Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Vytahovače u Steyrů blbly v tom prvním modelu. Ty aktuální (A1?) už šlapou. Ergonomie pro mě super, ale ačkoliv je spoušť lepší, než Gločí základ, lze Glocka za pár stovek a pár minut práce posunout nad Steyra. Za mně divná, ale celkem dobrá pistole, i ty zvláštní mířidla nevnímám jako handicap.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Terminated Account »

Na základě mých zkušeností mi ty videa připadají skoro jako nahraná. Vystřílel jsem zatím do 1000 ran. Různé SaB, Limity, přebíjenky. Fabikovi UNRA. Mířenku i rychlopalbu. Počet zádržek = 0

Než jsem si zvykl na vysoký úchop, tak mi závěr nezůstával vzadu, páč jsem si palce skládal až nad záchyt závěru.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cover72 »

Ta mířidla na M9A1 jsou skvělá a kdyby se vyráběla jako náhradní pro můj Grand Power, okamžitě bych do nich šel.

Jinak gratuluji Maximovi, ta pistolka si získala i mé srdce, z přesnější jsem nikdy nestřílel, jak už jsem psal. Jenom -- podobně, jako to měl Grand Power -- bude muset uplynout ještě hodně vody, než se úplně zbaví reputace nespolehlivé/mlsné zbraně. Tak to prostě u zbraní chodí -- reputace nespolehlivosti se rychle a snadno získá a dlouho a obtížně ztrácí.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Reno »

cover72 píše:...Jinak gratuluji Maximovi, ta pistolka si získala i mé srdce...
Ale toho STEYRa přece nemá Maximus, ale MacGyver, nebo? :shock: :lol: Nehul toho svinstva tolik... :twisted:

Jinak ač jsou pistole GLOCK prakticky léty prověřeným etalonem kvality, spolehlivosti a funkcionalismu, tak stejné hodnoty přirozeně mohou splňovat i některé modely pistolí od jiných výrobců (samozřejmě opravdu, ale opravdu výjimečně :P ). Pak už je to jak se říká "otázkou vkusu každého soudruha", že? :) Každopádně důležitější než to, jestli vlastním Glocka, Steyra, nebo třeba Walthera, je umět s ním bezpečně manipulovat a dostatečně přesně střílet. Bez toho je vám i ta nejsupermegakvalitnější pistole na ho***
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Chorche »

Reno píše: Co se týče možnosti odpálení náboje - selhače prostřednictvím opětovného promáčknutí přes spoušťové napínání, za svůj život jsem absolvoval několik střeleckých výcviků tuzemského i zahraničního původu, ale nikde takový způsob "řešení" selhače neučili a neučí, hlupáci... :) I v "bojově - střeleckém pistolovém pravěku" předlistopadové ČSSR se selhače pistolí řešily okamžitým vyhozením dotyčného náboje z komory. Dnešní standard řešení selhače je ustálený na onom anglicky nazývaném "tap - rack - bang", jak už tu kdosi zmínil, vole. :rock
Mno, je to sice taky uš nákej pátek co sem dělal papíry, ale celkem jistě si vzpomínám, že po selhání náboje bylo rozhodně zakázaný okamžitý vyhození náboje, nýbrž se doporučovalo počkat půl minuty počkat za míření směrem k terčum jestli nenastane opožděný odpálení.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od the.marek »

Takhle to u zkoušek funguje pořád... A kdyby jste tam komisaři řekli, že po 30 vteřinách promáčknete znova spoušť, tak asi letíte rychlostí projektilu... :-D :-D.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cipis »

No, to sice jo, ale v případě terčového střílení.
V reálu ale nikdo čekat nebude, až se ty uráčíš přebít za půl minuty. Za těch 30 sec už můžeš být x krát mrtvý.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Reno »

Chorche píše:Mno, je to sice taky uš nákej pátek co sem dělal papíry, ale celkem jistě si vzpomínám, že po selhání náboje bylo rozhodně zakázaný okamžitý vyhození náboje, nýbrž se doporučovalo počkat půl minuty počkat za míření směrem k terčum jestli nenastane opožděný odpálení.
Ano, u sterilní terčové střelby se jistě i dnes stále doporučuje v případě selhače vyčkat 20 - 30 vteřin se zbraní zamířenou do terčové zóny, ale co to má proboha společného s tréninkem bojové / sebeobranné střelby? :shock: :roll:
Tam se takové hovadiny nikdy neučily, alespoň já osobně to nezažil.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Maximus »

Maximus opravdu nemá Steyra, protože ten má přece slabost pro SIGa ;).
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Chorche »

no má to dělat s tim to, že je bezpečnější i pro obsluhu znova promáčknout a vystřelit, než vyhodit z komory náboj kterej ti pak bouchne do ksychtu...

