Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od pekoz »

Značková "US" pumpa - třeba tato:
(nemám, foceno na pultě v krámě)
pumpa1.jpg
pumpa2.jpg
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Matěj píše: 23.07.2020 23:48 A já upřímně na vlastní oči viděl zase těch největších low end brokovnic, které uvolnil za "akční" cenu Rudolf rozpadlých několik a některé doslova po pár nábojích. :lol:
Prostě ta produkce se nedá házet do jednoho pytle a to, co se pod pojmem "Turek" myslí v ČR, tak jsou většinou největší odpad, mimo pár zmíněných vyjímek výše. Nicméně, i kdyby vyráběli nejlepší kvalitu za nejmenší peníze, tak si dvakrát rozmyslím, jestli si Turka koupím nebo ne a vlastně nekoupím. Jsem sice zaujatý, ale i když to vezmu z pragmatického hlediska, tak tam prostě u vyšších levelů nevidím přidanou hodnotu, kterou by mi Turek nabídl oproti neturecké konkurenci.
Ale jo, v tom nejsme ve sporu. ZS, tím shitem, co z Turecka dovezl, jim tady zku.vil jméno na dlouhá léta, jestli ne na furt. :)

Faktem ale je, že Turci jsou schopni přijít s velmi zajímavými nápady a třeba zrovna Retay, nebo ATA konstrukčně bezvadně vyřešili u Inertia Driven drobný problém, se kterým si ani Benelli dlouho nevěděla rady, respektive dělala že neexistuje. To se ale týká složitějších a dražších zbraní.

U tak jednoduché věci, jako je broková pumpa je to celkem jedno a i mezi u nás dostupnou tureckou produkcí se dají najít věci normálně srovnatelné s běžnou konkurencí. Jen se to nedá hledat za 4999,- na pultě. :D

A pak je tady to politické hledisko, že jo :lol:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Pez »

vratnikp píše: 26.06.2020 20:54 rozptyl je i není žádnoucí, nevýhody jsou každému jasné. Má zkušenost je ale taková, že lidi si myslí, že pumpou ukážou na východ, zmáčnou a že na východě nezůstane nic pohromadě... realita je jiná. Na kontaktní vzdálenost (1-5m) se musí mířit stejně precizně jako s čímkoliv jiným, ale na rozdíl od kulových záležitostí, je zásah na krátkou vzdálenost (15-25m) loterie a je žádoucí přejít na jednotnou střelu. Osobně mám velkej problém s tím, že nemám kontrolu nad každou kulí co mi leze z laufu, ale odpovědnost za následky ano.

Nenašel jsem řešení, se kterým bych byl spokojenej. všechny 18-20" pumpy co jsem zkoušel (běžně dostupný modely) fungovaly uspokojivě do cca 15m. na 25m se běžně stávalo, že vitálka pašáka byla čistá (při použití 8,4mm 12x70), takže nad 15m přechod na jednotnou.
Tak dnes poprvé na střelnici s loveckou samonabíjecí brokovnicí. Střileno na 25m, se slugy krásný soustřel, s broky 7.62 pokrytá postava. Chce to trochu potrénovat a s broky mířit na střed těla. Teď jsem to měl zbytečně vysoko.
Příště zkusím na 50m ať vím jak to lítá.
IMG_20200921_172451.jpg
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Germanik1 »

Prosím o radu. Jak sestavit montáž na brokovnici Benelli Super Nova, aby se baterka vešla mezi hlaveň a trubicový zásobník. Aby držela ve dvou bodech na obou trubkách a byla co nejvíc vpředu. Průměr baterky je 36 mm.
Sestava s raily není dobrá, vzdaluje to od hlavně.
Díky za radu.
Udělám co musím
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od PaF »

Asi přes izolaci z proužku neoprenu mezi baterkou a hlavní/trubkou americkou páskou :-).
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

No můžeš si vybrat. Buď něco co bude držet, tedy nějakou origo montáž na raily. Ale bude to daleko od hlavně.

