AR-15 family

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: AR-15 family

Příspěvek od FMJ »

A jak je na to HK se servisem oproti V-AR? Dostupnost náhradních dílů, cena, přístup? Jen se ptám.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AR-15 family

Příspěvek od Matěj »

U HK jsem zatím neřešil, protože funguje z krabice bezproblémově. V-AR jsem měl na opravě chvíli po koupi (nespolehlivě vyhazovala, po opravě zdarma, už OK).
Každopádně,kdyby čistě teoreticky pan Vosátka zkrachoval nebo se cokoliv.stalo,.tak jsi bez servisu, ND. U HK to snad tak nehrozí.
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 467
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: AR-15 family

Příspěvek od alpi76 »

bivoj píše: 01.04.2020 17:49 H&K MR226/556 deklasují IMHO ještě dvě malé drobnosti, které krom té váhy zapříčinily, že není doma - jedna je jejich vlastní proprietální úchytový HKey systém. Sice vypadá hodně podobně jako Keymod, ale není to Keymod, má mírně jiné rozměry a Keymod příslušenství tam nechytíte.

A ač nejsem z těch, kdo by měl hluboko do kapsy a nechtěl občas pustit chlup, podívejte se na ceny Hkey příslušenství... :shock:

No a druhá je naprosto nestandardní závit na ústí hlavně, takže zapomeňte na tu obrovskou nabídku všech úsťových zařízení na klasický AR15 závit 1/2×28... :(
Ano, Hkey příslušenství je drahé. Na druhou stranu, kolik toho běžný střelec potřebuje? Já jsem pořídil pouze jeden rail, na kterém mám upevněnou svítilnu. Nic dalšího nepotřebuji. Na popruh mám adaptér od Magpulu připevněný na horním railu.

Ano, nemohu si pořídit nic z té obrovské nabídky úsťových zařzení, protože MR má závit M15x1. Ale když budu chtít jiný flashhider, mohu koupit Surefire a to samé i v případě kompenzátoru. Surefire Warcomp se vyrábí i se závitem M15x1.
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 467
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: AR-15 family

Příspěvek od alpi76 »

FMJ píše: 01.04.2020 21:00 A jak je na to HK se servisem oproti V-AR? Dostupnost náhradních dílů, cena, přístup? Jen se ptám.
Předpokládám, že servis funguje jako u jiných výrobců, já ho zatím nepotřeboval. ND se dají sehnat např. na Zib Militaria.

No a v PA bude jedno, jestli je to HK nebo VAR... ;)
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: AR-15 family

Příspěvek od FMJ »

Takže HK má doživotní záruku na vše kromě opotřebení hlavně? No to je skvělé :yes
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 467
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: AR-15 family

Příspěvek od alpi76 »

Já jsem někde napsal, že má HK doživotní záruku?
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: AR-15 family

Příspěvek od Maximus »

Já měl za to, že poslední Colt "naší verze" šel na Moravu a já byl jen inspirací, jako Štaflík pro mne :beer (chtělo by to i ikonu "pohárek vína") - poslední neležel u Dave, ale u "konkurence". Kosa je moje srdeční záležitost a nikdy ji z domu nedám, ale LE 6920 je po otestování "Main Battle Rifle" :yes
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

Ale majitelé hříbat musejí taky uznat,že u flinty od Colta jde taky značná část ceny na vrub značce a není to až taková hitparáda :lol:
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: AR-15 family

Příspěvek od pepaf »

Možná joo, možná ne...vybalil jsem z krabice a střílím. A pak jinou pažbu STR a ručku + přidaný Aimpoint. Střílí a střílí...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: AR-15 family

Příspěvek od Maximus »

To Štaflík: Já mluvím "holátku", které bylo použito jako základ pro stavbu zbraně na míru. Já už jsem taky přešel na "kapotáž" od Fab Defence a teď čekám ještě na předpažbí. Původně jsem měl nachystané hliníkové a nakonec testnu toto:
https://zahal.org/product/fab-defense-a ... rd-system/
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AR-15 family

Příspěvek od hrd »

Když by bylo plastové, tak bych já vzal rovnou s raily a ne MLOK, přijde mi to robustnější a na váze se to neprojeví, třeba IMI (https://www.imidefense.cz/product-1564- ... cerny.html).
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: AR-15 family

Příspěvek od Maximus »

Ten Fab Defence samozřejmě má tepelný štít. Jinak by ten borec to AK (stejná řada i pro AR) tak v pohodě nedržel ;)
https://www.youtube.com/watch?v=nkaCvOWkIzY

Osobně mi právě vyhovuje systém M-LOCK, že člověka neřežou do ruky zbytečné raily, které v podstatě nepotřebuji. Ne vždy budu mít v kritické situaci na rukou taktické rukavice a kdo v chladu držel delší dobu hliníkové předpažbí bez rukavic, tak to rozhodně nebylo ku prospěchu střeleckého výsledku. Jediné, co půjde na předpažbí je krátký rail na levou stranu pro montáž držáku taktické svítilny a dolů asi redukce na připojení standardního bipodu. EOTech mám na railu na upperu. Nic víc nepotřebuji.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

Maximusi "… Nic víc nepotřebuji." = Hereze
Arko musí být ověšené :D Já například pokukuju po nějakém ATIPAL/DBAL jestli se nějaký obchod nesplete v desetinný čárce.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: AR-15 family

Příspěvek od Maximus »

Co se týká ARka, tak mi vyhovuje, že je to celkem přesná (nastřílím s ním znatelně lépe než z vytuněné kosy) a lehká zbraň, která je ze solidní výroby přijatelně spolehlivá. Navíc využívá střelivo, které má zajímavý poměr hmotnost/výkon - zbraň a střelivo je jen součástí komplexu výbavy rozpadlíka pro případ SHTF.