Marku, pointa neni promáčknout po půl minutě, ale hned. Dneska mi opět v gloku selhaly 3 zápalky. Všechny 3 po opětovnym pokusu vystřelily. Akorát že sem je u gloka musel nejdřív (po půl minutě) vyhodit z komory a znova vložit. U SA/DA pistole by bejvalo stačilo promáčknout.

Já se prostě na rozdíl od fanatyckejch glokařů snažim bejt objektivní a systém spouště u gloka je čistě poplatnej jednoduchosti, ale bohužel ne vždycky to musí bejt výhodou. Kdyby měl glok SA/DA spoušt a trochu líp se dal držet, byl by dokonalej. Ale takle je to furt kompromis jako všechno vostatní.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od big bang »

Male OT Prednedávnom som čítal knihu z východnej fronty a tam písal maník že buchol tank a posádka bola mŕtva a potom zistili že v zápale boja nabili, strelec stlačil spúšť a náboj nevystrelil a nabíjač otvoril zaver a náboj vystrelil a spomínal tam autor že mali predpis po zlyhanom náboji čakať nejakú dobu kým otvoria záver a vyberú zlyhaní náboj. :lol:
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od floky »

Chorche: u glocka stačí stiahnuť záver o cca 3 mm dozadu, tým sa predpne uderník a možeš znova stlačit spušt. Odpadá tak vytahovanie náboja z komory a tlačenie do zásobníka (ovšem 30s musiš čakat :lol: ). ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Chorche píše:no má to dělat s tim to, že je bezpečnější i pro obsluhu znova promáčknout a vystřelit, než vyhodit z komory náboj kterej ti pak bouchne do ksychtu...
Náboj do pistole (nebo pušky), kterej "bouchne" mimo komoru je téměř nulově nebezpečnej. Doporučuji shlédnout např. toto video:
http://www.youtube.com/watch?v=3SlOXowwC4c
které naprosto jasně ukazuje "nebezpečnost" odpáleného náboje mimo komoru zbraně (např. náplň brokového náboje nedokáže "prostřelit" ani papír, atp.) Takže o nějakém "bouchání do ksychtu" netřeba spekulovat.
Chorche píše:Marku, pointa neni promáčknout po půl minutě, ale hned. Dneska mi opět v gloku selhaly 3 zápalky. Všechny 3 po opětovnym pokusu vystřelily. Akorát že sem je u gloka musel nejdřív (po půl minutě) vyhodit z komory a znova vložit. U SA/DA pistole by bejvalo stačilo promáčknout.
a) Máš používat kvalitní tovární střelivo a ne shitové přebíjenky.
b) Nechápu, proč bys po případném selhači shitového náboje musel u Glocku náboj vyhazovat z komory a zase ho tam dávat zpět. Když už to nechceš řešit tak, jak se má (tj vyhodit a už takovýto náboj nepoužít), tak stačí znovu napnout úderník pohybem závěru o 12mm zpět.

Ale selhač se u všech bojových výcviků (ať už u pistole či pušky) VŽDY řeší tak jak se řeší. Můžeš proti tomu protestovat, můžeš tady procvakávat spouští jak chceš, ale to je asi tak všechno, co můžeš. ;)

(A imho - nic osobního -, ale tvůj styl psaní "jak dežo z páté pomocné" nedává tvým příspěvkům příliš důvěryhodnosti.)
floky píše:Chorche: u glocka stačí stiahnuť záver o cca 3 mm dozadu, tým sa predpne uderník a možeš znova stlačit spušt.
Nejsou to 3mm, ale je to cca 11-12mm, ale v principu jsi napsal to samé co já. ;)
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cipis »

Big bang - se střílením výbušných nábojů, případně nábojů s náloží x kg prachu jsme ještě nezačali :D
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Chorche »

jo, vopatrně tahat 12mm za závěr aby náboj ještě zůstal v komoře a nevyhodil sem si ho je vskutku výtečná rada :lol: Zvlášt když tak budu činit jednou rukou jak tu radíte. Pánové, ste fanatický zastánci gloků a v tom je váš problém. Nedokážete nikdy připustit, že váš milášek má taky nějaký chyby. Naštěstí timdle syndromem netrpím a můžu na věci pohlížet s rozumem a nikoli pouze s emocema... :twisted:
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cipis »

To s Glockem nemá nic společného ... Kurz/cvičení atd. tě má nachystat na nějakou situaci a to co nejuniverzálněji. Je hovadina se učit x způsobů, jak tohle odstranit, pro různé zbraně. Takže žádné promačkávání, žádné posunování závěru o 11 až 12 mm. Nikdy nevíš, která pistole se ti dostane do ruky, když se budeš bránit. Prostě náboj jde ven a pokud to nezabere, tak jde ven zásobník.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Terminated Account »

