc/ ... -core.html
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Pajik_CZ »

kdybych vybíral samonabíječku do 20k, šel bych buď cestou Norinca M305, nebo G3 semi ... http://www.zelenysport.cz/pusky/g3-semi ... jeci-puska

r. .308Win se dá sehnat i za 12kč nová, nebo přebíjet za 10kč rána.

uznávám, že vybavit tyhle zbraně montáží na optiku nebude úplně ta nejsnažší věc, ale.... :)
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Redneck »

Čekám, kdy budou G3 u ZS k mání. Jako výrobce je uvedena firma POF což jsou pakoši, poskládáno z nepoužitých nd, tak jsem na to zvědavej. O Romaku jsem pročetl vlákno na střelectví, o tom , že by extry byly fuj tam nic není, otázka bude spíš jejich dostupnost. Jinak se mi taky celkem zamlouvá, budu se rozhodovat, až podle toho jaké budou reference na G3. Našel jsem Romak jen u Zlate pušky, mají to i jiní prodejci?
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Matěj »

Měl by byt k dispozici přes každého distributora ZS. Ohledně PSL jsem teď trošku hledal po netu informace, protože Rudolf jej nabízí jako alternativu za 15k pro ty, co u něj měli objednanou jinou pušku, z jejíhož dovozu prý sešlo. Ale nějak čím více o tom čtu, tím více jsem rozhodnut do toho nejít. Přijde mi celkem k ničemu, plis bude problém s případnými ND, zásobníky drahé a špatně sehnatelné a optika, co na to patří nestojí za nic. Chtělo by to lepší. Ve finále asi cokoliv lepšího než jsem PSL ...
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od čimango »

Jj, Zastavy bohužel nebudou z důvodu problému s OBPPK Ministerstva vnitra. Romak za 15 je sice dobrá cena, ale také do něho nepůjdu. M 305 se slušnou montáží sice vyjde na min. 25, nicméně přesnost je o řád lepší.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Pahrb »

Zastavy nebudou hlavne z duvodu, ze jen sem sami Srbove nechteji vozit.

JInak se Rudolf na fejsbucku dusoval, ze PSL sezere vsechno, bez problemu, bez ovlivneni zivotnosti. No nevim.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od štaflík »

Redneck: Ekstry mají 200grs střely, zatímco většina 7.62x54R (hlavně odstřelovačských) se motá kolem 150grs. K tomu jsou hodně našlapané.
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Redneck »

Máš pravdu, pročetl jsem znovu celou debatu, ale je to řešitelné http://www.strelectvi.cz/forum/post398330.html#p398330
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Walt »

Redneck píše:Čekám, kdy budou G3 u ZS k mání. Jako výrobce je uvedena firma POF což jsou pakoši, poskládáno z nepoužitých nd, tak jsem na to zvědavej. O Romaku jsem pročetl vlákno na střelectví, o tom , že by extry byly fuj tam nic není, otázka bude spíš jejich dostupnost. Jinak se mi taky celkem zamlouvá, budu se rozhodovat, až podle toho jaké budou reference na G3. Našel jsem Romak jen u Zlate pušky, mají to i jiní prodejci?

http://www.zelenysport.cz/pusky/vyprode ... jeci-puska
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od jerry.mysak »

Pajik_CZ píše: r. .308Win se dá sehnat i za 12kč nová, nebo přebíjet za 10kč rána.
308W
zápalky 0,8 kč
prach 2 kč
kule HN 11,2 g 3,9 kč

celkem 6,7 kč, pokud koupíš SB střely, ty se nechají koupit za 5 kč, ale mají ocelový plášt´.
ty HN jsou z tvrdého olova, poměděný. V ráži 5,56 stojí za prd, ale 7,62 je v pořádku. Osobně si myslím, že se ty rychlá kulička strhávala v hlavni. Naplacoto nešli, ale hroznej rozptyl ( na 50 m víc než 15 cm)
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Pahrb »

Walt píše:
Redneck píše:Čekám, kdy budou G3 u ZS k mání. Jako výrobce je uvedena firma POF což jsou pakoši, poskládáno z nepoužitých nd, tak jsem na to zvědavej. O Romaku jsem pročetl vlákno na střelectví, o tom , že by extry byly fuj tam nic není, otázka bude spíš jejich dostupnost. Jinak se mi taky celkem zamlouvá, budu se rozhodovat, až podle toho jaké budou reference na G3. Našel jsem Romak jen u Zlate pušky, mají to i jiní prodejci?

http://www.zelenysport.cz/pusky/vyprode ... jeci-puska

Me je ta cena nejaka podezrela, navic tyhle americky mrchy jsou prej nic moc (leckdy skladacky). Ja bych si to nekoupil uz jen proto, ze G3 je pro me suverenne nejhorsi samonabijeci puska, co vznikla. Kdyz to porovnam s FALem tak G3 na me pusobila jako vyrobena v garazi.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od zedik »

cena podezřelá není..jedná se o kusy z výstav,protože kvůli problémům v Německu zřejmě s výstavama končí ..podobná slevička jako u té G3 je třeba i tady http://www.zelenysport.cz/pusky/vyprode ... vaci-puska
Odpovědět