Když si sečteme hmotnost dlouhé a krátké zbraně, zásobníků, střeliva, pouzder, nosiče plátů/taktické vesty, vody, jídla, lékárničky ..., tak hmotnost vybavení roste k číslům, které už ne až tak trénovaného člověka začínají omezovat z hlediska pohyblivosti a akceschopnosti. Sice ověšené zbraně i jejich ještě ověšenější majitelé vypadají krutopřísně, ale pro rozpadlíka by měla být prioritou funkčnost a efektivita.

Jinak nejkrutopřísnější zbraň ve vesmíru je určitě tato: :twisted:
5 element.jpg
5 element.jpg (7.22 KiB) Zobrazeno 5034 x
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

Maxime máš tak milion bodů plus za pana Zorga a ZF-1.

Jak říkám, mě by se líbil ještě ATIPAL/DBAL, jinak mám na Norkovi jen shortdot a ručku.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AR-15 family

Příspěvek od hrd »

Budu asi za exota, ale mlok s tou maličkou ploškou, na které to visí, nějak nemá mou důvěru (ano, vím, to bylo testované atd.). Ještě možná hliník na hliník, ale u plastů, ee. To už mi přijde důvěryhodnější nějaký spoj šroubky.

K tomu řezání railů bez rukavic, záleží, kdo to vyrobil. Třeba Bren 1 nebo předpažbí AR od Perun Arms bych bez rukavic nechtěl dát, ale pak jsem koupil MI a je to úplně v pohodě (na AR, kdyby to byla třeba brokovnice, tak možná ne).

Roky jsem měl originální plastové předpažbí bez railů. Ale pak jsem chtěl jenom přidat baterku. Pak jenom laser. Jenom přehodit baterku na druhou stranu a vypínač na kabel. Jenom ručku, aby se to lépe ovládalo. A po asi 6 (bez přehánění) různých experimentech jsem skončil u klasického railového předpažbí. Až na ručku to ale mám QD, abych nemusel na zbrani v daný moment tahat víc než je nutné.

Stafliku - tip na krátký rail - https://www.gggaz.com/the-dually-dual-r ... mount.html
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

hrd píše: 08.04.2020 22:19 Když by bylo plastové, tak bych já vzal rovnou s raily a ne MLOK, přijde mi to robustnější a na váze se to neprojeví, třeba IMI (https://www.imidefense.cz/product-1564- ... cerny.html).
S tímto quad railem mám zkušenost,ne v polymeru,ale v hliníku. Je to opravdu dobrý a kvalitní quad rail,dobře se nasazuje i sundává,všechny hranky jsou hezky sražené a vůbec nic se tam ani v sebemenším nezadrhne nebo nezařeže. Montážní rozhraní,které se nasazuje na barrel nut má dokonce vlisované nerezové čepy,které brání pootočení,není to čistě hliníkové,což by se časem vymačkalo nebo nedejbože na nějaký červy jako ty číny. Povrchovka je opravdu hodně kvalitní tvrdoelox a neodře se to ani za prase.
Má to montážní otvory na QD poutka ze všech stran mimo vrch a to vepředu i vzadu a pasují do toho i levná čínská poutka a drží jak čert

Nicméně doporučil bych to jen člověku,který ty raily opravdu nějak využije na příslušo,protože na machrovinu a běžné žvejkání je to prostě široké jako prase a osobně mám mnohem radši pevný úchop kolem dokola na tenkém ultra-slim předpažbí s nízkoprofilovými grip pásky než tento "kmen menšího stromu" :lol: s akuvrtačka předním gripem by to asi byla jiná,ale to by mi zase furt zavazelo
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AR-15 family

Příspěvek od bivoj »

hrd píše: 09.04.2020 9:32 Budu asi za exota, ale mlok s tou maličkou ploškou, na které to visí, nějak nemá mou důvěru...
Mlok vydrží více, než se zdá. Rozhodně více jak třeba Keymod. Viz moc dobře a profesionálně udělané testy Naval Special Warfare Center:
Mlok_vs_keymod_testing.pdf
(2.55 MiB) Staženo 147 x
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Tak já arku dopřeju maximálně extender/riser, sklo , řemen a nátěr podle sezóny. Vzhledem k výkonu náboje je 400m už hodně za hranou - asi aní nemá cenu vylejzat z battle zero 300m.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

Kolegové ladiči dotaz:
Když jsem měl na Norkovi pevný gasblock tak jsem koupil H2 buffer abych trochu flintu zklidnil. Ale jelikož mi teď bylo poraděno (forum zbranekvalitne kde je tento dotaz vznesen taky) abych tam hodil stavitelný gasblock vyvstala dilema, jestli je H2 buffer ještě vhodný, když budu moct zredukovat množství plynu působícího na závěr. Resp jestli nebude lepší naopak použití lehčího bufferu aby se do pohybu nedostávala taková váha.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět