Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Bill Masen »

Koukni na ZbrKv, tam má svoje vlákno.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Mám malou zkušenost, měl jsem v ruce a střelil jsem si z toho 30 nábojů. V porovnání s mým G43 úchop subjektivně dost podobný, někteří tvrdí, že lepší, mě to přišlo podobné. Tedy oboje ne moc dobré, nemožné srovnat s G43X (to mi se drží dobře). Chování při střelbě odpovídá malé pistoli, kope víc, obdobně jako G43. Výhoda je kapacita zásobníku, při podobných rozměrech s G43 téměř dvojnásobná. Sice jsem Glockař, ale při sebeobranné situaci může jít i o kapacitu. Ještě jsem zkoušel zároveň P365, ale H11 na mě udělal trošku lepší dojem (subjektivně), navíc oproti sigu se dá sehnat s přípravou na kolimátor, což mi u obranné pistole v daném rozměru přijde jako zbytečnost, ale třeba to někdy zkusím a zněním názor. Takže jsem objednal na místo současné G43, první HS do baráku (do té doby mi nenabízely HS nic navíc oproti Glocku a navíc ni vadila dlaňovka, tu H11 naštěstí nemá). Do měsíce, až náskladní dovozce, můžu napsat víc. Pochybuju, že tomu u nás dal někdo větší záhul, aby mohl napsat relevantní zkušenosti (v USA si je celkem chválí), takže si to vyzkoušej nejlíp sám.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od hrd »

Mé pozornosti unikla pistole Taurus G3. Vypadá OK a stojí cca 2/3 ceny konkurenčních značek. Máte k ní někdo nějaké poznatky? Né že bych chtěl měnit své Glocky, ale pro někoho by to mohla být zajímavá volba.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Měl jsem 4 revolvery a 2 pistole Taurus, nic u mne nevydrželo ani rok... Úroveň, jakkoliv jde v průběhu let nahoru, stále zaostává za skutečnou kvalitou.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

PaF: Šlo by to trošku rozvést? Modely, druhy závad atd.? Taurus je sice laciný, ale mám k tomu docela nedůvěru. Viděl jsem kdysi roztžený jejich revolver v magnumové ráži (dle majitele tehdy relativně zánovní).
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od hrd »

Mě by zajímala konkrétně ta G3. Jinak měl jsem nějakou dobu Taurus 85 UL (střílel jsem z něj jen 38), a byl OK. Kamarád měl kopii Beretty 92 a také bez problémů.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

Nová G3, potažmo kohoutkový TH9, jsou moc pěkně udělané zbraně. A za ty peníze je to dobrá volba. Prostě solidní střední třída.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mahroch »

nevim zda je tohle to nejlepsi misto na tenhle oznam, ale bavili jsme se tady o tom, tak to snad nebude zcela mimo. Kdyz tak navrhnete lepsi vlakno ...

Udelal jsem si model tap rack dry fire pro 3d tiskarnu a po 4 zkusebnich verzich je to hotove a sedi perfektne. Je to udelano po vzoru originalu od Mantis (https://mantisx.com/products/trt-tap-ra ... mmo-3-pack) pro 9mm. Ja to testoval jenom na zasobniku pro Glock 19, takze nevim zda to bude plne kompatibilni se vsim co laduje 9mm, ale Mantis tvrdi, ze jo.

https://www.tinkercad.com/things/khxEXHMsCBY

Kdo ma k dispozicii 3D tiskarnu, muze si vytisknout sam. Kdo nema a chtel by, jsem ochoten to vytisknout a zaslat za 4 eur/ks + postovne. Kdo by mel pripadne zajem, piste PM.
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od hrd »

