Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Saigu bych nepřirovnal k Žigulu, ale tak spíše k Mazdě RX 8 s motorem Wankel. :) Unikátní, zajímavá konstrukce, když se jí uživatel trochu pověnuje, dokáže být pekelně rychlá a relativně spolehlivá. To je ale asi tak všechno. Na každodenní cesty za vyděláváním na chleba, nebo na rodinnou dovolenou do Chorvatska existují lepší volby. :) :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od MarkusX »

Franchi SPAS 12 - máte někdo osobní reálnou zkušenost? Už se nevyrábí, je v našich končinách dostupná? Našel jsem jen pár letitých inzerátů.
https://www.vojsko.net/vyzbroj-pechoty/ ... 88-spas-12
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Mám z toho pár set ran a pár slovy: pryč od toho. Velká, členitá, složitá a těžká kráva, u které nefunguje pořádně ani jeden režim, pump nebo semiauto. Navíc se na to nedá sehnat už žádný díl, kdyby něco.

Osobně bych se vyhnul jakékoliv "multifunkční" brokně s přepínáním režimů. Ani Benelli ( a to je etalon mezi spolehlivými kvalitními brokovnicemi) se model M3 nepovedl tak úplně bezchybně.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od bivoj »

MarkusX píše:Franchi SPAS 12...
Vypadá dobře a drsně. A to je asi jediný z kladů, dále už má pouze a jen negativa, z nichž část už řekl Nicotinick...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Tak zdá se že i Remington pochopil a letos konečně uvedl na trh konkurenceschopnou taktickou/HD samonabíjecí brokovnici v 18,5" model V3 Tactical. Cenofka u prodejců se pohybuje kolem 750 USD, takže by se u nás mohl objevit v relaci jako Mossberg 930 SXP, kolem 25 tis. na pultě.

Rotační závorník, výborně fungující systém VersaPort , to jsem zvědavý co pak zase budu muset prodat . :lol:
V3_Tac_18in_VT.jpg
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Jestli má někdo nezvladatelnou touhu po skutečně kvalitní HD brokovnici, tak Best Patron má skvělou Berettu 1301 Tactical za k.rva dobrou cenu 25 českejch, včetně extendru na magacín. Je to v podstatě jedna ze tří/čtyř současných světových špiček, běžná cena 33 t.
Beretta 1301.jpg
Sice mně sere, že tady píšu jen já, ale co se dá dělat. :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
GaN
Příspěvky: 31
Registrován: 12.12.2013 14:14

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od GaN »

já se těším na Benelli SuperNova 24", ale je vyprodaná, připadá mi skvělá a má dobré reference. Myslím si, že pumpa je ohromně univerzální zbraň.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od RobertK »

Jak sem slyšel jedna se o ten starší model!
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

"Nový model" 1301 Comp Pro je upgrade stávající sportovní verze 1301 Competition podle podnětů závodních střelců, jako rozšíření nabíjecího okna, integrovaná prodloužená trubka zásobníku, modulární stavitelná pažba, jiný tvar tlačítka atd.

Už sportovní verze Competition se od tohohle Tacticalu lišila. Tactical zůstává Tacticalem. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od RobertK »

Minimálně tlačítko mám jiné, to nové je vidět třeba tady http://www.beretta.cz/index.php?id_prod ... er=product
ale když na to koukám tak i beretta používá očividně pro jeden produkt víc fotek tedy obou.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Jo, pardon. Beru zpátky, Italové v tom mají docela dost mrdník, takže se objevily verze 18,5" Tact. nejen s novým tlačítkem, povrchovkou, ale snad i čokama (v USA). 8-) :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od vilik010 »

Mám dotaz.
Beareka doveze S.D.M. 870 za necelých 6000 a to si myslím je fajn cena. Vždycky jsem ale chtěl Trenchgun, ale spokojil bych se i s Norincem, nicméně za 3 roky se mi ho nepovedlo sehnat. Teď jsem našel na kanadském fóru psali, že přivezou do Kanady Norinco 97 za cca 299 kanadských dolarů. Netušíte jestli někdo chystá dovoz i do ČR ? Jinak bych si asi pořídil do S.D.M.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Matěj »

Na to bych se ptal oficiálních dovozců, tady jich asi moc nebude...
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Argonaut »

Ty S.D.M. 870 se dají pod 6 tis. koupit už teď, např. v Kentauru.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

vilik: Je to jak píše Matěj, tady ti to nikdo moc neřekne. Zkus zavolat Řehákům do Třebové, ti sem Nor 1897 taky vozili, nebo do Perun Arms.
Na jednu stranu tu tužbu po Trenchgunu chápu, je to fenomenální brokovnice s aureolou několika prodělaných válečných konfliktů a obrovský kus historie. :)
Ale jestli jenom sháníš levnou broknu, Win 1897 není nejlepší volba, svět už je o 120 let dále.
Z hlediska ergonomie, ovládání i údržby dneska už 1897 moc neobstojí. Dílů to má jak Temelín (zlí jazykové tvrdí, že Trenchgun má číslo 97, protože má přesně tolik dílů, které navíc musí být pečlivě seskládány, aby to vůbec fungovalo :) ) , závěr vyjíždějící proti kloubu palce umí tu ruku pěkně domrdat, zvlášť ve spojení stresu, silnějších nábojů a trochy deště. 8-)
Slam fire je sice efektní pro diváky na Youtube nebo na střelnici, ale je to pro běžnou manipulaci dost nebezpečná fíčura, má na svědomí spoustu zranění a všichni výrobci brokovnic od toho pod tlakem žalob raději už upustili.

Pokud to máš na běžné střílení, potrénování na HD, třeba na nějaký kurz, nebo občas sranda match, je S.D.M. lepší volba.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od vilik010 »

Upřímně řečeno ta Nor 1897 by se mi stejně jen válela v trezoru. Na to je to zbytečné, to S.D.M. 870 vyvenčím stejně také jen občas a asi to nebude tak náročné krmení. Četl jsem, že uchodit tu 97 je někdy úkol pro šamana.
DoomsdaySniper
Příspěvky: 22
Registrován: 18.01.2020 18:27

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od DoomsdaySniper »

Ja si ted koupil SDM M870, Kentaur je ma za super ceny, ale dochazi a uz budou za 8k. Mam jednu z poslednich :)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Hohepa »

banán letí

že se už i ken...r uchyluje ke spamu :head
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od gasoline »

Praktický dotaz... Do jaké míry má S.D.M. 870 stejné díly jako Remington 870? Konkrétně mi jde hlavně o pažbu. Sedla by tam pažba z remingtonu? Slyšel jsem, že někdo zkoušel takhle pořešit pistolovou ručku a namontovat na S.D.M. nešla, protože tam ta ďoura je nějak jinak řešená a nešla našroubovat.
Máte někdo ověřeno v praxi, že tam opravdu na 100% pasuje např. něco od FABu?
https://www.fabdefense.cz/cze/Weapon/remington
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Mám pažbu z Remingtona na SDM. Snad tam byla potřeba jen podložka pod šroub. Nic složitého.
Odpovědět