Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nightmare »

M M:
B92? Jako fakt? Jeden z důvodů, kvůli kterýmu šla pryč byla tragická spoušť - chování při DA promáčknutí (těžký a dlouhý - to bylo ran, než jsem to neurval - aspoň ne moc) a SA, kdy se to propadlo strašně daleko a pak teprve to zabralo. Prostě ta spoušť byla děsná... Navíc hliníkový rám, vakl mezi závěrem a rámem (ale ne hlavní a závěrem) no a ta kyvná závora... No byl jsem hvězda, když jsem jí tam dal hned, ostatní to měli jak ježka v kleci. A viděl jsem prasklý křidýlko u tý závory... Nicméně proti gustu....
jjjhe
Příspěvky: 25
Registrován: 07.04.2015 22:06
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od jjjhe »

Mám Berettu 92FS 20 let. DA je fakt dlouhý, ale dá se zvyknout, v SA je spoušť na služební pistoli skvělá. S rumpálem jako Glock a podobné se to nedá porovnat. Malý vakl mezi rámem a závěrem to má, znovu, je to služební pistole, nikoliv vyladěný sport speciál bez vůlí. Se závorou nemám žádný problém, na pistoli je všechno původní a všechno šlape. Na nošení moc vhodná není, je široká. Podle mě rozhodně lepší volba než obyč CZ75.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Je zajímavé, jak si každá zbraň najde svého obdivovatele. Pro mne je B92 synonymem tragické bouchačky a známkou toho, že zařazení do služby US Army neznamená kromě obratnosti obchodního oddělení značky vůbec nic.
Ve svém okolí mám 3 případy závad (včetně prasklého závěru), jejichž odstranění přes oficiálního dovozce trvalo dle sdělení majitelů více než rok.

Pro začátečníka, který chce celoocel, asi není jiné rozumné volby než CZ 75, už kvůli dílům. Nastřílet se s ní dá pěkně, pořídit slušný kus je otázka cca 10-12 tis. Kč. Má-li to být miláček, jde zvolit některou z tuningových, i ty jde pořídit za rozumnou cenu. A navíc se dají bez velké ztráty i prodat.

Stejně ale vede cesta jen přes osobní vyzkoušení maxima značek a modelů. Nejdůležitější je, co řeknou ruce. Všechno ostatní by mělo být sekundární. Když sedne, je to ta pravá. Pro mne to třeba byl Sig 210, což bylo hodně drahé zjištění... Ale na terčovku už nevidím, a tak šla po letech dál... Dodnes mne to trochu mrzí, ale měl jsem obavu, aby u mne nerezla.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Pfff ... to bude na dlhsie :D ... takze - B92 - tak je to pre mna holt srdcovka, ... prvy kus som mal v ruke kratko po revolucii, odvtedy ju chcem :) . Potom som 20 rokov nestrielal, a nasledne mal v rukach uz nove FSko na predvadzacke, vtedy som z nej vypraskal asi 100 nabojov, mne uplne perfektne sedi do ruky. Rovnako ako aj dvojrada "mala" B84 - to je tiez krasa a potencialny prirastok. Este pokukujem po klonoch - Vektor Z88 alebo SP1.

Ine celokovy - 1911 ma zatial obchadza (ked .45 ACP - tak v revolveri :twisted:) , mal som pekny Ruger P89, posunul som ho kamosovi prave preto ze som s nim velmi rad strielal a bolo mi jasne ze ja ho proste utaham - na rozdiel od terajsieho majitela co si ho obcas vytiahne. Jericho by sa mi pacilo tiez. No a na tu 92ku sa diely predsa len zohnat ako tak daju. Ostatne veci - bud to vidim na problem s dielmi, alebo financne mimo toho co som ochotny dat, alebo oboje. CZ7(8)5 - ok, je to legenda, zase az tak ma to nenadchlo. Shadow - zvazoval som, zatial ale nie, dam prednost inemu.

Nepopieram nedostatky u Beretty, spust poznam, mal som zase v ruke jedno stare Sko co nedavno doviezli ... nechcem to ani na IPSC, ani na nosenie - proste chcem jednu velku tazku kovovu vec na strelnicu, pretoze mam velke ruky. Revolvermi a aj nejakymi plastovymi krompacmi som asi uz saturovany dost :mrgreen:.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od hrd »

1911 mě také napadla, ale chci 9x19. Vzhledem k tomu, že za to zase nechci utratit nesmysl, tak bych asi volil Čínskou (kdysi jsem měl takovou v 45 ACP a byla OK). Výhoda je, že by se na to daly shánět díly, sice z USA, ale daly.
Když koupím v ZS TT-33 v 9x19, tak asi těžko seženu ze Srbska nějaké díly.
Mít SIG 22x rám z oceli, tak mám vybráno.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Nějak mě míjí potenciál 1911 v 9x19. Myslím, že v této ráži jsou lepší, modernější volby.
P226-9 s ocelovým rámem samozřejmě existuje. Ale i se slitinovým rámem je to neskutečný držák (měl jsem před přechodem na Glocky SIGů víc, ale jen německou výrobu, včetně jednoho v celonerezu). Tchán má aktuálně čínskou NC226 a taky dobrý, nastřílet se s tím dá, zdá se, že funguje, ale on tomu moc poukořit nikdy nedal.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nightmare »

PaF, M M i ostatní: Ano, pokud je to srdcovka, není co řešit. Mám menší ruce, takže B92 i kvůli tomu nikdy víc.
BTW, ne nadarmo, když jí SEALs dostali do výzbroje, tak jejich +P laborace ty závěry likvidovaly spolehlivě - ne nadarmo se tenkrát říkalo, že kdo nedostal prasklým beretím závěrem, není správný SEAL :))). Všichni měli tenkrát SIGy. Zdroj po mně nechtějte, je to dávno :)) A pokud tomu někdo nevěří, tak ať to nečte :)))
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

To Hrd: Alfa Iron Combat/Defender? Funglovka za 14K, zkušenosti po netu veskrze pozitivní...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Nightmare píše: 28.03.2021 12:38 PaF, M M i ostatní: Ano, pokud je to srdcovka, není co řešit. Mám menší ruce, takže B92 i kvůli tomu nikdy víc.
BTW, ne nadarmo, když jí SEALs dostali do výzbroje, tak jejich +P laborace ty závěry likvidovaly spolehlivě - ne nadarmo se tenkrát říkalo, že kdo nedostal prasklým beretím závěrem, není správný SEAL :))). Všichni měli tenkrát SIGy. Zdroj po mně nechtějte, je to dávno :)) A pokud tomu někdo nevěří, tak ať to nečte :)))
Kdysi mě to zajímalo, tak jsem o těch nehodách něco hledal a prý těch nehod bylo v rámci celých US OS, které měly zavedeny Beretty, po 10 případů (přesně už nevím), pak došlo ke konstrukční úpravě a nehody se neopakovaly. Způsobeno to bylo + P+ střelivem. To, že speciální jednotky používaly něco jiného, nehraje roli, ty mají větší volnost výběru a jiné požadavky. U nás to taky specky nepoužívají to, co zbytek armády.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

Sig 22x se slitinovym rámem je nezničitelný, pokud se mění pružiny. To samé jako Heckler P30(ano, vím že není slitinový), který chce každých 15-20k novou vratnou pružinu. Naštěstí stojí 200 Kč.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Alstratt »

Celkove s Berettama bylo ze zacatku problemu ale jinak byly celkem oblibene. Kolik tech problemu mela v nasi praci uz nevim z doslechu. To taky byva ze nove zavedene zbrane mivaji problemy a postupne se to vyladi. 1911 celkem tez dobra ale postupne me preslo pouzivat .45. Na sluzebni P226 nemohu rici kriveho slova, skvela to pistol. V dnesni dobe uz ale prekonana, je to zbytecne vahove tezka zbran kdyz uz existuji lehci. V praci odvedl P226 velky kus prace bez problemu, jinak zalibil se mi natolik ze v te dobe se nedalo odolat neporidit si ho i v civilu. Dnes ho uz nemam v civilni verzi, ale dodnes na nej vzpominam jako na supr zbran. Od te doby se tak nejak drzim hlavne Sigu. Tak je to i v dnesni dobe mi prijde ze znacky delaji sice fajn zbrane, taky mam zbrane nove generace. V civilu mam tedy lepsi zbrane s prislusenstvim. V praci je fajn ze mame na vyber mezi zbranemi, jelikoz je to plneni spec. ukolu tak je dobre vyhovet operatorum aby splnily lepe svou praci a neremcat do toho co musi nosit. Ale samozrejme taky to ma urcita omezeni. Ale chce si to bohuzel u novych zbrani nekdy pockat nez se vyladi kdyz vyjde neco noveho.
Naposledy upravil(a) Alstratt dne 28.03.2021 15:47, celkem upraveno 1 x.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

Sig 22x se slitinovym rámem je nezničitelný, pokud se mění pružiny. A jednou za dlouho se mění i buffer na vodící tyčce. Vůbec bych se ho nebál. To samé jako Heckler P30(ano, vím že není slitinový), který chce každých 15-20k novou vratnou pružinu. Naštěstí stojí 200 Kč.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nightmare »

Matěj: díky, to jsou takové ty informace, co x let leží v hlavě a vlastně už jsou mimo :)))
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

Omlouvám se, odeslal se mi rozdělaný příspěvek.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nightmare »

Matěj: Pravda, ty Berety se pak tuším jmenovaly Brigadier a měly cca ve třetině takový "kopeček" - ten závěr byl zvýšený...

Edit: ukradený obrázek - příloha

Edit Edit: Až teď jsem si všimnul, že to není FS a byť je to jedno, tak pro jistotu :), nemá vypouštěcí páku
Přílohy
bb.png
bb.png (270.14 KiB) Zobrazeno 2701 x
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

Svého času mě lákala tahle holka:
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/48 ... on-duoton/
Óðinn á yðr alla
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Tak ono aj tie Ska co su aktualne k dispozicii su v perfektnom stave (a v podstate za 50% ceny novej FS) - videl som tri rozne kusy. Z bazarovych je pekny este tento klon:
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/49 ... 9mm-luger/,
Pripadne novy v podstate 1:1 nelicencovany klon:
http://www.rehak-lov.com/m5-kratke-zbra ... -mm-luger/

Este by som potreboval zobrat do ruk M9A3, definitivne to rozseknem ked sa otvoria okresy - bud to Jericho, alebo toto, alebo ... oboje? Zijeme len raz. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

Žijete jen jednou a případná ztráta z prodeje kousku, co vám nesedl , bude minimální...😀
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nightmare »

M M: ty Vectory budou imho o něco lepší... Kdysi mi někdo říkal, že jsou, ale imho bude problém s náhradními díly...
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Z88 co mam nastudovane by mala byt v postate 1:1 kopia (aj sa koli tomu sudili s Berettou, potom pred vyrobou SP1 uzavreli dohodu) - takze casti su kompatibilne. SP1 - minimalne uzamykaci blok, pruziny a ine zakladne veci pasuju.

EDIT: https://www.youtube.com/watch?v=YlyloBewF8E nejake video k Vektorom.
Odpovědět