Když už mám Škorpion v 7.65, přemýšlím, jestli nepořídit i nějakou pistoli v 7.65. Asi bych zvolil PPK, ale ty už se blíží 10 000, to mi přijde jako hloupost (na této ceně začínají moderní pistole v 9x19). Je něco levného, čemu by se dalo věřit? Kdysi jsem měl CZ 83, ale nedokázala vystřelit zásobník bez závady. Za pakatel jsou třeba CZ 50, Strakonická výroba by nemusela být tak špatná jako pozdější. Nebo jo? V těhle oldtimerech se neorientuji. Ze Zeleného sportu bych mohl mít se slevou FEG AP66, ten nevypadá zle.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Co takto Beretta 70? Pripadne 81 - starsie byvaju za rozumne peniaze.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

hrd píše: 14.11.2020 10:35 ...Asi bych zvolil PPK, ale ty už se blíží 10 000, to mi přijde jako hloupost...
Není to hloupost. Naopak nikdy jsem nepobral, proč lidé při nákupu zbraní tak strašně jdou po ceně. U státních složek, kde se plánuje nakupovat desetitisíce/statisíce kusů to celkem chápu, ale u jednotlivce by měla imho zvítězit strategie - chci spolehlivou zbraň té a té kategorie a té a té ráže, co se mi líbí a co mi sedí a dobře se mi z ní střílí. Jenže pak jdou a koupí si něco jiného - levný zgarb který je netěší, v horším případě se jim z toho i blbě střílí a v nejhorším případě je to ještě navíc nespolehlivý křáp. Myslím, že PP a PPK jsou pro 7.65 ideální a ověřené zbraně a bylo by nemoudré jít do něčeho jiného jen proto, abych ušetřil částku rovnající se necelé tisícovce nábojů...

Osobní rada - jdi do pěkné PPK. Tu navíc, pokud by ses jí kdykoliv zbavoval, pravděpodobně neprodáš se ztrátou, zvláště pokud to bude sběratelsky zajímavější exemplář.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od FMJ »

Pokud chceš něco perspektivního, sežeň si něco, na co seženeš náhradní díly - čepy, pružiny, záchyty závěru, zásobníky atd. Je fajn mít skvělou zbraň, ale pokud něco praskne nebo se unaví, ať není opruz to pak shánět.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

2 hrd
Taky bych šel do PPK. Je to klasika stejně jako škorpík, je to malé, skladné, pěkné a hlavně spolehlivé. Pro ženu nebo dítě pak jde o pěknou a efektivní kombinaci.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od hrd »

Díky. Asi je pravda, že ušetřit pár tisíc nemá smysl a PPK mi od začátku přišel jako nej volba.
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od xajan »

Řešil jsem tu samou otázku, jestli ke Škorpu přikoupit něco ve stejný ráži, ale po vyzkoušení několika pistolí jsem to vzdal a koupil raději Glocka v 9mm L, který je ovladatelný lépe i pro ženu.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Královák »

To Hrd zkus www.sberatelskezbrane.cz nebo www.panzer.cz nekdy tam maji i levnejsi manurhiny a pry jsou kvalitnejsi nez pozdeji vyrabene origo walthery, taky snad i je pro walthera.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vrbodol »

Možná jsem to už psal. Měl jsem jak Manurhina tak Waltříka a zpracování mi přišlo stejný ba bych řekl že Manurhin měl hezčí povrchovku, ale lauf asi bláto protože značka český zkušebny byla vidět až vevnitř v hlavni v poli. Na funkci to sice nemělo vliv ale při pohledu do hlavně to kazilo dojem. A ty střenky Walthera maj hrubší rybinu a lip se to drží.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Manurhin vyráběl i pro Walther, u Waltheru probíhala možná tak leda finální montáž, možná ani to ne....
maciz
Příspěvky: 37
Registrován: 17.08.2017 17:33
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od maciz »

Jelikož se po válce v Německu nesměli vyrábět zbraně, tak se výrobní linky Waltheru přestěhovaly do Francie a vyrábělo se pod značkou Manurhin. Později se výroba vrátila zpátky do Německa do Ulmu. Pořád to ale byly ty stejné pistole vyráběné na stejných strojích a v kvalitě by neměl být žádný rozdíl.
PPK mám a mohu ho jenom doporučit, spolehlivá, na tu velikost překvapivě přesná pistolka. Beru to i tak, že je to zároveň kus historie a pokud Waltříka moc nezhuntuju, tak ho vždycky můžu prodat minimálně za tolik za kolik jsem ho koupil.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

PPK mě moc nenadchlo jednak mě kouše závěr do ruky a jednak mi při střelbě vypadávál zásobník. Obecně jsou to hodně starý kvéry. V 7,65 bych dnes šel jen do beretty 81.
Odpovědět