AR-15 family

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

Jak moc ti ten savage kope?
Měli jsme v partě borce co měl Savage v 16" a tvrdil nám jak je to nej flinta, a že skoro nekope ... (Oni celkově ty 223 nekopou

No a pak má kámoš mk18 od DD a ta teda kope "o hodně" míň než zmíněný Savage, na to že je to CQB koště.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Josef116
Příspěvky: 13
Registrován: 30.08.2017 23:38
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Josef116 »

Pokud budu uvažovat pouze kopnutí v ose hlavně, tak je to přeplynované a seřiditelný gas block by tomu určitě pomohl. Určitě bych neřekl, že je to top chování při střelbě, spíše standard. Z pohledu spolehlivosti a pokud s tím nikdo nechce střílet IPSC tak bych to neřešil.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

Jasně, tady šlo spíš o to, že to byla 16" s mid gas systémem a kopala víc než CQB koště s hlavní dlouhou 10,3"
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: AR-15 family

Příspěvek od gannicus »

Ahoj, neměl by někdo v okolí Berouna na půjčení klíč k povolení pažby? Potřebuju namontovat magpul asap, klíč mám objednaný už dva měsíce u čongů a někde se to zaseklo.
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Idaho »

gannicus píše: 23.07.2022 9:30 Ahoj, neměl by někdo v okolí Berouna na půjčení klíč k povolení pažby? Potřebuju namontovat magpul asap, klíč mám objednaný už dva měsíce u čongů a někde se to zaseklo.
jsem trochu z ruky .. ( Rožmitál pod Tř... ) ale kdyžtak se ozvi..
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: AR-15 family

Příspěvek od gannicus »

Díky Idaho, je to trochu z ruky no :) . Uvidíme jestli se ještě někdo neozve.
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: AR-15 family

Příspěvek od gannicus »

Vyřešeno, tímto děkuji kolegovi dolmarovi ze sousední vesnice za pomoc :D

Dnes jsem strávil krásné tři hodiny na střelnici. Vystřílel jsem celých 50 ks střeliva GGG a jinak jsem čistil, čistil, áááá čistil. Chlácholím se tím, že lapování určitě, ale zcela URČITĚ má smysl u měkkohlavní, že. Takže příště to bude BCM s tvrdochromem a bez starostí :lol:
Uživatelský avatar
Josef116
Příspěvky: 13
Registrován: 30.08.2017 23:38
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Josef116 »

Haluziak píše: 15.06.2022 8:56 Jasně, tady šlo spíš o to, že to byla 16" s mid gas systémem a kopala víc než CQB koště s hlavní dlouhou 10,3"
V pátek jsem měl šanci si odbouchat něco málo z 10,5ky LDT, abych měl přímé porovnání. Pocitově skákala víc jak ten můj Savage. Je pravda, že tam mám tunu závaží jako sklo, DBAL, nožky a LDTčko mělo jen kolimátor. Každopádně vyzkoušim do budoucna těžší buffer, jak to bude šlapat, originál je carbine tedy 84g (3 OZ). Hodně mě zklamal support od Savage, když jsem se ptal na průměr gas portu a ideální setup pro tlumič. Informace prakticky nula.

Co mě sakra překvapilo, když jsem hned přeskočil na AK74, tak tam bylo chování znatelně lepší. :shock:
Hagen
Příspěvky: 1305
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: AR-15 family

Příspěvek od Hagen »

AK-74 je jako malorážka. Uřvaná malorážka.
Mám AK-74 i AKS-74U, a jsou to mazlíci ;) .
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AR-15 family

Příspěvek od Matěj »

M16-AR15 s 20" hlavní je taky jako malorážka.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: AR-15 family

Příspěvek od Tomáš »

Zdravím,
poohlížím se po svém prvním AR15.
Nejsem kvovíjaký střelec, díky rodině není tolik čas střílet, počítám roční nástřel tak 500ks
Rozpočet jsem uvažoval 25k, ale asi se tam nevejdu a jsem ochoten přihodit do tich cca 28k. (našel jsem toho tauruse v akci s kolimátorem Vortex Crossfire Red Dot právě za 28k)
Délku hlavně bych bral 14,5
Uvažoval jsem o Ruger AR-556 MOE.
Kamarád doporučuje spíše Taurus T4.

