Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od MarkusX »

Prosím názor na nenáročnou, spolehlivou, opakovací broknu na home defense, okolo baráku, apod. Momentálně zvažuji SDM M870 nebo použitou Winchester 1300 defender nebo...
Zastřel bobra, zachráníš strom.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od PaF »

... nebo mossberg maverick. Všechny tři postačí, pokud je to na HD a nebudeš je honit při IPSC.
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Krevel »

Taky bych doporučil Mossberg Maverick v ceně do 10k je to to nejlepší co můžeš sehnat. SDM M870 je asi taky slušná volba, alespoň podle toho co se píše na fórech, bohužel některé kusy trpí na stejné problémy jako remington předloha (nevyhazuje náboje), což se obvykle dát odstranit leštěním komory a dalších dílů. Taky se podle všeho trochu zhoršuje kvalita opracování dílů (která už tak nebyla žádný zázrak) i kvalita plastů, co k tomu standartně jsou, taky jsem si všiml, že tam skoro každýho štvě ten kompenzátor, takže to lidi sundavají a na konci hlavně pak mají odhalený závit. Winchester 1300 je určitě dobrá zbraň, ale bazarový kus je sázka do loterie hlavně kvůli tomu, že se na to nedají sehnat díly. Když jsem brokovnici vybíral já, tak sem se snažil dohledat dostupnost dílů různých výrobců (remington, mossberg, winchester, fabarm, benelli) a winchester vyšel zdaleka nejhůř.
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od jolky palky »

SDM 870 jsem měl svého času dokonce 2 kusy naráz.
Výborná zbraň, vše fungovalo jak má. Převlékl jsem jednu do Magpulu.
Ano, ten ostrý kompenzátor na konci mě štval, ale spíše psychicky než funkčně.
Vím, že to někdo na jiném fóru ten holý závit řešil a nechal si na koncový závit udělat krytku a bylo to ok.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Václaf »

Tu převléknutou mám od Jolkyho já a jsem spokojený. Pak tu mám ještě samonabíjecí Bajkal 153 12/89 a také vše funguje jak má.
Čechy čechům !!!!!
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od M M »

Ak nechces davat prachy naviac za novy Mossberg 500/590, skus pripadne popozerat po bazaroch, byvaju tak po 10-12k. Je to tank, nahradne diely byvaju pravidelne u Brownells skladom, nejake aftermarketove veci zozenies tiez. Mal som dva kusy, akurat pustam 20" kamaratovi - idem si kupovat kratsiu.
Benedict
Příspěvky: 69
Registrován: 20.10.2023 19:20
Pohlaví: muž

Absurdně krátká brokovnice

Příspěvek od Benedict »

Viděli jste film Killing Them Softly (2012)? Dneska jsem si na něj zase vzpomněl a zavyhledával si, jak zbraňová komunita reagovala na tu totálně zkrácenou brokovnici. Na trubce je video, kde ji testují na rozptyl a rychlost broků.

https://www.youtube.com/watch?v=fxSjLllBbQ4

Druhá část s balistickým gelem

https://www.youtube.com/watch?v=wmyxRiv2EbM

TLDW popis testů v gelu (video ale stojí za zkouknutí)

https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... t-shotgun/

Jo, je to zajímavé, ale zbývá mi jeden rest. Mám totiž pocit, že nebyla tolik uříznutá jen pro komediální účely. Matně si vzpomínám, že jsem o něčem podobném četl, že se to reálně používalo, ale s náboji bez broků. Snad k utržení sazí v továrních komínech nebo jako vrhač lan s nějakým nástavcem... Nevzpomenete si někdo?
Odpovědět