Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Jaká je nejlepší? Jaké mají jednotlivé typy výhody a nevýhody? Chci si koupit samonabíjecí "pumpu" a nevím jakou ;)
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od cipis »

Další takový ... Nákupku mám už 3/4 roku a furt nic. Díval jsem se samozřejmě po těch nejlevnějších, kolem 12 ty Hatsany, ale tam je prý zase problém se štelováním toho odběru, že se to musí nastavit na každou navážku, že to nepřebije ty nejlevnější brokové náboje atd.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od DeadMan »

Kdybych uvažoval o samonabíjecí brokně tak bych šel jednoznašně do Saigy ikdyž nesplňuje tvůj požadavek na vzhled pumpy.

Hodně se s tím střílí IPSC a je na to hromada udělátek atd.

Je sice pravda že tak jak ji vytáhneš z krabice tak to není úplně ono ale za poměrně nevelké peníze se z toho stane opravdu pekelný stroj :twisted: :mrgreen:

Pokud trváš na vzhledu pumpy tak pak jednoznačně Benelli M3 super 90 ;)
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Rookie81 »

já mám v plánu do budoucna Baikal MP 153, slyšel jsem na ni zatím jen chválu, je v kalibru super magnum, bohužel má krátkou nábojovou schránku - to bych pořešil samodomo nástavcem a pružinou z jiné brokovnice.
1250844514baikalMP153.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=qt1QV3DFUrQ
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od cover72 »

cipis: tak to máš dobrý, mně nákupka na "pumpu" propadla.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od marav »

pro zajímavost brokna v automatu : https://www.youtube.com/watch?feature=p ... OoUVeyaY_8
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Zatím jsem zakoupil pumpu Fort 500T, což je ukrajinská kopie Remingtona (snad???). Byla za dobrou cenu a ve mně se ozval pan šetřikačka :) A protože mi brokna zachutnala, chci koupit A. dobrou kratší pumpu, B. automat.

Saiga se mi také líbí, ale je přeci jen dost humpolácká. Výhodou je samozřejmě možnost výměny zásobníků. Ale pro mě je brokna jen defenzivní zbraň, takže si snad vystačím se čtyřmi, pěti kousky v zásobníků.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od PaF »

Mel jsem samonabijecku Fabarm, byla O.K. Ale pumpa Hatsan byla taky dobra a za min nez 1/3. Ted mam dvojku s vyhazovaky a je to mazlik :lol:

Jinak zkušenost ze zavodu - pumpa je prakticky stejne rychla- při prenosu mezi terci stihne "pumpnout" i kopyto, jako jsem ja. A nebyvaji zadne zavady. Samonabijecky, i ty nejlepší, zavady mivaji, zejm. v zavislosti na strelivu.

Proto je na obranu urcite lepsi pumpa.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od pepa_z_brna »

Fabulous píše:Zatím jsem zakoupil pumpu Fort 500T
Tu jsem videl za 8100 nove kusy v plumlove......dost jsem nad ni premyslel, i když bych radsi saigu a bubnovy zasobnik. Ale preci jen jako cerstve premyslejici rozpadlik navíc pracujici ve zdravotnictvi (rozumej malo penez) budu muset sahnout k levnejsi variante, protože jsem na zacatku vybavovani......tehle se budes zbavovat nebo bude jako záložka??
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Koupil jsem nedavno, tak si ji chvili necham :) Nevypada uplne spatne a vnitrni zpracovani ve me budi celkem duveru.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od štaflík »

Nedávno jsem vybíral pumpu a po projetí asi 1 000 US a JAR fór je moje pořadí levných, pracovních pump:
1.) Mossberg 590A1
2.) Mossberg 590+ Mossberg 500
2.) Remington 870, resp. 8xx
3.) Mossberg Maverick 88

Mossberg 500 je vynikající pumpa. 590 se liší řešením zásobníku. Když USCG dělalo konkurs na novou pumpu (nevím, k čemu je v takovém množství mají?), tak Mossberg upravil 500 tím, že jí vyrobil z lepších materiálů, zejm. s vyšší odolností proti korozí a aby byla odolnější vůči zamrzání a měla odolnější hlaveň. Těžká hlaveň je M590A1. Mossberg 500 řada je jediná pumpa, která splnila testy dle Mil-Spec 3443E. Mossberg řady 5xx je standardní pumpou US Army. Remington je oproti tomu víc vidět ve filmech (product placement funguje), dost ho používají policajti, ale kvalit Mossbergu nedosahuje. Maverick 88 je sociální řada Mossbergů vyráběná v Mexiku.
Na té 590 je trochu specifické, že se krmí zespodu, ale je to jen věc zvyku a mě se s ní střílí moc dobře.
Naposledy upravil(a) štaflík dne 15.08.2013 20:16, celkem upraveno 1 x.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od PaF »

590A1 s krmenim bez nutnosti pretlacovani klapky=jasna volba :D
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od DeadMan »

Tak je sice pravda, že Maverick 88 je low-cost, ale po tom co jsem už s ním odstřílel na něj nedám dopustit :yes

Poměr cena:výkon je víc než příznivý.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od štaflík »

Určitě je OK. Ale představ si ho přesněji vyrobený, bez kousku zinkové slitiny, celkově z o třídu lepších materiálů a silnostěnnou hlavní. Ultimativní PA koště.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Reno »

Můj Maverick 88 spolehlivě slouží už víc jak 12 let. Pravidelně střílí mix laborací 12x70 Trap, 12x70 Buckshot, 12x76 Buckshot a 12x70 nebo 12x76 Slug. Bohužel jsem u tohoto "laciného chrliče olova" nikdy nepovažoval za nutné vést si nějakou evidenci vystřílených nábojů, takže nemám představu, kolik tisíc už jich vlastně vybouchal. Už jsem párkrát pošilhával po nějakém jeho ergonomicky vyspělejším nástupci, jenže on se ne a ne rozpadnout a já se ho dokud spolehlivě funguje zbavovat nehodlám. :) Ano, mohl by být "přesněji vyrobený, bez kousku zinkové slitiny, z celkově o třídu lepších materiálů a se silnostěnnou hlavní"... Akorát tedy nevím proč... ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Tak jsem jako zalozni brokovnicku poridil jeste kratky Fabarm. Tak snad bude slouzit dobre.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Mala vychytavka pro majitele pumpicek - pruzina navlecena na zasobnikovou trubku. Zrychluje prebijeni a cini ho jaksi intuitivnejsim. Moc dobre to funguje. ;)
image.jpg
Uživatelský avatar
me2dik
Příspěvky: 89
Registrován: 17.10.2012 19:43
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od me2dik »

OT: chalani jak ja vam zavidim ze v cechach nieje problem kupit pumpu, u nas na slovaci okrem benelli a predrazeneho winchestra nezozenieme nic
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Jo, brokovnice, ta ma silu! Dnesni trening ;)
image.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od DeadMan »

jj brokovnice je skutečný devastátor :twisted:

já když jdu střílet, tak kašlu na terče a posbírám doma všechny petky, pak je naplním vodou a honím je po placu ;)
Odpovědět