Nebo zbastlit něco co bude blízko, ale po pár výstřelech se to uvolní a upadne. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Germanik1 »

Já bych rád, aby to mělo trvalou pozici jako puskohled.
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Germanik1 »

Ptám se, protože v C. I. D. mi říkali, že viděli 8čku na obě trubky se spodni montáží 36 mm. Tak to nechci, to je daleko od hlavně.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Hele asi takhle. Kvalitní montáž zkušeného výrobce nikdy není pevně spojená s hlavní. Většinou je to na spodní trubku, nebo na spoj, který je sešroubovaný na dotek mezi hlavní a trubkou zásobníku a hlaveň to jen jistí v poloze.

Ač se to nezdá, hlaveň vibruje jak bič a zahřívá se. Pro to na 2 bodech, podobně jako kroužky na puškohledu, nebude fungovat a bude se to povolovat. Když to navíc bude pevně kolem hlavně hrozí, že se vibrace budou přenášet na trubku zásobníku a dokurví ji.

Proto bych doporučil pořídit jinou svítilnu a dát ji na něco takového:

https://www.brownells.co.uk/REMINGTON-/ ... -100004032
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Germanik1 »

Kdyby to šlo jinak, neřešil bych takovou lapalii. A to ještě bude problém s teplotama hlavně a svítilny.
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Germanik1 »

Screenshot_20201203_223602_com.android.chrome.jpg
Udělám co musím
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od PaF »

Tak sorry, já myslel, že jde o instalaci klasické ruční baterky...
Pokud je to zbraňovka s weawer lištou, nevidím pro improvizaci důvod. Ten obrázek výš ukazuje dle mého správné řešení. Proč vymýšlet vymyšlené?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Germanik1 »

Kdyby to co chci bylo vymyšlené, neptám se. Ale pomohli jste mi s tím, že to musí být osazené na trubce zásobníku, k hlavni maximálně fix nějakou nekovovou svorkou. Tou by se to trochu dalo štelovat.
Udělám co musím
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Maximus »

Osobně vididim pro HD lepší spise broky 4.5 mm než SG ráže 7.62 a vic. Na sebeobrannou vzdálenost to pokryje postavu utocnika spolehliveji a v souctu enrgii broku i účinněji. Mam pocit, ze to v SR ci SM bylo testovano nekdy ještě devadesatkach. Drobnější broky rychleji ztrácejí energii - maji menší prubojnost (do 15 až 20 metrů je na člověka zcela dostatečná) a menší dostřel - v souhrnu menší riziko "kolatetalních ztrát".
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Calvin
Příspěvky: 21
Registrován: 14.07.2015 10:35

Baikal MP 155- zásobník

Příspěvek od Calvin »

Zdravím rozpadlíky,
nevíte někdo náhodou, kde sehnat prodloužený zásobník na Baikal MP 155? Rád bych si ho pořídil, a když už, tak plnotučný...
Díky za rady!
Clive
Příspěvky: 18
Registrován: 18.03.2014 17:38
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Clive »

http://toparsenal.net/products/category/gun-magazines

v roce 2018 přes ebay posílali v pohodě

jak posílají teď netuším
Calvin
Příspěvky: 21
Registrován: 14.07.2015 10:35

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Calvin »

Díky za tip!
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Stenny »

Kdo máte pumpu jako důležitou součást výzbroje, jaké náhradní díly pro ni máte v rezervě? Přijde mi, že u pušky to řeší každý, ale u brokovnic skoro nikdo. Je pravda, že málokdo taky pumpu ustřílí. :)
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od hrd »

No, pumpu ustřílíš daleko dříve než třeba AK. Tedy pokud s ní fakt střílíš, když dáš 100 ran za rok, tak to asi není potřeba nějak řešit. Praskají táhla. Mě osobně třeba pružina ve spoušťáku.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od pepaf »

U Winchester Defender 1300 jsem od r. 1997 opravoval jednu stranu táhla - jinak OK.
Tím neříkám, že nic nemůže odejít. Do rezervy vytahovač a zápalník + pružinu.
Pár tisíc nábojů hlavní prošlo...ale toto byla stále produkce USA, ne jen koupená obchodní značka a "turek"
Přílohy
Win_Def_2021_2_17.jpg
Odpovědět