Chorche, máš svoje osvědčené způsoby a osobně ti přeju, aby ti všechno fungovalo, jak chceš a potřebuješ pro svoje účely. Proč se ale proboha neustále snažíš přesvědčit o tom, že tvůj způsob je jediný možný a správný? Tenhleten "kraml v hlavě" (myšleno v dobrém) je na jednu stranu skvělý - máš ve všem jasno, ale na druhou stranu, přesvědčovat neustále někoho, kdo používá jiný způsob či věc nikomu nepomůže. Zvláště když popisované způsoby ostatních nejsou žádné úlety, ale léty a praxí ověřené funkční postupy, které používá "mrtě" lidí po celém světě. Jaký to má ksakru smysl?

Svým postem s nadsázkou o Steyru, jsem chtěl ukončit nesmyslnou debatu jestli líp šoustají blondýny nebo zrzky. Ale je to marný, je to marný :head
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Chorche, co kdyby jsi přestal ty, co mají jiný názor než ty (tj. v podstatě všichni) osočovat z fanatismu a zároveň přestal psát jak degeš? Fakt se to nedá číst ani po formální stránce. Zatímco ty o věcech, které se běžně používají a má je tu vyzkoušené a nadrilované skoro každý (nadrcnutí Glocka jednoruč), prohlásíš že "to nejde a to je FAKT" (ne Chorche, FAKT je ten, že to jde a běžně se to používá), jsou ostatní, kteří používají své zbraně tak, jak to umí i jak to učí řada škol "fanatici". Když to hodím do kontextu tvých dalších prohlášení a "axiomů", přijde mi, že skoro všichni na světě (vč. armád, speciálních jednotek) jsou kokoti, protože pravdu má jen Chorche a i fyzika se občas mýlí.
Já ti nevím chlape, nemáš nějaký problém? A pokud ano (a ostatně kdo nemá sem tam nějaký problém), musíš ho nutně ventilovat zrovna zde? :roll:
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Chorche »

já mam sice různý problémy, ale celkem nesouvisej s diskutovanou věcí... celá tadle debata začala tim, že sem si dovolil nevychválit gloka do nebes v tomdle příspěvku
já ke koupi takovejch věcí nevidim absolutní důvod. Kvalita věcí z CUZB je příšerná už heskou řádku let a ceny sou nesmyslně vysoký. Když budu chtít koupit plastovou pistoli, sou tu výrobci poměrně kvalitnější. Když pominu gloky, který jistě spoustě lidem nebudou vyhovat pro jejich spouštovej systém (nemluvím o chodu spouště ale o systému kterej neni SA/DA), tak tu máme namátkou walther P99, HK USP, Grandpower.... Všechno za podobný prachy ale aspoň to nemá hlavně z plechovek vot kokakoly...
Pak už se do mě pustili všichni fanatický glokaři a bitím v prsa hájili svý milášky. Fanatickej glokař nikdy neuzná, že má jeho milášek nějakou chybu. Stejně jako to věčinou neuzná majitel stříbrný TDI vochcávky kombi :mrgreen: To je prostě diagnóza. Víc se k věci nebudu vyjadřovat, co sem chtěl říct sem řek.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Leon Chamel »

cipis píše:To s Glockem nemá nic společného ... Kurz/cvičení atd. tě má nachystat na nějakou situaci a to co nejuniverzálněji. Je hovadina se učit x způsobů, jak tohle odstranit, pro různé zbraně. Takže žádné promačkávání, žádné posunování závěru o 11 až 12 mm. Nikdy nevíš, která pistole se ti dostane do ruky, když se budeš bránit. Prostě náboj jde ven a pokud to nezabere, tak jde ven zásobník.
Vidím to přesně takhle. ozbrojeným složkám jde v prvé řadě o univerzálně použitelné postupy. Technicky vzato není na pohotovém druhém pokusu o odpálení selhače u SA/DA pistolí v zásadě nic špatného, jen nejde použít u všech pistolí, což je pro jednotný dril prostě potíž.
Když jsem u toho, ono třeba i to kontroverzní nadrcávání pistole až za sekundu dvanáct u izraelské školy pramení možná ze stejné příčiny. Když ten systém vznikal, měli zavedenou celou řadu různých pistolí, vč. těch, u kterých by včelka v komoře mohla při nošení dělat neplechu. Možná právě proto to sjednotili na jednotný postup, použitelný u všech typů. Kdyby ten systém vznikal dnes, možná by zrovna tohle řešili zase už jinak.
Odpovědět