Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nightmare »

Za sebe HK VP9 > 12ks Lapua Cepp. Postupně jsem prošel od tahání 3x15 přes pouhých 5 v G17 :-D a následná koupě revolveru Taurus 85 UL přes .45 1911 a SIG 225 "jen" s osmi až zase zpět ke 12. To buď bude stačit, nebo nebudu stačit ani já. :beer
hartova
Příspěvky: 1
Registrován: 28.01.2016 20:19
Pohlaví: žena

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od hartova »

Zdravím, je tu někdo (ideálně v Praze) se Steyrem L-A1 nebo M-A1 v 9L a byl by ochotný nechat mě prásknout? Střelnice a kafe samozřejmě na mě ;) . Kdyžtak SZ, díky.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skafloc »

Steyr L A1 je k dispozici, s lokalitou to bude horší.
Máš SZ.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Kubak »

Je tu někdo, kdo má zkušenosti s Glockem 19 i s Grand Power K100/P1/P11? :)
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od des »

Ano
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

Je jich tu několik ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Kubak »

Skvělé, to jsem vůbec nečekal! :) Odhodlal by se někdo do přímého porovnání těchto dvou zbraní? Pokud by si měl vybrat nyní po nějaké době, tak do čeho byste šli? Rád bych se dozvěděl i Vaše osobní zkušenosti - ohledně servisu, náhradních dílů, chování zbraně při střelbě...

Vybírám si svou "první devítku" a již jsem svůj výběr omezil na 2 zbraně - GP P1 nebo Glock 19. Z G19 jsem již střílel, ale bohužel jsem GP nesehnal k vyzkoušení - avšak stále sháním kontakty z okolí, předváděčky apod. Pistoli bych měl v současné době hlavně na střelnici, časem bych se chtěl přesunout i do "akčnější střelby" typu LOS apod., s tím, že jakmile bych psychicky "dozrál" na nošení zbraně pro sebeobranu, tak by mohla splnit i tohle.

U GP mě neskutečně vytáčí neschonost dovozce zbraní do ČR zajistit nějakou pěknou předváděčku zbraní, nebo výhodný nákup zbraní střelnicím apod. V tomhle je snad zlaté MpiCZ :chuckle

Děkuji za každou radu
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
orwell_farm
Příspěvky: 32
Registrován: 16.09.2014 9:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od orwell_farm »

gp K 100 mám. koupil jsem si ji protože se mi líbí. možnost si ji vyzkusit na severní moravě tedy je.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od dracekvo »

Rád bych se vrátil k tomu jednořadému zásobníku. Proč dvouřadý nosit méně a jednořadý klidně na plno?
U siga P220 nosím v komoře a 6 v šufleti a jedno šufle rezrvní (v něm taky 6). Šuflata jsou na 7 nábojů. U této zbraně mě nějak neznepokojuje mít pořád jeden připravenej.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

Kubak: Ani s jednou chybu neuděláš, skutečně je to o vyzkoušení a "sednutí" do ruky. Z těch dvou bych ti doporučil Springfield XDM 3,8". ;) :D Nejlepší poměr cena/výkon/zpracování/ergonomie/spolehlivost.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

u Steyr L A1 me vadi jedna vec, hledi je moc vzadu , proste za osou ruky...
sice to prodluzuje zamernou ale je tady jedem problem.. a to rychle mireni.
kdyz je hledi v ose ruky, myslena svisla osa tak se nehejba kdyz otocis zapestim, hledas jen musku .. pokud je moc vzadu tak hledas jak hledi tak musku. je to proste pomale hodne zalezi jak ses na pistoli zvyklej,
to same plati tak trosku o Glocku ale tam je zas problem sklon rukojeti, je moc polozena. Musis ruku vic polozit abys miridla dostal do primky, jinak strilis do stropu...
je to samozrejme trosku o zvyku ale samozrejme je nejlepsi to ze kdyz prirozene nekam zamiris a bez ohledu na nejaka miridla to tam plus minus leti :D
viktor
uplna tragedie je napr tohle : TMP-6 pokud z toho strilis jednou rukou,, nic moc pohotoveho, takove kropidlo ..
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od JohnyD »

nevlastni tu nekdo TT 45 Strakonice? Pokud ano, jste spokojeni?
je spolehliva?


fakta:
Luvo Arms
45ACP
vychazi to koncepcne s CZ75,
plastovy ram od tangfolio
dvourady zasobnik, s jedn vyustenim, 10ran
byla na to pozitivni recenze ve zbranich a nabojich
jeste jde sehnat za 8700,-
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... 0&start=20

Edit: u posledních verzí je vodítko vratné pružiny broušené
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od JohnyD »

thx..uz si to ctu ..
myslim ze si ji koupim , mel jsem nornika1911 a tak nejak si dnes myslim ze byla chyba dat ho pryc
45ACP chci.. jen modernejsi, zbran (TT) jako takovou jsem v ruce mel, ergonomie mi sedla.

edit2: predevsim ..krome patriotismu, ceny a tak vubec, docenuju ze ma kohout ..
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od opavak »

...za celé roky střílení se mi nestalo abych měl (u kvalitní zbraně) problém s plně naplněným zásobníkem...podle mě je zbytečné snižovat kapacitu pistolového zásobníku = pokud zbraň nefunguje s plně naplněným zásobníkem (+1 v komoře) tak je něco špatně na té zbrani = na takovou zbraň se ale nemohu spolehnout a koupím si Glocka :lol: ...ale většinou je to rukama = špatný úchop zbraně, začátečnické chyby při manipulaci se závěrem, neznalost funkce vratné pružiny ...atp. (20-ti leté zkušenosti bojaře ;) ...
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Argonaut »

K porovnání K100 vs Glock 19/17, střílel jsem obojí a z mého pohledu je to o tom, co se lépe drží. Mě se K100 zkrátka špatně drží. Zkoušel jsem ji několikrát (je v rodině), ale pro mě není. Takže jít a vyzkoušet.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od proforma »

Ahojte,

pridavam maly prehled. Urceni - vyber zbrane 9 mm Luger pro caste noseni, tj. duraz na co nejnizsi hmotnost. Porovnani hmotnosti, kapacity a ceny, cili podklad pro volbu optimalni moznosti uzitnost/cena. Ostatni kriteria si samozrejme musi kazdy promyslet zvlast. Pro prvotni orientaci snad dobre, na webu se v te prehrsli clovek na zacatku orientuje dost zdlouhave :-) Pomocnym kriteriem byla cena do +-20 tis. Kc, takze tam nejsou ruzne speciality, byt nekdy moooc pekne :-)
Přílohy
zbrane-9mmLuger – kopie.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Sasa
Příspěvky: 6
Registrován: 11.04.2016 14:21

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Sasa »

Dobrý den,

kontrolováno na více vahách a Glock 19 Gen 4 je trochu těžší než oficiální údaje (ty zřejmě kopírují Gen 3)

Glock 19 gen 4
prázdná hmotnost bez zás. 603g s prázdným zásobníkem 671g , kap 15 cena 17126Kč v Motole
s nasazenými střenkami pro větší ruku (pak je velikost pažby jako Gen 3) je to ještě o 6g navíc
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

No vzhledem k tomu, že váhový rozdíl plného zásobníku s náboji s dejme tomu 100 gr a 147 gr střelami je cca 50 gramů, je rozdíl mezi hmotnostmi verzí +- 6 gr asi celkem zanedbatelný. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Bill Masen »

Nemotáš dohromady dvě fyzikální jednotky? střela 7,5 g (gramů) má 115 gr (graimů), 9 g má 140 gr. Rozdíl u plnýho zásobníku G19 je 22,5 gramů. https://cs.wikipedia.org/wiki/Grain
Odpovědět