Co jsem četl, tak obě jsou asi v pohodě jako "entry/první" Ar-ko.

Vyplatí se kupovat s tímto nástřelem nové nebo spíš brát lehce střílené? Já vím, hloupý dotaz...:)

Díky
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: AR-15 family

Příspěvek od jolky palky »

Ahoj,
osobně bych šel do Ruger, ale ten nemá 14,5 palce.
S tímto ročním nástřelem je asi úplně jedno do čeho půjdeš.
Hlavně ať to dělá radost.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: AR-15 family

Příspěvek od PaF »

2 Tomáš
Já bych se vůbec nebál lehce jeté zbraně. Spousta lidí je na tom jako ty a nastřílí pendrek. Sám jsem prodával AR od SW s cca1000 ranami a na flintě to nebylo vůbec poznat. Ušetříš cca 20-25% a budeš mít na lepší sklo. Pokud bys chtěl velmi málo jetý kolimátor Holosun (pro začátek v pohodě stačí), ozvi se. Prohrabu krabice :-), někde tam zahálí po prodeji AKM 74.
Uživatelský avatar
Josef116
Příspěvky: 13
Registrován: 30.08.2017 23:38
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Josef116 »

Mrkni ještě na IWI Zion. V zahraničí chválená flinta, u nás se ještě moc nerozkoukala.
jeniceek
Příspěvky: 40
Registrován: 02.01.2015 19:55
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od jeniceek »

Já Ziona mám v 16" a jsem celkem spokojený. Zpracování je ok, spoušť byla celkem tvrdá, takže jsem ji vyměnil za Geiselle G2S. Jediný problém byl, že když jsem chtěl vyhodit nevystřelený náboj z komory (hlavně SB training 69 grs), tak to chtělo dost síly, po 500 ranách už to ale je v pořádku.
Co se týče přesnosti na 100 metrů, jako člověka zvyklého z malorážky mě překvapilo, že to je nic moc, pomohlo tomu lepší střelivo - mojí docela chutnají PPU Match 75 grs a hlavně trénink.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: AR-15 family

Příspěvek od Tomáš »

Ten Zion také nevypadá špatně, ale tomu zas tolik nerozumím :angel
Je ze všech těch 3 zatím nejdražší, ale kdyby se někdo objevil hezká lehce jetá, tak proč ne.

Teď jen musím dopřemluvit své škludlící já a pro něco se definitvně rozhodnout :mrgreen:
Krevel
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: AR-15 family

Příspěvek od Krevel »

Rad bych zdejší odborníky poprosil o radu ohledně výběru své první AR15. Abych uvedl do situace, tak rozhodně nejsem sportovní střelec a nehodlám s tím ani začínat (snad kromě hodnocených střeleb kvůli kurzům MV-XXX), od pušky potřebuji hlavně spolehlivost. Taky nejsem žádný ladič, nebaví mě to a chci mít hotovou pušku už při koupi. Délku hlavně asi 16" max 18", chci to mít na dynamickou střelbu do 200m (na větší vzdálenosti mám jiné nářadí). Rozpočet bych viděl kolem 50k, ale jestli se najde něco hodně zajímavého, tak si ještě něco došetřím. Předem díky za rady.
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

Krevel jen dotaz jako laik, proč na střelbu do 200m chceš 16-18" hlaveň?
Jinak dle mého pokud nechceš ladit tak se ochuzuješ o zázrak AR15 což je skutečnost, že je to lego pro dospělé.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Krevel
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: AR-15 family

Příspěvek od Krevel »

K hlavni 16" jsem došel, protože ve 14,5 je výrazně omezenější výběr a cokoliv kratšího dělá pro mě nepřiměřený hluk (zkusil sem si 12 i 10")... ladění je pro mě ok když se jedná o stavitelný chod spouště, ale ne když mám laborovat jaký typ dílu funguje s čím... jak píšu tak pro mě je důležitá spolehlivost, takže předpokládám, že jak to koupim, tak to bude fungovat
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: AR-15 family

Příspěvek od jolky palky »

Šel bych do Ruger MPR2. Mám ji a za mě super. Zbylých 20tis narvi do optiky a drobností okolo....Pokud 18 palec tak ADC M5 PLUS GEN 2 18". Z téhle mám v plánu postavit něco jako lowcost SPR.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Odpovědět